Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

blucka
17. dub 2009

Myska, tak to je dobre 😀 , to nasi kluci tie dokazy ukazovali pri kazdom uzv a aj ked som na uzv nic nevidela tak pindiky boli jasne 😀 .Najistejsie az po porode 😀

myska77
17. dub 2009

no prave, nasi znami taky cekali 100% kluka, pindik byl videt vsude a pak se jim narodila Barborka 😀 takze ja uz neverim ani UTZku 😵

sorbona13
17. dub 2009

myska: že ty jsi podcenila to modlení za upadlýho pindíka 🙂 Ale dva kluci jsou fajn, budou to pěkný rošťáci 😉

myska77
17. dub 2009

Je fakt, ze na modleni moc nejsem, ale mit doma tri chlapy bude sranda, budou to pekni rostaci 😀 Aspon se o ne nebudu muset tolik bat az zacnou chodit v noci ven za holkama. O holky se clovek musi vic strachovat v dnesni dobe 😎 A stejne uz mam vic obleceni na kluky nez na holku, tak to proste jinak dopadnout nemohlo. Uz ses doma Sorbi nebo jeste cekas na propustku?

sorbona13
17. dub 2009

myska: už jsem doma 🙂 S těmi kluky máš pravdu, o ně se člověk tolik bát nemusí 😉

blucka
17. dub 2009

Sorbi, tak to je fajn, ze si uz doma 😵 .
Myska, nestras, zeby to napokon boli este holky, to by bol goooooooooooool. Aj ked nemam jednoznacne veci len na chlapcov, ale uz som na ne pripravena 😅

artepa
17. dub 2009

Ahojte zdravím.
Tak jsem byla v týdnu na neplánované kontrole. Častěji mi tvrdlo bříško. Tak kontrola dopadla OK, ale mám nařízený klidový režim a zvýšené dávky magnézia. Už je to lepší, nejspíš jsem se přes Velikonoce uhnala.

Tak a teď jsem chtěla reagovat a vůbec si nevybavuju, co je na předchozí stránce. Už blbnu. Asi to bude i tím, že jsem celou noc strašila a nespala a teď se pokouším vydržet, abych tuhle noc spala jak špalek. Zítra jedeme do Kolína, tak potřebuju, aby mi to trochu myslelo a ne jako dnes.

Myško, tak to jsem zvědavá, co se z tebe nakonec vyklube 😀 . Já doufám, že u nás furt platí páreček. Ale potvrzený ho máme jen jednou a pak se ukázala jen holčička a na další kontrole zase jen chlapeček. Uvidíme, až půjdeme na UZ za 2 týdny, nebo pak ten v 30tt.

adrosek
17. dub 2009

-artepka a jak moc ti tvrdlo to bříško,já nevím jestli mi taky netvrdne nyní častěji,vždy se mi to vyboulí na jedné straně a pak na druhé aj v noci,tak nevím jestli to jsou holky nebo tak tvrdne

luzza
18. dub 2009

ahoj holky
převracím se v posteli a nemůžu spát ☹ jsem unavená,ale prostě mi to nejde...všude je to moje obří břicho...
nejradši bych si na něj lehla...už se těším,až bude placatý...na břiše bych usnula hned 😅
ty noci jsou fakt pro mě hrozný...
a ještě mě pálí žáha jak sviň 😝

luzza
18. dub 2009

večer jsme byli na pizze a celou cestu tam mi tvrdlo břicho a cestou zpět mi tvrdlo břicho a ještě mi bylo blbě 😝
zjistila jsem,že mi ta jízda autem fakt nedělá dobře,páč doma ani ťuk...

luzza
18. dub 2009

mysko
nám říkali od začátku,že čekáme páreček a teprve ve 26.týdnu na 4D nám řekli,že jsou to dvě holčindy 😅 takže vím,o čem píšeš 😀

luzza
18. dub 2009

sorbonko,mysko
s těma klukama si to jen myslíte 😉 budete se o ně bát úplně stejně,jako o holky 😉
my kluka máme a když vysílali v televizi všechno o tom Jakubovi Šimánkovi (co ho ten slovák znásilnil a zavraždil),bylo mi z toho vždycky strašně ☹ byl stejně starej,jako náš Domíno a byli si i celkem podobní...
a to si vemte,že ho odlákal z dětskýho hřiště...a takových případů je mraky ☹
můžu vám garantovat,že budete umírat hrůzou o svoje klučíky 😉!! nebude to o nic míň,než o babulky 😉 😉 😉
ale to poznáte 😉

luzza
18. dub 2009

sorbonko
jsem moc ráda,že tě pustili 😵 😵 😵 😵
tak koukej být hodná a hezky odpočívej!!!!!!! 🙂

blucka
18. dub 2009

Dobre ranko 🙂 ,
Luzzo este vydrz, ale si dobra!!!
Adrosek, mne sa tiez vybuli brusko na jednej potom na druhej strane, ale tvrdnutie to neni, len kluci si hladaju miesto, ked ich polechtam tak hned menia polohu, tak skus aj ty a uvidis, tvrdnutie vsak uz bude asi castejsie, ale mg to spravi. 😉
Prajem vam pekny vikend aj ked asi trosku uprsany.

myska77
18. dub 2009

Luzzy kocko, to si mela tedy noc, ach jo. Clovek by to bricho na noc nejradeji odepnul a rano si ho zase nasadil, vid. Mam uplne stejne noci 🙄 Clovek je rano jak zbity.

Mas pravdu, ze se asi v dnesni dobe o kluky clovek bat taky musi, zvlast o ty male, je to des co se to v te spolecnosti deje.

Sorbi: tak si uzij krasny vikend a at to v pondeli dopadne dobre 😉

Artepa: dobre, ze si sla nechat se radsi zkontrolovat, radsi vickrat nez jednou pozde. Taky uz mam lezet, ale nejak mi to nejde 😅 S tim pareckem budu drzet palce, nam taky dlouho rikali, ze to bude parek, jednou presne videli holku pak zase kluka, ale kdo vi,jestli nekoukali pokazde na toho sameho. Az ted v tom 26.tt se to jasne ukazalo na 4D UTZ a pokud z toho budu holky, tak uz se asi nemuzu spolehnout ani na vlastni oci, protoze dukazy byly nezvratne 😀 😀

luzza
18. dub 2009

bluci
u nás zatím neprší 😅 ,naopak,svítí sluníčko 😅
tak teda nevím...

luzza
18. dub 2009

tak jsem si na chvíli změnila fotku v pase 😉 😉

jankatr
autor
18. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

myska77
18. dub 2009

tak jsem konecne udelala nejake fotky z toho DVD ze vcerejska: http://picasaweb.google.cz/misule77/ChristianAM...

jsou horsi kvality, protoze nam to nedal ve formatu avg., tak jsem to musela fotit z monitoru notebooku, ale i tak tam neco videt je 😀

zanetik
18. dub 2009

Ahojda..
Blucko děkuji, rodila se přesně 38tt císařem, vlastně na dvojčatový termín, ale ven se jim ještě nechtělo a to si všichni myslely jak budu brzy rodit a od 7.měsíce ležet v nemocnici 😅 a já den před nástpem do nemocnice šlapala kopec na chat 😅
Luzzo máš krásnou fotečku v pase 😉
Janko měla jsem jen bouly u stehu a tam byl zánět ketrý mi ještě v nemocnici vymačkávaly, jinak tam asi nic nemám...
Janko přikrmuješ? A co dudlíky máte?

zanetik
18. dub 2009

Jo a oni mě nenutily lehat ne bříško, spíš jako doporučily až budu moc, ale mě pořád bolí, nelehnu na něj...i kůži mám takovou citlivou...

adrosek
18. dub 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny a přeji hezký den,pokud teda nebude pršet,nějak se to kaboní,ale zatím nic,tak myslím,že ztoho asi nic nebude ani
-jinak my poklízíme stále kuchyn a tak vše kolem,at je to nachystané na montáž,já po mezitím odpočívám,pač funím jako slon,když něco dělám,takže tak u nás
-jinak se opatrujte všeci 🙂

blucka
18. dub 2009

Zanetik, tak to je az neuveritelne, prave, ze vsetci strasia, ze rodit sa bude skor aj ked pocuvam od inych ako rodili o niekolko tyzdnov skor, tak to, ze si ich mala na termin to je parada. Ja som koli tomu zacala aj skor s vybavickou a teraz uz mam vsetko ale aspon mozem odychovat🙂). Pozerala som tvoj album a mate rovnaky kocik ako my 😉 , si s nim spokojna?
Adrosek, len pekne odpocivaj 😉

adrosek
18. dub 2009

-jojo blucka neboj odpočívám,jen troška poklízím,ted si dávám kávičku a pak ještě něco vytřem a pak budem zase odpočívat

luzza
18. dub 2009

bluci
já si taky radši všechno připravila ve 30.týdnu,bo teď už jsem neschopná...takže to si udělala dobře 😉
janka
jsi šikulka,že sis na nás našla chvilku a písla něco delšího 🙂 budem hltat všechno,co nám s žanetkou písnete 😅

luzza
18. dub 2009

mysko moc krásné fotečky 😵 😵 😵 😵
tak teď máte jistotu,že jsou to klukánkové 😀 😀 😀 😀

zanetik
18. dub 2009

Blucko taky jsem si všechno radši připravila 😉
Když koukneš zpět(středa,čtvrtek), tak jsem o kočárku psala jsem s ním naprosto spokojená, nemá chybu, úžasně se s ním hlavně manipuluje a je lehký, každej kdo ho ozkouší nevěří, že je lehčí než některé kočárky pro jedno 😉

luzza
18. dub 2009

žanetko
ještě mě zajímá,jak holčičky koupete...jak často a jakým stylem 🙂
a spinkají v rychlozavinovačkách,nebo jsou přikrytý peřinkou?

luzza
18. dub 2009

holky
a nevíte někdo,co je s tinkou????? 😕 😕 😕 😕 😕

adrosek
18. dub 2009

-tak sme doma z nákupu
-nevím co je s tinkou,ale dlouho se tady neukázala tedy
-jojo zanetík napisej jak spinkají holky