Jak uspáváte dvojčata? Nějaké rady, jak na 2,5leté děti?

petrasrsb
22. lis 2013

Zdravim! Zajímá mě a zároveň bych potřebovala poradit, jakým osvědčeným způsobem uspáváte vaše dítka. Každé zvlášť? Či jednotlivě v pokojích? Děkuji za rady! Petra

editah222
23. lis 2013

Nemám dvojčata, ale 2 děti celkem rychle za sebou 🙂 Způsob uspávání máme dvojí. Když je doma manžel tak uspáváme každý jedno dítko (já v pokojičku a on v ložnici), je to nejrychlejší. Když manžel doma není, tak je uspávám oba v pokojičku a to tak, že ležíme na jednom lůžku, já mezi nima a čtu jim pohádku. Trvá to dýl, ale nevadí mi to, je to takové roztomilé jak se oba hezky tulí 🙂 Ani jedno z našich dětí neumí usnout samo, je to asi naší nedůsledností a leností a taky tím, že nám v 90% jejich uspávání nevadí.

jarkalada
23. lis 2013

@petrasrsb kolik jim je?

vecernice
23. lis 2013

těžko 😀 hlavně přes den, většinou nespí. ale jinak si zalezou do postýlek, jeden z nás si sedne do křesla a povídá pohádku. přes den buď usnou při ní, nebo vůbec. večer odcházíme, když ještě nespí, občas je pak hlahol a jekot, ale to tak už chodíme domlouvat a tišit ....
mají od narození svůj pokoj, a sice jednu dobu přes den spali na střídačku, ale jinak mají režím podobný. někdy se stane, že přes den usne jen jeden, pak druhého si vezmu dolů a holt večer je s tím jedním boj ....

petrasrsb
autor
25. lis 2013

@jarkalada je jim přesně 2,5roku. jednu uspávám tak, že ji prostě položim a odejdu a v pohodě. ale druhou takhle uspávat nemůžu, pže mi tu první vždycky okamžitě probudí. chce uspávat na rameni, nebo na klíně, prostě potřebuje mít kontakt... a postýlky mají vedle sebe.

petrasrsb
autor
25. lis 2013

@vecernice naše holky jsou spolu v pokojíku. jednu položim a je klid, ale ta druhá prostě v postýlce usínat nechce a vždy mi tu první probudí ☹ musim ji vzít na rameno. ale na to už je celkem těžká, má skoro 14kg.

jarkalada
25. lis 2013

@petrasrsb juj, tak to máš těžký. To jsou jen o malinko starší jak naši. Já tedy čtu pohádku ve velký posteli. Každej z jedný strany. Pak si dojdou ještě u postele na nočníky, zalezou do postelí.. A odcházím - a pak se holt děj vůle boží 😝 😀 Maj tendence vylejzat nebo si šeptaj, párkrát nás navštíví v obýváku. Ale jakýmukoliv učení je uspávání v náručí nebo u nás v posteli od narození jsem se naštěstí ubránila. Tak to neporadím 😒 ale přeji pevné nervy 😎

vecernice
25. lis 2013

@petrasrsb no mne občas přes den usne jen jeden, ale když vytuhne, druhý ho nevzbudí, to si ho pak vezmu k sobě. ale jinak uspávám pohádkou, pak odcházím, bývá hlahol (jako dneska), ale pak tam jdeme, opakujeme, že se spí a nakonec usnou. jinak
@jarkalada nám teda z postelí nevylézají, ač nás to překvapuje. ani ráno, prostě si nás zavolají, a my tam přijdem a oni už sedí na posteli, ale ani z ní neslezou. jsou zavření ve svém pokojíčku, aby je nevzbudila malá z vedlejšího pokoje.
nikdy jsme je neměli v ložnici v postýlkách a u nás skončili a končí jen vjimečně. ale holt děti jsou různé.
pevné nervy!

petrasrsb
autor
27. lis 2013

@jarkalada děkuji! 🙂

petrasrsb
autor
27. lis 2013

@vecernice jj, to jsme provařili ☹ ale bylo to u té, která nám teď dělá problémy tím, že jsem ji docela dlouho kojila a ona byla zvyklá usnout při odříhnutí... a teď nevim, jak z toho ven!! chjoooo, je to boj!! ☹

katerinaind
29. lis 2013

Naše holky mají postýlky vedle sebe i se starší sestrou a je to peklo. Večer přečtu pohádku a pak řádí tak do 10 do večera ☹ Bohužel je nijak rozdělit nemůžu, ale nakonec vždycky usnou 😉 Odpoledne, když je starší dcera ve školce usínají líp, ale taky dělají kravinky. Do své postele jsem si je nikdy nevzala a a ni jsem je nechovala. Ze zkušenosti se starší dcerou vím, co to je. Nejlepší je je nechat, ony se nakonec unaví a usnou a když je ráno budím brzy, tak ani to uspávání, není tak strašné 🙂

janiart
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dominka17
6. bře 2014

Holky mají zrovna 2,5 a přes den spí každá v jiným pokoji a na noc spí spolu, postýlky mají u sebe a to tak pul hodinu hodinu řádí než zaspí, ale neuspáváme je, jenom je chodíme "káznit"..

zuzanakn
22. bře 2014

Jedna starší kolegyně mi kdysi poradila: ulož, přikrej, pohlaď, pusinku a dobrou noc, když začne řvát nechat 5 minut a postup opakovat. Následuje-li daší řev tak nechat 10 minut a opakovat. Pak 15, 20 .... Opravdu to fungovalo 😉 . Nikdy jsm je neuspávali.Ze začátku to chce pevné nervy a důslednost, ale opravdu se to vyplatí. Děti ještě stále , je jim 5, chodí spát po večerníku a my pak máme na sebe s manželem chvíli čas. Asi jsem drsná matka, ale s dvojčaty a manželem podnikatelem to jinak nejde.