Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

lenulinka21
4. kvě 2009

Teda LUZZ já jse v šoku i za tebe!! 😠 😠
Co to je za idiota?????? člověk se psychicky připravuje
už dopředu a najednou tohle?

teda já nemám slov- to tam vypadá tak že zítra tam o tom bude rozhodovat
snad už i uklízečka.

My sme ale tady s tebou hl.se moc nevystresuj a nebud smutná

luzza
4. kvě 2009

děkuju moc holky moje... ale dneska mám vážně ubrečenej den 😢 😢
tak se na mě nezlobte 😒
ozvu se později

veruleg
4. kvě 2009

Luzza : no to je sila...uplne me to zvedlo ze zidle....To fakt nechapu, kdyz uz jsi mela papir k hospitalizaci tak proc ten c..... na to nebral zretel. Drz se a zkus tam treba zitra zavolat 😕

zanetik
4. kvě 2009

Luzz to mi je líto, to je teda síla. Ale já bych se nedala, takový chování si nemůže dovolit, bych si stěžovala klidně u ředitele. Otoky jsou právě důvodem k porodu, to byl sanitář a ne doktor ne?

kacatko000
4. kvě 2009

no luzzi já jsem taky v šoku, úplně mě to rozčílilo, co si o sobě ten doktor myslí. Toho bych chtěla vidět, bude to pěknej ko...bože ten by se měl jít někde naučit jak se chovat..
chudáčku, je mi to moc líto, drž se holka, já si taky myslím, že by si to měla nějak řešit, třeba zavolat tamtomu doktorovi, prostě není možné, aby ignoroval to, že máš papír na hospitalizaci a navíc si jejich zaměstnanec, určitě bych si na něj minimálně stěžovala. kretén, no jo on v životě těhotnej nebyl a ani nebude, chtěla bych vidět jeho jak by mu bylo
Myslíme na tebe!!!!!!

Bucko to si děláš taky srandu ne?? S tím apolinářem, to tě ani nekontaktovali??? Tak na co je pak ta registrace, úplně k ničemu, taky doufám, že se něco nestane a vydržíš to, ale je to od nich hnusné, že ti nedaj vědět. No já snad budu taky v pohodě a nic se nestane.

myska77
4. kvě 2009

Luzzy: no uplne mi tady stoupnul tlak. Mam sto chuti tam zavolat za Tebe. Vim, ze clovek radsi sklopi usi a odejde, ale ja bych tam stropila takovy bordel. A to anji manzel nic nezmohl? Ja bych hned volala primari toho porodniho oddeleni nebo i rediteli cele nemocnice, tohle si preci nemuzou dovolit. Fakt se domahej porodu nez zavrou ty saly. Dneska se z toho vyspi, naber sily a zitra se do toho opri a bojuj, uz jen z principu!!! To, ze mas otoky a velke deti je dost velky duvod k porodu, preci Te neroztrhaji a cekat dalsi 3 tydny je blbost.

Drzim palce a hodne sil holka, bojuj za holky!

myska77
4. kvě 2009

Blucka: no Ty mas tedy taky pekne zpravy, co se to dneska deje? Asi jsou erupce na Slunci, ne? No pokud by si rodila ne v terminu, tak bych se taky bala a uz si to radsi pojistila i jinde. Pak je lepsi nejet tam autem, ale fakt tou sanitkou a oni Te proste musi nekam odvest a s dvojcatama Te neprsknou jen tak nekam. Tak Ti budu drzet palce.

Sorbi: dobre, ze se drzis, jen tak dal.

Lenul: pohoda s tou materskou, vid 😵 jen jsem si jeste uvedomila a napsala Ti spatne, ze pro vypocet Tve materske nebude rozhodujici duben 08 az duben 09, ale prave ten listopad 07 az listopad 08, proste nez si sla na PN. Tak jen, abych Te nezmatla.

holky ja normalbe zalehla v pul 1 a spala az doted do pul 6, sila co, kluci mi dneska davaji asi oraz za odmenu, o vikendu jsem je zmordovala tim pokojickem, ale deneska je mi po dlouhe dobe dobre, tak to nesmim zakriknout 🤐

blucka
4. kvě 2009

Holky...keby som bola v pozicii Luzzy, tak by som z toho bola v takom soku, ze neviem ci by som to zvladla v ten moment riesit...ale su to hnusaci ☹ .
Mysko, ja prave vobec neviem ci sa da zajednat nahradna porodnica, 14.5.idem na ko tak si to budem musiet so segrami vyjasnit aky je postup keby cosi...dufam, ze ma s dvojcatami neprsknu kde im to bude vyhovovat 😠 , to by ma kleplo.
Kacatko, registrovali ma az na 5.7.,co bol TP dle PM, ale mimca su starsie, ale musia vediet, ze nemusis porodit na termin a su povinny nam to oznamit, dokonca to nemaju ani strankach pod aktualitami, co mi pride na hlavu!!!Ani neviem ako bude fungovat ambulancia mimo ord.hodiny(teraz je to porodny sal), no dufam, ze vsio bude ok a nebudeme ich potrebovat.

lenulinka21
4. kvě 2009

Mysko: to je pohodička s tou mateřskou... 🙂 hnedka se mi ulevilo to víš až do ted
jsem nevěděla na čem jsem ale díky Tobě jsem v obraze 🙂

Bluci: určitě si zjisti zda si můžeš zadat náhradní porodnici. Na kontrole se na to zeptej dr. Ale nějak
stejně nechápu co se to děje v tom našem zdravotnictví.

lenulinka21
4. kvě 2009

Bluci: ale ty na ně vyzraješ a porodíš až oni si laskavě DOMALUJOU 🙂

blucka
4. kvě 2009

Leni, ja sama som zdravotnik a nerozumiem ani tomu spravaniu ani tomu systemu ☹

artep26
5. kvě 2009

Ahojda holky,
jen vás jdu pozdravit ...
Luzzi psala jsem ti sms a na IVFky, je to na 2 věci, viď??
Sorbi super super, že to takhle vypadá krásně min. na ten 30tt ale radši nic nebudu zakřikávat.
Holky všechny se držte, jsem v 1 kole, nějak nic moc nestíhám ... tvrdne mi dost břicho, dloube mě u čípku je to až taková bodavá až řezavá bolest, no snad to nic nebude ... nemáte to některá taky?? ☹ Zítra jdu do poradny, tak uvidíme, modlím se aby bylo všechno v pořádku ...cítím jak je jedem prďola hodně dole 😒
Dneska jsem objednala chůvičku, v pátek jedeme pro 2. postýlku a konečně objednám povlečení, peřinky atd.
Jo a taky jsem prodala kočárek po Aničce, pán si pro něj v neděli přijede. Tak každá kačka dobrá, ne?? 😝

blucka
5. kvě 2009

dobre ranko...
Artep, neviem co to moze byt, ale radsej viac oddychuj a daj vediet co na kontrole...to vis, ze kazda kacka dobra 😉 .

artep26
5. kvě 2009

Blucka ahojda,
já vím že bych měla, ale nějak není kdy. Včera jsme všuchni už v 19 hod. leželi nasáčkovaní v posteli (vč. manžela a dcerky 😀 ) a koukali na Let´s dance. No a v 9 jsem byla tuhoň a k ránu jsem nemohla dospat. 😀
KO snad dopadne dobře 😉
Nevím jestli si pamatujete Hanulku, moc sem nechodí ale taky čeká dvojky a leží v nemocnici na kapačkách, hodně se jí zkrátil čípek ze 40 na 29 mm. Ale je v 33tt takže už dá se říci za vodou, tak si píšeme jak se jí vede a tak. Tak na ní holky myslete, ať jí to dobře dopadne. Možná jí pustí na víkend domů, tak přijde na jiné myšlenky 🙂

sorbona13
5. kvě 2009

ahoj holky, tak se hlásím stále 3v1, dnešní noc katastrofa, celou noc hučely monitory, takže jsem skoro oka nezamhouřila.
luzza: to je síla, jak s tebou ten doktor vyběhl, já bych si být tebou ztěžovala a pokusila se domluvit s jiným doktorem. Přeci se nebudeš trápit ještě 3 týdny. Švagrová si takhle ztěžovala na chování doktorky v Motole, sice to nemělo až tak velký efekt, ale aspoň se jí ulevilo, je strašný, jak dokáží někteří doktoři jednat.

blucka
5. kvě 2009

Ja viem, ze je tazke stale odpocivat, ale vies jak je to, nestoji to za to, ale poznam to podla seba, ked mi je ok, tak sa vobec nesetrim a potom mi neni dobre a ja rychlo "sklapnem".
Hanulke drzim palce, uz je v peknom tt, ale este 2tyzdne vydrzat by nebolo zle 😉 , tak vela stastia. 🙂

artep26
5. kvě 2009

Sorbi tak super že stále držíš pohromadě 🙂 no a s tím spaním ... tě lituju, až je mi stydno jak jsem tu psala že jsem nemohla dospat. Ale je fakt, že mě bolelo břicho a převalovala jsem se celou noc 😒
Blucko přesně tak,jak je mi dobře, tak to přeháním a pak jsem u konce s dechem 😔
Hanulce vyřídím zítra pozdravy, zase si písneme jak se nám vede 😀
Sorbi vidíš, máš spolubojovnici v nemocnici 🙂 moc vám holky fandím a nebojte, vše bude dobré 😉

myska77
5. kvě 2009

Dobre ranko mamky,

Hanulce drzim palce take. Artep a to tam je kvuli tomu cipku nebo ma jeste jiny problem? Protoze ja mam cipek taky 2 cm pohmatem a 2,5 na UTZ a naridili mi jen lezeni doma, tak me zajima jak to kazda nemocnice hodnoti.

Sorbi: chuderko, probdele noci jsou k nicemu, tak treba se Ti to podari dospat pres den.

Ja dnes taky vubec nespala, vsechno se mi zase zvetsuje, takze vse svedi (prsa, bricho, dole jsem napuchla) a jeste ke vsemu se mi jeste objevily hemoroidy, to jsem nikdy nemela a je to tedy zazitek. Pry jak deti tlaci dolu, tak ty zilky vyhreznou. Mate je holky taky nektera? Je neco ucinneho cim se to da lecit, nebo proste pockat do porodu? Chystam se dnes do lekarny, tak mi snad poradi.

artep26
5. kvě 2009

Mysko ahojda,
hospotalizovali ji kvůli tomu rapidnímu zkrácení čípku, aby se nezkracoval dál, víš?? 😉 Jinak žádné jiné problémy nemá, jak píšeš každá nemocnice to hodnotí jinak.
S hemoroidy problémy nemám a nikdy jsem neměla, ale mamka i ségra na to trpí a je to prý děsný. Existuje na to prý nějaký gel či co ... jsem myslím slyšela. Zkus se na na to poptat. 😉

sorbona13
5. kvě 2009

artep: Hanulce držím palce, ten čípek je na tento týden naprosto OK, já mám teď 1cm a zevnitř otevřený a doktorka říkala, že to ještě může nějakou dobu vydržet, mysllí si, že to 29+0tt to dotáhnu a možná ještě dál.

artep26
5. kvě 2009

Sorbi tak budu moc držet palec.
Sorbi a cítíš něco?? Mě děsí ta bolest na čípku, měla jsem to i s Aničkou a od 7. měsíce mě strašili, že budu rodit ☹

artep26
5. kvě 2009

Dokonce jsem asi měsíc před porodem tak týden ležela v nemocnici na pozorování 😔

artep26
5. kvě 2009

Holky dneska jedeme pro kočárek, odpolko po o někdy v 1, tak se moc těším.
Jedem do Kolína do té Daniely, takže tam se rozhodne zda Implast nebo Bumbelride (tomu dávám naděje větší).
jdu máknout, ať to vše zvládnu a pofrčíme 😉
Já se těším jako malé dítě 😀 😀 😀

sorbona13
5. kvě 2009

artep: zkracování čípku není cítit, já jsem měla asi ve 14tt takový bodavý bolesti jakoby na čípku, ale to se ještě nezkracoval, doktor říkal, že se roztahují vazy. Ale radši se na to při kontrole zeptej, abys třeba neměla nějakou infekci. Tak ten kočárek dobře vyberte, v Kolíně jsme byli taky, ale ani Implast ani Bumbleride se nám nelíbil, takže zvítězil Easy Walker, i když ta cena byla hrozivá. Nakonec jsme ho koupili z druhé ruky za 16tis.

veruleg
5. kvě 2009

myska 77 : neboj nejsi s temii hem... sama. Za cele tehu se mi udelaly podruhe 😖 Pomaha mi gel z dubove kury, z lekarny...nekolikrat denne vetrit...uf Jinak ja jsem dole taky napuchla az je mi to trapne a trosku to boli jak se to pri chuzi tre...jestli myslis to same co ja 😔

Dneska jdu na kontrolu, tak jsem zvedava. Snad bude vse v poradku. Pristi kontrolu uz me doktorka posle do Ostravy do rizikovky. Hlavne aby mimousi meli jakztakz stejnou velikost a nebrali si vzajemne ziviny.... 😔

jinak vsechny drzte se.....uklid a jine blbovinky vzdycky muzou pockat.... 😉

myska77
5. kvě 2009

Veru: no me se objevily ted poprve, ani jsem poradne nemela poneti co to je a co to obnasi, ale je to fakt husty, v lekarne mi ted doporucili Procto Glyvenol cipky, tak uvidim. JInak to svedeni dole mam presne jak rikas, na to mi zase pomaha Jenamazol krem, zabere okamzite a je po svedeni. Ale ono se to vraci vsechno s tim jak prckove rostou a tlaci vic a vic na spodek.

myska77
5. kvě 2009

je Artep: ten kocar Ti zavidim, my tam jedem az 30.5. pro EW, naplanovali jsme si to 2 mesice pred porodem, ale kdybych tusila jak mi bude, tak tam jedem driv. Manzel je ted porad v tahu, takze ted uz musim vydrzet. Taky bych se tesila jak mala. Tak ho pak nafot a posli 😎

veruleg
5. kvě 2009

myska 77 : no me nic nesvedi....ani ty hemeroidy...ale jak jsem napuchla tak tam dole vypadam skoro jako krocan ☹
Dnes jsem se snazila oholit at jdu upravena k mudr. a jde to cim dal tim hur 😲

lenulinka21
5. kvě 2009

Arti: Hanulku si pamatuju a holce přeji at ji vše dobře dopadne.
Myslím, že i Tetes co tady občas nahlídla leží v nemocnici má něco s placentou nebo
tak něco.

Mysko: ty heme... jsou svinstvo, co? No snad ti to brzyčko zmizne a bude líp.
Sorbi: myslím, že takto to dotáhnete daleko- takže jen tak dál 🙂

Holky a jak píše Veruleg vydržte a kašlete na práci, a blboviny to počká ted jsou
nejdůležitější děti. Pak se napracujem až až.Já opravdu skoro nic nedělám celé dny jsem doma
jen občas skočím do obchodu pro pečivo(ostatní vozí manžel z práce) ani schody nevytírám zkrátka
nestojí mi to za to.

lenulinka21
5. kvě 2009

Jinak dneska mám KO tak uvidím, co řekne pan doktor.
Včera sranda: večer jsem se holila v obýváku pod světlem v podřepu
a pod sebou zrcátko. Ale šlo to jinak nevím jak bych to udělala naslepo
se mi nechtělo riskovat pořezání. A manžel?
Ten to měl místo programu, smál se ale zaroven litoval že jsem chudáček malinký 😀