Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

anny84
19. kvě 2009

ja jsem prvni tri tydny vzdycky jednoho krmila, druheho na flasce, a pri dalsim papani jsem to vystridala, prso mi nidky neodmitli

jankatr
autor
19. kvě 2009

Ahoj holky - v rychlosti nakukuju - nebojte ještě žijem 😀 Jen jsme teď měli trošku honičku s jídlem - ne že by bylo málo mlíčka nebo kluci nechtěli, ale nějak se mi uplně zapálily bradavky a já je vůbec nemohla nakojit - na radu naší dětské jsme jeli koupit genciánku na potírání, nutrilon aby si ty prsa trošku odpočinuly a stihly se aspoń trochu zhojit a kloboučky na šetrnější kojení. Naštěstí to během dvou dnů ustoupilo, akorát jsme mezitím bojovali s dost intenzivním zvracením u Kubíka. Tím jak jsem vynechala kojení jsem pak při dalším kojení měla toho mlíka až moc a Kuba kterej se k jídlu staví dost zodpovědně se totálně přepil a lítalo to z něj vyloženě pod tlakem hned jak dojedl. Takže to byla docela honička 😝 😝 😝
Ale už je to dobrý - dneska už jsme konečně zas kojili normálně 🙂

Gabi - s tím přibíráním je to dost individuální - myslím že pokud nedržíš nějaký šílený diety a podobně tak je to v pohodě - já se docela cpala a měla jsem v 38.tt +14 kg 😉

Anny ahoj - koukám že máme ty klučíky skoro stejně starý 😉 Koukla jsem na fotečky - jsou to fešáci 😉

sorbona13
20. kvě 2009

Ahoj holky, hlásím se po prospané noci 🙂 Vzbudila jsem se jen jednou na záchod a jinak spala jak dřevo.
anny: u mě se o pohodovém těhotenství nedá vůbec mluvit, první 4 měsíce jsem prozvracela, pak bylo asi 14 dní celkem fajn a pak mi začalo tvrdnout břicho, teď ležím už 7. týden v nemocnici....ještě že je to těhotenství u mě jenom jednou za život 🙂

anny84
20. kvě 2009

sorbona: tak to mi moc mrzi, hlavne, abys kluciky donosila co nejdele, a bylo vse v poradku. To je nejdulezitejsi. Ja jsem teda taky ze zacatku zvracela, ale na to jsem tak rychle zapomnela, pak uz jsem si to jen uzivala. A kdyz pak drzis ty broucky v naruci, to je neco nepopsatelneho.
A ze si uz tak dlouho v nemocnici, kvuli tomu tvrdnuti?

jankatr: jo jo, koukala jsem taky, vasi jsou kouzelni 🙂
a co kluci, jaky mate denni rezim?

adrosek
20. kvě 2009

-ahojík mamky,tak přeji hezký den opět a všechny zdravím,dneska to vypadá na hezké počasíčko konečně
-jankatr ahojík,zdravím te,jéé tak to jste si uili co,hlavně stěmi prsy,to muselo asi bolet,no hlavně že je to ok už ajste vpořádku
-sorbonka ahojík,hlavně že si se dneska dobře vyspala to je fajně

sorbona13
20. kvě 2009

anny: jsem tady kvůli zkracování čípku, otevírám se zevnitř a čípek je jen 1cm.

adrosek
20. kvě 2009

-sorbonka držte se

anny84
20. kvě 2009

tak to jo, to at si radeji pod kontrolou. Musite preci jenom jeste par tydnu vydrzet.

adrosek
20. kvě 2009

-jojo ještě pár týdnů sorbnka

artep26
20. kvě 2009

Ahoj holky,
Sorbi tak konečně vyspalá, to je fajn, uvidíš že se budeš o 100% lépe i cítit 😉
Jinak všem přeji hezký slunečný den, já dneska frčím na KO do poradny, v pátek jsem trošku krvácela a není mi pořád úplně OK, tvrdne břicho, bolí břicho, tak se na mě prý radši doktor podívá, abych nečekala do příštího týdne a něco nezanedbala.

adrosek
20. kvě 2009

-artep tak at je hlavně všechno vpořádku,potom dej vědět jak jsi dopadla

myska77
20. kvě 2009

Ahoj holky, hlasim se z KO. KLuci maji 1400gr.oba, Acko hlavou porad dolu, Bcko porad pricne pod zebrama. Vzali mi krev na ty jaterni testy kvuli te svedivce a krvaceni z nosu a v patek si tam mam dojet pro vysledky. Fakt nechapu, ze mi to nemuzou rict po telefonu. Podle toho co tam najdou, mi nedaji bud nic, nebo prasky, nebo si me tam nechaji. Tak uvidime.

Sorbi: jsem rada, ze ses konecne vyspala, uz bylo nacase, vid?

Artep: drzim palce, dej pak vedet. A to si cekala od patku az doted? To ja jezdim okamzite do porodnice, kdyz krvacim, ci mam nezvykly vytok. Kamoska takhle prisla o dite 3 dny pred porodem, takze ja bych necekala.

Janka ses dobra, ze si to zvladla a nezustala u lahvi, drzte se.

Ja si jdu lehnout, jsem mrtva.

sorbona13
20. kvě 2009

Ahoj holky, tak nemám dobré zprávy, čípek už je jen 3-4mm, na prst prostupný, ale to by nebylo to nejhorší. U béčka totiž zjistili špatné průtoky, takže mě teď budou monitorovat a kdyby se to zhoršovalo, tak musí kluci ven 😢 ☹ Asi špatně funguje placenta

luzza
20. kvě 2009

ahoj holky moje 🙂
včera nás propustili z porodnice 🙂
zážitků mám moc a moc,že by mi nestačila stránka 😀
takže až bude chvilka,určitě se rozepíšu 😉
holky už se kroutí,tak za chvíli budou vzhůru 😉
mám pocit,že jen kojíme a přebalujeme 😀
ale holky jsou naprosto úžasné 🙂 krásně cucaj mámino mlíčko,hodně spinkají a málokdy pláčou 🙂
(i když už mi taky předvedly pár histerických minutek 😀 😀 😀 )
šestinedělí mě zasáhlo nadprůměrně 😀 já brečím častěji než oni... 😀 hrozně mě dojímá i pohled na ně 😅 😅
jsou tak křehký a maličký... jsem z nich úplně na měkko... 😵 😲
jsme ti nejšťastnější rodiče na světě 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

luzza
20. kvě 2009

holky
moc děkuju vám všem za gratulace 😵 😵 😵
zběžně jsem je zkoukla 🙂
na všechno odpovím a povyprávím v další pauze 😀 😀
jinak - s porodem strašná zkušenost 😝 😝 😝
Eliška měla Apgar 4 ☹ ,musela pak na SONO mozku...
pak ta silná žloutenka...holky byly apatický jak hadrový panenky... ☹
ale jak říkám..povyprávím později 😉
ještě jednou všem děkuju 😉

adrosek
20. kvě 2009

-ahojík luzza tak tě zdravím po delší době,no tak hlavně že jste už doma a že je vše ok už,tak se opatrujte hlavně a držte se a jak budeš mít chvílu tak pisni
-sorbonka tak to mě mrzí tedy moc a moc,ale tak se držte a opatrujte a kluci budou určitě velcí bojovníci když by museli jít ven

blucka
20. kvě 2009

Ahoj Luzz, to je super, ze ste uz doma, moc sa tesime az nam napises viac, ked budes mat cas....a ste uz dufam ok?
Sorbi, to mi je moc luto, davaj na seba pozor a musime verit, ze to mrnata este aspon tyzden vydrzia, si uz 29tt a to su uz velky bojovnici...
Myska, to som zvedava ako ti dopadnu tie odbery, ale hlavne, ze su mimca ok a vahy maju peeeeknee 😵 .

luzza
20. kvě 2009

jinak k porodu...
hned po příjmu do nemocnice mi začaly silný kontrakce 😅 a hned po dvou minutách...
během dne se mi začal zvedat tlak až na 170/120... a u elišky ukazoval monitor nízký puls a apatii,takže jí ty kontrakce hodně dusily...chudinku mojí malou
nakonec se večer rozhodli pro akutní CŘ...
chtěla jsem epidurál,tak mi naši jipový lékaři poslali jednoho ze starých šikovných anesteziologů,kterej mi ho napíchl.. bohužel,jak se zdravotníkům stává,splnila jsem mizivé procento pravděpodobnosti,že epidurál není účinný... gynekolog začal řez a já málem vylítla z kůže...byla to ostrá,pronikavá bolest,která se nedala vydržet...takže mi anesteziolog začal dávkovat do žíly léky proti bolesti... ale utlumilo mě to vždycky jen na chvíli...drželi mě všichni,abych se nemrskala,že mám všude modřiny...
gynekolog nemohl operaci nijak přerušovat,navíc měly holky nějak srostlý nebo přirostlý placenty (nevím),takže musel pospíchat...cítila jsem snad všechno...
křičela jsem bolestí...nakonec mi anest. přiložil masku na uspání a já křičela i do tý masky,dokud jsem neodpadla 😝 díky těm podaným opiátům se elinka narodila úplně modrá a nedýchala...měla apgar 4,nelča byla v pohodě...
byl to pro mě nejhorší zážitek v životě

a to jsem byla velký zastánce epidurálů 🤐 🤐 🤐 já blbec!!!!!!!

pak mě odvezli na jip a holky na novor. jip

jirku ze sálu vyhodili a vzali ho zpátky,až když mě uspali.. tak stihl všechno nafotit a nahrát... pak zůstal s holkama na jipu a pěkně všechno obrečel...

luzza
20. kvě 2009

pediatr na sále jirkovi řekl,že jsou to letos největší dvojčata 😀 (narodily se ve 36+5)

veruleg
20. kvě 2009

sorbi : to me moc mrzi.Drz se dobre to dopadne. Hlavne ze Te budou monitorovat a udelaji pro kluky maximum.

Luzza: no jsem z toho uplne vedle. To oni nezkusi, ze ten epidural nezacal fungovat? A na druhou stranu rikaji, ze celkova zabere hned, tak proc Ti ji hned nedali. Hlavne ze uz to mate stastne za sebou a ze se z toho Eliska dostala. No musim rict, ze jsi me docela vystrasila. Opatruj se a uzivej si ty prvni sladke opojne chvilky s holkama.

myska : super vahy...... doufam ze zitra budu mit podobny vysledek. Jinak doufam ze tu svedivku budes mit brzy za sebou.

artep : radsi odpocivej, vzdyt Ty jsi v posledni dobe furt nekde poletovala. Radeji neriskuj 😉

blucka
20. kvě 2009

Luzz, som v soku!!!!, zase sa potvrdzuje, ze zdravotnici su pripad sam o sebe!, si statocna, hlavne, ze ste v poriadku.

artep26
20. kvě 2009

Luzz tak to je mazec, už jsem ti psala na IVFky 😉
No hlavně že jste v pořádku a všechno dobře dopadlo.
Ještě jendou moc moc moc gratuluji
Já mám zítra nástup do rizikovky ve fakultce, pravděpodobně si mě tam nechají, páč se mi za týden zkrátil čípek o 1 cm a zkracuje se mi hrdlo (v pátek jsem trošku špinila, takže to bylo k tomu).
Jinak bubči mají 1400 a 1300+kousek g. jsou to prý experti říkal doktor
Budu informovat Luzzu, jestli teda můžu Luzzi otravovat, jak to se mnou vypadá, ale pořád věřím, že mě zítra pustí domů a budu do porodu doma.
JInak Sorbi moc na tebe budu myslet kočko a na ty tvoje kluky taky, aby jste vydrželi co nejdýl.
Mysko taky gratuluji k váhám, jsou skoro stejné jako ti moji 🙂 🙂 🙂
Tak si jdu pobalit věci do nemocnice a večer ještě juknu ...
Zatím pa

luzza
20. kvě 2009

bluc,veru
věřte mi,že nejsem žádnej slaboch a snažím se vydržet maximum (co se týče bolesti),ale tohle bylo vážně nesnesitelný 🤐 😔 ☹
začali řezat v 19,50... holky se narodily ve 20,03 a 20,04... bylo to těch nejdelších 14 minut v životě...kdybych nebyla připoutaná,tak jim všem vykopu zuby 😅 🤐
oni zkusili,jestli mě to bolí...a já řekla že ne 🤐 ,sice to bolelo,ale dalo se to vydržet a nechtěla jsem vypadat jak histerka...
to jsem ale netušila,co přijde potom 😖 😖 😖 😖 😖

jsem ráda,že je to pryč a že je elinka v pořádku...sono mozku neukázalo žádný krvácení ani ischemii,takže to je pro mě důležitý...

luzza
20. kvě 2009

artíku
budu pro tebe pořád na příjmu 😉 🙂
sorbonko
žádný strach!!! ještě se netrap,ještě jsou klukánkové v bříšku 🙂

veruleg
20. kvě 2009

artep: no snad Te poslou domu s absolutnim klidovym rezimem jako me pred dvema tydny.

holky co se to zase deje....dlouho byl klid a ted se nam to sype.... 😒

blucka
20. kvě 2009

Luzz, to verim ani vo sne by ma nenapadlo, ze pri sekcii nemusi epidural zabrat....teraz uz prec so zlymi spomienkami a uz len krasne chvilky s princeznami 😵 .
...trosku sype, ale urcite sa to zase spravi a vsetko bude ok...

sorbona13
20. kvě 2009

luzza: Pořád si říkám, že ten čípek by mohl vydržet, zhoršuje se to vždycky po 3 týdnech, takže se pořád utěšuju, že bychom další 3 týdny mohli vydržet. Teď hlavně, aby byly v pořádku ty placenty. Zítra ráno jdu hned na ultrazvuk a nesmím od půlnoci jíst ani pít, asi kdyby byly ty průtoky špatné, tak aby udělali CŘ.

sorbona13
20. kvě 2009

luzza: ty sis holka taky chudáku vytrpěla svý 😠 Jsi statečná, hlavně, že jsou holky v pořádku...

veruleg
20. kvě 2009

sorbi: Ty jsi taky moc statecna. Budu drzet pesti at to dopadne co nejlip. 😔

veruleg
20. kvě 2009

sorbi : tak jak nad tim uvazuju, tak je dobre ze na to prisli. Jak casto Ti ty prutoky delali? Ono Ty jsi asi necitila, ze je neco v neporadku ze......to je na tom to nejdesivejsi ze clovek ani netusi, ze se neco s...