Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

myska77
29. dub 2009

O tomhle linku vim, ale pry se nedoporucuje ty monitory pujcovat nebo kupovat starsi pres bazar. Kdyz vyprsi zaruka, tak nikdo nezaruci, ze bude fungovat spravne a pak nemuzes tu firmu pripadne ani zalovat ci vyrobek reklamovat. U takoveho citliveho elektronickeho zarizeni bych se docela bala pujcovat si treba 4 roky pouzivanou podlozku. No uvidime, je fakt, ze takhle to vyjde zase levneji, ale na detech se v tomhle setrit nevyplati.

luzza
29. dub 2009

mysi
asi je to jak píše sorbonka,že každej má jinou zkušenost... nám teda rybilka nezabírala vůbec a dětem ve špitále se přestala dávat už před lety...nahradila se DERMAZULENEM a PITYOLEM...(na dětským) páč u nás na novorozencích už mají pár let všechno od JOHNSNA (mimojiné což se taky nejeví jako ideální 😀 )
prostě to chce vyzkoušet...každý miminko asi snese něco jinýho...takže toho moc nekupuj 😀 prostě vyzkoušíš a podle toho budeš nakupovat 🙂 🙂 🙂

luzza
29. dub 2009

mysko
ve špitále mají monitory dechu několik let...nepoužívají je jen v té záruční době...to by přišli na buben 😅 😉
samozřejmě,že výrobci straší...ale myslím,že je to hodně kvůli komerci...

luzza
29. dub 2009

já bych se těch zapůjčených nebála (kdyby byly potřeba)

myska77
29. dub 2009

no je fakt, ze stejne poruchovy muze byt i ten novy jako ten stary.

luzza
29. dub 2009

mysi
když si ho člověk jen půjčí,tak moc neutratí... a navíc je před každým půjčením překontrolovaný technikem...

sorbona13
29. dub 2009

Já jsem uvažovala chvíli i o kombinaci chůvičky a monitoru dechu?
http://www.detske-chuvicky.cz/p/set-monitoru-de...
Mně se to na jednu stranu líbí, na druhou stranu si zase říkám, že bych pak nemohla prodat ty monitory, až je nebudu potřebovat....A na Angel Care jsem slyšela jen samou chválu.
A jaké budete kupovat chůvičky?

luzza
29. dub 2009

sorbonko,neměli ti dnes měřit ten čípek?? 😨
chůvičky jsme si objednali u bráchy jako dárek... 😉 tak snad pořídí dobře 🙂

sorbona13
29. dub 2009

luzza: jo jo, dneska budou měřit čípek i kluky, tak jsem zvědavá, bude to asi až odpoledne, mají na ultrazvuku plno.

sorbona13
29. dub 2009

luzza: ty jsi to dobře vymyslela s tím dárkem 🙂 Chůvičky zatím asi kupovat nebudu a třeba je dostaneme taky darem 🙂

adrosek
29. dub 2009

-ahojík mamky,tak přeji hezký den všem 🙂 slunčko sice nesvítí ale co už naděláme,hlavně že en vítr ustál a nefučí tolik
-já se dneska vcelku vyspala,bola jsem 3X na záchodě ale naštěstí jsem pak zaspala to se divím tedy
-jinak stěma monitorama souhlasím,že je zbytečné je kupovat pokud se nemusí
-sorbonka tak at kontrola dopadne dobře tedy,potom dej vědět

maui
29. dub 2009

Ahojky🙂
Já k vám pořád tak nesměle nakukuju a po dnešní noci se musím zeptat: Myslíte si, že je možné po 13 týdnech cítit pohyby? Zdá se mi to hooodně brzy, i když mám jedno dítě a za sebou dvě další těhotenství, ve kterých jsem pohyby cítila pokud si vzpomínám tak kolem 15.-16. týdne. Dneska v noci se mi to pravé straně tak krásně zavlnilo, že jsem pak ani nemohla usnout 🙂 Ale asi to byly nějaké jiné pochody 🙂

adrosek
29. dub 2009

-ahojík maui,tak to nevím,mě to přijde hodně brzy,ale třebas je to možné,vážně nevím

maui
29. dub 2009

Mně to přijde taky brzy 🙂 Ale bylo to hezký....úplně reálně jsem si připomněla, až je budu cítit pravidelně a bez pochyb 😵

maui
29. dub 2009

...píšu, jak Maďar 😲 ... jaké to bude, až je budu cítit 😀

sorbona13
29. dub 2009

maui: já je začala cítit až kolem 16. týdne a bylo to tak slaboučké, že jsem si nebyla vůbec jistá, že to jsou pohyby...

maui
29. dub 2009

Tohle právě zas tak slabé nebylo.... Taky si vzpomínám, že poprvé jsem si tím dlouho nebyla jistá, bylo to jen takové neurčité lechtání, ale tohle bylo fakt takové opakované vnitřní zavlnění....když jsem si položila ruku na břicho necítila jsem vůbec nic. Bůhví co to bylo, ale bylo to fajn 🙂

maui
29. dub 2009

Vy se máte, že už jste tak daleko! Budu mnohem klidnější, až o těch svých cvrčcích budu vědět i bez UZV 🙂

myska77
29. dub 2009

Ahoj Maui: ja citila realne pohyby od konce 15.tt, manzel to na ruce jeste necitil, ale ja uvnitr ano a nebylo to zadne simrani, to se mi vyhlo, byly to rovnou jasne pohyby. Tak pokud uz mas za sebou co mas, tak bych to nevidela tak nerealne 😵

blucka
29. dub 2009

Ahoj holky,
tak ja som sa vyspala nadherne 😵 , u nas je pocasicko na spanie, tak este premyslam, ze by som sa zavrtala do perin, na chvilocku 😉 .
Kocky, to ste aj tak skoro citili pohyby, ja len tak jemne asi od 19 tt.
Maui, zda sa mi to skoro, ale asi je vsetko mozne 🙂 ...

maui
29. dub 2009

Jste hodný🙂 Asi si budu myslet, že to byly pohyby a budu číhat na další 😀
Já bych se taky zavrtala do peřin, ta věčná ospalost je ubíjející...ale chodím ještě do práce 😒

jankatr
autor
29. dub 2009

Luzz - můžu se zeptat jaký jste s tou rybilkou měly potíže? Já teda za sebe musím říct že jsem s ní byla vždycky maximálně spokojená. A opruzenej zadeček jsme měli snad jen dvakrát nebo třikrát za dva roky (teda myslím u Daníka) a to měl v tu dobu opravdu vyloženě průjem, takže to bylo podle mě tak trošku i kombinací toho jak se ten zadeček pořád dokola utíral.

Maui - vzhledem k tomu že už nejsi prvotěhulka a navíc jsi podle fotek docela štíhlá tak si myslím že to není uplně nemožný. 😉

luzza
29. dub 2009

maui
nám ve škole říkali,že je velmi snadné zaměnit pohyby miminka za peristaltickou činnost střev...oni se totiž taky pohybují 😉 a to dost intenzivně...
já bych na 13.týden nesázela... je to přeci jen hóóódně brzy 😉

jani
domínovi se po rybilce dělali malý pupínky něco jako potničky...a to jsem ho mazala preventivně 😅
ale ve špitále,když jsme měli mrňavý cigány a už přišli opruzený,rybilka jim nikdy nevyléčila tu rudou poškozenou kůži...na to už platil jen pityol!! a v těch nejhorších případech genciánová violeť (normální fialka)
a vzhledem ke konzultaci s holkama z mého okolí,co mají miminka,tak rybilku už taky odložily...jedna chválí johnsna a druhá používá raději bepanten,páč její dvojičky maj na johsna alergii...
a pak se v tom vyznej 😅 😅 😀 😀 😀 😀

luzza
29. dub 2009

jani
já zase nedám dopustit na mast na opruzeniny od MENALINDu!!!!
mám ji v albu...stačí namazat jednou nebo dvakrát a je po zčervenání...!!!!!!!
používá jí hodně zdravotníků,bo účinky jsou prověřeny praxí v nemocnici 😉
fakt doporučuju...
sice ji hned nesmyješ 😅 ona zůstává trochu přilnutá k té kůži jako bělavý jemný film,ale účinek má zaručený 😉

sorbona13
29. dub 2009

ahoj holky, nemám dobré zprávy, čípek byl nejdřív 1,7cm, potom jen 1cm a je zevnitř otevřený 🙄
"Áčko" mělo nacpanou hlavičku až do stydké kosti, nemohl mu ji ani pořádně změřit a v tom otevřeným místě už prosakoval plodový obal.
Kluci mají podle měření každý 600g, ale byla jsem na nejhorším ultrazvuku, co tady mají a prý měří hodně nepřesně, takže můžou mít až o 200g víc 😒
Doktor, co mě vyšetřoval, tak mi vůbec nic neřekl, zavolal sestru, ať pro mě přijede s křeslem a pak šel na sesternu a něco si tam se setrama špital 😠 Naštěstí se mnou byl na vyšetření manžel, takže hned jak mě přivezli na pokoj, tak šel za doktorkou, ať mu ten nález nějak vysvětlí. Ta za mnou přišla a říkala, že se vůbec nic neděje, že mě zítra nebo v pondělí zase vyšetří a že se to může ještě zlepšit, že i s takovým nálezem můžu vydržet dlouho.

blucka
29. dub 2009

...pripajam sa Luzz, MENALID je naozaj super...
Sorbi, to mi je luto, ze nemas lepsie spravy, hlavne odpocivaj aby este mrnousi vydrzali. Je aspon dobra sprava co ti povedala ta doktorka, ze sa to moze zlepsit. Mozno ti na dalsom vysetreni povedia aj ine, vyssie vahy. 😉

myska77
29. dub 2009

Sorbi: To taky muze byt tim UTZkem, maji desive velke odchylky. Treba priste bude nalez lepsi. S tema vahama bych se uz vubec nestresovala, Zanet rekli, ze ma holka 2,9kg a mela 2 kila a naopak segre rekli, ze nebude mit ani 2 a mela 3,16 po porodu, takze se tem UTZ fakt neda verit. A i kdyby se ted meli kluci narodit, tak uz je zachrani, kritickou hranici mas za sebou. Takze zadny stres a hlavne pozitivni mysleni. Ted to holt musis udrzet a kazdy den se pocita. Budu Ti drzet palce! 😉

kacatko000
29. dub 2009

Ahoj holky
Sorbi psala jsem ti do IP

Já byla dnes nějaká přejetá, sotva jsem chodila ale to asi nejde aby každej den byl super, že?? 🙂
Zítra jdu na test na cukrovku tak se zrovna moc netěším, už abych to měla za sebou, bývá mi docela blbě když se ráno nenapiju a nenajím, mám hodně nízkej tlak tak snad tam sebou nešvihnu 🙂

Holky uvažujete o odsávačce na mléko (teda samo až po porodu, aby bylo co odsávat) ale i tak, když ji pak budete potřebovat jakou máte vyhlídlou??

jankatr
autor
29. dub 2009

Sorbonko - je mi líto že ty zprávy nejsou zrovna příznivé. Ale snad tam mimča ještě nějakou chvilku vydrží - budem držet pěstičky. Každý den se počítá 😉 😉 😉 Dávej na sebe pozor. A tomu doktorovi bych přála aby se sám do podobné situace dostal - není nic horšího než takovýhle chování u doktorů 😠 😠 😠

Luzz - já si teda na tu rybilku nemůžu stěžovat a na tu míchanou už vůbec. Ale asi to dost záleží i na mimču - taky užt jsem slyšela že třeba na Johnsona má spoustu dětí alergii... 😒 tak si pak vyber.