Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

tindra
13. srp 2008

čauky,tak sem na kožní ani nedošla,nevlezla jsem se o cm do výtahu 😠 se na to vybodnu,jak to teda vyměřují,když je to 80,tak je to 80 a ne 78,vůbec nemyslí v takových firmách na nás a vozíčkáře....
gratuluju a závidím krásné váhy 😉

daniellka
13. srp 2008

jj, to znám.. já se onehdy nevešla s mým 78 cmkočárem do nákladního výtahu. to jsem zuřila 😠

halkac
autor
13. srp 2008

Ahojdá!

No to je pech - já se zatáím dostala všude, ale je pravda, že na mnohá místa se ani nepokouším zajet 😠 Zrovinka včera jsem se vracela z nemocnice pěšky, a tak jsem si v duchu stěžovala, jak je na prd, že když má rodič dvojčata, nemůže do běžného obchodu...Já s miminky jezdím jen do hypermarketů...Na DM drogeriii, obchody s oblečením nebo dětským zbožím musím zapomenout...

No jinak - včera jsem byla plavat!!! Jak mně bylo pak lehce - fakt stačí si na dvě hodinky od dětí odpočinout a člověk se cítí mnohem lépe 😉

Zato v nemocnici jsme teda dopadli....: měli jsme být potřetí naočkováni hexou, ale nejsme 😠 😠 😠 Jonášek trochu kucká - poslechově je čistý, ale pro jistotu se štípanec odkládá; a Madí se po 2. hexavakcíně zhoršila reakce TBC na ramínku, tak jdeme zase na kalmetizaci na plicní, aby se vyjádřili, jaký bude další postup. No pak ještě chtějí udělat kontrolní odběry na hladinu železa - takže příští týden budu jen u doktorů☹

Zato váhy máme nádherné i po zavedení příkrmů - a to se mi furt zdá, že moc nenapkají...no ale viditelně jim to stačí: Madí - 7,4 kg/66 cm a Jonášek - 7,88 kg/68 cm

Magdalí vzorně ukázala, jak se vzpírá na ručkách, ale Jonda (byl už hodně unavený) zabořil hlavu do podložky 😀 No příště to znovu donutím doktorku obhlédnout, proti Magdalénce se vzpírá o dost méně - spíš jen natahuje ruky dopředu a ručkuje kolem sebe...

Tak, holky, jdu spát...před chvílí se mi vrátil manžel, byl na kulečníku a po cestě se stavil zapít sousedovic matyáška, který se dnes nardil. To bude mít Magdalénka nápadníků...u nás na vesničce se rodí jen ogaři🙂

simonac
14. srp 2008

dobré ránko holky, kačka nezklamala. noční psaní je tu nachystáno
dnes je tu zatím pod mrakem tak snad se bude prckům lépe spát, nejstarší má tenisový trénink, tak budu mít chvilku klid 😉

egrzuz
14. srp 2008

Ahoj holky, krásné váhy 😀 😀 😀 , my jdeme až na začátku září, tak pak napíšu , jak na tom jsme.

Jinak u nás se včera pro změnu nechtělo usnou, dopadlo to až ve 22h ☹ a to uspával posledních 30min tatínek, protože já už byla jako čarodějnice 😀

S těma kočárkama je to děsný, já včera jen tak tak projela do dveří na pojišťovnu a do jednoho obchodu s oblečením, ale ostatní ani náhodou 😢 ach jo, no neutratíme 😀

Holky dneska jdeme na kyčle, tak nám držte palce, ať je to naposledy a už máme jadýrka, tak, jak mají být 😀

Kači, to je děsný s těma doktorama, snad to bude všechno v pořádku, Jaroušek taky nějak začal kašlat , to je asi tím počasím jednou je 30 a potom 18, teda u nás. Dneska svítí sluníčko 😀

Maso taky nedávám 6krát týdne, tak jak to výjde. Minulý týden to vyšlo asi 3krát 😀

Holky nás ještě nepozvali na odběry krve, je to nutný nebo né? Všichni chodí a my né 😲

gapka.h
14. srp 2008

Ahojky,
vy máte všichni pěkné váhy 🙂
My jdeme v pondělí a ještě třetí hexavak.,pak napíši.Jinak už týden papkají nebo se spíš snaží,jen aby jim to vydrželo 😉 Dnes máme brambor s cuketou.
S kočárkama máme promlém i v blbém intersparu-okolí z toho má šou,že je to diskriminace?
Zuzi-s těma odběry to není nutný,ona uzná doktorka sama ,buďte rádi,že je vše vpoho.My chodíme pořád na kontrolu toho železa,je to nekonečné,pořád jim něco kapat 😝
Tak zatím,musím za prckama

issaga
14. srp 2008

Ahoj holky,
kdyz tak ctu jak pisete o kocarcich, tak se musim pridat. Nam vcera upadlo kolecko, tak nas ceka reklamace 😠
Takze vubec nevim, jak to budu bez kocaru resit... sice mame croozera, ten na prochazky bude v pohode, ale neni to na pohodlne dlouhe spani. ☹
Jinak my kdyz jdem do mesta, tak radeji se satkama, protoze taky se nikam s kocarem nevlezem... je to na houby 😖

dvojmama
14. srp 2008

Pěkný dopolko, nějak vás teď nestíhám..
Váhy máte krásný, my jdeme zítra, tak dám vědět 😉

S kočárkem je to děsná diskriminace, zatím jsem se sice vešla všude, ale malé obchůdky ani nezkouším. V Bille ale neprojedem u kasy, takže taky smůla.

iss: to ale stejně musíte jít dva ne? Nebo máš obě na sobě? To je blbost, máš už velký holky...Tak když už jdeme dva, tak ten jeden stejně čeká venku..
zuzi: držíme palečky na kyčle 😉

Tak pěkný den a hlavně hodný děti 😉

simonac
14. srp 2008

Zuzu.taky držím palečky, my tam ta jadárka taky ještě nemáme ☹

egrzuz
14. srp 2008

Tak holky, hlásím jadýrka hotová 😀 jsem ráda, už tam nemusíme. 😉

Jinak zítra jedu do města a budu strašně zlá.....- koupila jsem bryndáky s rukávkama a za krčkem na suchý zip, když dneska jaroušek jedl, tak strašně brečel, já mu ještě vynadala a potom koukám, že má úplně do krve rozrýpaný krk(právě od toho suchého zipu) Má to opravdu ošklivé a měl chudák úplně tričko od krve. ☹ ☹ ☹
Tak holky pozor na to
😒

dneska jsme v nemocnici viděla 6týdenní nádherný dvojčátka 😀 😀 😀 to už ani není pravda, že jsme taky byli tak malinký

tindra
14. srp 2008

zuzi,tý jo,to je strašný,jak můžou něco takového prodávat?já bych je v tom obchodě přizabila,buď zlá za nás všechny!!!!!!!a vyfoť to a pošli na ČOI!ať to zakážou!fujky.my máme takový igelitový, z druhé strany froté, má kapsičku,když Máťa blinká,jsou fajn,ale kolem krku veliký,tak pod tím mívají ještě jeden pro jistotu,když to trošku ujede.
Taky tu máme dvoje nový dvojčátka,ani se mi nechce věřit,mají skoro 3kila a my byli skoro poloviční,ale není to ani možné,že jsem se nebála ty tvorečky chytit,přebalovat,koupat,krmit....musím se kouknout na video,jestli je to vůbec pravda 😀

simonac
15. srp 2008

Dobré ránko holky, halo, halo, kde máme noční spisovatelku, my máme dnes dopoledne trochu frmol - dojde nás navštívit kamoška s 5tiletou dcerou a k tomu přijede kamoška z porodnice, má o týden mladší jednovaječné kluky, tak jsem zvědavá, jak to zvládneme, jestli přežiju dám vědět...... 😉

jinak všem pěkný den, holky konečně pátek, nevím jak vy, ale já se na pá vždy těším , že na ně přes so a ne nebudu až zase tak sama a možná bude nějaký výlet...prostě změna 😉

egrzuz
15. srp 2008

Tindro, určitě to vyfotím a potom vám tu fotku taky ukážu, ať víte o který se jedná. Já jsem na ně tak nachystaná, to budou koukat. Chudák malinký, včera jsem mu nedala ani tolik vody při koupání, aby ho to nepálilo. Muselo ho to fest bolet.

Simi, držím palce. Určitě to zvládnete 🙂

dvojmama
15. srp 2008

Pěkný skoropoledne 🙂
kdepak je kacka?? 😲 Noční příspěvek chybí 😀

zuzi: super, gratulace 🙂
S bryndáčke určitě udělej scénu 😉

simon: držím palečky 🙂

Holky, já tu měla včera pětitýdení miminko, to byl drobeček 😵 Taky si vůbec nepamatuju dvojčata takhle malinký, hrozně to uteklo 😒

gapka.h
15. srp 2008

Ahojky,
Zuzi-my máme umělohmotný s korýtkem-jsem s nima spokojená,pak hadrové na suchý zip a také dobré.Nafoť,a´t vidím,jak to vypadá.A běž je tam pěkně sprdnout 😉
Dvojmama-tak co bylo za první příkrm,šmakovalo jim to?
Jinak holky,dnes jsme všichni čtyři vyrazili na procházku s kolečkovýSA
ma bruslama,kolem Moravy,kluci to zvládli,cestu tam i zpět prospali.Uvidím,co to se mnou udělá zítra,rok jsem na tom nestála 😀 😀
Simča-musíme to vyzkoušet s kočárkama i s prckama,jak bude Peťa ve školce

Hezký den 😉

simonac
15. srp 2008

ahoj holky, co je s kačkou, celý den ani písmenko?

to je pech, prcci právě vstali, jáse rozhodla, že s něma pudu ven a ono tam prší, tak nic, budeme muset přetrpět doma 😒
večer ještě asi zajedem k paní na ta sedátka do vany, našla jsem si ji na MMB a je z UH, tak ušetřím na poštovném, bydlí tady kousek 😉

dvojmama
15. srp 2008

gapko: první příkrm plánuju na pondělí 😉 Asi začneme mrkvičkou

gapka.h
15. srp 2008

Simča-tak,jak jste to doma vydrželi?Kluci na navštěvě vydrželi v klidu
dvojmama-tak pak napiš,jaká byla první lžička

Holky hezký večer-jdu prcky koupat 😝

simonac
15. srp 2008

gabčo...doma jsme to nezvládli, řvali jak blázni, tak jsme se celá rodina vydala na hrad Buchlov - dojeli jsme tam - usnuli- na parkovišti se vytočili a jeli zpět domů, spinkali asi 45 min. jééééééééééé to byl klídek 😉

egrzuz
15. srp 2008

Sylvi, taky jsme zvědavá, jak dopadne mrkvička 😀

Simi, já taky takhle jezdila, aby se spalo

😉 te´d už mi neusnou někdy ani v autě 😒 😀

Holky mrkněte do mého albíčka, dávám tam ty fotky bryndáčku a našeho zraněnýho Jarýna ☹ 😉

Manžel má službu až do rána, tak snad děti usnou a budou hodný..... doufám. Teď si zatím povídají 😀

tindra
15. srp 2008

čao holky,dneska uspává tatínek,zavřel dveře a šel kouřit 😠 chuďátka moji prďavý chlapečci,stejně je půjdu pochovat.
zuzi kukám,kukám,a zatím nic 😉

egrzuz
15. srp 2008

už je to tam, bryndák je nevypraný, naschvál jsme jim to tam donesla , je tam vidět trochu krev. Poslali to výrobci na posouzení, až příjde vyjádření, pošlu na výrobce ČOI , to se musí stáhnout.

u nás to vypadá na spánek, žeby??? 😲 😀

tindra
15. srp 2008

tý jo Zuzi,to je drsný.Chudáček Jaroušek 😔
ale jinak tvoje dětičky v lacláčkách nemaj chybu 😀 😀
naši kluci fakt zaspali,ale tuto taťkovu metodu praktikovat nebudu 😉

simonac
15. srp 2008

Zuzu.......fotky super, ten krček má prcek opravdu škaredý ☹

egrzuz
15. srp 2008

Holky a včera to vypadalo fakt hnusně, jak to bylo krvavé ☹ Fotila jsem to až ráno

Fakt si holky dejte pozor na takový druh a jemu podobné

Tindro, jaká byla tatínkova metoda, nechat řvát? ☹
Děkuji za pochvalu v laclách 😀

dvojmama
16. srp 2008

zuzi: fotky krásný, bryndák vypadá hezky (na první pohled), ale zranění auky 😝 Chuďátko, snad už to tolik nebolí.

Kdepak je kačka? 😲

simonac
16. srp 2008

Dobré ránko holky, nakukukuju a oční příspěvěk od Kačky nikde, co se děje??
dnes tu celou noc pršelo a je zamračeno pořád, nevím, nevím, co budem s prckama dělat, snad zase nějaký výlet autem... ☹
manža ted smaží palačinky to si pošmaknem 😉

tindra
16. srp 2008

Holky já včera mluvila s paní co má obchod www.dvojcatka a ta mi řekla,že náš kočárek přijde na řadu až příští týden ve čt,to znamená,že opravdu po 30 dnech reklamování!zase celý týden bez kočárku!!!
Chtěla jsem si objednat ten s medvídkem pů,ale raději asi zkusím někde sehnat pojízdné auto a zajedém do brna ho koupit do obchodu, musím tam kluky zkusit a pak podle ceny když tak objednám na netu,ach jo,kluky to v tom hlubokém už tááák neba.
doufám,že je kačka v pořádku a Jarouškův krček nebolí.
zuzi jo jo vyřvat a prej pak budou hodní.....tůdle, kdo to má poslouchat,když to trhá srdce?

kuzelka
16. srp 2008

ahoj holky jdu k Vám taky na pokec 🙂

kuzelka
16. srp 2008

My jsme se narodili v 36 tt spontálně, Barborka měla 1780g a Kubíček 1670g. Já si pobyla celkem 4 měs. v nemocnici - 3 měs. jako těhu na rizikovce a asi měs. s dětma než měli přes 2 kg. Ted mají Barča 7kg, Kuba 7,5kg
a jsou pěkně uřvaní - teda Barča ta má záchvaty hysterického řevu 😖 Kuba je "klidnější"