Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

simonac
12. lis 2009

ahoj holky, kde jste všechny, co pořá děláte??? docházka tady fakt nějak vázne ☹

tindra
13. lis 2009

čauky já se hlásím🙂 my dneska byli na očkování, zvládli jsme to výborně,pichanec si zalepili sami krásnou obrázkovou náplastí a jak šli teď spinkat tak se tím chlubili i když Máťu to mylsím celkem bolelo,byl statečný.
t ykočárky je síla,že jo myslím že ho některá z nás měla nebo teda má.ale už nevím kdo. Holky nebo teda Dani od kdy používáte doma vodovky????A co prstové barvy????v kroužcích už se s tím kluci seznámili docela je to bavilo jen nevím jeslti to mám pořídit domů ono mít pomalované stěny ještě tímhle nevím jestli rozchodím 😅
DOufám,že všichni marůdci jsou už OK když má být hezký víkend 😉

egrzuz
13. lis 2009

Ahoj Marti, my jdeme na očkování příští čtvrtek, tak doufám, že to dopadne, jste šikulky 😉

Já s dětma půjdu asi sama, Jarda jede na cvičení, takže to bude zase mazec v té čekárně 😒

Jinak Kristule už je naštěstí v pohodě, ještě čekám tak dva dny , jestli to nechytil Jarýn, tak držte pěsti, aby to neměl taky, byl to docela hnus, vůbec jsme se nevyspali ☹

Ty kočárky je teda mazec ☹

Vodovky teda nevím nevím, u nás vedou razítka a to je teda taky průšvih 😀

daniellka
13. lis 2009

čauec. vodovky teda zatím ani omylem. mně stačí,jak máme pomalovaný zdi jen od pastelek a poťapkaný od zamazaných ručiček 😎 U pastelek zatím zůstanem,nám to stačí 😉

tindra
14. lis 2009

no já to měla vymyšlený jako dárek teda vy mě ale odrazujete 🙂 vůůůůbec nevím co vymýšlet a vánoce taky nee ☹
Zuzi já klukům už od večera vykládala o včeličce co dostanou u dr. a každý měli tu svou náplast tak se těšili 😉 dokonce se mi zdálo,že to chápou

viktorieq
14. lis 2009

Anetka s Marunkou už taky objevily kouzlo vodovek, podle toho to taky u nás doma vypadá.

tetes1
17. lis 2009

Ahoj,
holky mohu se zeptat nevíte kde sehnat sáňky pro dvojčata? Zkoušela jsem i mmb a nikde nic. 😖

viktorieq
17. lis 2009

Tetes: To fakt nevím. Já ani nemám ponětí, že existujou. My máme normální.

tindra
20. lis 2009

ahojky, na tak malý prcky bych zkusila klasický dřevěný a dvě ohrádky.Holky tady to teda vázne....nejste někde přestěhované?????

juliet
24. lis 2009

Tetes, my budeme kupovat normální, jen jsme vybrali ty nejdelší a 2 ohrádky

daniellka
24. lis 2009

čest babulenky!

jdu se mrknout jestli to tu ještě vůbec funguje 😀

tindra - tak kupo plastelínu, všichni hrozně doporučujou tu Play-doh. že nelepí, nedělá fleky a když náhodou spadne i do koberce,tak tam pak uschne a jde perfektně vyluxovat a nezamastí koberec. tak to mám v plánu taky, na narozky..

tetes - jak říká jul - já jsem ted před týdnem objednala sánky, ale ty nejdelší a se třema nožička a s kovovou výztuží, aby unesli 2 děti a jednoho dospělýho. Našla jsem je na mmb.
Loni jsme měli plastový, úplně super! ale ty chceš asi s opěrkama, pro miminka,že jo.. 😉

tindra
24. lis 2009

Dani funguje to ale připadne mi že si tu píšu sama.....teď jsem dodělala kalendář pro babičky a teď se začnu soustředit na dělání DVD ale to asi nezvládnu jsem totiž samouk a jde mi všechno strašně pomalu - pokus omyl a zabere to spoustu času který nemám 😀
a dárky už mi lezou krkem,rozhodla jsem se a sehnala na čt hlídání a půjdu do města a koupím všem zaráz všechno bo už mě to štve že nic nemám 😠

misas006
25. lis 2009

ahojy holčiny, jsem moc ráda, že jsem našla nějakou diskusi, kde si maminky dvojčátek vyměňují zkušenosti. Já jsem ted ve 33. týdnu a čekám páreček. Vzhledem k mýmu věku (příští rok mi bude 40) jsem z toho trochu vykolejená, vůbec nevím, jak to zvládnu. Už mám doma 16ti letou dceru, určo mi bude pomáhat i manžel, ale bojím se těch nocí a vůbec starostí s dvojčátky. Můžete mi dodat trochu odvahy nebo je to fakt tak náročný?

tindra
25. lis 2009

ahoj Miso,ono nám to tu nějak moc nejede,máme děti kolem 2let a většina nás nestíhá🙂
ale ničeho se neboj,vše je moc krásné a pro nás navíc dvakrát krásné i když jsme si šáhly na dno svých sil.zkus tady jinou diskusi kde budou mamči v očekávání aby sis to mohla vše prožívat a porovnávat se stejnýmy maminkamy moooc nám to pomáhalo když jsme se mohly trošku svěřit co náx trápí a těší aktuálně 😉 jů a úplně ti závidím,že budeš mít miminka ti moji chlapáci se dneska zase poprali ale každé období má v sobě něco kráááásnýho

egrzuz
25. lis 2009

Ahoj Marti, Dani a nové tváře🙂
jdu Vás trochu podpořit v sepisování🙂)

Já nestíhám vůbec koníka, teď máme v e-shopu moc objendávek a kdžy děti spí, tak balím obálky do zbláznění. Ani jsme nečekali, že se to tak chytne. To k vysvětlení, že Vás zanedbávám. 😔

Marti, ty si děláš kalendář sama? To jsi šikula, já si ho nechala udlěat na MMB u jedné maminky a vypadají moc pěkně. Jinak dárky už skoro všechny mám, tak budu mít pokoj

Misas, já zrovna včera obdivovala malinké 3týdenní dvojčátka od kamarádky a tak nějak mi příjde časově náročnější období, které mají děti teď. Zrovna jsem nad tím včera přemýšlela, ale zase je s dětma legrace a je super ,jak se z nich stávají človíčkové 😀 😀 😀
Ono "náročnost " je pro každého v jiném stupni, ale zvládnout se to dá, vůbe, když budeš mít pomocníky 🙂
Hodně štěstí a ať jsi co nejdéle tři v jednom

Tak holky šup šup s nějakýma novinkama

egrzuz
25. lis 2009

Jo Marti, u nás ani náplasti na očkování nepomohly, děti řvaly jako tuři 😀 😀 😀

daniellka
25. lis 2009

zuzi jakej máte e-shop? já jsem to nějak propásla jestli jsi to tu psala.. 😉

neštvěte s dárkama, času dost!! 😀 😀 já taky nic nemám. jen něco pro děti.

misas - vítej mezi námi. i když jsi zatím 3v1 tak k nám určo občas zavítej, aspon si připomenem jaký to bylo krásný, s pidimimouškama 😀
a neboj se ničeho, není to taková hrůza. 😉 Odkud jsi, jestli se můžu zeptat?
Já bych dala nevím co za to, na chvilinku mít zase miminka, strašně rychle to uteče a člověk najednou řeší jestli děti přijmou do školky 😀

egrzuz
26. lis 2009

Ahoj Dani, myslím, že jsem to tady nepsala, máme se šperkama, hlavně bižu Swarovski : http://www.levna-bizuterie.cz/
Snad to admin nesmaže jako reklamu🙂

No jo, ty už řešíš školku viď? A už jste byli u zápisu?

Misas, to máš nějak termín na začátek únara né? Stejně jako já 🙂

tindra
26. lis 2009

Zuzi tak to je mi líto,ale u nás to fakt fungovalo 🙂 teĎ zase Martínka učím jak se poslouchá srdíčko,aby v únoru na kontrole na kardio vydržel a nebál se a nemuseli mu dávat zase oblbováka bo tam bude muset ležet 20 minut bez hnutí,dokážete si to všechny představit,že? 😀
já našla ten návod na kalendář tady,jen jsem tam hodila fotky 😉 ale i s těma jsem si pohrála.....
http://www.loonapix.com/cz/framer
http://www.vlastni-kalendar.cz/13-listovy-kalen...
kdyby jste někdo chtěli

daniellka
27. lis 2009

zuzi dííík, juknu 😀

daniellka
27. lis 2009

školku už jsem řešila, koncem ledna mi končí mateřská . bohužel mi kluky do školky nevzali, je tu všude hroznej nával. takže zbývají bud jesle na denní docházku nebo soukromá školka, jesle by přišly na víc než 10000 měsíčně, školka cca na 20tis. měs., takže s nima zůstávám ještě doma a půdju na prácák. a jestli mi je nevezmou zase od září, tak už normálně zajedu do prahy dát někomu z ministerstva po hubě 😎

misas006
27. lis 2009

ahojky, děkuji moc za přivítání, ráda si budu číst, co mě čeká. Jinak termín mám 19/1, ale už asi v polovině prosince mě chtějí hospitalizovat. Nic mi není, ted jsem ve 33. týdnu, ale že to jsou dvojčátka, tak se prý bojí. No vánoce jsou v háji, to je jasný. Jak já nenávidím nemocnice a jak miluju vánoce, a budu to muset skloubit. Ale co bych kvůli miminkům neudělala. Podle mýho to bude dáreček pod stromeček, asi to nenechají déle, uvidíme. Jsou dost velcí, chlapeček má okolo 2,2 a hollčička 2,1 kg, takže ted už hlavně ty plíce.

Je mi jasné, že tady diskuse nemůže proudit tak intenzivně, každá toho máte hodně a s dvěma dětmi se hůř nachází čas na psaní, ale aspon vidím, co mě čeká. 😉

simonac
27. lis 2009

ahoj holky, hlásím se po dlouhé době, ale opravdu nějak není čas 😉

byli jsme na 1,5 prohlídce - Martínek má 8.660 a kristýnka 8.670 takže skoro stejně, ted jsme měli skoro měsíc průjem - asi ze zubů, protože testy vyšly negativní na veškeré viry 😖

peta ve škole zvládá až na 4 zlobízky - za bití, má samé 1 a 1*

dani ta školka tak to je teda fakt děs ☹

misas - vítej mezi náma a at ti to vše dobře dopadne, už máš nějaké děti? odkud jsi...... 😉

egrzuz
27. lis 2009

Marti, to je super, díky moc, já si ty kalendáře musela zaplatit 😉 😀

Já byla s Jarýnem v létě na EEG a musel vydržet ležet taky 30min bez hnutí a naštěstí se podařilo, koukal na hračky a byl hodný, ale to mu bylo 18m, tak je fakt, že teď bych ho asi neudržela.
To vám budeme moc držet všichni pěstičky, aby Martínek dopadl dobře.

Dani, já mám jít k zápisu na třech letech, to je v lednu a potom je vezmou od září, takže taky budu mít problém 😒

Misas, já měla termín 10.2 a rodila jsem 4.1. S dětmi na štědrý den si nech poradit od naší Kačenky (halkac), ta má děti narozené 24.12 pod stromeček.
To už jsou dětičky velký, to už je v pohodě, jak říkal můj gynekolog, "každý den nad 34týdne už je k dobru"

daniellka
27. lis 2009

misas já jsem to měla podobně, 6 týdnů jsem ležela kvůli zkrácenému čípku v porodnici, přes Vánoce i Silvestra. Furt se báli abych jim neporodila brzo a pak mě ještě pustili z porodky domů abych si vyšlápla schody a rozrodila se a taky že jo, jednou vyšlápnutý schody, jeden sexík a fičeli jsme rodit 😀 😀

zuzi třeba to se školkou klapne, v každým městě jsou ty kapacity jiný, uvidíš.. Kamarádka v Hodoníně má školku úplně bez problému a vzali ji dokonce holčičku, když měla jen 2,5 roku, protože musela nastoupit učit od září. No já fakt jen doufám,že od toho září to klapne, plánuju ,že v létě si budu chodit po konkurzech a shánět flek a mezitím si s klukama užijem koupání a chatu 🙂

misas006
27. lis 2009

holčiny děkuji moc, uvidíme, jak to se mnou dopadne, ale jsem moc ráda, že tady s vámi můžu být. Jsem z Prahy, rodit budu v Podolí, tam jsou na nedonošeňátka zařízený, dneska jsem 32+3, tak ještě aspon 14 dní vydržet 3v1, ale čím dýl, tím líp, já vím.
Simonac, už mám 16ti dceru, takže patřím mezi "staré" matky, je mi 39 let, tak proto se asi všeho tak nějak moc bojím, jak to zvládnu atak. Přeci jenom, když je člověk mladý, vydrží víc. Sice prý na ten věk nevypadám, ale tělo uvnitř už tak starý je, s tím se nedá nic dělat. Já vím, že velká výhoda je ta moje velká holčina, ale taky jí nechci moc zatěžovat, je prvním rokem na střední. 😉

daiquiri
1. pro 2009

Ahoj holky, tak se hlásím po delší pauze. Doufám, že vás moc netrápí nemoci. My teď byli nastydlý všichni čtyři, o víkendu se to dalo, ale ve všední dny, když jsem na ně sama, tak to je děs. No jo, kde jsou ty časy, kdy nebyly děti a v případě nemoci jsme zalezly do postele co? 😀

U nás nic moc nového, děti se staví, ale nechodí, ale prý jsou v pořádku, holt budou chodit 18.-19.měsíc. Zase pro mě je to lepší, aspoň je přes zimu udržím v kočárku.
Jen nám Barča zlobí se spaním, nechce být v postýlce, sice večer i usne, ale za půl hodiny šílený řev, tak jí musíme vyndat, je s náma u televize a pak jde se mnou spát do ložnice. Když jí chceme uložit do postýlky tak opět řev. Bojíme se, aby nevzbudila Páju, takže proto spí se mnou ☹
Taky jídlo nic moc, přestali mi jíst housku nebo chleba s Lučinou, se sýrem, prostě s čimkoliv. Taky ovoce jim nejede, ani už přesnídávky. Kaše taky přestali jíst a najednou je teď dva po sobě večeřeli a v pohodě. Je to normální? 😕

simonac
7. pro 2009

ahoj holky,

jé veru ty žiješ? už jsem si říkala co je s tebou? 😉, jídlo našim taky jede jednu dobu to a pak zase něco jiného, je to asi normál
holky, jak jste na tom s pády, taky Vám děti tak nebezpečně padají jako ty naše? já jsempak celý den ve stresua jen pozoruju jestli nebudou zvracet....ach jo ☹

a co přípravy na vánoce? už máte napečeno?? 😉

daiquiri
8. pro 2009

Ahoj Simi, jasně, že žiju, jen nějak nebylo moc času 🙂
Když mě to kolikrát štve, jeden týden na mě plivou kaši když jí dostanou k večeři, datakže mažu rohlík se sýrem nebo šunkou, druhý týden zase jedí jen kaší a rohlíky nechtějí. Hlavně i hodně jídla kvůli tomu vyhazuju, kdybych měla všechno dojídat budu jak bečka 😀

Já mám upečeny zatím čtyři druhy, něco upeče mamka a na poslední víkend před Vánocema se vrhnu na nepečený + pusinky, zdobení, plnění a vaječný koňak 😉

simonac
8. pro 2009

ahoj holky

veru - já taky asi dost jídla vyhazuju - nedojídám, byla bych jak beče, už mám od léta 3 kg navíc i bez dojídání a to ještě nejsou vánoce ☹
prosím, prosím, píni mi i do IP recept na konak, díky moc 😀

já mám zatím jen perníky, dnes s i jdu udělat těsto na tlapky a ještě budu dělat linecké a chlebíčky z bílků, ostatní mi upečed švagrová 😉