Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

halkac
autor
29. črc 2008

Vikísci jsou nádherní, mají nové fotky - všechno napráskám 😀 😀 😀

simonac
29. črc 2008

u nás se ted taky dříme, atk pověsit další pračku, vyžehlit suché....... ☹ , zapnout myčku...

dvojmama
29. črc 2008

Ahojky 🙂
Dneska byla zase zabíračka, nevím co s dětma doma, takže jsme si pořád jen hráli a hráli.

Koukám že dnes skoro všechna dvojčátka měla špatný den 😒 U nás to šlo, ale jen proto že se jim pořád někdo věnoval, nejdřiv já a potom přišla sestřenka se dvěma holčičkama a ty kolem nich lítaly, jak jen to šlo.

kacko: děkujem 🙂 Dávám fotečky na etapy, nechce mi to přijmou víc než 5 fotek najednou 😠

marrha
29. črc 2008

Ahojky 🙂

dneska tu bylo vedro an padnutí....byli jsme venku až v podvčer...,ale i tak to byl hnus 😝

David našel nový stupeň ječáku..tak si to celý den zkoušel(to je teda síla),řve tak hystericky,že to vypadá..jako by jsme to tu zabíjeli....
nějaký tlumič by se hodil 😝

Kačko..manža chodí do práce po 5 ráno...a já pak lítám od jednoho k druhému....

egrzuz
29. črc 2008

Ahoj holky, hlásím, že u nás se také řvalo ☹ až do teď, kdy se snad usnulo. 😲

Sylvi, fotečky jsou krásné, už jsem tam taky číhla 😀 😀 😀

Simi, já žehlila v neděli a už zase mám z dneška vypranou hromadu 😠

Holky, soused se rozhodl, že bude pilovat dřevo, tak tady dělá rámus, to je magor 😠 😠 😠 A já mám pootevřené okno a přímo u dětí v pokojíčku je to nejvíc slyšet. Pojďte mu některá rozbít kokos 😉

Jinak Kači, na srazík přifrčíme, to je jasný. 😀 😀 😀 dobrý nápad.

halkac
autor
29. črc 2008

Holky, no fakt to dneska bylo hroznéééé! Tak děsný den jsme dlouho neměli...Řvali skoro furt, hystericky, nasr...ě. neječeli jen na rukách a to tam ještě po zdvihnutí notnou dobu uraženě pofňukávali. Samo jsem s nervama nevydržela, naštvala se a vynadala jim...no řvali o to víc 😒
Odpoledne si je vzal David se svými setřenkami do hospody na hodinu a půl - já stihla pojíst, uklidit, umýt podlahy v obýváku a kuchyni a požehlit čtyři várky prádla.

Za chvíli padnu, jsem vyčerpaná 😉

Přeju klidnou noc.
Já zítra musím s nimi ven, doma to fakt nezvládáme, hrozně se tu nudí, je to na nich vidět.

dvojmama
29. črc 2008

Market: všechno nej prcíkům k 11 měsíčninám 🙂 Ať už nezlobí mamku a nevyvíjí žádné další stupně ječení 😉

zuzi: díky 🙂

Koukám že se dnes řvalo všude téměř 😒 Nějaké erupce asi (díky bohu nám se to vyhlo). Taky ale padám únavou, krásnou dobrou noc 🙂

jo a chtěla jsem se zeptat, od 5.měsíce se může nutrilon 2, takže už ho taky papkáme, ale dneska jedna mamina psala, že dvojka se může papkat až k příkrmům 😲 Jak jste to měly vy? My budeme přikrmovat až od 6.měsíce, to se máme vrátit k jedničce?

Teď už fakt jdu, hlavně nerušenou noc 🙂

halkac
autor
29. črc 2008

Sylvi, podle mě: jestli už jste na dvojce, tak na ní zůstaňte - dává se tehdy, nestačí-li jednička, nebo pak k příkrmům...Ale pokud chceš být klidná a zeptat se odborníků, zaviolej si na linku Nutricie - Zuzanka z nich byla nadšená, že jsou moc milí a rádi poradí (telefon zdarma: 800 110 000)

egrzuz
29. črc 2008

Sylvi, Kačka má pravdu. Já tam volala také kvůli dvojce. Paní mi potvrdila, že se baští s příkrmy a hlavně jsem chtěla vědět, jestli přestup z 1 na 2 je postupný nebo né. Potvrdila mi, že se musí postupně, aby si dětičky lépe zvykaly.
Je to stejná chuť, ale složení je udělané právě k zelenině. Já být tebou, tak tam cinku, paní to moc pěkně vysvětlila

😉

Já byla s prckama venku u našich , doma bych se zbláznila a řvalo by se stašně. Další den koupání vyšel zase s pláčem. Snad si na bazén zvyknou, tak yvám to děti dělaly? 😲

dvojmama
29. črc 2008

kac, zuzi: díky 🙂 Já mám doma ještě zbytek 1, tak to asi budu kombinovat a pak se pomalu vrhneme na příkrmy. Jenže se mi do nich vůbec nechce ☹

zuzi: naši jsou vodomílci, takže voda se jim líbí a v bazénku jsou spokojeni 🙂 Samozdřejmě pokud mají teplou vodičku.
Pa 🙂

marrha
29. črc 2008

Sylvi děkujem...vůbec mi nepřijde,že za měsíc mají rok 😔

já dávala dvojku Nutrilon od 5 měsíce,ale už jsme začínali s příkrmy...je to tam na té bedýnce napsané...a nedávala jsme to postupně ani u NIky...prostě jsem přešla na dvojku,teď na trojku a v pohodě 😉
má to úplně stejné složení...akorát se mění poměr těch složek..že tam je třeba o 0,02% více bílkovin a něčeho zase méně...apod...a ta dvojka má více KJ 😉

tindra
30. črc 2008

Ahojky,tak já to včera zakřikla a řev byl u nás jako ještě nikdy.úplně jsem z nich byla mimo,jako bych měla cizí děti......nepomáhalo ani chování,ani nic ☹
Kdepak se nám dnes v noci toulala Kačka?že by spinkali všichni až do rána?v tom případě gratulace 😉
a s tím žehlením je to běs,žehlíte mrňouskům ještě všecho?Já už vzdala plinky-samo že používáme papírovky,myslím jako ty na utírání blinkajců,žgrindíků a tak,nedávám je schnout na slunko a tak jsou měkké.Body a tak žehlím,ale manželovi věci so práce už taky jen skládám,naštěstí nenosí košile,ale většinu času montérky 🙂 A mám jednu kamošku a ta svojemu jednomu! dítku žehlila věci pouze první dva měsíce,má sušičku,tak tvrdí,že je to z tama krásné a když jsem se jí snažila říct,že to je kvůli dezinfekci a tak,tak se mi jen smála,že si zbytečně přidělávám práci.No asi každého věc,že jo.

marrha
30. črc 2008

Ahojky,

tedá Kačko????Ty máš normálně Ačko...ale pokud kvůli toho,že dětičky spali,tak jsi omluvena 😀

Tindro já už nežehlím nic..normálně to tady přiznám..protože žehlení je jediná činost kterou ze srdce nenávidím...
žehlila jsem do té doby,když se to dalo při nich(tzn.než začali lozit)...já jsem ráda,že si večer sednu a mám chvilku pro sebe...a na žehlení nemám vůbec myšlenky...a nestydím se za to... 😀 fakt ne...
žehlím jen to,co se vyžehlt musí...,a co nejde vyhladit rukama 😀

tindra
30. črc 2008

A ještě jeden dotaz,perete mazlíkům zvlášť?Nemyslím že bych jako chtěla házet montérky s jejich tepláčkama,ale mám třeba bílou sukni která je na jedno použítí a tak kdybych to přihodila k plinkám,stejně to 2x máchám,myslím,že už jsou staré dost,že jo?
Jo a né že já bych žehlení milovala 😉 😀

egrzuz
30. črc 2008

Ahoj holky, tak já žehlím, ale taky to nesnáším. Plínky už jen skládám asi měsíc a přežehlim je složené. Ostatní věci dětem žehlím.

Tindro, já taky přidám do praní nějakou naší věc a myslím, že to nevadí.
Mám známou a ta nesuší prádlo venku kvůli prachu a tak a to má dítko 7měsíční, no každá jsme jiná 😉 🙂

Jinak pokud jsi už najela jen na tu 2, tak jim nemušíš dávat 1, je to jen kvůli přestupu a jestli ho děti zvádly v pohodě, tak je to dobrý. Na druhou stranu můžeš se zbavit 1 a dát jim jí třeba na jedno jídlo, je škoda jí vyhodit. 😀

Sylvi, to fakt letí viď, my už jsme taky za půlkou 🙂

Jinak u nás se spalo docela fajn do 6, kdy si chtěla Kristýn povídat 🙂 , no a od 7 se přidal i bráška

egrzuz
30. črc 2008

To s tou půlkou mělo být pro Markét, 😲

Pro Sylvinku mělo být, že děti mají rádi tak yvodu, a

simonac
30. črc 2008

dobré ránko holky, u nás byla noc super, uřvali se šíleným řevem kolem půl 10 a spali do 3 a pak do 8 super, zato přes den mi to dají vyžrat, to řvou jeden přes druhého 😀

tindra ...já si chci sušičku taky pořídit, ale až do novéhodomečku, tady nám nevleze, a tam probíhá taky dezinfekce, suší se to horkým vzduchem.... 😉

všem přeji hezký a né snad moooc proplakaný den

egrzuz
30. črc 2008

Holky vidíte co dělám 😅 asi bych měla jít ještě spát 😀 😀 😀

tak abych to dopsala, 😉 děti mají rádi taky vodu, ale jsou zvyklé na malou vaničku , tak se asi zatím velkého bazénku bojí, jinak si to nedokážu vysvětlit. Voda teplá tam je, tak já nevím. ☹

halkac
autor
30. črc 2008

ČAUKY, holky, nespali jsme celou noc - jen nám v noci nešel internet☹ Prý byla úprava vysílače nebo co... 😕

Marti, já žehlím malé věci jen tak povrchně...Plenky vůbec, ty jen hezky naskládám a sem tam přežehlím - stejně jako Zuzík - jen vrchní stranu. A dětem peru zvlášť, ale sem tam jim tam přihodím něco svojeho...to jim nemůže nic udělat, vždyť už nemáme novorozeňata. Dokonce přemýšlím, že začnu prát v nějakém prášku "sensititive" a že se vykašlu na Lovelu a Batole. Jo a žehlení miluju, fakt 😉 Dám si k tomu kafíčko, zapnu TV a mám pocit, že se neflákám...Ale sušičku chci taky - k třicátinám 😉

Zuzi, neboj, možná dětem vadí ten veliký prostor, ale URČITĚ si zvyknou a vodu budou milovat. Já právě zvažuju, zda chodit na to plavání - ještě to musím zhodnotit z heldiska finančního🙂

Holky, že se dnes nebude řvát????Prosím prosím prosím!!!

egrzuz
30. črc 2008

Kačko a jak budeš chodit na plavání? Sama? Já jsem chtěla chodit taky, ale sama to nedám ☹

Jo a hradí to pojošťovna, teda jak která a jak co, ale u nás je v bazénu vyčleněná hodina a dne, kdy to mají zdarma. 😀

No snad si zvyknou a bude to fajn, zatím se drží jako klíšťáci a jsou u maminky 🙂

Dneska se holky řvát nebude, to je jasný, včera si to všechny dětičky vybraly 😉

halkac
autor
30. črc 2008

Zuzi, právě že sama rozhodně ne. Chtěla bych poprosit mamku, může si jednou týdně odskočit z práce (navíc bude ráda)...Ale prý se to ještě dělá tak, že mlžeš chodit sama a s druhým mimčem ti pave ta "paní učitelka"..to by chtělo zeptat se. No plavání prý značně zlepšuje motorickký vývoj, tak bychom tím nahradili vojtění 😉

halkac
autor
30. črc 2008

Holky - psycholožky, potřebuju poradit. Včera jsem na děti opravdu drsně ječela (ruply mi nervy z toho jejich celodenního křiku, že jsem prostě hystericky začala řvát a nadávat jim)...Pak jsem z toho skoro nemohla spát, jak jsem si to vyčítala. Jak moc může takový výlev děti poznamenat 😔 ???

dvojmama
30. črc 2008

Pěkný ranko 🙂
Taky jsem se těšila na noční Kaččin příspěvek a nic 😲 Už jsme si na to zvykli, že až přestaneš odsávat stejně budeš muset na MK 😀
U nás noc OK, usnuli kolem půl 9, jedno vzbuzení kolem půlnoci (nevim kdo, jen někdo kňučel, tak jsem akorát promluvila a spalo se dál) a pak o půl 4 spustila Vikinka hrozný virvál, bohužel než se zvedla mamka, tak Vikis probudila i Viktora, tak jsem nakrmila a spali až do půl 8! 😵

S tím nutrilonem, já to pořád kombinuju, jednou 1, podruhé 2 a takhle právě kvúli tomu přechodu. Dnes zkusím zavolat na tu linku co mi poradí 🙂 Moc díky za rady od vás 😵

tindro: já žehlím, občas mě chytne mánie, že se mi do toho i chce, vyžehlim třeba 5 košů najednou a pak zas na to kašlu, dokud máme v čem chodit 😉 Plínky taky nejřív složím a přežehlim jenom zvrchu. A k věcem prcků občas i přidám nějaké naše věci 😉 Sušičku máme u pračky, ale nevyužívám ji, takže samostatnou sušičku ani nechci.

zuzi: já pro ně mám malý bazének a tam se jim líbí.
Mám pro ně tento:http://www.arabelashop.cz/detail.php?zbozi=451740 je fakt super! 😉 Ve velkém by se asi taky báli, to jsme ještě nezkoušeli.

kacko: řvát se dne nebude, doufám že ani u nás 😕 😔 Na plavání bych taky chtěla chodit, ale mamku máme daleko a MM by asi nemohl z práce, takže máme smolíka 😒

Dneska jedu k sestřence do bazénu, takže tu nebudu. Pěkný den a hlavně hodné děti 😉

simonac
30. črc 2008

tak tchýně si vyzvedla děti a já hurá utírat prach 😉

dvojmama máš pěkné dětičky, mrkla jsem na fotky, jsou super 😀

egrzuz
30. črc 2008

Sylvi, krásná nová fotečka 😉 moc ti to sluší 🙂 a bazének moc krásný, jééé tam se musí vegetit

Holky mám radost, konečně mi vyřídili tu reklamaci přebalováku a hádejte........ 😉 kladně a to tak, že mi poslali úplně nový kus a ještě hezčí oranžovou než byl ten starý. Napsali mi, že je poškození sice mechanické, ale vyjímečně posílají zdarma nový kus. 😀 😀 😀
Tak ještě, jak dopadnu u chůviček, tam to asi nebude tak veselé. ☹

Jinak dneska tady bylo sice teplo, ale zamračeno, tak jsem děti nekoupala. Spaly 2h v kočárku u našich, tak jsem si zatím vysála a uklidila auto-bylo to už potřeba 😉
Holky, která koupete děti venku v bazénku, jakou teplotu má voda?

egrzuz
30. črc 2008

To jsem ještě jendou já 😀

Já nevím, jestli ten náš soused je normální, už druhý den brousí a řeže prkna pravidelně od 20hod. 😠 😠 😠 Konečně to vypadalo, že děti budou spát a on začne řezat, to je fakt idiot. 🙄

Snad je u vás holky klid a nemáte takového ...... souseda

daniellka
30. črc 2008

zdar babulenky! tak po ooobrovským cirkusáriu borcoši chrní.Byli jsme na chajdě, jduvás trošku dočíst.. 😉

zuzi - to je blázen,Ne?A ty bydlíš ve vlastním domě nebo normálně v bytovce?? Já bych na něho vlítla,na blba. 😠

daniellka
30. črc 2008

tak koukám, že dětičky zdárně křičí a mučí maminy všude, u nás teda o 106.
To jsme vám nai neřekla, že včera na mě dolehla už fakt absolutní krize z únavy,nevyspání a toho jejich ječáku,tak jsem využila, žejsou naši na chatě, dala jsem dětem véču a jela jsem chrnět k našim. Řeknu Vám, naprostá Amerika, spát nonstop až do rána, žádnej řev,klídeček, moc mi to pomohlo..

Kaci - ukaž mi maminu, která občas na děti nekřikne. Poznamenat je to nemůže, neboj.. 😉

egrzuz
30. črc 2008

Dani, bydlíme v baráku, ale sousedy máme blízko. Je to magor, včera to taky dělal od 20,30h to prostě normální člověk nepochopí 😒 Závidím vyspinkání celou noc, ale máš pravdu člověk to potřebuje a dobře jsi udělala.

daniellka
30. črc 2008

TO je snad nějakej nepsanej zákon,že sousedi musí vy.írat,co? Já bych na něj vlítla, kdbyy mi to budilo děti, tak bych chytla nerva, seznám 😀

My máme taky šílený sousedy.. Šílený je slabý slovo. Nikdy nikde jsem nezažila to, co se děje tady.Hnus. 😠