Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

artep26
7. kvě 2009

Jak??? No prostě jsem kule no 😀 😀 😀 no jim normálně, ráno, v poledne a večer naposledy někdy v 6 hodin 😲 no prostě asi tak nějak 😀 😀 😀 Já nabrala hodně při snažení, oni 3 roky cpaní se hormony atd ... se holt někde projeví 😠 😀 😀 😀 Vsázím na děti, že to ze mě vycucají 🙂
Díky, taky se nám kočárek moc líbí, jen mě štve že není doma, já bych ho furt okukovala a popojížděla. Anička má 2 Chou Chou panenky, tak bych je do něj frkla a vozila po baráku 😀 😀 😀

lenulinka21
7. kvě 2009

Arti: my kočárek taky nemáme doma tu by se ani nevešel máme 2+1
takže ho máme na baráku. Ale jak tam přijedu hned s ním jezdím po koberci 😀 😀

artep26
7. kvě 2009

Leni já bych taky popojížděla 🙂 🙂 🙂
Jéééééééé a jak se se 2 dětmi vejdete do 2+1?? 😲 Nechcete přestěhovat babi do bytečku a usídlit se v baráčku??

artep26
7. kvě 2009

Leni a jaký kočárek máte vy?? Nějak jsem to zapomněla nebo nevím ... 😅

lenulinka21
7. kvě 2009

Arti: kéž by to šlo. Jenže ona má už 74let a stěhuj starý strom 😀
To by bylo pro nás to nej.. ale bohužel. Barák je sice náš pěkně opravený
ale on ato tam má do dožití a s ní bydlet prostě nejde.

Tak jsme dali na prodej ten byt že koupíme větší ALE nic ☹ Je blbá doba nikdo nic
nekupuje kadý má strach se zadlužit(což chápu) je špatná doba. Chtěli jsme 3+1
s balkonem.
Ale víkendy tam budem trávit máme super zahradu, klídek no zkrátka vesnická idilka 🙂
Tak aspon tak no...
Jo kočárek máme Dor Jan cross duo ten budu mít jen do 6 měsíců pak pořídime nový
sporták. Ten Dor jan je těžký jde z něho udělat sporták(čtyřkombinace) ale lepší
bude nový sporták

sorbona13
7. kvě 2009

Artep: gratuluji k úspěšné kontrole, moc pěkné váhy 🙂 A co pohlaví, odolala jsi a nenechala si to říct? A bříško máš dobrý, aspoň se tam mimča dobře vejdou, u mě moc místa nemají 🙂

artep26
7. kvě 2009

Leni tak to chápu, se starými lidmi je to těžké, ale uvidíme jaké budeme my 😉
S kočárkem souhlasím, myslím jako že pak koupíte sporťáček.
Ahojda Sorbi ... no ono se to třeba zdá na fotce, ale já zas tak velký pupendo nemám, mačkají se tam okopávají jako blázen, někdy mám strach, že mi zaleze to vrchní pod žebra 😀
Pohlaví mi zase chtěl říct, ale já řekla že nechci. No pak jsem ještě chvíli přemýšlela že mu řeknu ať mi to teda řekne, ale pak začal diktovat váhy a tak jsem na to nějak zapomněla. Teď když už vše máme neutrální tak to vydržím ... bude překvápko.
A jak ty Sobri?? Nějaké novinky?? 😉

jankatr
autor
7. kvě 2009

Zanetik a zkoušela jsi ten čaj pro kojící maminky? Já mám ten od Lerosu - měla jsem ho už u Daníka a nedám na to dopustit. Akorát teda mě moc nebaví to jejich dávkování, takže to kapku bojkotuju - místo abych dvakrát denně vařila hrneček, tak si ho navařím do konvice dám tam dva pytlíky a piju to celej den. Někdy samotný a jindy to třeba napůl ředím vodou a přidám šťávu a tak. Jinak taky musím kluky u jídla budit. Už mám vyzkoušené že by měli vydržet tak aspoň 20 min. Někdy stačí i míň - záleží na tom jak moc tahají a jak moc u toho usínají.

sorbona13
7. kvě 2009

Artep: začala jsem brát homeopatika, mamka je má na doporučení kamarádky, která měla taky problémy s čípkem, už to vypadalo špatně, ale nakonec to dobře dopadlo, dokonce jí propustili z nemocnice domů a porodila v 38tt. Ptala jsem se na to doktora a prý mi to asi nepomůže, ale uškodit to nemůže, tak proč to nezkusit. Tak jsem mooc zvědavá na kontrolu příští týden, jestli bude nějaká změna 🙂
To jsi dobrá, že sis nenechala říct pohlaví, já bych to určitě nevydržela, i kdybych chtěla 🙂

blucka
7. kvě 2009

Ahoj kocky,
som rada, ze ko dopadli dobre. Sorbi,dalsi uspesny den 3v1. Som zvedava na tie homeopatika 😉 .
Artep, si dobra, ja by som nevydrzala nevediet pohlavia, ale zase to bude velke prekvapko. 😵
Janka, ja som si tiez kupila kojici caj od Lerosu, tak dufam, ze bude ok. Mam i nejake homeopatika na podporu kojenia, nemate maminky skusenosti s nimi?
Mne nejak od utorka neni moc ok, dufam, ze sa nic nedeje ☹ a kontrola buduci tyzden bude ok...a nebudu si ma tam chciet nechat.

gabina26
7. kvě 2009

Ahojte holky....
hlásím se po 8 denním pobytu na porodním sále na pozorovačce... Minulý týden ve středu byla děsná noc, tvrdnutí břicha a bolesti v podbřišku, vůbec jsem nespala, tak jsem odpoledne naklusala k mému gynekologovi a ten mě poslala s čímpkem 26 mm do nemocnice. ☹ Kde zjistili stahy dělohy a otevřený čípek zevnítř. Takže kapáky, léky, klid na lůžku. Další kontrola asi za tři dny, čípek už jen 20 mm ☹ ☹ ☹ a hrozící předčasný porod.... ☹ ☹ mimča váha 970 každé.... takže asi si umíte představit moje noci a dny v nemocnici...
dnes mě pustili s tím, že nenastala změna a že ležet můžu i doma... modlím se za každý další den navíc...
mimča dnes mají po 1100 g, takže ještě nic moc... ☹ doufám, že vydrží v bříšku ještě dlouho...

snad vás dočtu, je toho tady dost 🙂

adrosek
7. kvě 2009

-ahojík mamky,tak vás taky zdravím
-tak se gabina opatruj hlavně a odpočívej
-já jdem na kontrolu v neděli tak jsem zvědavá tedy jak a co,trocha se taky bojím skrz ten čípek tak uvidíme

myska77
7. kvě 2009

Gabi: tak to si mela perne chvile, uz je nas tady vic co si koukam prosli aspon chvili spitalem. Zatim nam tam drzi jen Sorbonku. Holky fakt to nesmime prehanet a lezet, i kdyz je to opruz. Me se diky lezeni otvirani taky zastavilo a fakt krome zachodu nedelam nic jineho. Ono piplat pak 2 kilove deti neni zadny med a pridelame si starosti na delsi cas nez kolik nam zbyva do porodu. Me doktor rekl, ze at klidne jim magnesium tak casto jak usoudim, hlavne at bricho netrvrdne, takze nekdy si dam 4x2 nekdy 6x2 a nekdy i vic. Gabi drz se a fakt opatrne.

myska77
7. kvě 2009

Artep: pekne brisko, hlavne, ze je prckum dobre 😵 A je fakt, ze ty hormony udelaj strasne moc.

Blucka vydrz, doufam, ze bude vse OK, radsi se ale hlidej a jed kdyztak i o vikendu a necekej do kontroly, vidis co se tady deje. Otvirani se nepozna pocitama, tak at neni pozde.

myska77
7. kvě 2009

Zanet: no brisko asi bude splaskavat dlouho, kdyz se 9 mesicu natahovalo, tak se rika, ze stejnou dobu potrebuje k uplne rekonvalescenci. Ja byt Tebou tak si dojdu na UTZ, i sama bych si ho zaplatila jen abych mela jistotu jak to s tou delohou je. Jinak mlicka mit malo nemuzes, jak me poucila laktacni poradkyne, kazdy ho ma tolik, kolik si deti nastimuluji. A pokud potrebuji vic (ale uz ho nenastimuluji protoze nemaji silu ho vytahnout), tak holt musis o to vic a casteji odsavat a i treba mrazit pokud ho holky nesnedi. Tak nevim, taky jsem zvedava jak to pujde, ono teorie je jedna vec a praxe druha.

luzza
7. kvě 2009

ahoj holky...
ráno jsem vyjela v devět a v pět jsem dorazila domů
ráno mi natáčeli monitor...řekli že se jednomu miminku daří špatně,takže mi odebrali krev a do 12 hod jsem byla na monitoru... pak mě odpojili,že mám přijít ve 2 hod na další monitor,jestli se to nezlepší a oni stávkovaly holčinky obě...srdíčka jim ťukaly pomaleji,než by měli...takže mě tam další hodinu natáčeli
pak se holky umoudřily,probraly se a začaly tam vyvádět a to se doktorům už líbilo,že mám tedy přijet v pondělí...

na to už se ale náš jipovej doktor nasral a zavolal tam,jestli jim to přijde normální,abych lítala sem a tam!!! A taky vynadal tomu mladýmu kreténovi za to pondělí,jak se to chová k zaměstnancům !
Pak si moje doktorka došla prohlídnout ty záznamy z monitoru a řekla,že je to k hospitalizaci...

takže jsme se dohodli na pondělí na příjem a že to bude zařízený,že mě tentokrát domů nikdo nepošle
a kdybych se necítila přes víkend dobře,můžu přijít i přes víkend.

tak to je story z naší velký krajský nemocnice...

luzza
7. kvě 2009

já jsem z toho celodenního výletu úplně vyřízená 😝 😝
hodně mi tvrdne břicho,trochu pobolívá čípek a chce se mi děsně spát...
oni mi opravdu ten porod vyvolávají těma kontrolama... 😝

adrosek
7. kvě 2009

-luzza tak hlavně že to tak dopadlo a že je to tedy domluvené na pondělí,taky že tomu mladému dr.vynadal,oni ti mladí dr.taky občas nemají rozum bych řekla že
-tak jen odpočívej

myska77
7. kvě 2009

Tedy Luzzy: to je zase story, jak Ti muzou tolikrat natacet monitor a porad cekat az se to zlepsi, tak bud se jedne dari spatne nebo ne a konec, musi se k tomu nejak postavit, ne? To je fakt kocourkov. A to jako cekaji az Ti bude tak zle, ze Ti toho cisare udelaji, nebo chteji rodit prirozene, i kdyz je jedna pricne? Vzdyt ted uz by davno meli rozhodnout o terminu porodu podle me, ne? Tak si ted bez odpocinout, ten den Ti dal zabrat a vyspi se z toho, pak si uzijes snad klidnej vikend a v pondeli se uvidi, ale uz verim, ze je chce mit venku.

jankatr
autor
7. kvě 2009

Gabi - co to tu zase čtu - další problémy... - 😕 holky co se to proboha děje... 😒 - držte se a moc se všechny opatrujte 😔

jankatr
autor
7. kvě 2009

Holky - když čtu jak tu letí easy walker - pokud ho má ještě někdo v plánu - tak teď jsou tady v inzerátech dvě nabídky - jedna na sporťák a druhá na korbičky https://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?...
https://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?...

luzza
8. kvě 2009

dobré ránko holky moje 🙂
už se cítím líp 😉 právě popíjím maliník 🙂
jinak to vypadá,že naše dosud příčný béčko se včera srovnalo do správné polohy... takže když nebudou problémy,zkusíme porodit normálně 😉

luzza
8. kvě 2009

holky
už nevím kdo jste tu chtěl pro porovnání ty průměrný váhy plodů... 😕 tak tady jsou 😉
20. tyzden - 25.6cm - 300g
21. tyzden - 26.7cm - 360g
22. tyzden - 27.8cm - 430g
23. tyzden - 28.9cm - 501g
24. tyzden - 30cm - 600g
25. tyzden - 34.6cm - 660g
26. tyzden - 35.6cm - 760g
27. tyzden - 36.6cm - 875g
28. tyzden - 37.6cm - 1005g
29. tyzden - 38.6cm - 1150g
30. tyzden - 40cm - 1320g
31. tyzden - 41cm - 1500g
32. tyzden - 42.5cm - 1700g
33. tyzden - 43.7cm - 1920g
34. tyzden - 45cm - 2145g
35. tyzden - 46.2cm - 2380g
36. tyzden - 47.4cm - 2622g
37. tyzden - 48.6cm - 2860g
38. tyzden - 49.8cm - 3083g
39. tyzden - 50.7cm - 3288g
40. tyzden - 51.2cm - 3460g
41. tyzden - 51.7cm - 3600g
42. tyzden - 51.3cm - 3717g

myska77
8. kvě 2009

Dobre ranko holky,

Luzzy: ses odvazna s tim normalnim porodem, ja porad vaham, kazdou chvili se priklanim k jine variante a v soucasnosti jsem rada, ze se jeden otocil pricne, ze by to byl cisar, ale to jen diky tomu, jak mi kamoska popsala jeji porod jednoho ditete a jake ma problemy. Museli ji holku nakonec tahat klestema, nejak ji hnuli tou malou panvi, boli ji sedet, unika ji moc, jeste ji blbe zasili, takze pry same negativa. Ale to je spis vyjimka.

lenulinka21
8. kvě 2009

Ahoj ahoj holky 🙂

mysko: já jsem na tom stejně jednou tak a po druhé jinak 😀
už mi z toho občas hrabe no nechám to na osudu četla jsem toho hodně o porodu
Dvojčat jedna chválí Cř druhá spontál.porod. Je to individuální a navíc
každá jsme jiná někdo špatně snáší narkozu-mezi náma já nééé
v životě jsem v ní byla už 4krát a poho. 🙂

sorbona13
8. kvě 2009

Ahoj holky, přeji krásný sváteční den.
Gabina: buď ráda, že tě pustili a nesmutni, s takovým čípkem můžeš ještě přenášet, já mám čípek 1cm a otevřený zevnitř a ležím v nemocnici už pátý týden. Ze začátku jsem měla čípek zavření 1,5cm, potom 2,3cm a najednou z ničeho nic otevření a 1cm. A doktoři říkají, že takhle můžu ještě dlouho vydržet, je tady jedna mamina, co nemá čípek vůbec žádný a taky nerodí (čeká dvojčata) a dokonce ani neleží, věčně vysedává na chodbě u TV...jo a to mě dostala min. týden, když mi řekla, že přestala před týdnem kouřit (je ve 25tt)....
Luzza: tak si užij už tentokrát snad opravdu poslední víkend 3v1, už brzo budeš mít prcky u sebe 🙂
A díky za ty průměrné váhy, kluci měli ve 25+0 váhy 600g, tak to přibližně odpovídá.

gabina26
8. kvě 2009

sorbono: já na tebe myslelela v nemocnici...
no, čípek mám sice zvenčí uzavřený, ale ta míra je 17-20 mm, což je blbé na můj týden, a zevnitř ho mám otevřený 1,5 cm.... ale dle lékaře je nepodstatné, zda je čípek otevřen zevnitř, protože oni se zabývají tou funkční částí a to je část zvenčí a ta má je sice prďavá, ale zatím uzavřená... ☹ tak uvidíme,jak dlouho to vydržíme. Já bych klidně ležela v nemocnici dalších 8 týdnů, kdyby mi zaručili, že se to dřív nenarodí, ale bohužel to mi zaručit nedokážou.... je to špatné, hlavně ty pocity, že jsi bezmocná a nemůžeš nic dělat....prostě nic.. jen čekat... ☹

verulg: tak jsem se dočetla, že jsi měla být se mnou v nemocnici...ale nakonec tě poslali domů... tak to je fajn, drž se a odpočívej, jinak ve fakultce v ostravě je to super, fakt, skvělý přístup lékařů i sester... 🙂 🙂 třeba se tam sejdeme nakonec u toho porodu za nějakých 10 týdnů.... moc bych nám to oběma přála... 🙂

sorbona13
8. kvě 2009

gabina: já mám zvenčí čípek jen 1cm uzavřený, takže jsem na tom ještě o fous hůř než ty, ale doktoři říkají, že i s tímhle čípkem se dá vydržet dlouho. Tenhle týden mi ani břicho moc netvrdne, začala jsem užívat homeopatika, tak jsem moc zvědavá na další ultrazvuk, jestli se to zlepšilo. Tobě břicho tvrdne?

gabina26
8. kvě 2009

sorbona: jo jo, tvrdne, ale když jsem v klidu a odpočívám a ležím, tak minimálně, já beru magnosolv, nevím, jestli pomáhá nebo ne, ale každopádně je to aspoň placebo efekt. Mě také doktor řekl, že s mým nálezem se dá vydržet až do 38 tt, jen nesmí být děložní stahy, což já jsem měla, ale kapákami mi je rozehnali a teď je snad klid a dlouho bude.... budu na tebe myslet, jsem ráda, že jsem doma, ikdyž si říkám, že v té nemocnici bych byla asi více pod dohledem, ale za týden jdu na kontrolu, tak uvidíme, jak se to změní, třeba si budu muset jít lehnout znovu... ikdyž bych ráda, aby se mi to ještě pár týdnů vyhnulo....
držím ti palečky...

sorbona13
8. kvě 2009

gabina: a jak se poznají děložní stahy? Mně občas ztvrdne břicho a zároven cítím hrozný tlak na močák, chce se hodně na malou a po chvíli to přejde, někdy mám ten tlak na močák, i když mi břicho neztvrdne.