Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

jmisa
20. lis 2008

No tam je velkej výtah z té hlavní strany, co jsou praktici a chirurgie apod. Ale dětské je z boku.
No uvidíme 😀

jmisa
20. lis 2008

Nový auto je scifi, jsme finančně vyždímaní z IVF a mých neschopenek a budem potřebovat tolika věcí, že to budem muset nějak přežít s fabkou, akorát chudák psice. Ta je zvyklá se na zadní sedačce roztahovat a teď se bude muset tísnit mezi dvěma vajíčkama :D

luzza
20. lis 2008

jmis
bude to tam určitě v pohodě... 🙂
snad mysleli při té stavbě i na toto 😅 😅
i když... jsi v čechách... takže možné je všechno 😀 😀

luzza
20. lis 2008

tak to náš domča je na tom jako vaše psice 😀 😀

jmisa
20. lis 2008

No to je poliklinika z dob hlubokého totáče, tak to jako fakt nevim nevim 😀 😀

Dneska jsem byla v penny a říkala jsem si, že určitě s dvojčecím kočárem neprojedu kolem pokladen 😀
Moje starosti 😀

luzza
20. lis 2008

my taky nemůžem pořídit nový 😅 😅 😅
koupíme něco staršího...prodáme to dosavadní a zbytek asi na splátky...
jinak to nevidím 😝

jmisa
20. lis 2008

No my ještě do porodu budem doplácet tohle 😀

třeba vyhrajem ve sportce 😀

luzza
20. lis 2008

jmis
takže husákova poliklinika 😀 😀 tím si měla začít... takže tam neprojedeš 😀 😀
a do penny hold nepolezeš,najdi si jiný obchod,kde je víc prostoru 😀 😀

luzza
20. lis 2008

jmis
taky teď občas vsázíme 😀 😀
ale myslím,že sme za ty prachy měli začít nakupovat plíny...
počítala jsem že jich spotřebujem tak 480 za měsíc... takže to už je slušný balík peněz 😝 😝 😝

jmisa
20. lis 2008

no penny mám 50 metrů od baráku 😀
asi budu muset do alberta, tam maj jednu pokladnu pro vozíčkáře, ale to je asi 300metrů, taková dálka 😀

luzza
20. lis 2008

ale teď mi brácha říkal,že se mi mrkne v německu,že je tam češi hodně berou,tak třeba tam vyjdou levněji 😕

jmisa
20. lis 2008

Já koketuju s látkovkama, že bych zkusila čtvrecovat, aspoň zkraje, protože měsíčně vyhazovat cca 2500 za plíny se mi nechce 😕

Letím na kosmetiku, páček.

luzza
20. lis 2008

jmis
začni si vyšlapávat do alberta cestičku 😀 😀

luzza
20. lis 2008

pa pa 😉

luzza
20. lis 2008

jinak já bych to asi s látkovkama u dvou mimin nestíhala... 😀
stačilo mi to s domčou 😀 😀

jmisa
20. lis 2008

Tak jsem doma. Musela jsem si koupit cestu dom točeňák a už ho tlačím s octem a cibulí. Ať žije zdravá strava 😀

adrosek
20. lis 2008

Ahojík holky moje,tak vás zdravím taky.

zanetik
20. lis 2008

Ahojky, tak ty odkazy jsou super 😉 , pěkně se rozrůstáme...
Jinak mám obavy, že málo kde u pokladen projedem s kočárem, ještě že teď je dělaj aspoň do 80cm a vůbec máte nějakej vybranej...docela to je pro mě nejdůležitější věc co budu kupovat a samo nejdražší...

jmisa
20. lis 2008

Já chci ten první s vložnýma taškama, protože kočárek bude parkovat v kočárkárně.
Vzhledem k tomu, že většina dvojčecích matek mění kočárky jak na běžícím páse, tak se mi to něja zase nechtějí investovat horentní sumy. 😒

jankatr
autor
20. lis 2008

Teda Luzzi - ty jsi toho Domču kojila snad smetanou 😲 Daník byl do půl roku výlučně kojenej - a měl v půl roce 7kg ale je pravda že už mu to asi výživově moc nestačilo - spíš to bylo tak že hlad je převlečená žízeň dostal napít kdy chtěl tak byl spokojenej a přibejval - ale pak už pomaleji. A pak mi za první měsíc příkrmů přibral skoro dvě kila 😅 - Mám fotku z každého měsíce od narození až do jednoho roku - fotila jsem ho s jedním medvědem aby bylo vidět jak roste - tak tam je to kouzelně vidět - na půl roční je to takovej štíhlej atlééét a o měsíc později vypasenej méďa 😀 😀 😀

Jmiso -mě docela zaujal tenhle http://www.detske-kocarky.cz/twin-raptor-spin-a... nebo http://www.slune-cz.cz/kocarek-implast-spider-s... pokud bysme šli do nového. Ale zatím pořád váháme - jestli novej - nebo použitej - tak ještě uvidíme. Taky i podle toho jak na tom budem.
S tím nakupováním to bude taky kouzelný - máme Spar 50m od baráku - jenže tam sotva projede normální kočár. Jediný obchod v okolí kam se vejdem je Billa - tu máme tak necelej km.

A s tou doktorkou to bude taky zajímavý - máme tu u nás cca 20 starou polikliniku (možná ani ne) má přízemí a první patro - a nebudete mi věřit když vám řeknu že tam výtah vůbec není 😠 😠 😠 a naše dr. je samozřejmě v patře. Je tu sice ještě jedna dětská - kterou máme asi tak o 100m blíž k baráku a tam se dá zajet kočárkem až dovnitř - jenže zas ta dr. stojí za prd... 😠
Tak pak si vyber...
I když asi to budu dělat tak že se mnou bude někdo chodit nebo někdo to druhé venku hlídat když půjdu jen s jedním. Naštěstí mi mamka letos šla do důchodu a bydlí hned naproti - a švagrová je od července taky na mateřské - tak si myslím že to nějak zvládnem.
Větší obavy mám z toho jak to budem dělat s chozením do školky - máme to 100m od baráku skoro by to mohl doběhnout sám - a budu muset dvojčata každé ráno nabalit spolu s Daníkem - a navíc nevím jak zas v té školce - třídu mají v patře - a na těch 100m mi ani neusnou že bych je nechala venku spát... - no jsem na to fakt zvědavá 🙄 😝
A s těma sedačkama to bude taky zajímavý - Daník je na nějaký větší cestování na sedák ještě malej - takže to znamená 3 sedačky 😒 😖 - protože má pás pořád ještě dost vysoko.
Jediný na co se spoléhám je to že s vajíčkama se tam snad nějak vejde - a než miminka trošku odrostou tak při své rychlosti růstu už pak na tom sedáku bude moct být.

luzza
21. lis 2008

přeju vám hezké ráno dvojmamky 🙂 🙂

luzza
21. lis 2008

jmis
tak to sis pochutnala,viď?? 😀 😀 😀 já zas žrala bramboráky 😝 😝 je to jako mor,prostě MUSÍM!!! 😀 😀
jani
domes měl základ už při narození 😉 vážil 4,350 😉 mám ho v albu,tlusťocha,ale u prsa chtěl být pořád,děsně ho to bavilo,i když byl už napitej 😀 kojila jsem téměř dva roky a odstavování bylo dost dramatický,nerada na to vzpomínám 😢 řval jak tur,válel se,klidně se i pozvracel,jaký měl amoky 😝 😝 kdyby bylo na něm,je na koze dodnes 😀 😀

luzza
21. lis 2008

holky s těma bariérovýma budovama je to na pytel 😝 🙄 to vám věřím...
já mám naštěstí skvělýho pediatra,je to zároveň kardiolog a má ordinaci v přízemní budově a dvojkřídlý vchodový dveře,takže žádnej problém...za to jsem fakt ráda 😝 🙂

jinak jani,s tím odváděním do školky už jsem na tebe taky myslela...taky by se mi nechtělo každý ráno vypravovat mimina kvůli cestě do školky...no snad to nějak vymyslíte,aby to pro vás bylo co nejpohodlnější...
v tomhle mám štěstí,že už je domča velkej kluk,tak aspoň nějaký výhody má ten velkej věkovej rozdíl 😝 😉

luzza
21. lis 2008

jinak my určitě do novýho kočáru investovat nechceme...
leda že bysme vyhráli ve sportce 😀 😀 😀
holky,já mám za marodění o sedm tisíc měsíčně míň,než když jsem pracovala 😝 takže to je ranec 😝
o tolik míŇ jsem nečekala ☹ ale co nadělám...

adrosek
21. lis 2008

Ahojík holky moje,tak přeji hezký den všem,jak se máte co?Mě vcelku ok tak uvidím jak a co bude,ale včera mi taky bolo ces den vcelku ok a večer to stálo za prd jako.
Jinak já se dneska chystám na chvílu do práce,ale venku je pěkně hnusně.Stěma kočárkama je to zajímavý,s normálním kočarkem se nikam nedostaneš natož tak s kočárkem pro dvojičky že?Já chci takovej,který je kombibovanej,aj hluboky,sporták a aji na autosedačku.No auž sem se dívala,je sice jen včerné a navíc trojkolka aby to bola,ale stojí myslím kolem 20.tisíc,já bych chtěla nějakej barevnější totiž

jmisa
21. lis 2008

Ahoj.
Kočár, aby byl na všechno, vyjde zhruba k 30tisícům, tedy i s autosedačkou, takový maj ale většinou korbičky nikoli vložný tašky a to nechápu, jak bych z kočárkárny přenášela.
Tchýně by měla jít do důchodu v květnu (zase), ale stejně bude celý léto na chatě.

Janko, na ten Herqules jsem taky koukala, vypadá dobře, ale i s taškama se v pohodě vyšplhá na 20 tisíc.

Tandem se mi nelíbí, to mi přijde, že to zdaní dítě je chudák.

Taky bych chtěla, aby nebyl těžkej, ha ha ha. I ty drahoty váží s korbama přes 20 kilo. 😕

jmisa
21. lis 2008

Z hlediska skladnosti se mi líbí tenhle:
http://www.spuntik.cz/phil-teds-e3-twin-sportov...

Tady v tom shopu je zrovna dost drahej, ale nikde jsem neviděla obrázek s těma taškama. Viděla jsem naživo tenhle kočár v létě pro jedno mimčo, který tam bylo v tašce, nevypadalo to špatně, ale musím to někde okouknout 😕

esterka610
21. lis 2008

Ahoj,
Jmiso,takhle "zdravě" jsem se stravovala skoro celý první tirmestr. 😀 A nedalo se odolat!

Jani,to máš v pohodě,že Ti může někdo pomoc,my bydlíme docela na samotě,bez auta ani ránu,mamina 40 km daleko,tchyni nemám,švagrová 50km,no jsem na to zvědavá. 😉 Zase je výhoda,že děti uspím a nechám na zahradě,nemusím jezdit s kočárkem po sídlišti.

Jinak já jsem po IVF,povedlo se napoprvé,ale mám pocit že jsem tady nejstarší- je mi 35.
Zvracela jsem až do 14tt, dokonce jsem běhala i v noci na záchod,ten první trimest byl dost vyčerpávající,ale už je to lepší,až na občasný bolesti břicha- děložní vazy mi dávají zabrat.
Kromě Utrouše beru CEM vitamíny a magnesium na doporučení Mudra.

luzza
21. lis 2008

jmis
tandem se mi taky nelíbí 😝 😝
takovej jakej by se mi líbil by vyšel ke 30 tisícům 😀 😀
ale tolik investovat rozhodně nechci 😀 😀

luzza
21. lis 2008

esterko
mě už bude v zimě 32 😉 pomalu tě doháním 😀 😀
taky bydlíme v takový prdeli 😀 😀 ale zahrada je k nezaplacení... domča se těší,že už zase bude brzy pískoviště 😀 😀 jemu se prý stejská,že už sme mu ho dávno zlikvidovali 😀 😀