Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

tindra
22. říj 2008

Dai kočárek dobrý,máš štěstí na výtah,já tahám autosedačku a klokanku,taky máme 1x1m+bezpeč.dveře 😠
Zuzi ty teda musíš mít pěkně pevné nervy,vím,že práce jako práce,na vše si člověk zvykne,měla jsem kamaráda co právě vozil mrtvoly a ten co měl vždycky za historky..... 🙂
Doktorka se mě bojí,protože je jí blbé,že 8.měsíců nepřišla na Martínkovu vrozenou vadu,že nás na to upozornili v Brně v rizikovce,tak má asi strach,abych jí neodrazovala maminky 😉
Gapko ať je jim brzo líp!
tady taky sluníčko,aspoň něco,kluci dneska měli divoké sny,sem nespala ano hodinu v kuse,furt mrčeli 😒

daiquiri
22. říj 2008

Simi,fakt nic,jen ten Sabsimplex🙂 Ale taky se mi to zda az divny.
Dani,co jsou eko maminky?
Zuzi,trochu smutna prace ne?Ale hlavne,ze nejaka je. A fakt mame pravdu,osobni zkusenost!Jeste nez jsme byli svoji,tak mi ten muj vypravel jak ho na skoleni bali nejaka osklivka.Ale pak kdyz ho uhanela celkem dobra,tak to uz nepriznal.Malem jsme se kvuli ni nevzali.

daiquiri
22. říj 2008

Tindra,my tu mame vytahy dva,malej a velkej.Vcera velkej nejel,tak jsem je zase tahla v taskach.
To se teda nedivim,ze se te boji!Vzdyt bys ji mohla zazalovat!

egrzuz
22. říj 2008

Tindro, můj manža jako mladý kluk (tak kolem 20) vozil taky mrtvoly a vlastně mne na ty historky zbalil 😀 😀 😀
To už byl sice voják, ale já byla zvědavá a to víš, to ti na randeti každý hned nevypráví 😀 😀 😀
No my to máme tak trochu v rodině, jeho mamka má pohřebku a já už jsem v té rodině dlouho, tak jsem si zvykla, ale ze začátku to bylo divný 😉 , když se o tom mluvilo třeba u oběda 😕

Tak to se nedivím, že se tě bojí ta doktorka, já bych jí dala, nop hlavně, že se na to přišlo a už je vše v pořádku viď?

marrha
22. říj 2008

Ahoj holky...

je mi líto, že vás dětičky nenechají vaspat 😔

taky jsme měli takové období..bylo to hrozné..já jsme totiž hrozný spáč..a bez spánku nějak nemůžu fungovat...nemám energii nic...

Verun buď ráda, že dětičky spinkají...a nedělej si starosti....je to normální....a Ty máš štěstí, že zrovna Tobě tak spinkají 😉 🙂

Dani..já v okolí eko maminky nemám..., ale stačí mi některé diskuze taky na koníkovi 😝 , musím se vždycky držet, abych tam něco nepísla 😀 , ale pak si řeknu, že mi to za to nestojí...a raději to zavřu....
a číst, jak dítě vyrůstá od mimi jen na syrové stravě, že vařená není zdravá...no coment....

gapka.h
22. říj 2008

tak pěkný poledne..
Děti jsou pěkně protivný, ☹ ☹ Jsem zvědavá,jak to dlouho potrvá...Začínám být pěkně nervózní... 😉

Dai-dávám nakonec Nurofenové čípky,pěkně hulákají,když jim to tam dáváme... 😝 Ale i kapky..S tím spánkem-ti fakt závidím 😉

Zuzi-ten déš´t dojde určitě zítra k nám ☹ ☹ Nesnáším vození s deštníkem a ještě kočár.Navíc mi pčipadne,že vždy jezdím jen já a Simča -v takovém počasí 🙂 🙂

daniellka
22. říj 2008

marr - přesnějsi na to kápla. Dá se to tu najít v AP tématu nebo tak nějak. No něco takového chodí k nám na písek,furt melou dokola pořád o bio stravě, výchovných metodách,přírodních materiálech,(oblečený jsou samozřejmě nejlépe v domácí batikované biobavlně 😎 ), no dám dětem do ruky brumíka a jsem za idiota. Vytáhnu papír.plinku a jsem totálně out 😀 Ale hlavně, nedá se to poslouchat,je to šílená slepičárna.. Některý maminy jsou v poho,ale většinou tam jsou takový matrony,nezavřou pusu,jiné téma než ty děti neexistuje a mmch. by třeba mohly udělat něco se svým vzhledem,ale třeba to k tomu patří,řasenka a tužka na oči moc bio asi nejsou 😀 .
Já nevím,taky s kamarádkou kvákáme,probereme dětičky,všechno kolemnich,conovýho,co k jídlu,no jak tady,ale umíme se bavit i o něčem jiným,zajdem třeba i na pivo,atd.prostě normálka..
Dai - já jim říkám "ekomatky",vysvětlení najdeš zlehka výše nebo si najdi v diskusi Atachment parenting..

daniellka
22. říj 2008

gapka ještě plně kojíš nebo večer přikrmuješ? Mně šíleně pomohlo na noc Hami hajaja..ALe to byli kluci už na UM,nevím co u vás.. 😉

simonac
22. říj 2008

dai ---spící děti jen a jen závidím 😉 , ale přeju vám to, at to vydrží co nejdéle 🙂

dani -- eko matky taky moc nemusím, já pracuju na DDm a tam se rozjíždělo ekocentrum, já to dostala na povel a to jsem ekolog jak ....., musela jsem na nějaké školení na 3 dny a hned na první pohled bylo jasné ,kdo do skupiny nepatří - já měla upravené vlasy, nehty, namalovaná, zbatek osazenstva - batika, dlouhé sukně, vlasy v drdolu nebo copu, šak to znáš 😉

zítra tu asi fakt bude pršet, to bude parádička s kočárkem v dešti, tak se gabčo potkáme ☹

marrha
22. říj 2008

Dani přesně..a jestli zabrousíš někdy do volné diskuze...do témtu pusty a syrová strava..tak se zaručeně pobavíš 😠 .jejich názory...to je fakt síla...
a jednou jsme tu narazla na týpka s nickem Veganko...a to byl normální fanatik.... 😠 , ještě, že ho blokly 😉
proti očkování, proti vařené stravě, proti masu, proti mlíku..atd, atd....jeho děti mu jednou poděkujou...a né jen jeho.jsem zvědavá až dítka od ekomatek začnou chodit do MŠ A ŠKOLY...si asi myslí, že tam jim někdo bude extra vyvářet a sypat zrní dětem... 😅

daiquiri
22. říj 2008

Markét, já jsem ráda, jen nevím jestli je to dobře. Ale teď jsem tu měla kamarádku a jí taky malá spala už od dvou měsíc celou noc. Prý když přibírají - a to oni jo 😀 - tak to nevadí.

Gabi, nedivím se, že hulákaj. Komu by se líbilo, když se jim strká něco do zadečku 😀 Hlavně ať jsou brzo v pořádku a netrápí se oni ani ty!

Dani a Markét, budu muset na tu diskusi kouknout ať se poučím 😅 A nejsou spíš tyhle maminky trochu zakomplexovaný??? Nedovedu si představit nic přitažlivějšího než batikovaný ohoz, mastný vlasy a nenamalovaná 😉 FAkt chudáci děti! Nebo jsou to nějaký potřeštěný sektářky 😀 Nebo poslední možnost, že jim z tý mateřský hrabe 😀

Stejně si myslím, že je to nějaká póza. Kdo ví jak to je, určitě normálně jezdí autem a doma se třeba tak posedle eko vůbec nechovaj. Třeba chtěj být zajímavý 😖

egrzuz
22. říj 2008

Tak holky EKO mě fakt pobavilo 😀 😀 😀

Jsou to blázni 😅

gapka.h
22. říj 2008

tak holky,mám úmorný den za sebou... ☹ ☹

Kluci už spí,ale Ondra má pořád 38,2,snad to bude zítra lepší 😉 .kuba už začíná být v poho,ale kňurká.. ☹

Danielka-ještě večer plně kojím,ikdyž toho mám už plný....Ale někdy to vyzkoušíme 😉 Chtěla jsem se zeptat,jesti budeš někdy něco prodávat po klukách-ráda odkoupím-pokud nemáš nějakou dvojčatvou známou s klukama 😉

Holky,ať zítra neprší!!! 😉 😉

pa

daniellka
22. říj 2008

no,jen aby nám sem ted nějaká nepřišla vynadat 😎

marr- tohle to omezování dětí absolutně nesnáším! Nemají právo určovat dítěti,že bude vegetarián,nebo jíst vše syrové apod.,to jsem hodně drsná,ale nebudu se rozčilovat. Raděšji do těch témat nelezu,jenom bych se rozčílila.
A dneska už přece toho smutku bylo dost..Chápete,že jo.. 😔 ☹

marrha
22. říj 2008

Dani jestli myslíš Berušku..tak to je opravdu moc smutné..sice jsme jí neznala, ale bulela jsme tu jak malá... 😢

tohle je opravdu neštěstí...

at si někdo z veganů klidně přijde, jim to vysvětlím hned...přesn jak píšeš..on at si jí co chtějí,ale děti se nemohou rozhodnout sami...a jedna mami nka jim to napsala správně, že pravěký člověk se stal inteligentnějším a chytřejím až zařadil do svého jídelníčku maso...zvětšil se mu mozek...

egrzuz
22. říj 2008

Market, Dani, co se stalo? 😲 😕

marrha
22. říj 2008

Zuzi IP

daiquiri
22. říj 2008

Market,muzu taky?

issaga
22. říj 2008

cau holky,
prijemny vecer preju. tak u nas se spi tak napul... porad holky poknouravaji...

Dai - uzivej si ze ti prtata spi. mne spaly holky celou noc asi do deseti mesicu a pak se to pokazilo, kdyz mely rymu... no a dva mesice to potom bylo k nevydrzeni. az ted se to zase zlepsuje - snad to nezakriknu 😉

teda ekomatky me taky pobavily, jen to ctu tady a mam husi kuzi - jine diskuze cist nechodim, to neni na me, moje nervy...

simonac
23. říj 2008

Dobré ránko holky

viděli jste včera večer zprávy, jak umřela ta maminka 11 ndí po porodu, to je děs ☹ není to ono, co se tu včera zminovalo?

jinak tady je dnes hnus - fučí, prší, hrůza - a já pudu drnkat ☹

gapka.h
23. říj 2008

dobré ránko,

tak už je osypaný i Ondra... ☹ Tady je hnus,ale stejně musíme ven... ☹ ☹

Holky,ty slavné EKO mamky-jsou moc přechytralé nebo..... 😉 😉 Chudáci děti...,že jo??

Simi-zptávy jsem nestihla,pak mi povykládáš,ju?? 😉

simonac
23. říj 2008

gabčo --a už jdete?, my pudem tak kolem 10 ☹

tindra
23. říj 2008

ahojky,ekomatky 😀 musím k nim do diskuse,bo nevím,jestli se mají i brambory a rýže syrové.....
Dani,tak jsem jim včera koupila Hami(ale pro jistotu i malý Nutrilon 😉 )jsem zvědavá co na to mistři řeknou.
Nedělali jste někdo kalendáře s dětma k Vánocům babičkám?Jeslti někdo máte nějaké adresy,tak prosím prosím sem,dneska je chci začít fotit

daiquiri
23. říj 2008

Dobré ráno 🙂
Simi, já to slyšela, je to hrozný ☹ Hlavně úroveň našeho zdravotnictví. I když je zalažuje, tak už jim maminku a manželku nevrátí ☹
To je jak když mi praskla ta jizva po císaři, crčela ze mě krev skoro nepřetržitě a na pohotovosti se doktor tvářil otráveně, že ho budím. A byl nepříjemnej, prý, že to mohlo počkat do rána, že je to běžná komplikace. Když jsem namítla, že nevím co je běžná komplikace, tak prý, že by to museli říkat každý matce! Tak mi to tenktrát dost surově vyčistil a bylo to...

Tindra, koukni k ním do diskuse a pak nám můžeš radit 😀 Jasně, přeci si nechtěla rýži a brambory vařit!!!! 😀
A doufám, že děti oblékáš jen do bio bavlny! A používáš jen látkové pleny, abys šetřila prostředí!!!! 😀

marrha
23. říj 2008

Ahoj holky,

tady je dneska pěkně hnusně, prší a je zima 😝

dneska jsme doma..to bude hodně dlouhý den....

Tindro moc se nesměj..ony tam vážně jedí syrové brambory 😀 😀 😀

simonac
23. říj 2008

tak u nás prší a my se jdme oblékat na prochajdu, musíme tam aspon 2 hodky vydržet, ahojky ☹

daiquiri
23. říj 2008

U nás pršelo celou noc, teď už svítí sluníčko, ale je kosa ☹
Ale já jdu dneska k holiči, dětičky hlídá mamka 🙂

Markét, to snad ne???? Vždyť to je hnusný???? Že je jedí ony, to je jejich věc, ale to dávají dětem???

marrha
23. říj 2008

Simi jka byli mimča chodila jsem za každého počasí.., ale ted ensensou pláštěnku...a nebudu trápit ani je ani sebe 😝

Verun..jj všecho syrové 😝

tindra
23. říj 2008

já si s těma bramborama dělala srandu 😲 a ono je to fakt?no jak někdy budu sama večer doma,hned projedu jejich témata,to mi totiž hlava nebere.
Marky to jako že se pod pláštěnkou bojí,nebo tak něco?Jejda snad nás to mine,my taky chodíme za každého počasí i když Herqules a deštník je tak bákečná kombinace,že jsem vždycky spocená až na kalhotky 😅
Gapko vy chodíte i steplotou ven?
Jdu si někam přečíst co se teda stalo s tou maminkou,kluci chvilku spinkají,ale už teď z toho mám husinu.
Dai,tobě praskla jizva???????To jsem teda ještě nikdy neslyšela a má to být běžné?Vždyť to přece musí být šíleně nebezpečné,páč je to zašíté v několika vrstvách a co kdyby prasklo i něco vevnitř?Fuj raději nemyslet

marrha
23. říj 2008

nevím jestli se bojí nebo jim vadí, že nevidí jak bez ní...prostě řvou, řvou a nezabírá ani náš nejspolehlivější uklidňovač jídlo 😀 😝

a znáš to, jak si někdo ještě neodpustí nějakou tu poznámku o uřvaných dětech a blbé pohledy.normálně mi je to jedno, ale jak řvou, tak jsem z toho taky nervózní..a vnímám to všechno nějak víc...

teď jsme na živo viděla Halkac 😵 😅 i s dětičkama...