Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

myska77
21. led 2013

Holky ahoooooojjjjjj, zdravim vas vsechny!!!!!! Jsem tu zpet snad po milionu let 😀 Nejak se vsechno vali, jsme v baracku a uz tu budem v dubnu rok. To je des, ze jsem tady nebyla tak dlouho. Ten rok asi nedoctu, ale budu se snazit 😎
Klukum je presne 3,5 ted 7.1., jsou od zari ve skolce s libi se jim tam. Pisnu priste vic, jdu si vas trochu pocist.

myska77
21. led 2013

@brusle ahojky, koukam, ze shanis sedacky na kolo. My mame tyto: Cyklosedačka Römer Jockey Comfort , my mame cerny vnitrek misto toho cerveneho.
http://www.funbaby.cz/baby-romer-jockey-comfort...

a jsou vyborne, daji se polohovat a upevnis na kolo dozadu jen ten zacvakavaci mechanismus a pak sedacku jednoduse nasadis a zase vyndas, zvladnu to sama a je to snadne. My jsme mysleli, ze budem jezdit vic, ale byli jsme cca 4x. Budu je ted prodavat. Tak kdybys chtela, muzem se domluvit.

zvalentova
1. únor 2013

Zdravím zkušené maminy od dvojčat, určitě některá z vás řešila něco podobného.

Přes den jsou úžasní, ale v noci bych je nejraději "zastřelila". Je jim necelých 10 měs. a za celou tu dobu spaly celou noc POUZE 2x. V noci se x krát budí, mezi 23.00 - 2.00 bývá většinou šílený řev, že nevíme jak je uklidnit.
Už jsem zkoušela vzít si do ložnice toho prvního v zájmu zachování spánku toho druhého. To pomůže velmi zřídka, obvykle se do 15 min. vzbudí. Zkoušela jsem pohladit, max. pochovat a vrátit do postýlky, také nechat brečet a chodit do pokojíčku v intervalech...
Chvilku to vypadalo, že se srovnaly, chodila jsem k nim jen 2-3x za noc, stačilo pohladit nebo dát vodu a spalo se dál.

Jejich denní program je asi tento:
vstávají mezi 5.30 - 6.30, kojení.
Dopolední spánek - cca 9.00 - 9.30 (max. 10.00),
Oběd - cca 12.00
Odpolední spánek - 13.00 - 14.30, kojení
Večer - 18.00 Nutrilon, po vykoupání dokojím, spánek od cca 19.30

Zkoušela jsem různě posouvat spánek, nebo ho ještě více omezit, ale to jsou protivní, večer usínají u lahve nebo při koupání. Přeci není možné, aby takhle zlobily do nekonečna ☹ S manželem jsme neskutečně unavení, více se hádáme...
Děkuji za jakoukoliv radu nebo nápad co děláme špatně.

crca
1. únor 2013

@zvalentova Ahojky,asi jediná rada je vydržet,ale nerostou jim zoubky?Nechci tě strašit,ale našim jsou skoro 4 roky a celou noc nespali ještě ani jednou-teda spíš holka,do teď se k ní 1-2x za noc musí jít,prostě brečí,kňourá....Copak to,mě to teď nevadí,já jsem na noc v práci 😀 Ale viděla bych to na zoubky,zkus jim namazat dásínka když začnou brečet večer.Jinak se neboj neděláš nic špatně i když chápu tvé obavy,také už jsem byla kolikrát na dně s pocitem že něco asi dělám špatně 😒 Nemáš možnost je někam šoupnout aspoň na 2 hodiny,aby jste si odpočinuli? 😉

zvalentova
1. únor 2013

@crca děkuji za odpověď, zuby mě napadnou vždycky, pak si ale odpovím, že není možné, aby je bolely každý den už půl roku.
Přes den jsou docela v pohodě, potřebovali bychom nočního hlídače 😎

esterka610
1. únor 2013

@zvalentova zkus homeopatika chamommila vulgaris 9 CH, na noc rozpustit na lžičce 5 kuliček, mě to zabralo na malou, nebyla vzhůru 10x ale třeba jenom 5x 😀
jinak ti můžu napsat to co @crca , nevyspala jsem do dvou let, pak se to pomalu začalo lepšit, dodnes se oba budí, sice to už není taková magořina ale budí se, v únoru jim budou 4 roky.

zvalentova
1. únor 2013

@esterka610 to už mám za sebou, homeo pomohlo v jiných věcech ☹

esterka610
1. únor 2013

@zvalentova tak to nevím, prostě to vydržet, je to budku, já vím, kolikrát mám pocit, že už melu z posledního 😒

crca
1. únor 2013

@zvalentova zkus třeba i Sedalii,je to sladký sirup,jsou to taky vlastně homeopatika,mám dojem že to obsahuje taky tu chamomilu vulgaris plus ještě další,nám to doporučila dr.sice to trvá tak týden než to zabere,ale taky nám to docela pomohlo,zeptej se v lékárně,u nás je výhoda,že máme lékarnici co se zaměřuje přímo na homeopatika,takže jsem jí popsala situaci a dala nám to co by mohlo pomoc 😉 dává se lžička ráno a večer,sice je tam psané,že to můžou až od 3 let,ale my to začali brát taky kolem roku,takže se neboj 😉

myska77
1. únor 2013

@zvalentova holka kazde deti jsou jine, ale u nas to bylo tak, ze v 6 mesich jem si rekla, ze dost bylo nocniho vstavani, ze koncim s nocnim kojenim a chci je naucit spat celou noc. Luzza odsud tu jednou napsala o knizce: Kazde dite muze dobre spat" , okamzite jsem objednala, ale nez prisla, Luzza tu napsala postup co delat, hned jsem aplikovala a deti 3. den uz v noci nevstaly, je nam 3,5 roku a od 6 mesicu jsme u nich v noci nebyli. Spanek miluju a jak nemam 10 hodin denne vcetne pres den, tak jdu na kapacky. Fakt doporucuju. Je to ten princip, jak uz si naznacila, chodit k nim v intervalech. Ale chce to ten spravny postup a intervaly pocitat a dodrzovat, nevim jak to kdo kdy nastavil, ale jak to nedodrzis, nefunguje to - od kamaradky info. ta uz to zkousi 2 roky, ale vzdy povoli, chce to nervy 😀

myska77
1. únor 2013

@zvalentova Jo jinak cim driv je naucis spat, tim lip, ve 3 letech, kdy uz nebudou v postylkach je spat nenaucis. Myslim, ze rezim mas dobry, na jedno spani pres den jsou jeste mali. Zuby bych taky neresila, lidi to precenujou a deti toho zase zneuzivaji. Oni nejsou blbi a umi si nas omotat a slabsi jedinci podlehnou, musis se pochlapit a nasadit trochu vojnu 😎 Nasi rabiri na nas zkusili takovych veci co se spani tyce, ze by to vydalo na knihu. Dneska se sami vykoupou, utrou, vycuraji, zuby - prectou si kazdy jednu knizku neno mi jim, zhasnou si sami a chrni. od 20:00 do 07:00. Potom je i pro ostatni radost je hlidat.

zvalentova
2. únor 2013

@myska77 tak nevím jestli jsi mne potěšila nebo vyděsila 🙂
Knížku mám, díky ní přes den i večer usínají skoro na jedničku. Holka usíná jen co jí přikreju, kluk potřebuje nejdříve zklidnit a pak se nechá uložit. I tak je to akce na max. na 5 min. Problém je noc. Hlavně to jak se budí navzájem, dneska to bylo zas. Nechtěla jsem ji hned vzít s postýlky, už to vypadalo že chviličku budu hladit, uklidní se a spí dál. Jenže mezi tím probrala juniora, že spustil vyrvál proč ho jako něco/někdo budí. Řvaly 1,5 hodiny. Pak jsem to nevydržela a udělala sunar ☹ Dokážou si trhat vlásky, píchat do oka, škrábat se kde se dá prostě jen aby víc řvaly a rozhodně nemohly usnout, potvory malé 😎

Spánek nejen miluju, ale potřebuju, takže vyndavám literaturu a připravím se na válku.
Přesně jak píšeš, bude jim rok a ještě je nikdo jiný nehlídal - každý se bojí. Díky 🙂

zvalentova
2. únor 2013

Ještě otázka, řešily jste některá, že pokud jedno dělá potíže a druhé by spalo, je rozdělit? Přesunout do jiné postýlky, do jiné místnosti... Nemám nafukovací byt, ráda bych je udržela v pokojíčku, ale za spaní dám skoro cokoliv.

myska77
2. únor 2013

@zvalentova Mam pocit, ze Luzza holky ucila spat oddelene, manzel si vzal jednu do obyvaku na ty 3 dny - presunuli postylku atd. a Luzza ucila druhou v pokojicku. Po 3 dnech je meli kazdy naucene a dali zpet k sobe a byl pokoj, spaly obe celou noc. Myslim, ze bud razantne zakrocis nebo se zblaznis, tohle se neda vydrzet dlouho. Maleho bych nechala v pokojicku klidne spat pokud vydrzi celou noc a holcinu bych si vzala jinam - jsou to 3 dny, to zvladnete. Nesmis tam s ni ale spat, jen k ni chodit. A dobre je, kdyz se zapoji manzel a chodi k detem ten, ktery nekoji, nedava caje atd. takze chlap vetsinou - deti min knouraji, min vydiraji 😵 na mamy si vetsinou vic dovoli. Ja vzdy sedela v loznici se stopkama a volala, ze uz cas uplynul, at vypadne z pokojicku 😀 - my je ucili najednou, protoze se budili spolu ve stejny cas.

myska77
15. únor 2013

@zvalentova Tak jak to u vas probiha, uz se povedlo je naucit spat?

zvalentova
19. únor 2013

@myska77 ahoj, tak jak to napsat...
Není to ideální, ale tak šílené také ne. Bohužel jsem zkoušela nastolit tvrdý režim a skončilo ti fiaskem v baráku.
Dementní sousedi pod námi byli velmi nepříjemní (ne všechna slova sem můžu napsat 😎 ) a tím jsem si uvědomila, kdo je tak blbě naučil. Už od malička, abych nemusela poslouchat výhrůžky a bouchání do topení jsem při jakémkoliv zakňourání hnedka letěla do pokojíčku a ony jsou potvory už zvyklé.
Jinak jsem zrušila kaši k večeři, dostávají místo toho 2x Nutrilon a spí mnohem lépe. Každý si v noci ještě knikne, ale je to nesrovnatelně lepší jak dřív. Dokonce se mi podařilo po tři dny v noci nekojit. Sice místo spánku do 7 vstávají v půl šesté, ale i to se snad zlomí.
Třeba se brzy babičky nechají přemluvit a vezmou si děti na hlídání 🙂
Děkuji za podporu.

adrosek
11. črc 2013

-ahojik mamky jak se máte všechny
-chodí sem ještě někdo bo ste už jinde

plechovky999
Odpověď byla odstraněná
Zobraz