Dvojčátka. Pojďte si popovídat

mnauu
28. črc 2006

Ahoj holky 🙂
Jedno detatko je velika radost a trosku starosti. Co kdyz ale jsou dve (nebo vic 😉 ) najednou? Cekate nebo mate doma vicercatka? Pojdte si o nich popovidat 😉

viky123
28. črc 2006

Ahojky mnauu,
gratulujem Vam k dvojcatkum 😉 moj svagor ma brata a on ma dvojcatka kluka a holku Tomasek a Terezka.Maji uz neco kolem 5 mesicu, ale narodily se asi v 7 mesiaci tehotenstva. Ted zrovna boli krtiny.Ja bych tiez nebola proti dvojcatkum keby sa nam to podarilo. 😉

mnauu
autor
28. črc 2006

viky dekuju 😉 pro nas bylo uz tehotenstvi prijemne prekvapeni a kdyz doktor oznamil, ze to jsou dvojcatka, tak to byl primo sok 😅 ted uz jen doufam, ze jeste ten mesic a pul vydrzi s prichodem na svet 😉 drzim palecky at vam to taky vyjde, at uz jedno miminko nebo dvojcatka 😉

viky123
28. črc 2006

mnauu, taky drzim palecky at si devcatka jeste uziji domecku dokud muzou pak uz to bude trosku horsi ale ne o moc jelikoz budou obklopeni Vami a Vasi laskou. 😉
Bohuzel si jeste na svoje deti pockam ☹ a to jeste asi hezkych par let, jelikoz
hrozne rada bych uz mela "svyho muze svych snu pro kazdodenni zivot "
to zatim nemam a moc se tesim na to az se proste ten pravy treba i prorekne kouzelnou vetou (vezmes si me???) nevim sice kam specham ,ale proste asi touzim byt snoubenkou pozdeji manzelkou a dobrou matkou ,achjo no nic ¨
(geneticke dyspozice k dvojcatkum bych snad mela muj otec je z dvojcat tak snad jsem to i ja podedila...)
Moje sestra je uz vdana rok ale radi by meli taky mimco ,ale doktor nedoporucuje kvuli hyperfunkci stitne zlazy,tak ale drzim palce i jim at co nejrychleji to zvladnou a rodicum a pribuznym oznami tu radostnou novinu ,ze cekaji mimco 😉

mnauu
autor
2. srp 2006

napadla me jedna vec, u nas budou mimca spinkat kazde zvlast, setkala se nektera z vas s tim, ze by spala vedle sebe?

evinka
24. srp 2006

ahoj,
zatím se o mimčo snažime, tak nevím. Dispozice k dvojčatům mám - mamka byla z dvojčat a prý se to dědí ob generaci. Navíc u nás v rodině je dvojčat hodně strejda měl dvojčata a obě sestřenky z mamčini strany, které už mají děti, mají dvojčata. Jinak mám kamarádku, která má dvojčata a dosud (je jim sedm měsíců) jsou přes den v jedné postýlce. Nevím jak to mají v noci, ale ze začátku spali určitě v jedné. A myslím, že tak spí doteď - mají jednu postýlku v ložnici a jednu v obýváku

treperenda
6. čer 2007

Hojte,
tema dvojcatek me opravdu zaujalo - svagrova totiz ceka jednovajecnacky 🙂 Uplne si vzpominam, jak z toho byli "prepadeni", kdyz zjistili, ze to misto jednoho prcka budou dva 😀 To se o mimi snazili cca 5 mesicu a pri kazdem neuspesnem "pokusu" byli taaaaak smutni.....a pak to najdenou vyslo a dokonce takhle krasne 🙂
Ja osobne se na dvojcatka necitim - rada bych si vychutnala jedno a pak druhe. Zase je vsak pravda, ze se to takhle vzit z jedne vody nacisto, ale......v dnesni dobe to musi byt i hodne ekonomicky narocne (vsechno mit 2x), nebo se pletu? Jo, kdyz uz jsem u tech financi, tak nevite nektera nahodou, jak je to s rodicovskym prispevkem u dvojcatek? (porodne se sice nasobi, ale rodicak zustava asi stejny, ne - tzn. ted 7 500,- Kc?)

markeeta
19. čer 2007

Ahoj holky, ja jsem si tak hrozne prala dvojcatka, hlavne kvuli tomu, abych mela dve deti najednou a nikoliv postupne. Na druhou stranu myslim, ze budu mit co delat s jednim. Treba se to do budoucna povede.
Jinak kamaradka ma dvojcatka a spinkaji spolu v jedne postylce. Novorozenatka se tam ty prvni tydny krasne vejdou a pozdeji spinkaji kazdy zvlast.

aallee
20. zář 2007

Mile maminky i nemaminky 😉 som velmi rada,ze som nasla dalsiu stranku, na ktorej sa prepieraju dvojcata, poviem Vam len v skratke ako to bolo s nami....
5 rokov snazenia sa otehotniet, normalnou cestou, som toho nazoru, ak priroda nechce, neznasilnujem, radsej adoptujem.... 🙂 jedna vypoved v praci (robila som ako OZ, od nevidim do nevidim za volantom, robota super, ale pre slobodneho cloveka...) 1/2 roka nic nerobenia, teda robila som, starala som sa o manzela (mimo SR) jedna cesta domov a na tehotenskom teste dve palicky 😀 doktor mi najprv neveril, lebo jeho ortiel znel, ze nikdy nebudem schopna otehotniet.... prvotne vysetrenia, testy, ultrazvuky, vsetko bolo ok, v 16 tyzdni som zacala krvacat, hrozny pocit, na pohotovosti povedali, ze je vsetko v poriadku, ze len praskla cievka a ze obidve babenka su v poriadku... co nasledovalo??? SOK!!! narodili sme sa 34tt+1, mesiac v nemocnici, 10 mesiacov tvrdej driny (manzel stale mimo SR) cvicili sme vojtovku, pravidelne kontroly a vysetrenia, pomahala cela rodina, za co jej nesmierne dakujem a vazim si co pre nas urobili. Po desiatich mesiacoch nam lekari povedali, ze sme schopni opustit SR a prejst len do beznej lekarskej opatery, takze teraz bude 16.10. rok, co sme cela rodinka pokope, sme v UK, ja moj Majko a nase slniecka Juraj a Jakub, fungujeme tu sami a da sa to, lebo to najtazsie si odtocila cela rodina 😉 pravidelne jazdime na Slovensko, chalani budu mat v decembri dva roky a sme na nich strasne pysni, aj ked je to teraz huste, najnovsie sme sa naucili vyliezat z postielok, schovavat sa v skrini a tak, ale kym su zdravi a usmievavi a my mame sily, nech sa zabavaju podla seba... prajem Vam vsetkym hlavne vela slniecka a tesim sa na dalsie prispevky 🙂

viktorieq
14. lis 2009

Hlásím si, že já mám dvojčátka.

hancas
14. lis 2009

i já mám dvojky klidně se mě ptejet ráda poradím 🙂

hancas
14. lis 2009

jinak posílám odkaz na stránku kde je podobné téma čekáme dvojčátka

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

katka73
14. lis 2009

ahojky holky taky čekam dvojčatka jsem už 31tydnu budeto chlapeček mareček a holčička nikolka už se stršně moc na ně těšíme přibrala jsem necelych 14kg což je v normě ale už abych to měla za sebou nemužu pořadně spat nevim jak si lehnout a trapí mě nohy a žaha ale to pak všechno doufam přende jinak jsem ok takže zatim papapapa

hancas
14. lis 2009

katka...mě trápila žáha od prvopočátku pomohlo rennie a spaní na zádech nebo na boku vždy spuchlaná peřinka nebo koj.polštář.