Jaká je pravděpodobnost početí dvojčat?

marianne88
15. črc 2013

Ahoj maminky, mám otázku, jaká může být pravděpodobnost, že budeme mít s manželem dvojčátka, když má manžel hojný výskyt dvojčat ze své strany rodiny (jeho sestra je z dvojčat, sama čekala dvojčata, apod.) je tady možnost, že i my budeme mít dvojčata nebo to záleží spíše na mé genetické dispozici? Z mé rodiny nevím o nikom, že by měl dvojčata.

hamalovi
14. čer 2016

@bambulkaivanka a jak vypadal tvuj test na zacatku tehotestvi byli silne obe carky kamaradka je tyden a hned ma skoro stejne silne carky

astyna
14. čer 2016

Slyšela jsem, že dvojčata se dědí z matčiny strany - takže z tvé strany 🙂

eli021
22. čer 2016

Údajně dvojčátka má svědomí maminka, ale jistá si stoprocentně nejsem.. Bratranec mého taťky dvojčata měl, jinak nevím, jestli jsou v rodině další. My s přítelem čekáme jednovaječná dvojčátka po přirozeném početí. 🙂

kacenka115
6. zář 2016

Nečetla jsem všechny příspěvky, ale napíšu, co nás učili na škole.
Výzkumů dvojčat je málo a dosud nebyla nalezen žádný gen, který by měl vliv na početí dvojčat (jedno i dvojvaječných). Jednovaječná dvojčata se považují spíše za jakýsi omyl při dělení buněk.
Z analýzy rodokmenů však vyplývá možná dědičnost DVOJVAJEČNÝCH dvojčat. Nejvyšší pravděpodobnost na početí dvojčat mají ty ženy, které jejichž prarodiče jsou z dvojčat. Více ty, které to mají v linii matky. Toto se samozřejmě týká přirozených početí.

Tady jsem to sestručnila, ale výjimky se také mohou dít. U nás v rodině to ale přesně odpovídá. Babička z dvojčat -> 2x v mojí generaci dvojčata. Takže se celkem dost klepu, abych je také neměla.

555744
23. říj 2016

Dobrý den,
dispozice mít dvojčata se přenáší na ženy - je to schopnost uzrávání více vajíček najednou. Většinou uzraje vždy každý měsíc jedno, na střídačku z vaječníku jednoho, pak druhého. Pak už jen stačí zdravý chlap, aby měl schopné spermie obě či více vajíček oplodnit. A je jedno, že v jeho rodu dvojčata jsou nebo nejsou.

margaret88
8. lis 2016

@kacenka115
No,tak ta věta,že....Nejvyšší pravděpodobnost na početí dvojčat mají ty ženy, které jejichž prarodiče jsou z dvojčat.😀Tak to já jsem u druhýho těhu jasná. Obě moje babičky byly z dvojvaječnýh dvojčat a ještě mám starší sestry jednovaječný dvojcata z matčiny strany z prvního manželství. Tohle na mě asi mít vliv nebude....ale ty moje babičky jo.😐 Je to krásný ale zároveň mě to děsí,to se přiznám.😞

kacenka115
8. lis 2016

@margaret88 Uvidíš jak ti to vyjde. Tyto teorie vycházely než do sebe začaly ženský horem dolem cpát hormony, v dnešní době nikdy nevíš. Když se budeš hodně bát, tak se můžeš zeptat gynekologa, jestli si myslí, že by se ti mohlo uvolňovat víc vajíček, třeba ti poví něco zajímavého. 🙂

astyna
8. lis 2016

@margaret88

Podívej, já jsem chodila na sledování ohledně cyst na vaječníkách. Jeden měsíc se mi uvolnilo až 5 vajíček, ale paterčata jsem nikdy neměla 😀 A ani se toho nebojím. Vícerčata v rodině nikde nemáme, ale někdo musel být první, že.

milejka
8. lis 2016

@marianne88 I já se přidám. Sama mám dvouvaječný dvojčata-kluky a byli počati přirozeně 😉 . Já ani přítel v rodině dvojčata nemáme, aspon nám to každý tvrdil a přezto nám se narodili.Dvojčata se spíš rodí po ženské linii, prý 😉

margaret88
11. lis 2016

Je pravda,že mám kamarádku a ta letos u druheho těhu porodila dvojvaječný holčičky. Sama je z dvojvaječných dvojčat. Tohle asi na geny je. A druhá kamarádka měla tatínka z dvojčat a ani ona ani její brácha dvojčata nemají.

vcelicka992
21. lis 2016

Ja cekam dvouvajecna dvojcata, pocata prirozene a z me strany nic takoveho v rodine nemame. Od manzela maminka je z dvouvajecnych dvojcat.

irin67
1. pro 2016

Kamarádka otěhotněla přirozeně, známý budou mít zase trojčata z umělého.. Já bych brala dvojčátka hned😍 I když to musí být pěkný zápřah..

krtikkrtovaty
1. pro 2016

Nečetla jsem vše, ale poslední dobou mám v okolí spoustu dvojčat, které jsou dvojvaječná a k otehotnění došlo hned po vysazení antikoncepce (buď pilulek nebo hormonálního tělíska), že je to tělo tak rozložené a uvolní ty vajíčka prostě dvě. Jak je to s genetikou nevím. 🙂 Možná malý vliv tam asi bude...

dee007
5. led 2023

Hmm asi na tom něco bude. Moje druhé těhotenství a máme dvojky (páreček). Děda z matčiny strany byl z dvojčat (páreček). Holky moje to asi ponesou dál. To bude vnoučat / pravnoučat...😅
Ale jen pozn. 4 měsíce peklo a ted už mi to přijde lepší než s 1 🌼