Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
1. dub 2009

jani
no já se picnu 😅 😅 😅 😅 😅 já se tááák těším 😅 😅 😅 😅 😅 😅
jsme spolu od začátku IVFek a všechno si s tebou pamatuju,jak to začínalo 😵 😵
no je to neuvěřitelný 😵 😵 😵
v pátek budem všichni myšlenkama s tebou!!!!!!!! tomu věř 😅

luzza
1. dub 2009

jani
a jak je to s tím maliníkem??

luzza
1. dub 2009

vezla jsem Nikyho do školy a opět námraze na autě 😝 ale určitě se to dneska zase vyjasní 😀 😵

luzza
1. dub 2009

jinak ten náš malej model dostal včera novou jarní bundu,tak v ní samozřejmě dnes šel do školy...
přijde mi srandovní,jak se desetiletej kluk vzhlíží v zrcadle a kochá se pohledem na vlastní tělo 😀
je taková khaki z toho drsnýho plátna a má plno kapes...
kdyby šel pěšky,tak by umrznul,páč je fakt slabá,ale v autě to je fuk 😉
jsem zvědavá,jak se budou módit holky 😅

artep26
1. dub 2009

Ahoj holky,
Jani tak to jsou kluci pořádní pašáci ... a v pátek budeme s bublinama držet vše co máme 🙂 🙂 🙂
Ty jo už to je fakt za pár, viď??
Veru včera jsem ohledně pojišťoven mluvila s kamarádkou, ma ministerstvo a pěkně nadávala, že balíčky pěkně zkrouhli, tak si to nejdřív zjisti, aby tě to pak nemrzelo 😉

artep26
1. dub 2009

Luzz s těma holkama a modelingem 😀 😀 😀
Nebude to lepší, spíš si myslím že horší 😀 😀 😀

sorbona13
1. dub 2009

Dobré ránko, já jsem taky spala na pytel, jak chodím v noci pořád na záchod, tak pak nemůžu usnout 😠
janka: to je úúúžasný, nemůžu se dočkat, budu na tebe v pátek myslet a držet palce!!!

jankatr
autor
1. dub 2009

Veruleg - doteď to bylo tak že sis platila očkování komplet a pak sis mohla vybrat příspěvek podle pojišťovny. Což my jsme měli u VZP třeba 1500,- , ale my jsme dali Daníka očkovat až těsně před školkou a to nám stačila jedna dávka - dřív se o tom tak nějak tolik nemluvilo, ani jsem o tom nevědla když byl mimčo.
Problém je v tom že u těch malejch miminek jsou potřeba tuším čtyři dávky - tady je to pěkně rozepsáno http://www.nahlas-os.cz/clanek-1394.html
A právě jedna dávka stojí kolem 2000,- a ty první tři jdou poměrně rychle po sobě... 😒

Myska - to jo - uteklo to jak voda, napřed mi to přišlo nekonečný a teď najednou nestačím koukat že už je konec 😅 - ale už se na ty svoje broučky moc těším 😵 😵 😵

artep26
1. dub 2009

Janko jak jsi byla na těch pásech ... to mají zařízení pro obě miminka?? Nebo je natáčejí postupně ... 😉

jankatr
autor
1. dub 2009

jinak k těm pojišťovnám - já mám Českou národní a teď momentálně je to docela fajn protože pro těhotný (a nejsem si jistá jestli i pro nově příchozí čerstvé maminky) mají balíček v hodnotě 4500,- a u dvojčátek je to 6000,- ze kterého si můžu nechat proplatit všechno co nakoupím pro sebe jako těhuli nebo pro mimča v lékárně nebo zdravotnických potřebách, ale i takové věci které se týkají péče (tzn. tatínek u porodu, nadstandard v nemocnici atd.) a nebo právě autosedačky které už nám proplatili 🙂

Luzzi - Maliník je dobré začít pít tak tři týdny před porodem (ale to se týká spíš normálního těhu, aby se to u dvojčátek neurychlilo až moc - u nás tři týdny je docela dost) A mělo by to pomoct právě na rozvolňování porodních cest. (teď doufám že jsem to nenapsala nějak blbě 😕)

adrosek
1. dub 2009

-ahojík mamky,tak přeji všem hezký den,sice tady je zatím u nás zataženo ale snad se to vybere,hlavně že už hlásí teplo že?
-jinak včera jsem byla na kontrole u dr.tak zatím je vše ok,jen mě vyšetřil,řikal že čípek se drží a děloha je už pěkně zvětšená,takže další kontrola je za tři týdny,jen mi navýšil magnesko na 3x2tbl.pač mi taky více tvrdne břicho,jinak test na OGTT dopadnul dobře tak jsem ráda
-jinak všem co měli kontrolu včera a dopadla ok taky gratuluji
-co dneska budete porábat co

artep26
1. dub 2009

Janko tak to máš dobrou pojišťovnu ... my máme všichni VZP, Anička má od mala chronické onemocnění dých. cest tak loni byla na Mořském koníkovi na 3 týdny v Černé Hoře a přispěli nám tuším skoro 20 000 Kč.
Chtěla jsem VZP hlavně kvůli tomuhle, protože ségra jezdila na Moř. koníka rok co rok a strašně jí to pomáhalo, ten pobyt u moře - je zase alergik.
Ale Anička nic moc, přijela s angínou a potom byla stejně nemocná. Teď je to lepší, ale brala léky na imunitu a srovnalo se to. Tak nevím ... zvažuji se poohlédnout po jiné pojišťovně ... 😒

artep26
1. dub 2009

Ahoj Adri, tak to je super, že je vše OK.
Já se chystám jít žehlit pidivěci a peru další várku.
K obídku chci dělat bramboráky zapečené se šunkou a sýrem ... to bude dobrota 😀 😀 😀

adrosek
1. dub 2009

-já si dneska udělám buchtičky s krémem mnam
-jinak taky dám prčku s dětskýma věcma ještě

lenulinka21
1. dub 2009

Krásný den mamky, 😉

tady je konečně sluníčko teda mělo být už včera ale dorazilo 🙂
úplně to láká jít někam ven třeba do města.

Androsku: to byl test na cukrovku? No jestli ano tak můžeš
pěkně mlsat. 🙂

Holky chcu se zeptat: jakou jste koupili miminkám kosmetiku?
Hlavně značku.

adrosek
1. dub 2009

-jojo lenulinka to byl test na cukrovku,jojo šak už taky pěkně mlsám zase
-já ještě žádnou nekoupila a stále nevím jakou značku

lenulinka21
1. dub 2009

Tak to já taky ne jen vím,že pro začátek to určitě
nebude JOHNONS BABY. ten se moc nedoporučuje.
určitě si ale koupím v lékarně BEPANTEN. je dobrý i na prsa
když jsou popraskané a hl.dětem na opruzeninky a pod.

sorbona13
1. dub 2009

Právě jsem provedla velký nákup, koukněte do alba: https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

adrosek
1. dub 2009

-pěkné úlovky sorbona,si nakupila co tedy
-no já se v nejbližší době chystám objednat nějaké poblečení do postýlek

myska77
1. dub 2009

Sorbi: krasne ulovky 😀
S tou kosmetikou, ja nakoupila vsechno od Sebamed, spolu s Bubchen je nejvic prirodni a nealergizujici, pak je jeste dobra Weleda, ale ta obsahuje mesicek, ktery je lecivy, ale nektere deti na nej jsou alergicke, Weledu planuju kupovat pozdeji tak od roku. Na Johnson jsem slysela jen same negativni veci.

lenulinka21
1. dub 2009

sorbi: jejda to je super nákur hlavně ta deka s krtečkem
je prostě k sežrání 🙂
Taky jsme byli jeden den v tescu aklukům koupili konečně nněco modrého
deky, a lactáčky a chrastítka a drobnosti.
Povlečení nekupuji dostala jsem jich patery od kámošek.

sorbona13
1. dub 2009

holky, všechno jsem koupila na www.detskedeky.cz, mají tam super ceny. Jsem se dneska parádně rozjela, 4.200Kč tam zahučelo jak nic 🙂 Ale pořád si říkám, že je to na dvě děti, to by se to nakupovalo, mít jenom jedno 🙂

lenulinka21
1. dub 2009

myska: to já taky hodně dětí jej špatně snáší. hlavně že je na něj velká
reklama.
A Bubcen jsi koupila přímo v lékarně?

myska77
1. dub 2009

Ja Bubchen nekupovala, vsechno mam od Sebamed, ale oboji maji jak v krame tak i v lekarne, ceny jsou zhruba stejne, ja si to objednala pres net na rajmaminek.cz, tam je to uplne nejlevnejsi, aspon v porovnani s kramy a lekarnami u nas v okoli

myska77
1. dub 2009

Sorbi ja mam taky deky z Detskych dek 😀 , mam i osusky s krteckem a rakosnickem, ale nemam to v albu. vyborne se tam nakupuje, to jo

adrosek
1. dub 2009

-jo já si nemohla vzpomenout na ten Bubchen,ten je dost známý a myslím že je ok,asi jej taky koupím pro holky
-no měla bych postupně jej začít kupovat asi taky

lenulinka21
1. dub 2009

jj adrosku to já taky u nás radši dopředu bo nikdy nevíš
kdy tě pošlou do nemocnice jinak na prdíky je skvělý
SAP SIMPLEX kapky

adrosek
1. dub 2009

-no to je pravda,nikdy nevíš že,proto taky snad už skoro všechno máme nachystané,raději pomalu dopředu

myska77
1. dub 2009

Androsku silene si me namlsala tema buchtickama, hned si je jdu udelat taky 😀 jen se mi nechce cekat nez to testo nakyne, uplne mi uz tecou sliny 😵

sorbona13
1. dub 2009

dneska mám nakupovací den, právě jsem koupila dvě postýlky s komplet výbavičkou, koukněte do alba nebo na http://www.aukro.cz/item595781595_baby_mega_set...