Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
16. dub 2009

ahoj žanetko 😅 😅 😅
a co ty tvoje kočičky?? 😵 😵 jak spinkají? jak papají? písni 😉 a jak se cítíš ty?? 🙂
máte krásné fotečky 😉

adrosek
16. dub 2009

-ahojík mamky,tak přeji hezký den všem
-zanetik tak jak se daří co,hlavně že jsi s kočárkem spokojená ty
-luzza já taky šatně spím,teda nohy mi neotíkají vnoci zatím,ale stále se převaluji z jedné strany na druhou a nemůžu spávat v noci

luzza
16. dub 2009

adrosku
mě se to takhle hodně zvrtlo po tom 30.týdnu 😒
a poslední dny jsou vážně perný 😝

luzza
16. dub 2009

domčovi se opět ráno nechtělo do školy... chtěl,ať mu napíšu omluvenku 😝 ... no on tu školu fakt nesnáší...
se svačinou je taky věčně nespokojenej,furt si něco vymýšlí 😝 někdy bych ho trefila 😝 tak jsem muříkala,že jsem zvědavá,jak tohle bude předvádět ráno taťkovi,až budu v porodnici 😅

koupila jsem mu moc hezký kalhoty,dokonce i jemu se líbily 😅 😅 a byly docela drahý...tak včera v nich přišel ze školy a měl kolena od trávy ☹ no já se z něj fakt zcvoknu...

jsem si vzpomněla,jak v první třídě vyráběli ve škole nějakýho panáčka a on neměl očíčko,tak si vystřihl v kalhotech přímo na stehně kolečko a nalepil ho panáčkovi jako očíčko 😅 😅 😅 je to s nim furt stejný 😠

myska77
16. dub 2009

Ahoj Zanet, diky moc za info o kocarku. Jake stare adaptery na autosedacky myslis, oni napopr. v 2008 meli nejake horsi a ted v 2009 uz maji bezpecnejsi? Daji se nejak rozlisit a poznat? my si totiz pro kocar jedeme az na konci kvetna, tak abych pripadne poznala ty novejsi. Je fakt, ze jediny problem nastane pak u sportaku, ale to ma i dost jinych kocarku, tak uvidime, moc vam to s holkama slusi 😀

myska77
16. dub 2009

Luzzy, Andro: to spani je des co, ja taky dnes ani nezamhourila oci, bolesti zeber, bricho mi rostlo a tahlo, muzu se podkladat cim chci, ale je to pytel ☹

Luzzy: ty uz to mas za par, tak ty bolesti a otoky musis mit teda festovni, verim, ze uz chces mit holky venku. S jejich vahama by klidne uz mohly kdykoliv, tak zkus doktory ukecat nebo cekaji az na ten 36.tt?

luzza
16. dub 2009

mysko
od toho 30.týdne mi to fakt přijde hrozný 😝
ve středu jdu na kontrolu,tak už začnu zjišťovat,jestli by to nešlo nějak urychlit...
holky jsou velký,tak snad by to nevadilo...
kdybych měla vydržet do 38.týdne,tak by byly fakt obrovský...
no uvidím,co mi řeknou...

adrosek
16. dub 2009

-jojo luzza je to hrozný to spaní,mě taky břicho se napíná v noci,asi jak roste,pak se vyboulují jedna jak druhá tak mě to tlačí,takže nevím jak si lehnout,když lehnu na jeden bok tak se vyboulí na druhej a zase obráceně,no hrůza,nedovedu si taky představit že bych měla vydržet až do 38.týdne aspon
-no uvidíme kolik budou holky vážite ted ve 29.týdnu jak jdeme

myska77
16. dub 2009

no a hlavne do 38.tt to mas jeste mesic, akorat bys trpela. Ja uz mam taky tendence nekdy at jsou radsi venku, ale u me to samo neprichazi jeste v uvahu. Uz ste se bavili o zpusobu porodu, chces radsi prirozenej?

myska77
16. dub 2009

Hoky sehnala jsem super hracky, tady je link na moje Picaso web, jsou to ty 3 obrazky na konci: http://picasaweb.google.cz/misule77/MatesAEmca_...

Jsem z nich uplne vedle, ty spinkackove jsou tak roztomili 😵 😵 asi se budem s deckama stridat 😀

adrosek
16. dub 2009

-hezké věci myska moc,ty spáči jsou nejlepší
-já ještě nevím jaký porod,no stále přemýšlím o císaři,pač mám starch ztoho,že aby u toho druhého nenastaly nějaké komplikace potom

artep26
16. dub 2009

Ahojda holky 🙂
Přeji hezké slunečné ránko 🙂
Já dnes budu pomalinku uklízet autí, vezu zítra babi do JC na kontrolu, tak ho jen tak zlehýnka poklidím.
Obídek mám od včera hotový, ještě bude gulášek s těstovinama a vývar 🙂

maui
16. dub 2009

Ahoj dvojčátkovky,
jste už tu tak pěkně rozjetý, tak si dovoluju se malinko vetřít s dotazem: není mezi vámi nějaká maminka s jednovaječnými monochoriálními a monoamniálními dvojčátky (tj. společná placenta a společný plodový vak)?

artep26
16. dub 2009

Maui ahojda,
gratuluji k dvojčátkům 🙂 🙂 🙂
Téměř všechny máme dvojvaječná, myslím že Sorbona ma jednovaječňátka 😉

maui
16. dub 2009

Děkuju artep, nějak nevím, jestli je k čemu gratulovat...doktor mě včera vyděsil možnými riziky tak, že se budu klepat až do konce těhu ☹

sorbona13
16. dub 2009

ahoj holky, já se taky vyspala blbě, naštěstí snad dnes chrápající spolubydlící propustí, tak dnes večer bude klid. Jenom se děsím, koho nám sem zase dají, aby to nebylo ještě horší 🙂

maui: my máme asi jednovaječný, ale ne mono-mono. Nám na dvojčata přišli pozdě a teď se neví, jestli mají dvě placenty nebo ne, na ultrazvuku je mezi nima vidět jenom přepážka. Doktor si myslí, že jsou jednovaječný, protože dvojvaječný se prý poznají už na prvním ultrazvuku a my tam to druhé mimčo neviděli...

artep26
16. dub 2009

Maui je to větší riziko, ale uvidíš že bude dobře.
Člověk si to nesmí tak připouštět, ikdyž ono se to řekne, viď??
My všechny se tu klepeme celé těhu aby bylo vše jak má být, tak neboj, nebudeš v tom sama 😉

artep26
16. dub 2009

Sorbi tak to je dobře že ji propustí, alespoň už nebudeš muset lovit ty bačkory pod postelí, které jsi měla chuť po ní házet.
A co bříško?? Dobrý?? Netvrdne?? 🙂

blucka
16. dub 2009

Ahoj maminky, mozem sa k vam pridat?, my sme uz v 30tt a je fajn vediet, ze nas dvojmaminiek je celkom dost 😉 ...

artep26
16. dub 2009

Blucko ahojda, samo že jo ... 🙂 🙂
Rády tu vidíme nové tvářičky 🙂 🙂 🙂
Tak nám na sebe něco práskni 😀

blucka
16. dub 2009

Dakujem.. 😉 , deticky su dvojvajecne, su to kluci a postastili sa hned na po prvej IUI, co bolo velke prekvapko. Tehu znasam v celku ok, zatial ziadny pobyt v spitali(tuktuk), cim mam stale strasili.Ale v utorok na uzv sme zazili prekvapko, kluci sa otocili hlavickami dolu....a ja s cisarskym tak pocitala... 🙂

blucka
16. dub 2009

len tak v rychlosti citam.....dvojvajecne su naozaj dost rozsirene 😉

artep26
16. dub 2009

Blucko tak to jste měli štěstíčko, že vyšlo IUI. My jsme tu skoro všechny o metu dál, po IVF.
Hlavně že jsi bez komplikací 🙂
Ty nechceš rodit normálně?? To já bych ráda, zatím jsou prťata hlavinkama dolů, ale to se může ještě 10x změnit, teď se hodně melou, tak uvidím co mi řekne doktor ve středu doktor v poradně 😉

blucka
16. dub 2009

To sme mali stastie, plne si to uvedomujem...
No ja som trosku hysterka na bolest a nezname veci(som zdr.sestra a to je diagnoza sama o sebe 😉 ), neviem si predtavit porodit dve deti, preto som sa spoliehala na sekciu, a oni takto, prtata jedny 😠 . To vies, ze sa mozu otocit, ja ich v 26tt mala hlavickou a zadockom a melu sa kym maju miesto. Ja myslim, ze najistejsia poloha bude az tesne pred porodom.

blucka
16. dub 2009

Kocky, ako inak tehotenstvo znasate? Hlavne teraz ked je paradne teplo. Ja teda uz nic moc nezvladnem a neviem si predstavit vydrzat do 38tt.

maui
16. dub 2009

Tak děkuju za povzbudivá slova... u nás je největší riziko zauzlení pupečníků a já když si ty dva mimísky představím, jak tam skotačí, tak mi přijde jak zázrak, že by se do těch šňůr nezamotali ☹ Doufala jsem, že najdu maminku, která mě uklidí, že jí to dopadlo dobře 🙂 Ale asi bych chtěla moc. Musím čekat a doufat, a pozitivně myslet, víc pro ně udělat nemůžu 🙂

blucka
16. dub 2009

Maui, musis pozitivne mysliet, su to bojovnici a vsetko dobre dopadne.

sorbona13
16. dub 2009

artep: břicho je klidnější, občas tvrdne, ale oproti dřívějšku je to o dost lepší🙂
maui: neměj strach, doktoři tě ohlídají, on taky hrozí transfuzní syndrom, ale pokud budeš pod dohledem, tak to bude určitě v pořádku.

myska77
16. dub 2009

Maui, Blucka: vitejte, to je super, ze se pridavate k nam. Maui, vydrz, budou Te vic sledovat a vsechno dopadne dobre. Po kolika tydnech chodis na UTZ? Cetla jsem, ze by se melo uz od zacatku po 14 dnech a pak i po tydnu, s tema mono- mono je vic prace, to je jasne, ale neni to zase takova rarita. Muzu Ti poradit akorat nakontaktovat klub dvojcat a vicecat: jejich web: http://www.dvojcata.cz/kontakt.php
Je tam super baba Gabina Rulikova, ktera to ted vede a ona Te nakontaktuje s maminama s mono- mono dvojcatama.

Jeji email: rulikova@dvojcata.cz

Delaji i prednasky a ruzne akce, tak si ten web projdi, myslim, ze Ti muzou dost pomoc nebo minimalne uklidnit.

Blucka:dalsi stastna, ktere IUI ci IVF vyslo napoprve, gratuluju 😵 Uz to mas taky za par, vid. Ty porody tady resime skoro porad, on si clovek nevybere, kazde ma neco.

myska77
16. dub 2009

Maui: nasla jsem Ti na tom dvojcatovem webu diskusi o mono- mono detech: http://www.dvojcata.cz/forum.php?idtema=17