Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
24. kvě 2009

my máme za sebou prochajdu 🙂
bylo nádherně,holky chrněly 🙂
ty dny s nima strašně letěj 😨 vstáváme kolem desáté a za chvíli je večer,koupání a spinkání 😅
přijde mi,jako by tu byly s námi odjakživa 😅 jako bysme je měli už strááášně dlouho 😵 😵

jankatr
autor
24. kvě 2009

Luzz - taky mám takový pocity že už je máme doma děsně dlouho - a pokaždý když na ně kouknu tak mi přijdou děsně velký, a zdá se mi nemožný že je jim teprve 7 týdnů 😅 😅 😅
Jinak teda holky mají teda hodnou mamču - to já byla matka krkavčí 😀 😀 😀 já je prostě budila - když jeden tak i druhej (aspoň trošku) ale musím říct že to trvalo tak dva-tři týdny a začali už rovnou vstávat oba, takže teď už je to docela pohoda, a jsou celkem sladění. 😉
Artepku pozdravuj - to je super že se jim to zlepšilo.

Sorbonko - to je děsně fajn že se zatím kluci tak drží 🙂 🙂 🙂

luzza
24. kvě 2009

jani
to ti zvidím... 🙂 taky bych chtěla,aby papaly společně... občas nám to vyjde...občas ne...
nabízím jim komfort papat,kdy oni chtějí 😀 😀 😀 ZATÍM 😅 😀 😀
jinak...jak dlouho trvá tvým klučíkům kojení???

myska77
25. kvě 2009

Ahoj holky,
zdravim po vikendu, bylo zase tak krasne, ze se to cloveku vali jedna radost 😀

Sorbi: tak aspon, ze se ty prutoky nezhorsuji, ale mohlo by se to zlepsit, vid, to by ses nezlobila. Oni tam nastesti vedou 3 ty zily vyzivovaci, kamaradka mela spatne prutoky dvema tema zilama a pry ta jedna to taky zvladne vyzivit, no ale hlidat se to musi. Tak nam podavej prubezne hlaseni 😵

Luzzy: uplne Te vidim, jak si holky prikladas ke kojeni, taky jsem premyslela nad nejakym figlem jak si je podat oba sama. Ses dobra.

Holky ja se uz tak na ne tesim, obcas me popadne takovy nejaky matersky pud a fakt bych se uz o ne chtela starat. Obcas jsou tedy zase na zabiti, kdyz me skopou do kulicky a nedaji treba 2 dny vubec vyspat.

Taky jsem zjistila, ze me uz min boli ta kuze, kdyz se zvetsuje bricho, driv to byla bolest silena. ale ted jak ta plocha kuze uz je vetsi, tak pri zvetseni to uz tak netahne. Mam pres bricho 107 cm. Dala jsem dnesni fotku na web: http://picasaweb.google.cz/misule77/BrichanecJa...

Taky mi nejak rychle pribyva vaha, do ted to bylo 1 za dva tydny a ted je to nejake rychlejsi, mam nahore 9,5 kila a bojim se kam az to pujde 😀

sorbona13
25. kvě 2009

ahoj, tak průtoky se nemění, ale stále je to prý otázka dní..neklesám ale na mysli, třeba vydržíme ještě týden nebo i dva.

myska77
25. kvě 2009

Sorbi: drzim Ti palce, to zmaknes 😉 Kolik ses ted presne? Tady to pocitadlo to pocita vzdy trochu napred.

veruleg
25. kvě 2009

ahoj holky

Sorbi : to vis ze vydrzite 😉 vem si jak dlouho uz jsi vydrzela.Drzim pesti 🙂

Myska : ty brdo, brisko roste a roste a to mas jen 9,5 kg navrch? Ja mela minuly tyden 16kg navrch, dnes jsem se zvazila a 18,5 coz mi prijde trosku jako blbost...ikdyz po vcerejsi grilovacce 😀

myska77
25. kvě 2009

Ahoj Veru, no jo, je to tak. A to beru jeste tu vecerni vahu, ktera je vzdy vetsi po celem dni, kdy jsem napita a najedena. Taky jsme grilovali, tak proto mi to mozna tak poskocilo za tyden, taky vic jak o 2 kila, coz jsem se dost divila.

Jinak mi ta svedivka po tom zelezu dost prestala, i to krvaceni z nosu, fakt to bylo asi tou spatnou krvi. Jsem rada, ze se aspon nejake problemy daji vyresit pred porodem. Na ty hemouse uz mam asi ctvrtou mast a ani zadna uleva se nedostavila, vzdy po tydnu zkusim neco jineho, uz si muzu otevrit lekarnu 😀

veruleg
25. kvě 2009

Mysko : jak se Ti spi s tim brichem? Ja spim a lezim vetsinou na boku levem, ale vzdycky me tam ten jeden mimous zacne bubnovat jako co na nem lezim... 😠 na zadech moc nevydrzim...asi bych potrebovala nejak zavesit do vzduchu abych je neutiskovala.

jinak mam pocit,ze pohybu je min a min. Cetla jsem ze ted uz hodne casu prospi, tak doufam ze je to tim. Taky uz jsou treti tyden hlavickami dolu a kazdy na sve pulce bricha, takze zadne velke kotrmelce uz neocekavam

myska77
25. kvě 2009

Veru: no spi se mi dost spatne, ale vychytala jsem super zpusob oblozeni se polstarema, takze pokud kluci neradi moc, tak se dokazu i vyspat. Mam maly perovy polstarek pod brichem, to se tam zabori a to peri ho tak jako obleje (to bricho), pak mezi kolenama mam zase takovy maly pevny polstarek, aby byly kycle od sebe a jelikoz me jeste dost boli zebra, tak si mezi prso a to bricho dam takovy ten maly nafukovaci balonek na cviceni (jmenuje se overball) a mam ho napulku sfoukly. No a to je pak pospanicko 😀 Taky vetsinou lezim na levem boku, zada nehrozi a jinde se mi spatne dycha.

Co se tyce pohybu, tak ja jich mam tedy porad dost i od toho co je hlavou dolu, ten mi prijde, ze kope vic. A ten druhy pricny je klidnejsi, ale kdyz spusti, tak to stoji taky za to 😵 Ale je fakt, ze by se ted meli asi sklidnovat. Veru Ty uz to mas taky za par, vid? Pokud Ti je tedy budou chtit vzit v tom 35.tt, uz ses o tom bavila s doktorama o nejakem konkretnim datu?

veruleg
25. kvě 2009

Myska : no zajimave podlozeni polstari...ja zkousela spat s tim kojicim...ale spis s nim bojuju. Hlavne seprevaluju z leveho na pravy bok a tak by ty manevry asi moc nesly. Mezikolena si sem tam strcim tvrdsi polstarek....no je to boj
Jinak na te posledni kontrole me ten doktor docela prekvapil, hlavne tim ze kontrola az za tri tydny. Taky rikal, ze ted to na predcasny porod nevypada. Tak uvidim toho 11.6. co mi reknou...snad bude vse OK, protoze kdyz myslim na Sorbbonku, tak jsem trosku v obavach.....jako kdyz se nekontroluje, tak se na nic neprijde....to je jako se pstrosem a jeho hlavou v pisku. No nezbyva mi doufat, ze to bude v poradku. Manzel se mi vrati 14.6. tak musim vydrzet...chci aby me videl jeste s briskem....teda brichanem...ted to nabira na obratkach ten rust 😀 Uz jsme skoro 3 mesice od sebe...tak se moc tesim az to skonci....prijede a pak porod atd..... 🙂

lenulinka21
25. kvě 2009

Ahojík holky 🙂

Tak se hlásím Veruš mám tu kojící podprdu mají je v Lidlu v opavě za 199kč a
je úplně skvělá. Tak snad už mám všechno to nejdůlež.koupené.

Jinak včera jsem se měřila přes břucho a máme 108cm. Ted to nabírá nějak rychle. 🙂

A spaní?? Taky spím obložená polštařama -jinak to snad ani nejde ale ty žebra dostávají
zabrat. Kluci v poslední době řádí jak torpéda někdy mi to připomíná
Mexickou vlnu 😀 😀

myska77
25. kvě 2009

Ja si ten kojici nechci znicit, taky ho mam a chtela ho pouzivat, ale setrim ho pro kluky. Taky se prevaluju z boku na bok a polstarky si vzdy preoblozim, uz jsem docela profik 😀 Ta kontrola za 3 tydny je tedy zvlastni, zvlast u Tebe s jednovajecnyma, asi bych trvala na min. po 2 tydnech. Taky me chteli dat az UTZ za 3 tydny a ja rekla, ze si nemyslim, ze je to dobry napad, a ze chci po 2. Tak mi to dali po 2 😵 Clovek se musi ozvat, ja bych se unervovala k smrti mit to az po 3 tydnech. 3 mesice od sebe je dost dloha doba, ale uz se dockas. Bude asi prekvapeny jaky mas pupik ted 😎 a jeste si uzije treba pak kopancu od prcku.

veruleg
25. kvě 2009

Ahoj Leni

tak to byl super kauf....jake tam maji velikosti? No ja se tam stejne asi nedostanu...leda ze by jsme zajeli do Lidlu do Hlucina, pres tyden. Ja mam zatim tu jednu z toho Polska.....no aspon ze ji mam. prinejhorsim dokoupim potom. 🙂

veruleg
25. kvě 2009

Myska : no sestricka mi rikala, ze kdyby se mi neco nezdalo, tak mam prijet hned....tak budu naslouchat svemu telu....

lenulinka21
25. kvě 2009

Veru: no velikosti měli různé ale je vážně skvělá ale
hl.ten matroš.Jakou bys potřebovala velikost?

blucka
25. kvě 2009

Ahoj kocky...
...Sorbonka, len vydrz, vydrz...
Kocky, tak ja v urcite obdobie pribrala za 14 dni 3kila 😠 , ale teraz mi vaha skoro stoji, takze 16 kilo nahor a uz by viac ani nemuselo.
Mne teda kluci poslednu dobu moc vyspat nedaju, delohu mam viac natocenu na pravu stranu, tak mozem lezat len na lavej a uz mi ani polstare nepomahaju, vsetko tlaci ☹ ....
Jo a normalne, neviem ci je to normalne 😉 , ale ja tie hlavicky citim uplne dole a niekedy aj pasticky alebo lakte a to je teeeda..... 😀
Ta kontrola, mne tiez v 32tt dal kontrolu za 4 tyzdne a to som si klepala na celo, ze pred porodom budem na poradnu chodit po takej dobe, ale nieco sa mi nezdalo a sla som tam po 2tyzdnoch a hotovo 😉 , ale uzv mam tiez az po 4tyzdnoch...

veruleg
25. kvě 2009

Leni asi tam poslu tchyni az pojede k zubikovi.....asi tak 80-85 E,F 😲

hanulka3112
25. kvě 2009

Ahojky dvojmamky, zdravím po dlohé době už jsem měsíc v nemocnici, ale od pátku tu mám aspoň noťas a net 😉 🙂 předtím mě informovala Artepka a teď můžu informovat já ji 😉 🙂 chi se s Váma poradit o těch kojících polštářích, jestli jste kupovali přímo ty dvojčatové a kdyžtak jaké nebo kde jste je pořídili, ještě ho nemám, tak se chci poradit.
Sorbi na tebe moc myslím ať vydržíte s klukama co nejdýl, v nemocnici je to vopruz, ikdyž si tu už připadám jako doma 😅 😀 nejlíp mi tu bylo, když mi tu dali na pokoj býv. sousedku kámošku co jsme bydlely ještě v paneláku vedle sebe od maličkaona je o 11let starší takže mě hlídávala 😀 takže jsme spolu furt kecaly skoro ani na telku jsme se nedívaly 😀 tak a teď mi tu dovedly maminu a je hluch, tak to si moc nepokecám 😒

veruleg
25. kvě 2009

ahoj Hani : ja mam kojici polstar ten terabag....koupila jsem ho pres zdravotnipotreby.cz. Zkusenosti zatim nemam...s tim spis poradi Jankatr nebo Luzza, Zanetik. Drz se uz to mas za par 😉

veruleg
25. kvě 2009

Leni : tak jsem mrkla na letak z Lidlu na netu ☹ maji velikosti 80B-85C takze nic pro me 😠

sorbona13
25. kvě 2009

myska: dnes jsem 28+5tt a přibrala jsem 7kg, bříško mám bych řekla stejné jako ty v 28tt. Pěkně ti to teď roste 🙂
veruleg: abych pravdu řekla, jsem teď ráda, že jsem pod dohledem, kdybych byla doma, tak na ty špatný průtoky nikdo nepřijde...
blucka: 16kg je dobrý, s dvojčaty se má přibrat 15-20kg a ty už se blížíš ke konci. Hlavně se tím nestresuj, po porodu se nezastavíš a kila půjdou dolů jedna báseň 🙂
hanulka: já mám terabag comfort a nemůžu si ho vynachválit, nevím, jak bych tady bez něj fungovala...Jak to s tebou vypadá, jako myslím kdy budou chtít doktoři udělat císaře?
Představte si, že áčko mělo dneska zase škytavku, co ten v tom břiše dělá 🙂

blucka
25. kvě 2009

Hanulka, uz to mas zapar 😉 , tak to tam este vydrz 😉
No ja ani neviem ake su polstare pre dvojcata, idem si to nastudovat 🙂 , ja mam z Kiky s tymi kulickam, je dlhy 190, mne vyhovuje tak snad aj mrnousom 😵 .
Kocky, ja mam podprdy z Quelle, dve za 199 a dalsie dve za 299, super cena su prijemne a hlavne maju dobre kosicky, ze budu v lete ja do tricka s vystrihom(nie ze by som nosila neviem ake vystrihy 😀 ), lebo co som pozerala v obchode prislo mi ze su hodne vysoke...
Sorbonko, je mi jasne, ze to pojde dole(aspon dufam), len moja kostrc, krize a klby uz protestuju... ☹ .

sorbona13
25. kvě 2009

tak nové zprávy, nejpozději v 30+0tt (příští středa) musí kluci ven, zítra svolají konzilium a poradí se co se mnou. Navíc jsem už otevřená na 3cm, takže kdoví, zda tak dlouho vydržíme ☹

adrosek
25. kvě 2009

-ahojík holky,tak vás zdravím všechny,jsem už doma
-tak kontrola u dr.dopadla ok,čípek se drží prý tak nevím kolik je,jinak holky váží ces 2.kg každá už tak je to ok
-na další kontrolu jdem zase za 14.dní a už na porodní sál na ozvi mimin
-jinak sorbonka dobře že se tak držte tak jen tak dál tedy

blucka
25. kvě 2009

Sorbonko, kluci si uz velky, hranicu ste uz preklenuli, tak vsetko bude ok.

adrosek
25. kvě 2009

-sorbonka neboj kluci to zvládnou,jsou už velcí neboj bude to ok,budou bojovat jak o život určitě

blucka
25. kvě 2009

Teeeda Adrosek, tak to ste vacsi nez my v tom tyzdni 😀 , super...ja cakam, ze by sme mohli uz od buduceho tyzdna chodit na monitor...je to od 36tt?

adrosek
25. kvě 2009

-já jdem na monitor 35+něco ted nevím
-jojo jsem ráda že mají takové váhy už

sorbona13
25. kvě 2009

tak už nesmím jíst a pít, asi půjdou kluci ven dnes nebo zítra, strašně se bojím, držte palce!!!