Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

halkac
autor
30. říj 2008

🙂 Dobré ránko 🙂

Tak výlet se vyvedl - nakonec nám ani nepršelo; I když fučelo a bylo pod mrakem, hodně jsme se procházeli. Jen na cestě zpátky mi děti v autě koncertovaly 😠 Myslela jsem, že usnou a houby. Půlhodinky si vydržely hrát, pak se ale začaly nudit a spustily☹

Holky, co dělat v tomhle počasí 😒 ? Já s dětmi ven musím (tímto zdravím Gapku 😀 )...ale vůbec nevím kam...v tomhle větřisku! Ach jo, myslela jsem si, že kolem desátého měsíce už to bude pohoda, že si děti doma zahrají. No a vůbec. Sice vydrží s hračkami, ale jen dopoledne před prvním spaním, pak musím ven chtě nechtě, nebo se doma vztekají...

daiquiri
30. říj 2008

Gabi, všechno nejlepší k devíti měsícům 😉

Tak to asi můžu být ráda, že my zatím ven nemusíme když je hnusně. A to tady teda je, prší a je zima. Prý má být dneska na Moravě až ke 20ti stupňům a v Praze 9 ☹

egrzuz
30. říj 2008

Dobré ráno 🙂

Kačko, u nás je to stejné 😀 Včera jsme je vystrčila na terasu a bylo a dneska to udělám asi stejně. Tady prší od včerejška v kuse 😠

Gabi, taky vše nej nej nej 😀 😀 😀

Dai A jak má být u nás v horách??? 😉

gapka.h
30. říj 2008

dobré ránko,
no tady vypadá teplo,ale ten vítr a ty rozdíly v počasí to je síla... 😉

Zuzi-my jdeme vážit až 24.11..tak nevím kolik,ale pěkně se kulatí.Před měsícem jsme ještě neměli 7kg,ale co se přikrmují,tak jim to svědčí 😉

Danielka-s těma rukama to vypadá pěkně,to máš pravdu 🙂 🙂 Manža říká,že jsem je tak vypracované nikdy neměla 😀 😀 Měla jsem je ja h.... pavouk 😉 Aspoň něco pozitivního s dvojčaty,že?? 😝 😝

Dai-díky,no fakt-máme dnes 9 měsíců 😀 😀 😀 to to letí!!!!

Kaci-kde budeme chodit taky sama nevím,na kafíčku mi moc dlouho nevydrží ☹ Asi chvíli venku nebo k někomu na skok a pak domů.Od ledna bych s nima chtěla chodit do toho čtyřlístku...

u nás v UH je kavárna,kde ti pohlídají děti-mají tam svůj koutek a hlídá je tam vždy nějaká teta...Tak to budu muset někdy vyzkoušet,akorát v zimě tam bude asi furt plno

tak se mějte

daiquiri
30. říj 2008

Zuzi,tak nejak jako v Praze,takze zadna slava.Bud rada za terasu,my sice mame balkon,ale bez strechy☹ Jo a manzel ted skoli v Jablonci,kousek od vas😉

tindra
30. říj 2008

Ahojky,Dani,hodíš sem adresu,kdyby jsme jeli do Brna?U nás je koutek jen pro větší děti a do herny se může každý den od 4 do 6 😒 No naštěstí teď ještě nikam mezi děti nemůžem.Jinak jižní morava hlásí 17°ale vítr je ž emě to málem odfouklo z balkonu,když jsem šla hodit pliny do koše 🙂 Ještě se musím pochlubit váhou Martínka, konečně jsme překročili hranici 6kg, máme 6,02 😀 a Luky 6,95,tak snad už teď budem přibírat

simonac
30. říj 2008

ahojky holky, hlásím návrat z Prahy, všude dobře dome nejlíp 😀 😀

bylo tam fakt hnusné počasí, jen lilo a ilo, malý byl s tatkou v nějakém lanovém centru a v aquaparku , tak si to aspon trochu užil, já s prckama venku v dešti - a tam je to samá novostavba bez asfaltek, tak si umíte přestavit jak jsme vypadali ☹ a cesta zpět - dálnice 2x ucpaná - katastrofa, martínek zvládl cestu n a1* ani nezaplákl, zato segra to vzala za něj ☹
jo a já si atky udělal radost v út ráno jsem se ségrou vypadla na zličín a nakupobvaly jsme a nakupovaly a nakupovaly....
byla to docela příjemná zněma, odpočinout jsem si neodpočinula, ale nebyl to ten zaběhlý stereotip 😝

já ted peru a trochu uklízím, veme si je tchýně a já musím na nákup, bo doma není a ni kůrka chleba 😉

daniellka
30. říj 2008

zad babule!

simi vítej zpátky! 🙂

gapka -to jo,to je na té dřině aspon nějaký pozitivum 🙂 . Ted jen se znovu nezakulatit,na což mám náběh,žeru ažeru a jsou mi malýrifle v pase 😀

tindra- http://www.cafeandplay.cz/akce.html

tindra
30. říj 2008

Dani díky,ségra bydlí hned u DObráku,takže když budu u ní,máme to za rohem 😀

tindra
30. říj 2008

ještě jsem kluky nepojistila,nevím,jeslti to není moc osobní,ale nevidíte do toho některá?Jako kde by to bylo nejvýhodnější?Chci jen úrazové pojištění,spoření a tak budem řešit až později.

daniellka
30. říj 2008

nevím..ještě jsem jim nic nezaložila..

simonac
30. říj 2008

tindra -- to já nevím, to u nás má na starosti manža, zeptám se a večer písnu 😉

z359
30. říj 2008

Ahoj holky, měla bych na vás jeden dotaz, myslíte, že mimča v zhruba 5-ti měsících zvládnou cestu ze severu čech na moravu (cca 300km)? Manžela děda bude mít 85. narozeniny, tak bysme tam rádi jeli, ale já mám trošku strach, jestli to zvládnou. Může to být poprvé a naposled co je děda uvidí

simonac
30. říj 2008

z359 ahojky , my to podnikli zrovna tento týden, martínek byl v pohodě celou cestu, Kristýnka Plakala, ale dalo se to, v lednu jedeme zas mám sestru kousek za Prahou 😉 tak je to asi tak kolem 300 km 😉

tindra
30. říj 2008

z539 my to jeli do prahy z Hodonína přesně 300km a v poho,pak jsem to s nima jela sama s babi a kolony byly hrůza,kluci se mi naschvál pokakali ale taky v poho a příští týden jedem naotočku prahu,takže 600km ☹ ale nebojím se toho,je nám sice už víc,ale pokud to zvládneš ty,děti taky 😉

daniellka
30. říj 2008

z359- určozvládnou,my jsme s klukama jezdili hooodně,čímbyli menší tím to bylo lepší 😀

egrzuz
30. říj 2008

Dai a co manžel školí? Já mám v Jablonci rodiče a jsem tam často 🙂 tak ti manžu pohlídám 😉 😀

Tindra, já taky vůbec nevím. Dneska jsme byla ve sppořitelně a děti narozené letos mají do konce tohoto roku poplatek za sjednání spoření odpuštěný, takže ušetříš 3tis na jedno dítko 😀 Přemýšlím, že jim to udělám.

z359 podepisuji se pod holky. Já myslím že to děti zvládnou. Já jela zatím jen 200km a hned zase zpátky a v pohodě 😉 A jak píše Dani, čím menší, tím lepší 😉 🙂

simi, ty furt uklízíš, jak to stíháš? Já uklízím barák 3dny, než to udělám a potom zase nanovo. Nějak nestíhám 😒

daniellka
30. říj 2008

zu - já mám pocit,že se s těma dětma ani ukliditnedá. Já pořád kmitám a pořád je tu binec. A to nemluvím o tom,že se brodím hračkama, nejhorší jsou na zemi různé druhy pochutin,drobků apod.,blé!! Ještě že je zima a už chodím v papučích,nesnáším když chodím bosá ašlapu po drobcích 😎 .

daiquiri
30. říj 2008

Zuzi,skoli pravidla prodeje a tak...proste jak dobre prodavat.Ale zitra uz se nam vraci😉
To sporeni taky chceme stihnout uzavrit,je to hodne vyhodny.
Tech drobku se desim.Uklizim dost casto jak tu mame chlupy od psu.Pak uz asi nebudu delat nic jinyho.Nebo zavru oci a bude to😉

daniellka
31. říj 2008

Nazdárek,dneskaprvní!! 😀 vypadátona krásnej den! 🙂

daiquiri
31. říj 2008

Dobré ráno 😉
U nás to taky vypadá na krásné počasí 🙂 Akorát, že máme všichni tři rýmu a manžel volal ze školení, že ji má taky 🙄
Chodíte ven i když jste nastydlý?

Dani, vy jste byli letos s klukama na dovče co? Známý nás příští rok lákají do Toskánska, já se trochu bojím jak to zvládneme s ročníma dětma ☹

simonac
31. říj 2008

ahojky holky 😉

dai -- v Praze neprší? tomu nevěřím, ještě včera jsem provokovala segru, volala jsem ji, že je tady 20 stupnů a to fakt bylo a ona že tam je 5 - děs, ještě že už jsme doma 😉

zuzu -- mně sice připadá, že furt uklízím, ale stejně je tu furt b.... jak v tanku, ale snad si něco zvládnu udělat přes víkend - v so oběd u tchýně v neděli u mojeho tatky - ten nebude vařit, zve nás do restaurace, tak snad to tam prcci zvládnou!!

holky jak " slavíte " dušičky - my se chystáme na hrbitov v ne odpoledne 😒

tindra
31. říj 2008

Dai s rýmou jsme ven chodili,nebyla totiž taková obrovská,sem tam jsem odsála.KOnečně venku nefouká,včera to byla fakt sila
Dr.mi řekla,že už můžou kluci chleba,od kdy jste dávaly vy?????Já jim zkusila dva malinkatý kousíčky - nevím naco jsem ráno vysávala,v životě bych neřekla,jak se dají takové kousky rozdrolit,a v puse myslím zkončili tak dva drobky-tak zase příště 😀

daiquiri
31. říj 2008

Simi,fakt🙂A sviti slunicko.Ale teda vcera byla kosa. Ty jo a nechce nas tvuj tatinek pozvat taky?😉
Tindra,taky asi odsaju a po obede vyrazime.

daniellka
31. říj 2008

dai- já bychse toho nebála,akorát jestli budouuž chodit,tak si zaběháte 😀

egrzuz
31. říj 2008

Dobré ráno holky 😉 🙂

U nás svítí taky sluníčko, konečně vyrazíme ven. Půjdu už ráno nakoupit na oběd, protože mám manžu doma a musím vařit 😒 a potom odpoledne, jestli vydrží počasí

Dai, já se ptala pediatra, když byly děti nastydlí a můžou, když nemají teplotu. Líp se jim venku i dýchá 🙂

Simi, já bych se taky přidala na oběd 🙂
Na hřbitově jsme už byli 😉

Holky, od kdy dáváte pečivo?

marrha
31. říj 2008

Ahoj holky...

včera jsem se sem nedostala, dopoledne nám nešel net...a pak už mi to nějak nevyšlo...

když jsou nemocní a bez teploty tak chodíme...s teplotou ne.... 😉

Zuzi..já už ani nevím 😕 😅 ...možná kolem 9 měsíce jsme jim dala žmoulat rohlík...no fakt už nevím přesně 😀 😀

halkac
autor
31. říj 2008

Ahojky holky🙂

Taky se přiklánám k tomu chodit s dětmi a jejich rýmou ven - je tam vlhčejí, lépe se tam dýchá. Ale když je teplota, tak se pěkně zababušte doma!

Dušičky slavíme taky 😉 V sobotu jsme si navečer naplánovali romantickou procházku po hřbitovech 😀 Už jsem dětem popisovala, kolik světýlek tam uvidíme...

Zuzi, pečivo se může podle nejnovějších průzkumů začít dávat od 6. měsíce, ale nejlépe od 9. Hele, mrkni sem - myslím, že tady je naprosto precizně popsáno všechno - já se tím řídím, připadá mi to opravdu super udělané.

http://www.kojeni.net/subory/prikrmy_tabulky.xls
http://www.kojeni.net/subory/prikrmy_postup.doc

Dai - myslíš, že je pohodlnější cesta s nechodícími nebo chodícími dětmi? Já si totiž neumím představit, jak bych se tahala s taškami a ještě měla dítě v ruce 😲 Tak doufám, že naši lenoši budou příští léto alespoň trošku capkat a my se tak budeme moci pustit do vzdálenější destinace. No i když jjsem velmiii zvědavá, jak zvládnou cestu 😕

Teď tu byla stavená kamarádka - má tříměsíční dcerku a přišla na kafe bez ní. Prý pořád a pořád pláče, za den naspí tak dvakrát půlhodinky 😖 Už byly i na speciálním vyšetření, ale nic se nezjistilo...Chudinka, byla fakt unavená - myslím psychicky. Přes noc se prý u nich spí krásně...No a naši prcci - místo toho, aby jí povolili hodinku relaxace - se ukázali jako drsní maminčáci a rozbrečeli se, jen na ně kouknula. Pak se mi oba vydrápali na klín a já pila kafe v sedě na koberci 😠 Po 40 minutách se uvolili nechat se Jitkou pochovat, ale chudina s nima musela chodit a ukazovat jim věco kolem... 😀 😝 😀

gapka.h
31. říj 2008

ahojky,
tak ráno jsem vás nestihla... 😉

Hned jsem vyrazila s kámoškou na kafíčko,dokonce kluci byli vevnitř v poho 😉
pak nakoupit a rychle domů...

Na hřbitovy se chystáme také,ale naši drobci z těch světýlek ještě nic neuvidí-nesedíme 😉 😉

Holky,konečně se to s tím časem trochu srovnává-místo v 5-máme budíček v 6 😉 aspoň něco...

Dai-my chdíme ven s rýmou...ba naopak se jim líp dýchá,já chdila i s teplotou...pokud neměli nějaké jiné problémy.Doktorka říkala,že pokud nemají 40....tak můžem.Jina´k odsávat,nejlepší je odsávačka na vysavač!!!

Nad tím pečivem jsem už také přemýšlela,ale my máme 9-korig. 8-tak ještě počkám.A jaké budete dávat tmavé pečivo nebo světlé???nebo celozrnné???

tak je jdu uspat..pa...pěkný sluníčkový den 😀 😀

daiquiri
31. říj 2008

Tak my nakonec venku byli a je pravda, že venku se jim dýchalo líp než tady u nás v paneláku 😖
Byla za mnou kamarádka, za týden má rodit a teda má tak třikrát menší břicho než já měla v tom 33tt 😀

Gabi, tu odsávačku na vysavač mám, je parádní. Zrovna včera mi mamka vyprávěla jak to odsávaly hadičkou jakoby do sebe.

Kačko, já si to právě vůbec nedovedu představit s ročníma dětma, tak nevím jestli to absolvovat nebo ne 😕
Mám kamarádku, přítel jí opustil v 5.měsíci těhotenství a taky si s malou od začátku užívá. Taky jí skoro nespala, prochodila s ní celou noc a když jsem tam byla přes den, tak skoro pořád plakala. To je hrozně psychicky vyčerpávající.

Holky, kdy jste tak začaly mít nějaký ustálený režim? U nás je to jak kdy. děti ukládám do spát někdy až v půl devátý, kdy je poslední krmení. Tak nám to někdy vychází až na takhle pozdě.