Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
6. dub 2009

holky jankatr má nové fotky ve svém albumku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

luzza
6. dub 2009

ahoj dvojmamky
porodopis mám sepsaný...a zítra kontrola u mé dr.... tak uvidíme... otoky trvaj,tlak mám teď 140/90 a břicho občas tvrdne...
zkouknu,co je tu nového...

luzza
6. dub 2009

ježiš sorbonko 😨 to mě moc mrzí... ☹
ale hlavně,že jsi v nemocnici!!! oni tě tam ohlídají,neboj...a miminka taky 😉
hlavně nebul a nehysterči prosím 😢 😢 ono se to těma nervama zhoršuje!!!!
zkus se hodit úplně do klidu a co nejvíc spinkej!!!! když se zklidníš ty,zklidní se určitě i tvrdnutí 🙂
budem vám držet palečky 🙂 🙂 🙂
vůbec se neboj 🙂 🙂 dopadne to dobře 😉 😉
a už piš jen hezké zprávičky 🙂
budem čekat 😉

luzza
6. dub 2009

dvojmamky moje,já taky skoro nic nedělám...hlavně už ani fyzicky nemůžu 😝 už mi chybí je berle 😝
v rodině mám absolutní podporu...manža je strašnej plašan,děsně se o nás bojí... to samý naši,až mě tím trochu nervujou 😝 měli by všichni trochu ubrat...
prckové jsou aktivní hodně...málokdy maj pauzu 😀

sorbona13
6. dub 2009

holky, díky moc, věřím, že to bude v pořádku, utěšuju se tím, že jsem pro to udělala maximum. Doktor mě nejdřív vyšetřoval pohmatem a to bylo v pořádku, takže jsem asi zavřená a to je moje útěcha, taky mám oporu v manžovi a my to prostě dotáhneme do konce. Už mám druhou infuzi s hořčíkem, ale moc to nepomáhá, ještě večer se na mě přijde podívat doktorka.

lenulinka21
6. dub 2009

jankatr: má naprosto úžasné nové fotečky 🙂 🙂
Kluci jsou tak sladcí a hlavně tu váhu, co měli teda tak bych si to
představovala i já 🙂

myska77
6. dub 2009

no vidis Sorbi, ted uz znis lip a optimisticteji, oni si Te uz pohlidaji a jen tak domu Te nepusti pokud by se jim neco nezdalo, tak bud v klidu. Snaz se dneska usnout a vypravej neco pekneho klukum a uvidis, rano bude zase dobre 😵

Janka ma tedy nadherne deti, to se musi nechat, jak sly tim cisarem, jak jsou jak vymalovani, uplne modelky, kluci jedni 😀

luzza
7. dub 2009

dobré ránko kočky 🙂
já jsem od 2 hod vzhůru... nějak mě pobolívá břicho... teď už teda míň... no ...jsem z toho nervozní,ale nechci plašit...dnes jedu v 8 hod na kontrolu...

luzza
7. dub 2009

sorbonko 🙂 takhle už se nám líbíš 😵
a ten hořčík tak rychle nezabírá,vydrž ještě s nervem... za chvíli se ti bříško uklidní 🙂
jak často tvrdne??
doufám,že ty si v noci spinkala dobře 😉 dnes už bude určitě líp 😉

veruleg
7. dub 2009

sorbonko : hlavne nebrec a zkus byt v klidu , myslime tady na Tebe vsechny 😉

me doktrorka cipek zatim vysetrovala jen pohmatem.....vzdycky rekla ze je vysoko a tuhy a drzi dobre....tak asi tak. Vcera mibrisko taky zvrdlo...kdyz jsem ve stoje taktomoc nepoznam a rozchodim to. V noci mi zvrdlo tak 3x vzdy me to vzbudilo,tvrdne mi kdyz lehnu na zada. Vcera jsem byla zoufala jak se vyspat,na tom boku to taky neni ono.......ach jo 😔

luzza: drz se jsi po Tince dalsi na rade, ale jeste fakt vydrz 😉

veruleg
7. dub 2009

Jankatr. : kluci jsou nadherni...... 😅 😅 😅

lenulinka21
7. dub 2009

Ahoj všem,

tak snad už se Sorbonka cítí lépe a brzo se nám ozve.

Zkoukla jsem nové fotečky od Jankatr no báječnééé 🙂 Kluci jsoü
to jak buci, a tak to má být. 🙂

Já jdu na kontrolu ve čt no uvidíme, co řekne doktor.

myska77
7. dub 2009

Ahoj holky,

Luzzo jak Ti dopadla kontrola? Holky vsimly ste si, ze se neozvala Tina po te vcerejsi kontrole v porodnici, asi si ji tam uz nechali, rikala, ze da vedet.

No ja ted taky prijela z Motola, byla to moje prvni poradna a pokud pry nechci byt hospitalizovana, tak mam nakazano lezet doma. Cipek mi poprve merili a je pod 2 cm, polotuhy a prostupny na prst. Rekla jsem jim, ze jsem si sama zvysila magnezko na 3x2, tak dal mi ho uz nezvysovali. HOlky kolik ten cipek ma byt, aby byl tedy OK, kolem 3? Vim, ze tady hazite cifry jako 3,8, 4,6 atd., ale minimalne je to kolik? Sorbi si tam vcera nechali s cipkem 1,5 tak to ja jeste nemam, ale musim lezet 😅 se mi tedy moc nechce

lenulinka21
7. dub 2009

Mysko: a ten čípek ti měřili ultrazvukem nebo prohmatem?
Nevím kolik má být ten čípek, ale já ho posledně měla 46mm tak jsem sama
zvědavá co řekne ve čt. Raději bud doma a v klidu přece jenom to není sranda
čekáme tady mimi dvě a to je zátěž.

myska77
7. dub 2009

no jen pohmatem a pristi tyden mam UTZ, tak mi tam dopsala cervikometrii, aby to vedeli presne. Jo a taky rikala, ze uz nahmata Acko dole v cestach, a ze hlavickou moc naleha, proto mam taky lezet, aby netlacilo tak moc a cipek se nezkracoval. 4,6 je tedy luxus, to se mas 😵

lenulinka21
7. dub 2009

mysko to bylo minule taky se to mohlo změnit. Po tom co se tady děje
začínínám mít obavy.
Něco ti povím na 3D mi ho poprvé měřili UTZ můj gyn. jen prohmatem.
Na 3D byl 46mm a gyn, mi vždy píše do průkazky 2,5-3cm trochu rozdíl nééé?

sorbona13
7. dub 2009

ahoj holky, hlásím se z nemocnice, břicho už je klidnější, i když jsem se v noci moc nevyspala, jedna spolubydlící strašně chrápe a ta druhá to vzdala a šla spát na gauč na chodbu. Dostala jsem na spaní půlku diazepamu, abych se zklidnila. Doktorka mi ráno řekla, že čípek se už neprodlouží, vůbec se se mnou nechtěla moc bavit, tak jsem ještě volala doktorovi a prý se prodloužit může, když se děloha zklidní. Důkežitý je, že se neotvírám. Doktor ještě večer zavolá svýmu kamarádovi, co mě včera přijímal, aby na mě pořádně dohlídnul, budu s ním i rodit, všechno zařídí. Hlavně se nemám stresovat, prý je to u dvojčat běžný, jak jsou těžký, tak tlačí na čípek a ten má tendenci se zkracovat.

myska77
7. dub 2009

aha, tak to je tedy rozdil, to jo. no me spis zarazilo, ze uz Acko citi dole v por. cestach, rikala, ze uz se neco deje. No nevim, budu se snazit byt hodna holka a aby mi netvrdlo bricho, pak se dej vule bozi. Stejne lezet nevydrzim, takze udelam maximum, ale blaznit z toho nebudu.

myska77
7. dub 2009

Ahoj Sorbi, no vidis, ses sikulka, vsechno bude dobry. A rekli Ti jak tam dlouho budes lezet nebo jestli Te pusti lezet domu?

lenulinka21
7. dub 2009

Sorbi: to je skvělý že je bříško klidnější a snad i ty. 🙂
To víš že s eprodloužit může čtu i jiné diskuze a holkám s eto
stává že se jim zase o něco prodlouží.
No a jak dlouho si tam chtějí nechat?

Myska: myslím že u mého gyn. je to jen orientační a nepřesné.Měl by to měřit
UTZ. A i tobě.

sorbona13
7. dub 2009

myska: já mám jednoho prcka taky hodně dole. cítím ho kopat v místech, kde mi končí ochlupení. To prý není dobrý, když tlačí dolů, ale u dvojčat je to běžný. O propuštění vůbec nikdo nemluvil, zeptám se, až půjdu na UTZ, ale nějak mi nevadí tady být, máme sprchu i záchod na pokoji a jsem víc v klidu, že jsem pod dohledem. Čípek jsem měla v 16tt 3,63cm a břicho mi od té doby tvrdlo pořád stejně. Oni ten čípek měří v klidu a potom po zakašlání, to by měl být kratší, tak teď nevím, jestli těch 1,5cm není až po tom zakašlání.

myska77
7. dub 2009

no presne Sorbi, me taky kope uplne snad az ve trislech, je to dost neprijemny. Je fakt, ze je lepsi byt pod dohledem nez plasit doma, to mas recht.

sorbona13
7. dub 2009

jsem zpět z kontroly, čípek stále stejný, prý bych mohla s tímhle pokročilým nálezem vydržet dlouho, jenom se to nesmí zhoršovat.

luzza
7. dub 2009

ahoj holky
tak dnes tvrdnu jak chleba 😝
na kontrole byl tlak hraniční...a na tvrdnutí mám brát magnézko třikrát denně 2 tablety...kdyby se to nelepšilo,tak zavolat...
do papírů napsala : děloha dráždivá...
zítra ve 12 hod jdu na měření čípku a podle toho se uvidí...dr. mě upozornila i na případnou hospitalizaci

luzza
7. dub 2009

tak hlásím,že jsem doteď ležela a je mi mnohem líp!!!
to tvrdnutí skoro přestalo 😅 ale celou noc a celý dopoledne to byla hrůza 😝

sorbonko
to jsem strašně ráda 😵 😵 optimistický zprávy mi dělají dobře 🙂 🙂
a jak často ti teď tvrdne bříško?

myska77
7. dub 2009

Sorbi no vidis, vsechno bude ok.
Luzzo: dobre, ze odpocivas, ja taky lezela az doted po te kontrole.

Pora hledam na netu info o tech cipkach a nasla jsem super odkazy, ktere nas muzou uklidnit.
Tak prvni je tenhle: http://forum.mamaaja.cz/viewtopic.php?t=325&sid...

a dalsi: http://www.porodnice.cz/node/33479

Fakt me to uklidnilo, tak se treba zvlast ty Sorbi na to podivej.

Lenus: v tom prvnim odkazu je taky vysvetleno, proc gyneklog Ti najde jinou delku cipku nez na cervikometrii: Dobrý den,
to co gynekolog hmatá při vyšetření je délka čípku od poševní stěny ke konci čípku. Ultrazvukem je vidno ještě tu část, která pokračuje za pochvou směrem nahoru k děložní dutině.
Vyšetření pohmatem má výhodu, že možno zhodnotit kromě délky i kvalitu čípku, jeho tuhost a orientaci.
Měření ultrazvukem je zase přesnější a exaktnější, kromě toho ukazuje i tvar vnitřní branky.
1,5 cm dlhý čípek, pokud je tuhý a uzavřený je normální nález a nemusíte se zneklidňovat.

Sorbi Tobe tech 1,5 namerili UTZkem nebo taky pohmatem? Tobe ale asi spis tim UTZkem, kdyz Te maji ve spitale, vid?

sorbona13
7. dub 2009

luzza: břicho tvrdne tak 2-3x za hodinu nepravidelně, včera tvrdlo pravidelně po 10min.
myska: díky za odkazy, jdu to pročíst. Já mám čípek 1,5cm na ultrazvuku, tzn. celý. Psala jsem dotaz na dvojcata.cz a tam měla jedna mamina stejný problém a porodila v 35tt, tak tím se uklidňuju. Podle doktora je hlavní, aby se to nezhoršovalo, když to bude stále stejné, je velká šance, že to dotáhnu daleko. Moje meta je alespoň ten 35tt. Jo a čípek je podle doktorky měkký, uzavřený (i když prý by se tam možná nehet vešel, ale nechce to zbytečně dráždit).

Holky, ležte a u užívejte si, že můžete být doma, opravdu je důležitý to nepodcenovat a nehrát si na hrdinky. Klidně jet s každým prdem k doktorovi, než něco zanedbat.

myska77
7. dub 2009

Sorbi tak pokud ho mas 1,5 z UTZ, tedy celkovou miru, tak to uz je maly, no, ale jak pises, dotahli to daleko jini, zvladnes to taky. Me zase rekla doktorka, ze je mekky a uz otevreny. No uvidime, ja mam prvni metu 25tt, coz zacinam zitra, a pak uz pri nejhorsim se to da zachranit, i kdyz by to nebyl zadny med, takze taky bubu lezet a chci min. 30tt a pak kazdy dalsi bude dobry, presne jak psala kdysi Luzza.

Jinak pamatujete si, jak jsem jednou psala o te silene story s tim debilem doktorem z Motola jak mi na nic nechtel odpovedet pri UTZ?. Tak jsem se ptala dnes te doktorky co mi tedy z toho UTZ muzou rict, jestli vahu i miru deti, a ona, ze ted uz jen vahu, tak se hned podivala do zaznamu z toho UTZ na pocitaci a rekla mi, ze tehdy v tom 20 tt meli A 407gr a B 358gr, tak jsem byla rada, ze vim aspon tohle, ted uz jsou o 5 tydnu starsi, tak snad burtici povyrostli 😀

luzza
7. dub 2009

sorbonko
jsem ráda,že se nám furt hlásíš 🙂
mysko
teď už maj ty tvoji klučíci tak 700 gramů minimálně 😉

luzza
7. dub 2009

jdu udělat rizoto 😉 ať se furt jen neválím 😀