Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
23. bře 2009

-ahojík mamky tak vás zdravím všechny,já jsem dneska taky bola vnoci čůrat,ale naštěstí se mi podařilo ještě zaspat,pak zase ráno,ale nevylezla jsem z postele až v devět jako,převalovala som se sice ale stejně jsem ležela
-jinak jak se máte a co dneska máte vpláně co

sorbona13
23. bře 2009

V sobotu jsme byli na kontrole u Dr., děloha je klidnější, už tak často netvrdne a máme dokonce dovolený sex 😵 Měla bych polehávat a šetřit se, kdyby břicho začalo víc tvrdnout, tak víc ležet, čípek je v pořádku, uzavřený a protáhl se, jupíí 😵 😵
Jo a asi byly vyslyšeny moje motlitby, aby jednomu miminku upadl pindík, protože na jednom záběru nebylo mezi nohama "béčka" nic 🙂 Pak doktor ještě chvilku hledal a říkal, že to snad ani není možný, že je přesvědčenej, že jsou jednovaječný a "áčko" je kluk na 100% no a pak se mezi nohama něco objevilo, ale prý je to bez záruky ... zítra jdeme ještě na další ultrazvuk, aby nám prcky natočil na DVD (v sobotu to neměl ještě zapojený v nový ordinaci), tak se snad konečně ukáže ta holčička 🙂

lenulinka21
23. bře 2009

Ahoj mamči 🙂
katy já nad ním uvažuji protože mě už týden trápí ty záda
na té pravé straně v oblasti bederní. Dr.mi řekla že asi to jedno mimi mi
tlačí na ledviny no bolí to jak čert a to pořád v kuse. Vzít si nic nemůžu
takže čekám až to přejde samo.

My jdeme ted ve středu na 3D tak budeme vědět pohlaví. 🙂

sorbona13
23. bře 2009

ještě jsem zapomněla, výsledky tripplů dopadly na 1* 😵 😵....ani jsem to nečekala, při odběru nám doktor říkal, že u dvojčat dopadne 80% testů falešně pozitivně, naštěstí jsme byli na NT, který taky dopadl výborně, tak jsem se těch tripplů ani nebála, na amnio bych nešla, ani kdyby vyšly pozitivně...

katy.m
23. bře 2009

taky mě občas pobolívají záda,ale to je tím,že jsem jako dítě měla úraz bederní páteře a teď se mi to po těch letech vrátilo 😖
Lenulinko,k jakému dr. chodíš,že už jdeš na 3D?(vím,že jsme se už o tom bavily,ale já zapomněla).Ten můj mi to ještě nenabídl...

sorbon: tak to je supr,že Vám tripply vyšly na 1* 🙂 😵

jankatr
autor
23. bře 2009

gabi - ten boston nevypadá špatně 😉

Pokud jde o ten druhý zkus se poptat raději ještě na téhle adrese http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=791284
Mají ho tam i líp nafocený.

Katy - Herqules se mi taky moc líbil ale když jsem ho viděla ve skutečnosti tak jsem si to rozmyslela - má totiž hodně málo místa na sedačkách - Sice mu píšou šířku 78 cm - jenže to je šířka v kolečkách a když se na to podíváš tak ty kola má hodně široký a nejsou pod sedačkama ale ještě vedle nich. A když jsem sháněla informace o kočárcích tak jsem narazila i na pár odkazů, kde holky psaly že musely po roce kupovat novej kočár protože měly málo místa pro děti.

jankatr
autor
23. bře 2009

Gabi a jestli moc nespěcháš tak zkus chvíli vydržet na tu novinku od DorJanu co jsem tu o ní psala 😉

adrosek
23. bře 2009

-tak já se nacpala mamky a ted chvílu spočnu a pak začnem ještě něco poklízet

lenulinka21
23. bře 2009

KATY můj gyn. mě posíllá na 3D do Hlučína ccc 25KM od Opavy.
Jde o vyšetření orgánů+zjištění pohlaví.

sorbona13
23. bře 2009

lenulinka, katy: ty záda jsou nepříjemný, mě trochu bolelo v kříži asi před 14ti dny, ale pak to přešlo. Zato se ale v noci nevyspím, protože mě bolí kyčle 😠 Ale co, hlavně, že jsou prckové v pořádku 🙂

myska77
23. bře 2009

zdravim holky po vikendu, taky je u vas tak hnusne, tady fouka sileny vitr, je pod mrakem, akorat tak zalest do pelechu 😀
Sorbi: tak to vypada, ze budes mit bud parek nebo odpadne pindik i druhemu a budes mit cacorky, deti si s Tebou pekne hraji, ale jak rikas, kdyz jsou zdravi, tak co. Ty kycle jsou neprijemny, clovek je pak rad, ze si sedne, vid.

Katy: a cvicis na ty zada neco? Me bolivaly desne, ale pak jsem zacala cvicit Mojzisovou a je po problemu, obcas cvicim i ted v tehu, ty cviky posiluji i panevni dno a jsou dobre po porodu, ale na zada byly vymyslene.

Dneska nastal v noci prulom holky, uz jsem nesla 8x na zachod, ale jen 1x, no ja byla uplne v soku, jak jsem mohla spat celou noc, tak jsem se probudila v 7 rano uplne cila, to se jeste nestalo. Kez by to takhle vydrzelo dal 😵

sorbona13
23. bře 2009

myska: tady je taky hnusne, kromě větru taky prší ☹ Před chvílí jsem se vrátila od zubaře a prý mám přijít ještě za 3 měsíce na další prevenci, prý je taky zdarma v těhotenství 🙂
Ten jeden kluk je už fakt stoprocentní, měl zrovna roztažený nohy a to se nedalo fakt s ničím zaměnit 🙂
Já chodím v noci na záchod tak 3x a celkem se to dá, jenom mám potom problém usnout 😠

lenulinka21
23. bře 2009

myska tak tohle já mám ted přesně naopak. Asi 8krát na záchod přes noc
pak mám problém usnout a ráno jsem jak rybička.

adrosek
23. bře 2009

-taktady zatím neprší jen hrozně fučí,už at je hezky nebo to počasí je na nic
-jinak mě taky bolí záda občas,asi bud od ležení nebo nevím
-ted sem si polepila skříně s dětskýma obrázkama tak ještě musím najít nějaké větší na stěnu

myska77
23. bře 2009

Lenus: tak vydrz jeste dva tydny a budes chodit 1x 😀 ja doted v noci cestovala jak postak, vic jsem byla na zachode nez v posteli, snad to nebylo ojedinele.

Sorbi: tak, ze by preci jen dvojvajecny a parek, to by bylo krasny. Taky bych si to prala, toho naseho druhyho kluka taky porad tipuji tak na 90%

Androsku: to se mas, taky se tesim az si budu cincat decak, ja ho budu mit az za mesic. Poridila jsem takove ty velke penove nalepovaci krtecky a postavicky z Medvidka PU, tak se tesim, jak to vsechno bude vypadat 🙂

Holky ja uz roupama nevim co delat, tak jsem si objednala stahovaci kalhotky po porodu a rekla jsem si taky, ze proc nezacit s dalsim jazykem, tak jsem se pustila do Spaniny, kterou jsem vzdycky odkladala. Dorekonstruovali jsme totiz byt i chatu a ted se kopu do zadku, musim porad neco organizovat a zarizovat a ted uz neni co, tak aspon premyslim co budu potrebovat po porodu a shanim si to at pak zbytecne nemam nervy.

sorbona13
23. bře 2009

myska: musíš se modlit, aby tomu jednomu ten pindík upadl, vypadá to, že to pomáhá 😀 ... kalhotky po porodu si chci koupit taky, líbí se mi ty stahovací. Ty jsi ale pilná, začít se učit další jazyk, já si plánuju, že až nebudu mít tolik práce, tak si začnu zdokonalovat anglinu, chtěla bych si dodělat státnice, tak na to snad bude čas, až kluci trochu povyrostou, nejvíc se bojím, abych na mateřský nezblbla a všechno nezapomněla 😒

luzza
23. bře 2009

sorbi
nám od 16.týdne tvrdili,že je to páreček 😀 dokonce nám vyfotili pinďourka a buchtičku zvlášť 😅
pak přišel screening ve 21.týdnu a na 3D se ukázalo,že jsou to 2 holčičky 😀 😀 😀
my sme se zase od začátku těhu modlili,aby byla aspoň jedna babulka 😅 a nakonec sme si vymodlili dvě 😀
takže já na modlení taky věřím 😀

luzza
23. bře 2009

jani
tak jak jste domluvení na dalším postupu?? 😅
už ti doktor něco řekl??
přijímají u vás do špitálu dvojmamky k preventivní hospitalizaci??? 😕

myska77
23. bře 2009

Sorbi: jojo, modlit se budu, pindici jim padaj jak na bezicim pasu. Tech stahovacich kalhotek je vsude desny mraky, fakt super, ze v dnesni dobe je takova nabidka vseho. Ty to s tou praci taky uz neprehanej 😨 Jojo, taky nechci zmagorit a kor jazyky, ty se desne zapominaji. Ja ted 5 let v praci mluvila jen anglicky i vsechny emaily byly v AJ, takze jsem uplne zapomnela NJ, kterou jsem delala od zakladky, uz se mi ale do ni tak moc nechce, sice by to obnovovani bylo rychlejsi nez novy jazyk, ale co, Spaninu jsem vzdycky chtela delat, tak aspon zacnu a uvidime. Jnak na udrzovani AJ je super National Geogr. a Discovery na satelitu jestli mate, pri sledovani dokumentu ci filmu to clovek porad drzi v uchu a neztrati slovni zasobu. Nebo si pucuj filmy na DVD a poustej si je v AJ s titulkama 😉

adrosek
23. bře 2009

-myska kde jsi pořídila ty pěnové nálepky,takové ještě sháním taky abych je mohla vylepit na zed,koupila si je někde v obchodě nebo objednala ces net

sorbona13
23. bře 2009

luzza: tak to s tím modlením nechci přehnat, aby to nakonec nebyly holky 🙂 I když ten jeden je jasnej, má koule jak havajskej domovník, to se nedalo přehlídnout ani s ničím splést ten tvar 😀
myska: satelit nemáme, ale až se přestěhujem, tak si ho možná pořídíme. Já hltám filmy na DVD v anglině s anglickýma titulkama, teď se chystám na Mamma Miu, dostala jsem od švagra a švagrový k narozkám 😀 Já v práci mluvím česky, ale hodně komunikuju se zahraničím po telefonu a mejlu v angličtině, němčina mě nikdy nebavila a ani mi nešla...

luzza
23. bře 2009

sorbi
ty velký koule mě vážně rozesmály 😀 😀 😀 😀
no a jestli nechcete 2 holky,tak to s tím modlením nepřehánějte 😀 my jsme si je vážně vymodlili 😅 😅 😅

myska77
23. bře 2009

Androsku koupila jsem je v hračkářství, už nevím jestli to byla Puntanela či jiný shop, ale vídám je pořád. U nás je mají i v OBI v sekci pro děti 😀 Jedna ta pěnová postavička stála kolem 69 Kč.

tina30
23. bře 2009

ahoj dvojmamky. tak se hlásim opět z domu. už sem si myslela že mě dr. pošle do nemocnice a ono nic. byla sem dneska na kontrole a prvním natáčení na monitoru.
čípek je stejný jako před dvěma týdny, žádná změna. ted už budu chodit na kontrolu každý týden a každý týden mě budou i natáčet.
taky sem si myslela,ž e se třeba budeme bavit o porodu - jako kdy a nebo jak - že mě třeba objedná do nemocnice na nějaký termín. a ono nic. že prej až za týden. tak holt ještě týden musíme vydržet.

a zítra jdu k zubařce 😒 , brrrrrrr. vůbec se mi nechce

jankatr
autor
23. bře 2009

Luzzinko - zatím ne - jdu tam až zítra odpoledne. Pak půjdem rovnou odtud ještě na návštěvu, takže pravděpodobně se tu ukážu až ve středu - ale určitě dám vědět.

Tinko -tak super - taky se pěkně držíte 😉 🙂

tina30
23. bře 2009

janka ty se ale taky pěkně držíš. vždyt jsme skoro na stejno. a jak ti je? jak to zvládáš - myslim fyzicky. já sem ted už dost unavená - ale to bude taky tim, že holt víc ležim. s jednim většim dítětem je to jiné.

chtěla sem se vás taky zeptat jestli nemáte problémy s hemeroidy. mě se jeden udělal a je to teda nic moc.

luzza
23. bře 2009

jani
tak to budu děsně netrpělivá,než se ozveš 😅 😅

adrosek
23. bře 2009

-myska děkuji tak já se podívám tedy,já se kukala jen ve sparkys,ale tam je to drahé a nic tam neměli hlavně ☹
-tina takže si ještě doma tedy,tak ještě bud ráda no ne,neboj uběhne to a hned budeš zase v nem.a pak doma ale už vás tam bude víc

.danda.
23. bře 2009

ahojky dvojmaminky!
Jdu vás pozdravit a hlavně vyřídit pozdravy od Zanetíka! Byla jsem za ní v porodce, juknout na holčičky. Jsou nááádherný! Nelinka je kus ženské a Verunka je zase drobnější, ale určitě to dožene! 😵 Žanďa je po CŘ a už jí je líp, včera měla malinko teploty, ale srovnalo se to. Byla jsem tam neplánovaně, tak se omlouvám, nemám žádná fota, ale Žanďa je určitě ráda dodá, až se vrátěj domů!
😵

luzza
23. bře 2009

dando
moc děkujem,že nám děláš spojovatele 😵 😵 😵 😵 😵 😵
hlavně jí vyřiď,že na ní a na holky moc myslíme a nemůžem se dočkat prvních fotek 😵 😵 😵 😵 😵 😵
hlavně ať je brzy fit a může se jít kochat s beruškama domů 😵 😵 😵 😵