Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

lenulinka21
12. kvě 2009

sorbi: jak je dneska? co spolubydlící chrápe?

blucka
12. kvě 2009

Ahoj maminky,
teeeeda to je krasne, ze uz Luzz porodila, aj ja by som uz 😉 a tie vahy a miery, no krasa...Luzz srdecne blahozelam a prajem tebe aj princeznam hlavne vela, vela zdravicka. Idem este juknut na foto...
My sme boli tiez na 4D a bolo to krasne, nelutujem tie peniaze, jedno miminkom sice malo tvaricku v placente a maval len nozickami, rucickami, ale druhe sme krasne videli.
K tomu TP po IVF, ja som teda len po IUI, ale myslim, ze sa pocita termin PM a najpresnejsie sa to stanovi v 11tt pri screeningu(to je vraj najpresnejsie).
Veru, myslim, ze si sa pytala na ocistky po sekcii, bavila som sa s niekolkym kamaratkami a tie mi potvrdili, ze ocistky normalne odchadzali, nie asi tak moc ako pri norm.porode, ale ano, aj ked delohu vycistia, ale asi nejde vsetko.
Inak ja sa mam v celku ok, ale uz ma vsetko boli a som jak vorvan, vo stvrtok idem na ko, som strasne zvedava, aj na to kolko vazia miminka...

jankatr
autor
12. kvě 2009

Verul - s těma očistkama je to uplně stejný jak po normálním porodu 😉, takže klasické šestinedělí.

Leni u nás to počítali jako den OPU - 14 dnů =fiktivní den MS a vyšlo mi to jen o den dýl než podle UTZ ve 12. tt - a ten je prý nejpřesnější.

Kacatkooo - ten 4D je fakt super - a jestli je to všude stejně - tak pokud se to nepodaří, tak bys platit neměla. Jinak já byla taky tak nějak tou dobou co jsi teď ty - bylo to sice složitý, ale pan doktor byl šikula a nakonec se zadařilo. A jestli můžu poradit, tak si dej tak půl hodinky předem něco sladkého - aby se mimča hejbaly

jankatr
autor
12. kvě 2009

Dneska jsme byli v poradně po šestinedělí 🙂 (i když to končíme až v pátek) A kluci jsou větší jedlíci než jsem čekala - Kubík má 4820g, 54cm a Matýsek 4320g a 53cm 😲 - taky už je to docela cítit když je člověk chvilku nosí 😅 😅 😅 .

sorbona13
13. kvě 2009

lenulinka: spolubydlící chrápe, musím spát se špunty do uší 😠

blucka
13. kvě 2009

dobre ranko...
...Sorbi, to ta lutujem, mna by asi porazilo keby mi niekto chrapal za usami, neda sa s nimi dohodnut, ze by ti dali dvojluzak s nejakou maminkou tiez na riziku, aby sa ti to tam nemenilo?
...Janka, teda ty maju krasne vahy. 😉
Kocky, ja mam za sebou strasnu noc, kazdu polhodku som sa prevalovala, strasne ma bolia klby, ved som vcera ani moc nechodila, tak ja uz neviem ☹ ...
Tak u nas to dnes vypada na pekny den, bez dazda, tak idem povesat von pradlo, zatial papa.

lenulinka21
13. kvě 2009

čauki děvuchy 🙂

Toš dnešní noc byla v klidku jen 2krát záchod. to je fakt úspěch.

Sorbi: to je něco na moje nervy když někdo chrápe manžel zachrápe
jen trochu a už se stěhuju do obýváku. Já to nesnesu.Takže ta spolubydlící by to
semnou n apokuji nedala.

Janka: teda vy válíte kluci krásně přibírají a to se říká že kluci jsou zhnilí pít mléko.

Jinak se rozjel dvojčátkový BOOM od moji kolegyně z práce porodila
sestra dvojky HOLKY narodily se dříve s váhami 1350g 39cm a 1500g 40cm.
Jsou v inkubátoru ale prý zdravé.A představte si že původně čekala 4 MIMINKA
jedno jí odešlo samo, druhé šla na redukci(na doporučení doktrora) a dvě jí zůstaly.
A to otěhotněla přirozeně!!!!!

jankatr
autor
13. kvě 2009

Sorbi - to musí být vážně na palici 🙄 🙄 🙄

adrosek
13. kvě 2009

-ahojík mamky,tak přeji všem hezký den,já si dneska pospala chvílu tedy,v noci jsem se vzbudila dvakrát na záchod ale jinak to docela ušlo,tak jsem se válela až do desiti
-unás to taky vypadá na pěkný den tak uvidíme,na to jak bylo zataženo brzy ráno a jaká byla zima
-jinak janka pěkní chlapáci teda,jentak dál,hlavně že jste vpořádku všeci a ok,no už se holt pronesou sou
-sorbonka taky tě zdravím,já bych se tedy taky nevyspala kdyby tam někdo chrápal,tak hlavně jestli ty špunty pomáhají co?

sorbona13
13. kvě 2009

blucka: je tady jedna mamina s dvojčatama na riziku, ale s tou na pokoji být radši nechci, jednak se bojím, že bude v noci taky chrápat (je dost při těle), navíc mě dorazila hláškou, že přestala ve 24tt kouřit...
lenul: já se pokoušela v noci mlaskat, ale nezabralo to ☹
adrosek: špunty jsou fajn, jenom nesmí v noci vypadnout 😠

adrosek
13. kvě 2009

-no to je pravda asi sorbonka,jenže jak ohlídat aby nevypadly co?
-no musí to být otrava,ale hlavně že se držíte

adrosek
13. kvě 2009

-tak se mi podařilo dát nějaké fotky do alby zase

blucka
13. kvě 2009

Sorbi, to je ta ako si ju spominala, ze vysedava stale pri telke?, tak to ti verim, ja ked som si precitala co ti povedala, tak mi to az zdvihlo adrenalin, na tieto kecy som hrozne hakliva, niekto robi prve a posledne aby mimcam bolo v brusku fajn a niekto je na riziku a este huli!!
Adrosek, idem kuknut 😉

blucka
13. kvě 2009

adrosek, pupicek pekne rastie 😉

adrosek
13. kvě 2009

-jojo pěkně roste,sem zvědavá a o kolik ještě povyskočí,hlavně abych jej unesla 🙂
-tak mě se pečou brambory s omáčkou tak se už těším,už mám hlad

blucka
13. kvě 2009

Ja mam niekedy pocit, ze s tym bruchom uz nemozem ani vstavat a to ho este nemam tak velke 😉 .
Ja akurat bastim jahodove knedliky, to zboznujem, tak Adrosek, dobru chut...

adrosek
13. kvě 2009

-no já ten pocit mám taky jako,spíš že nevím jak si lehnout, zjednoho boku na druhý je taky otrava

sorbona13
13. kvě 2009

Dneska jsme přesně 27+0 a kluci mají dle UTZ 780g a 740g, žádní cvalíci to nebudou, měřili i průtoky pupečníkem a ty jsou v pořádku, tak je budou jen víc sledovat. A je hlavou úplně dole a napravo, B je šikmo pod žebry a hlavičkou dolů na levé straně.
blucka: jo, to je ona....

myska77
13. kvě 2009

Sorbi to ses rada, ze uz mas 25.tt za sebou, vid, hned je cloveku lip. Jednovajecni dvojcata maji vzdy mensi vahy nez dvojvajecni. Nastesti zalezi na vyzralosti a ne na vaze. Tak jeste chvili a jdem taky rodit. Holky to desne leti, co?

Ja jsem objednala cestovni postylky, to bylo posledni co mi chybelo, tak jsem rada, ze uz mam pokoj.

veruleg
13. kvě 2009

ahoj holky, vsechny vas zdravim 🙂

Sorbi : to je na nic s temi spolubydlicimi, ja tomu dnes opet nastesti utekla.....nenechali si me tam jupiiii,ikdyz vim ze me to stejne nemine

dnes jsem byla na kontrole ve fakultni nemocnici. No bojovali tam se mnou.Tocili mi to CTG ty ozvy....lezela jsem tam vic jak hodinu a furt jim mimousi mizeli z doslechu. Vystridaly se na me tri porodni asistentky a stejne ten zazanam nakonec za moc nestal.
Cipek nastesti nezmenen, cervikometrie 3 cm, vse uzavreno, takze muzu vesele lezet dal doma, kontrola za tyden v rizikove poradne. Prutoky pupecniky taky OK.
Na ten velky ultrazvuk jsem se ptala a mozna ze mi ho budou delat, ale stejne mi to delaji temer pokazde.....
Takze jsem zase trosku klidnejsi.Jedine co me obtezuje navic jsou ruce....v noci trnou prsty a boli klouby a zapesti.....takze pry ten syndrom karpalniho tunelu.Nic pry na to nezabira, pomuze mi jedine odrodit.
Jeste vlastne placenta, tak ta se umoudrila a nekryje mi del. hrdlo takze neni prekzkou porodu, ale stejne mi mudr rekla ze po 34tt pujdu na plan. cisare.
Uf vic uz nenapisu abych vas nezahltila.

Odpocivejte a odpocivejte 🙂 🙂

myska77
13. kvě 2009

Veru: tak aspon, ze si dopadla takhle, jen me zarazi proc jdes na plan.cisare uz 34.tt? ma to nejaky duvod? Sice deti budou asi uz velke, ale preci jen kazdy tyden dobry, ne?

Ses dobra, ze si to CTG vydrzela hodinu, to bych umrela hodinu lezet a nehybat se.

veruleg
13. kvě 2009

Mysko : no ona ta doktorka rikala, ze ve 34tydnu se to zacne planovat, neb ta jedna placenta u tech jednovaj. rychleji starne a pak by treba byl problem s kyslikem pro mimina.....ale uvidime,budou to kontrolovat.

no to lezeni na tom CTG byl zahul, navic jsem musela lezet na zadech aby je vubec nejak chytli....ke konci mi to brisko 2x ztvrdlo a taky ze se jim to na tom hned ukazalo,na tom zaznamu

veruleg
13. kvě 2009

Janko : ted jsem docetla kolik kluci vazi....ty brdo, pekni jedlici,jen tak dale 😵

myska77
13. kvě 2009

Veru: neseplo mi, ze mas jednovajecny, tam je to jasny s tim 34.tt 😵

kacatko000
14. kvě 2009

Dobré ráno dvojmaminky
jaká byla u vás noc?? U mě docela šla, jen už nespím od 6 rána, je mi zase zle od žaludku 😒
Včera mi bylo docela fajn, ale moc jsem toho nachodila a večer jsem už byla hotová. Byla jsem na tom 4D ultrazvuku u pana dr Starého, můžu jen a jen doporučit, stálo mě to 800 i s videem a fotkama a pan doktor moc příjemnej.

Dala jsem dvě fotečky do albíčka, tak mrkněte

adrosek
14. kvě 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny a přeji hezký den,sice nevím sluníčku se dneska moc nechce jaksi že
-veru tak to je dobře že jste dopadli ok tedy
-kacatko hezké fotečky prdolat,pěkně tam chrupká na nožičce že

kacatko000
14. kvě 2009

androšku jojo má ji jako polštářek 🙂 a na krátkém videu co máme ho pak B nakopne do brady, je to sranda ale A to nevzbudí a chrní dále 😀

adrosek
14. kvě 2009

-jé to je sranda,ale chudáček že si nechá nakopnout co

kacatko000
14. kvě 2009

no to B ho tam vůbec okopával jako zahrádku i na tom videu 🙂
ten bude vypadat 😀

adrosek
14. kvě 2009

-no to ano chudáček,ale tak třebas se nedá posléze
-tak já požehlila kopu prádla a ted se jdem najíst