Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

jmisa
22. lis 2008

No já mám ty klasika letní, ale v tomhle bych se bála, že to bude klouzat.

luzza
22. lis 2008

jmis
ty boty mě rozesmály 😀 😀 😀 😀 😀 😅 😅 😅 😅 😅 😅 ukázala jsem je i našim a ségře a ty taky řvou smíchy 😀 😀 😀 ta barva je božíííí 😅 😅

luzza
22. lis 2008

jani
dneska se na nás multikára vys... 😝 😠 odhrabou jen hlavní cesty a u nás to nechaj...

luzza
22. lis 2008

čau holky
byli jsme na návštěvě u tchýně
začala ze starých skříní vybalovat sto let staré pletené svetříky a čepičky ,zažloutlé plátěné košilky..., takže o výbavu pro miminko máme postaráno 😝 🤐 🤐

zanetik
22. lis 2008

Ahojky děvčata, tak jen k těm kočárkům, doporučuji vidět toho Easy Wolkera Duo na vlastní oči, nemá chybu, jsem z něj naprosto nadšená...jediný co jsem chtěla ruční brzdu, ale prý s něma jsou hrozný problémy, tak už ji nechci...ty hluboký korby lehce odepnete a za boudu odnesete lépe domů než přenosný tašky, který se naklápějí boudičkou dolů, takže děti jsou hlavou dolů, taky se dají do auta složit na placato...koncem roku má být ten adaptér na dvě sedačky...včera jsem jednu vydražila, která bude ještě po dobu našeho používání v záruce za 1700Kč, takže ještě jednu a máme dvě za cenu jedné...to samé hluboké korby budu hlídat použité, protože jsou tak na půl roku, takže nezničené, viděla jsem dvě tyrkysové za 5000Kč, takže nový sporťák 16500+3400sedačky+5000korby+1000adaptér, takže 26000Kč. Je neuvěřitelně lehce ovladatelný a celkově lehký..když jsem viděla co dokáže trojkolka kor s dvojčatama, tak už ji nechci...ale dodací doba je až 3 měsíce, takže my asi na vánoce budeme objednávat... 😅 uf jsem se rozepsala 😀 , takže mám dilema jestli čekat na tu výstavu do 20.ledna...tak dobrou noc 😉

jankatr
autor
22. lis 2008

no právě Zanetik - ta suma - i když máš polovinu věcí přes bazárek tak je to ještě pořád docela síla... a my jsme totálka vyždímaní - teď momentálně ani nevím za co pořídíme ježíška 🙄 🙄 🙄
Na vánoce sice asi nějaký peníze dostanem ale taky to nebude na žádný velký vyskakování. Takže bych to viděla že nakonec stejně asi koupíme něco z druhé ruky - koukala jsem po inzerátech - a zrovna nedávno jsem našla právě ten Herqules, který se mi líbí, do 8000,- i s taškama a nánožníkem atd. Což už by se dalo. A spíš pak třeba časem až se trošku smotáme zainvestuju do něčeho malýho a skladnýho na později.
A pokud bysme přece jenom šli do nového tak asi jedině ten implast který je kolem těch 16000 komplet.
Sedačky a adaptéry neřeším vůbec - jednu starší máme tak si asi někde jednu ještě seženu nebo půjčím a obávám se že na ty starší typy by ten adaptér stejně nefungoval...
No jo no - ty tři IVF po sobě nás trošku vyždímaly... co se dá dělat...

jmisa
22. lis 2008

Janko, my jsme taky vyždímaní. Navíc moje neschopenka znamená o několik tisíc měsíčně míň.

V tom Kolíně mají ten easy walker skladem, tak uvidíme. Rodiče slíbili, že nám kočár koupí, oboje rodiče, takže když nám daj prašulky na kočár pro jedno mímo, tak možná bude i na kočár pro dvě míma 😀

Mně se tenhle drahej líbí hlavně kvůli těm nacvakávacím autosedačkám.

Dneska jsem byla mathercare nebo jak se to píše, tam měli kočár pro dvojčata, docela hezkej, stál asi 11500 a od narození, to asi jsou potřeba ty vložné tašky, ale přišel mi docela široký, ikdyž ve složení měl šířku 76 cm, ale s kolečkama mi to přišlo fakt na víc.

jankatr
autor
22. lis 2008

Jmiso a nevíš co to bylo za kočárek?

jankatr
autor
22. lis 2008

Mimochodem k těm korbičkám - nevím jak těžký jsou u toho easy Walkera - ale švagrová má Cortinu a taky z toho byla nadšená jak je to super - no a teď malá má 5 měsíců a v korbičce jí berou jen když jde s ní manžel. Protože s tím miminkem se to docela dost pronese (ona stačí i ta autosedačka) A to jí nosí do 5. patra bez výtahu.
Jednou jsem jí tu korbu nesla u tchýně - to měla tak 14 dnů po porodu a já ještě nebyla těhule - a už tenkrát se to pěkně proneslo a to byly ty patra jenom tři. Ono se to hlavně blbě nese - jak je to takový širší, a máš ruku od těla. I když né že by se ty tašky nosily líp ale aspoň jsou lehčí.
Ty autosedačky na kočár jsou fajn - hlavně když jedeš jenom na nákup nebo k doktorce. Ale co se dá dělat - penízky holt nejsou... - A nejsme první ani poslední kdo je nemá tak to prostě bez nich taky zvládnem 😵 🙂 😉

jmisa
22. lis 2008

Janko, to byl jejich produkt, žádnou značku to nemělo, jmenovalo se to jako ta jejich prodejna.

Jinak do korbiček u Easy Walkera nepočítám, že se dítě nad 5 měsíců vejde. Jak jsem koukala na inzeráty, tak je holky prodávaj většinou 4-5 měsících používání. Navíc naše děti budou kolem půl roku v období, kdy už budou potřebovat nějaký ty fusaky apod., takže to bude stejně na sporťák.

jankatr
autor
22. lis 2008

no v pěti měsících asi jo - ale já s ní měla co dělat i v tom necelým měsíci a to měla cca 3,5 kg - takže normální mimčo - žádnej extrém - později už to neposoudím protože čtrnáct dnů potom jsem byla na ET a od té doby nic těžkýho nezvedám 😅

luzza
23. lis 2008

dobré ráno 🙂
severní čechy hlásí sníh,vítr a -2*C 😝

luzza
23. lis 2008

s těmi kočárky to je teda něco...
no my do nového nepůjdem určitě,takže není co řešit...
ty prašule musíme investovat do dokončení plotu a branky a taky nám chybí část zateplení 😅 😀 😀 takže u nás jsou priority už stanovený 😀 😀 😀
i kdyby na ten kočár zbylo,zvelebíme trochu zahradu,aby tam bylo na jaře příjemně...(místo střechy na altánu máme zatím modrou plachtu 😅 a taky chci dřevěný zahradní nábytek,plast zlikviduju 😝 )

ale nebojte,naše miminka v přepravkách vozit nebudem 😉 😀 😀 😀

luzza
23. lis 2008

jinak kdybych měla oslíčka,co by se furt otřásal a nebylo by co řešit, favoritem je kočárek, co zmínila zanetík 😵 😵
viděla jsem ho na vlastní oči,složenej i rozloženej 😵 😵 myslím,že ten kočár nemá chybu 😵 😵 😵
jen ta zatracená suma 😝 🙄

jmisa
23. lis 2008

Ahoj, u nás taky sněží, jdu ven s psicí, abych ji mohla vypustit z vodítka háravku jednu, než se ostatní pražáci vzbudí 😀 😀

luzza
23. lis 2008

jmis
to by měla ta tvoje psice v tomhle počasí skoro KETík 😀 😀 😀

luzza
23. lis 2008

u nás pod Sněžníkem je tak 15 - 20 cm sněhu..
jsem zvědavá,kdo to odhází kolem baráku,když je jirka v práci 😝
loni mi to odhazoval soused 😅 😅 když byl jiras na služebce 😅 😅 sousedy máme super 😵

jmisa
23. lis 2008

ha ha ha, málem ho měla, přihnal se k nám přes silnici jezevčík, aspoň by to zůstalo v rase.
Ale tu holku bych pleskla po hubě, když jsem viděla, že se ten psí kluk zastavil a natáhnul, tak jsem na ní hulákala, aby si ho chytla, že háráme, nechytla si ho, on přeběhl těsně před autem, tak jsem ho přiklekla, protože měl jen antiklíštěcí obojek a to jsem se bála, že se přetrhne a ona si pomalu přikráčela, navíc měla ještě řeči, že chodím s háravou fenou. Co asi víc bych měla udělat než ji na to upozornit. Mohlo se mu tak ještě něco stát kvůli tomu, že jeho panička je debilka. 😠

Zan, pěknej pupík 🙂

zanetik
23. lis 2008

Ahojky, tak u mě je opravdu priorita ten kočárek, musí být lehkej, protože já mám teď 50kg a nevím jak bych s těžkým manipulovala...nevadí mi nic půjčenýho ani z druhý ruky (jako že mám půjčený oblečení,min. 1 postýlku, hrací deku apod.), ale prodám skútra + 10tis. do března došetřím a je můj ( v Kolíně ho sice maj skladem,ale jak který, třeba oranžovej v roce 2009 končí a bude místo něj stříbrnej a já bych zrovna asi oranžovej chtěla a pokud mi potvrděj dvě holčičky,tak asi sporťák růžovej, ten tam mají jeden a neprodávají se, takže ani moc nedováž). Ostatní mě tolik netrápí...problém je že jsem taky na neschopnce a je to děs, při první jsem se fakt vyvrátila na židli,ale co nadělám, tak se snažím teď moc neutrácet a vánoce budou tak normálka při zemi, nevidím důvod proč kupovat drahý dárky a zadlužovat se jak to lidi dělaj...ani by mě nenapadlo si brát nějakej úvěr na to...
Jinak ty korbičky u easy wolkra jsou tak stejně těžký jako autosedačky, takže ještě že bydlíme v přízemí, takže jen jedny schody a u rodičů i tcháňat jsou výtahy...a ty pevný korbičky jsou asi malý u všech kočárků, aby se vešly do těch 78cm..
Jinak u nás -4*C a vánice a kupa sněhu 😅

zanetik
23. lis 2008

Jmis díky, docela roste...na kila zatím moc ne, mám asi 3kg nahoře,ale v pase opět za 14dní 2cm 😅
To jsou nejlepší takový páni, co si to nepohlídaj a ještě sprdnou ty ostatní 😠

zanetik
23. lis 2008

No a ještě než půjdu vytírat, jsem chtěla napsat, že od začátku týdne jsem si jistá pohybama a malýma kopanečkama 😅 , už to není jen šimrání a tiky 😉

jmisa
23. lis 2008

Já zatím nic nemám, tedy večer trochu nafouklé je, ale ne moc, spíš to cítím na kalhotech, co končí v oblasti bupíku, musela jsem vytáhnout bokovky 😀 Jinak mě to tlačí, zapnout se dají v poho, ale není to příjemné.
My vánoce nebudeme nijak prožívat. Já si akorát koupím těhudžíny 😀 Abych měla v čem chodit k dr. apod.

luzza
23. lis 2008

jmis
tak tyhle pejskaře mám nejradši, určitě bych se neudržela a něco jí řekla 😝 😀
zanetiku
jak říkám,ten kočárek je fakt úžasnej! 🙂
my toho asi moc nenajezdíme 😀 máme zahradu,takže je to vyřešený a z tý naší vsi všude jezdíme autem,takže abych měla hlavně dobrý a pohodlný autosedačky 😀 😀
navíc já mám tělesnou konstituci takovou,že bych mohla tlačit děti i na parním válci 😀 😀 😀 😀
tebe by odnesl i vítr 😀 😀 😀

luzza
23. lis 2008

holky u nás furt sněží a sněhu přibývá před očima 😨 😨 😨

luzza
23. lis 2008

a s tou nemocenskou!!! beru minimálně o 7 tisíc míň,než normálně 😖 😖
to je prda 🙄

jmisa
23. lis 2008

Luzz, já tu nemocenskou beru jako trénink na rodičák 😀 7500 je fakt výše. 😕

luzza
23. lis 2008

no na těch 7 a půl nechci zatím ani pomyslet 😝 😖
jirka bude muset víc makat 😀 😀

jmisa
23. lis 2008

no manža může víc makat, ale nevím, jestli mu majitel bude víc platit 😀

luzza
23. lis 2008

jmis
to je teda bordel 😀 😀

luzza
23. lis 2008

no a hlavně budeme muset koupit to nové auto 😅 😅 😅 (né "nové")
aby se nám dozadu vešly tři děti 😀
takže to bude taky výcuc 😝 😀