Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

lenulinka21
15. dub 2009

to jo jsou to šmejdilové zkoumají co tam všechno
v tom těle mám 😀

ale stejně je to sranda.

artep26
15. dub 2009

Luzz jo jo, snad máš pravdu a bude jí to bavit 😉
S tím 36tt má doky asi pravdu, páč jsou to fakt kousky ty tvoje holčičky 😀
Leni tak tohle jsem měla já včera, celý den mě okopávali a tlačili a točili se ... dneska je to lepší, ale včera jsem myslela, že mě chtějí prokopnout 🙂 a to jsem odpočívala ... 😉

artep26
15. dub 2009

Teď mi psala kamarádka po 3. IVF že má // 😵 😵 😵 mám moc velkou radost, tak jen aby to vydrželo, při 2.pokusu měla taky // a za 14 dní přišla MS 😠 tak tfuj tfuj tfuj 🙂 🙂 🙂

lenulinka21
15. dub 2009

artepku: tak to se přidávám i já at ho kočce vyjde 😉
3.IVF? to je mazec holky nám to vyšlo na poprvé a chytli se hned 3 naráz 😲
do dneška to nějak nechápu.

artep26
15. dub 2009

Lenuli ty jsi po redukci?? To jsem ani nevěděla... no hlavně že vše dopadlo tak jak dopadlo.
Oni musí mít genetické vyšetření embryí takže vždy třeba z 20 vajíček jich nakonec přežilo u prvních 2 IVF jen 1 na zavedení. Asi po 4 dnech kultivace se odebírá jedna nadělená buňka a jde do laborky, takže transfer je vždy tak 6. den. Něco vyřadí laborka a něco prostě tak dlouhou kultivaci nevydrží. Na kety tudíž nikdy nic nezbylo ... 😒
Teď zbyly 2 embryjka tak je má u sebe 😉
Nám vyšlo taky 1.IVF, ET jsem neměla kvůlí OHSS a tak vše zamrazili a vyšel nám 2.KET, mrazáčky nemáme a už při tom počtu dětí ani nebudme potřebovat 😀 😀 😀

artep26
15. dub 2009

Jo a divím se, že vám dali hned 3 napoprvé, ikdyž Smilers vlastně taky, ale ta ty trojčátka opravdu má 😀 😀 😀

lenulinka21
15. dub 2009

Aha takže z KETIKU 🙂

No u mě to bylo tak že mi to nedoporučili vůbec prý bych je
nedonosila a prý by mohli být postižené atd.
takže 12.1. jsem jela do Brna na redukci.

lea77
15. dub 2009

ahoj lenulinka, já od doktora předepsané zatím nic nemám, v pondělí jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá jak bude všechno vypadat, čípek a tak. Magnézko jsem si koupila rozpustné šumivé, tak si občas dám. A taky popíjím občas magnézku.

lea77
15. dub 2009

Jo a ty máš magnézko předepsané od doktora?

lenulinka21
15. dub 2009

JJ mám 3 tabletky denně. Ale mě tak často netvrdne totiž já
před den nic moc nedělám- nestojí to za to.Nejdůl.je je donosit co nejdéle 🙂
Ale koukám, že ty nevíš pohlaví nebo nechceta vědět?

jinak i já piju Magneziu vodu. 🙂

artep26
15. dub 2009

Leni jo jo z KETíku ... jsem nedoufala v jedno, natož ve dvě 😉 ale podařilo se, ač byli při transferu pouze 4buněčné 😉
Já taky piju Magnezku a mám tablety Magnezia na polykání, páč rozpustný Magnosolv mi jaksi nedělal dobře na žaludek ...
Jdu se obléknout a jedu pro Aničku do školy, pak na očkování, na poštu a asi i do lékárny, páč mě nějak trápí pálení žáhy ...
Mějte se a pa 😵 😵 😵

sorbona13
15. dub 2009

ahoj holky, hlásím se z nemocnice, čekám na ultrazvuk, mají nějak plno ... Dneska si připadám děsně netěhotně, břicho mi ztvrdlo od rána snad jen 4x, což je zázrak 🙂

myska77
15. dub 2009

Ahoj holky,

jsem zpet z Motola, musim vas zase docist, ste desne aktivni dneska. Tak cipek na UTZ 3 cm 😅 , on sice rikal, ze na dvojcata je to v pohode, ale nevim nevim. Jinak jsou uz oba hlavou dolu a vazi 700 gramu. Jo a byl to ten stejny protivny doktor co minule, ale i tak jsem se ho zeptala znovu na pohlavi. Opet zopakoval, ze to nedela, ale vypadlo z nej, ze Acko by mohla byt holcicka a Bcko kluk. Ta porad nic nevime🙂)) Ted je to 2 na 2 co do tipu od doktoru.

Sorbi bud rada, ze Ti tvrdne tak malo, dej pak vedet co cipek a dalsi nalezy.

Holky zavidim vam, ze vam IVF vyslo na prvni pokusy, me az na 5.KET a to uz mi z toho hrabalo.

sorbona13
15. dub 2009

ahoj holky, mám super zprávy, čípek 2,3cm, kluci mají 477 a 487g 🙂 Oba hlavou dolů a jeden byl docela nízko, ale doktorka se tvářila spokojeně, tak je to asi v pořádku. A kluky nám opět potvrdila 🙂

lea77
15. dub 2009

ahoj Sorbi, tak dobré zprávy, to potěší🙂 jen tak dále.
A magnézko Vám holky předepsal doktor nebo jste si ho koupili sami?

luzza
15. dub 2009

sorbonko 😅 😅 😅
no tomu říkám superzpráva 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅
ten čípek ti dorostl určitě doma přes velikonoce 😀 😀 javascript:addEmoticon('😨','vBody')
váhy mají kluci pěkné 😵 jen tak dál holka a možná se dočkáš brzy propuštění 😉 🙂
mysko
až 5.KET??? 😨 😨 no to se divím,že si se nezbláznila... jsi fakt dobrá a moc ti to přeju 🙂
jinak je to určitě páreček,jinak by neřekl raději nic 😉 🙂
artí
a přestaň takhle lítat!!!

artep26
15. dub 2009

Sorbi tak super zprávičky, jen ať se kluci nemelou, ty hezky lež a hýčkej je ... chlapáky 😀 😀 😀
Mysko a ty nechodíš ke svému gynekologovi?? Nebo proč jako ten doktor ke kterému chodíš říká, že pohlaví nedělá?? To nechápu ??
Leo mně magnezko předepsal doktor, jen co jsem se zmínila, že mi bříško tvrdne 😉 😉 😉

luzza
15. dub 2009

leo
mě předepsala dr třikrát denně po dvou tabletách...a vážně mi to zabírá 😉
před tím,jsem taky pila to rozpustný,to jsem si koupila sama,než jsem šla na kontrolu a doktorce řekla o tvrdnutí...ale břicho mi tvrdlo hrozně často a silně...
v tý šumivce je 250 mg a v normálních tabletách je 500 mg...

luzza
15. dub 2009

lenul
taky jsem nevěděla,že jsi po redukci 😅 páni...tak to si všechno zvládla dobře 😅

adrosek
15. dub 2009

-vidím že tady probíráte IVF.my jsme taky po IVF a vyšlo nám to hned na poprvé,dali nám dvě a dvě se chytly taky,takže sme rádi
-lenul teda tři tak to by byl ještě větší záhul že,kdyby jste si je nechali
-já se předchvílí vrátila z venku,byla jsem se jen projít venku v obchodě a mám dost jako,nějak to už nezvládám vtom horku
-sorbonka tak super zprávy tedy,tak kluci jsou ok tedy bezva 🙂

artep26
15. dub 2009

Já beru 2x1 tbl. a zatím to asi stačí.
Nejhorší je, když třeba sedím a pak se zvednu nebo jdu rychleji, to pak cítím jako blázen náznak tvrdnutí, tak začnu dýchat jako psisko a přejde to ... no žádné rychlé pohyby prostě nebo rychlé změny poloh už pro mě nejsou 😉

artep26
15. dub 2009

Adri tak to je super že vám to taky tak hezky vyšlo 🙂
Já chtěla v obchodě koupit klobásky na grilovačku ale zrovna vypadnul proud, tak mi to neměli jak zvážit, tak jsem zase šla ... 😠

sorbona13
15. dub 2009

lea: mně magnézko předepsal doktor, ale dá se koupit i v lékárně bez předpisu (Magnesium lactitici 0,5mg)
myska: to by bylo super, kdyby vám vyšel páreček 🙂 Já se taky modlila za upadlýho pindíka, ale asi jsem neznaboh a prosby nebyly vyslyšeny. Co je to KET a co to obnáší? A proč se to povedlo až na 5. pokus?
lenul: a jakým výběrem rozhodli, které embryo redukují? Určitě je lepší mít šanci donosit dvojčata, než mít problémy s trojčaty...a proč ti tedy nezavedli jenom 2 embrya?

artep26
15. dub 2009

Sorbi KET je to samé jako ET, ale s tím rozdílem, že ti nezaváději embryjka rovnou oplodněná "čerstvá", ale tahla byla zmražena a poté rozmražena ... ET znamená EmbryoTransfer ... KET KryoEmbryoTransfer 😉 😉 😉 snad jsem to napsala srozumitelně 😉

lenulinka21
15. dub 2009

Sorbi: konečně pozitivní zprávy 🙂

Holky měl ajse obavy co na tu redukci řeknete třeba by mě některá z Vás
nějak odsoudila a veřte že nám to nedoporučuli prý bych je ani nedonosila a
navíc hl.to zdravotní hledisko radši 2 ale zdravé mimi než 3 a nějak postižené.
říkali, že tam hrozí obrna apod.

ICSI byla procházka růžovým sadem oproti té redukci-no mazec co mám víc povídat.
ale je to za mnou nejhorší bylo 48hod krických samozřejmě jsem začala mírně krvácet tak jsme
tehdá jeli v noci do nemocnice a naštěstí dr.řekl že to to OK 🙂

artep26
15. dub 2009

Leni i já bych 3 nechtěla a to i v případě, že bych neměla Aničku 😉
Hlavně ze zdravotního hlediska ... bála bych se že je nedonosím 😉
Hlavně že to takhle dopadlo a prťata se mají čile k světu 😉

sorbona13
15. dub 2009

lenul: já tě naprosto chápu, já bych se rozhodla stejně, pořád lepší 2 zdravé děti, než 3 postižené, i když to rozhodnutí muselo být těžký, určitě jste se rozhodli správně....jenom si nechci představit ty nervy po redukci, hrozně bych se asi bála, aby to ostatní embrya přežila....a co je to zase to ICSI? mluvte česky 😠

artep: tak tomu už rozumím, díky 🙂

lenulinka21
15. dub 2009

Jo jo Sorbi: to je inseminace že nám moje vajíčka přímo napíchli spermijkami
od manžela a pak mi je tam vrátili za 3 dny.Takže vlastně po umělém oplodnění.

No bylo to horší než čekání na test a než celé umělko. Hl.ty nervy jak to dopadne.
Je tam totiž asi 10procentní riziko ztráty plodu.

lenulinka21
15. dub 2009

Jo a které vybrali? no zní to hnusně ale tehdá dr. z CARU řekl to které bude nejníže. ☹

sorbona13
15. dub 2009

lenul: to musely být hrozné nervy, ale hlavně, že se to podařilo 🙂 Jenom se divím doktorům, že vám tedy dali 3 embrya, když ti mohli dát jenom jedno nebo dvě a ostatní zmrazit? Vždyť je risk sám o sobě zavést 3 embrya a pak teprve řešit, když se chytnou všechny....pohlaví jste asi ještě nevěděli, viď?