Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

gapka.h
23. říj 2008

tindra-chodíme i s teplotou,to neva-oni jsou na čerstvém vzduch a pěkně chrupkají 😉 Teď už teplotu,ale nemáme 🙂

Holky,tak já dnes měla i rukavice-to je pěkný hnus... ☹ A zase to nešťastné oblékání ☹ Vydržela jsem 1,5h-víc ani rana...

Marki- s tou pláštěnkou se ti nedivým,jsou tam jak ve skleníku a nic nevidí,taky nás to čeka!!!Ale celý den doma-to si užiješ,spí ti aspoň??? 😝

daiquiri
23. říj 2008

Tindra,jo,ne cela,jen v jednom miste.Udelala se takova boule,zfialovela,v noci to prasklo,kosili jsem mela celou od krve a z te rany krev kapala docela fest.Tak jsme radeji jeli na pohotovost.

simonac
23. říj 2008

mar --a kde jsi viděla kačku? Vy jste se navštívili?? 😉

gapka.h
23. říj 2008

Tak děti jsou s babičkou venku..a já nevím ,co dřív... 😉 uklízet,manža donesl hřiby 😉 -tak čistíme..

Dnes děti spaly po o... přes dvě hodiny,to určitě doháněly noc...Kéž by to bylo tak vždy po obědě... 😉

zatím 😉

gapka.h
23. říj 2008

danielka-fotečky pěkný 🙂 🙂 To už máš velké rošťáky!!Ta v tom pruhovaném tričko -jseš ty??? 😉 Máš nové vlasy,sluší ti to 😉

Tak u nás se už spí,holky je to čím dál dřív!!! 😉 Doufám,že nebude brzo budíček...

Holky,jak reagují vaše děti na změnu času???Chodívaly pak dřív spát???

halkac
autor
24. říj 2008

Dobré ránko 🙂

Jééé, to jsem se pobavila nad vaší diskusí ohledně ekomatek; přiznám se, že já sama jsem koketovala s myšlenkou látkových plen, ale spíš kvůli zdravému vývoji kyčlí a šetření rozpočtu. A popravdě jsem ráda, že jsem do nich nešla. Neumím si řpedstavit v tom šrumci ještě každý den prát a věšet jednu pračku navíc🙂

No a my dnes máme deset měsíců! To snad ani není možné! Jako dárek jsem si naordinovala postupné ubírání odsávání, dneska tedy poprvé budu odstříkávat jedenkrát méně.

Holky, pozor! Včera jsem měla velikou premiéru...Nechala jsem tatínka s dětmi od 16 do 22 hodin samotného! Byla jsem nejprve na spinningu a pak jsem rovnou šla do divadla na Obchodníka s deštěm (kdo neviděl, moooooc doporučuji, tak krásnou hru jsem dlouho neviděla!) No a když jsem se vrátila, seděl Davča s malými ve veliké posteli a chlácholil je. Sice předtím prý spali, ale nějak se probudili a plakali. Malá je jakási nemocná (rýma), tak se i potom budila co deset minut. No skončilo to tak, že chlap spal v obýváku a já s malou v náručí v loži. Kdykoliv jsem se snažila ji od sebe odtulit, začala brečet....No po jídle ve tři jsem ji dala do postýlky a to už si dala říct.

Jo a s Markét jsme se viděly🙂 Byli jsme včera v Ostravě a měla jsem s ní zjednaný nějaký kšeft🙂 Sice jsme se potkaly jen na deset minutek, ale i tak mě to navnadilo zase někdy dojet do Ostravy a jít někam na dvojčecí prochajdu. 🙂

gapka.h
24. říj 2008

Dobréé ránko,
tak mi dnes budíček před šestou ☹ ☹ Už teď jsou protivky,budeme muset ven 😉

Kaci-to divadlo opravdu závidím.. 😀 😀 Tu hru jsem neviděla 😉 Kam chodíš do divadla ajak se jmenuje,Byla jsi někdy veSlováckém v Hradišti???
Gratulace k 10.měsíci 😀 😀 ...toto utíká...

papa

tindra
24. říj 2008

gabko já tě obdivuju,chodit ven i ráno,to já se vypravím,jen když musím kdr.nebo tak,ale jinak se hrajeme v posteli co nejdýl,aby se maminka mohla válet 😀 většinou to teda vydrží tak do 8 a pak hurá do kolotoče-pračka,úklid,vaření 😠
Kači to byla teda odvaha-kolikrát jsi telefonovala domů? 🙂 Tý jo,divadlo,to jsem byla naposledy s bříškem...
Taky vaše děti poslouchají pořád dokola jen jedno CD?Mě už z toho jde hlava kolem,umí si to i zhlasit a nic jiného nechtějí 😠

simonac
24. říj 2008

ahojky holky 😀

kačko - taky gratulujeme 😀 😀 😀 😀

holky, my máme doma maroda - Kristýnka - hrozně kašle, musím s ní zajet k paní doktorce - tchýně si veme martu na prochajdu a my pojedem, to je fakt děs, zrovna, když máme jet do prahy k ségře a peta se táááááááááák moc těší, ach, jo 😖

daiquiri
24. říj 2008

Kačko, nemám nic proti používání látkových plen, já to všeobecně zahrnula do návodu pro nastávající EKO matky 😀
Moc gratulujeme k deseti měsícům 😉
My byli nachystaný do divadla, když jsem byla těhu, jenže jsme tam přišli a oni to představení kvůli Kleplovi zrušili ☹

Gabi, souhlasím s Tindrou, já jsem ráda, že se vykopeme jednou denně ven. Než je oblíknu, do toho se mi PAvlík poblinká, takže převlíkám znovu, pak se jako naschvál ještě minimálně jeden z nich pokadí 😀

Simi, to je radost 🙄 Ale to je i tím počasím 😖

gapka.h
24. říj 2008

Tindra,dai-já musím,protože oni my opravdu doma nevydrží..Teď,jak jsou starší,tak už je to lepší,ale když byli drobci,jak vy...tak jsem byla čtyřikrát denně venku,ale také vozili jiní... 😉 Nakojila a šli ven....

Buďte rády,že doma vydrží... 😉 Teď chodíme dvakrát... 😀 😀

simonac
24. říj 2008

a holky, když byl malý náš pata, já chodila ven 7x denně!!! to byl fakt děs,vydržel spát pouze 40 min.a to jen v kočárku, přes noc to jsem nespala vůbec, jen jsem seděla na postel a dřímala ☹ asi to bylo kleštovým porodem, nebo já fakt nevím 😒

kuzelka
24. říj 2008

Ahoj
tak mi taky marodíme, máme rýmečku 😠
holky nevím co s Barčou - odmítá mi jíst, mlíko jakštakš vypije a zeleninu mi sní, ale nechce vůbec ovoce (čerstvé ani z přesnídávky), kaši taky nechce - večeře jsou horor, na obě večeře mi vypije jen trošku mlíčka a v noci furt řve 😒 .....
nevím že by ji rašily další zoubky..... nebo má jen takové dietní období (už ho jednou měla a trvalo 2 měsíce 😖 )... už nevím co jí mám dávat, nic nechce.......

gapka.h
24. říj 2008

kuzelka-tak se drž a pevné nervičky!! 😝 😝 Já prožívala tento týden něco podobného,v noci děs ☹ ☹
Říkala jsem,že jedny ruky chybí,když jsou obě děti nemocné...,že jo??? ☹
Pořád kňourali a chtěli se chovat...

fiallinka
24. říj 2008

Ahoj holky, vedle jsem psala, jak jsem dopadla, zůstali jsem bez Ondráška, takže ze mně dvojčatová mamina není, a to je mi strašně líto. Zdravím vás, přeju hodně štěstí, zdraví a sil na dvojčátka a někdy na vás přijdu mrknout, ještě to musím trošku rozdýchat.

Ale ještě dotaz - včera jsme začali den doma tím, že se nám rozpípala nanny, málem nás to zabilo - ale Juráš v pohodě spal a dýchal... deska byla pod matračkou, možná z ní malinko uhnul, ale trošku na ní určitě byl. Stávaly se vám ty plané poplachy taky? Nebo opravdové...? Zatím jsme dali desku na matračku a na ni dečku, tak jak to bylo v porodnici... tak nevím...

halkac
autor
24. říj 2008

Fial, poplachy jsme zažily jak já, tak Egrzuz - za jiné nemluvím, protože o nich nevím. Nic to neznamená, ptala jsem se na to i doktorky - prý se to stává, většinou vinou přístroje. Problém by to byl tehdy, pokud by dítě vypadalo, že nedýchalo (bylo by studené, promodralé,...). Já osobně si myslím, že problém bývá v plytkém dýchání - dítě sice dýchá, ale hodně povrchně a to čidlo to prostě nesejme. U nás se to stává Jondovi v tom nejhlubším spánku...Takže hlavu vzhůru, i když chápu, jak hodně to člověka vystraší.

A jinak se drž!!! Často na tebe myslím!

fiallinka
24. říj 2008

halkac: díky, my jsme si to taky takhle vysvětlovali, Jurášek taky hluboce spal - ale fakt to teda byla síla, hned první den doma... já už prostě nevydržím ještě něco takového. Díky za podporu, je mi moc líto, že tu s váma nebudu.

marrha
24. říj 2008

Ahoj holky..

Fiallinko , taky často n Tebe myslím....

neboj plané poplachy se stávají..i nám to dělalo, ale jen u Davida...taky hned první den co jsme byli z porodnice doma...a to 2x...jednou ve dne, jednou v noci..já byla z toho na nervy..., ale Davídkovi evidentně nic nebylo..jen já pak už nespala...a třepala se co zase bude...

a jak tu s náma nebudeš?? 😕 ..pořád patříš mezi nás...a patřit budeš.... 🙂

holky vůbec nevím co si o tom myslet, jak jsme psaly o té Berušce..dneska jsme s edočetla, že žije 😔 a bojuje o život, vůbec nechápu jak někdo mohl napsat, to co včera napsal..... 😔

simonac
24. říj 2008

mar...a co kdo kde včera napsal, prosím přibliž mi to, díky 😉

fial..taky na tebe moc myslím, drž se vím, že se to lehce napíše, ale...

gapka.h
24. říj 2008

¨fial-taky přeji hodně sil a pevné nervičky.Já tě taky hodně vzpomínám-psala jsem ti do čekáme... 😉

jinak jsme to se Simčou dnes opět odvolili,to jsme,co??? 😉 😉

Holky,zítra jsme opět sami,manža jede stěhovat kámoše.Ale ani mi to neva,poslední dobou jsem radši sama...Opět nějaká depka... 😠 😠

tak hezký večer

halkac
autor
24. říj 2008

Fial - přesně tak, ty JSI dvojčecí maminka, JSI!!! Pokud Ti tu bude dobře, není jediný důvod, abys sem nechodila!!!
Jo a mimochodem - taky se nám ten poplach stal hned po návratu z porodnice, to se ty děti nějak připomínají...A pak ještě několikrát. A kde jsi vůbec rodila? Na Vsetíně? A jaký je Jurášek miminko, dává zabrat?

Marr, lidi jsou prostě hyeny!!!Já to nechápu, jak někdo může šířit takové fámy, že nežije! Ona vyhraje, je mladá, bude to pro ni šílený, šílený, ale zvládne to.

Gapi, taky jsem sama - manža zse někde kulečníčkuje🙂 Ale jsem ráda, mám klid a jdu soapat včerejšek🙂

halkac
autor
24. říj 2008

Slovo "soapat" neznám 😲 Chtěla jsem napsat "dospat" a ono se mi nějak pozměnilo pod rukama 😀 😀

halkac
autor
24. říj 2008

Markét, jak ses měla ve vinném sklípku?????????Nepodala jsi info!!!!!!!!!!!!Kolik kusů maminek se sešlo, kolik mitříků padlo, kolik chlapů jste ovínily a tak??????

marrha
24. říj 2008

Kačko...jestli chceš...můžu Ti poslat do IP na odkaz na fotky ze sklípku 😀 , al enejsou jetě všechny..

sešlo se nás 14...bylo úplně super....pan sklepmistr si myslel, že jsme studentky 😀 a nebo nějaká firma 😀 😀 😀

kolik vína padlo to fakt netuším..po dvou letech abstinence, jsem byla už u ochutnávky v sedmém nebi....pak nějak o půl noci jsme cítila, že už mám dost, a že by to nedopadlo dobře....tak jsem pila jen vodu 😀 😀 😀

jinak ted jsme narazila na tohle ohledně berusky...
http://kolinsky.denik.cz/nehody/ko2410_nehoda_d...

simonac
24. říj 2008

holky, tak to je fakt hrůza, fuj je mi z toho smutno a to jsem je ani neznala

dobrou jdu honem spá t 😉

fiallinka
24. říj 2008

holky, dík za podporu a hlavně za rady ohledně monitoru, trošku se mi ulevilo, ale asi ještě dnes neusnu...no zítra pak už odpadnu a bude. V nemocnici ani jednou nezapípal, tak jsem to nečekala... teď je na matračce, tak snad už nepípne, akorát si Juráš trošku otlačí záda...

Je zatím moc hodný, skoro pořád spí - i když už začíná být i aktivnější 🙂, dám ho do alba, až najdu čas... a já se za váma podívám, ale on už prostě nebude moc důvod, i když vás mám moc ráda 🙂... určitě na koníka občas zajdu, i když podobnou diskuzi jako tyhle dvojčatové už asi tady nenajdu 🙂... a kdo ví, u jednoho dítěte nechci zůstat a ve Zlíně máme zamražené ještě tři dítka .-)

A holky, kdyby jste věděla o někom, kdo chce Hartana po jedněch dvojčátkách za 7000,- Kč, dejte vědět, je fakt pěkný a je ho škoda 🙂

simonac
25. říj 2008

ahojky holky,kde jste všechny? 😉

tak u nás je dnes nějak šedivo, za chvilku vyráží manža na prochajdu a já trochu poklidím a valím ke kamošce na kafíčko, má obchod nextík - oblečení pro děti, tam mám něco odloženo pro petu, jinak zítra bychom měli odjet na 4 dny k segře do Prahy, ta odpledne začnu pomali balit, to bude akce 😉 bude to jistě náročné, ale aspon nejaká změna 🙂

daiquiri
25. říj 2008

Ahoj Simi, já teď jenom nakoukla, chtěla jsem na mejl, ale nějak jim to na Seznamu nefunguje 😖
Za chvíli se jdu pustit do úklidu, odpoledne přijede na návštěvu kamarádka s manželem a dvěma detičkama.
Tak ať se tu nebrodí v psích chlupech 😀
U nás je mlha, ale vypadá, že bude svítit sluníčko.

simonac
25. říj 2008

tady dnes fakt nikdo není ☹

halkac
autor
25. říj 2008

Ale je, Simi🙂 Já jsem se zrovna vrátila z Tesca, odstříkám a jdeme na hodový fotbalový zápas, kde hrají ženatí proti svobodným🙂 Zase se sejde celá dědina, tak se těším 😀

Jo a jinak - v našem Tescu neprojedu přes pokladny!!! A to mám poměrně úzký kočár!!! Musím buď k pokladně pro invalidy (a i tam to je natěsno) nebo se vrátit a nechat se pustit přes informace, no báječné☹

Holky, dotaz - co dáváte prckům na nožky do kočárku? Jen ponožky na punčocháčkách už mi začínají připadat málo...

Jo a zítra posun času: se teda moc netěším - změnit režim dětem je vždycky převeliký úkol!

No nic, vyrážíme 😉