Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

sorbona13
31. kvě 2009

ahoj holky, tak jsem dnes byla na odpoledne po dvou měsících doma. Sice jen na propustku, ale aspoň to. Zítra mi udělají ultrazvuk a snad mě propustí úplně. Jinak mlíko už odstříkávám víc a víc, odpoledne jsem vytáhla 20ml a s každým dalším odsáváním je to lepší. Prsa mám nalitý a po kojení a před kojením mě dost bolí. Hned po kojení dávám studený obklady a zatím to pomáhá. Kluci se mají stále stejně dobře, zatím žádná komplikace, tak to musím zaťukat.
luzz: gratuluju k vítězství 🙂
myska: já se při porodu nezeptala, jestli jsou jedno nebo dvouvaječná, nějak mě to nenapadlo. Když jsem se ptala na RESu, tak sestřičky nevěděly, ale jsou si prý hodně podobná, tak asi budou jednovaječná.
veruleg: termín porodu jsem měla 12.8, což by bylo 40. týdnů od poslední menstruace. Počítám, že koncem července bychom mohli jít domů, to bude vlastně 38. týdnů, jak se měli původně narodit.

lenulinka21
31. kvě 2009

Sorbi: s manželem vás obdivujeme jak jste to všechno takhle zvládli 🙂 🙂
Kluci jsou silní bojovníci a až budeš doma aspon si odpočineš nasbíráš další sílu.
Budeme se těšit na další fotečky a samé pozitivní zprávy.

Luzz: to byla jasnačka že to vyhrajete 😀 jak jinak, ne??

lenulinka21
31. kvě 2009

VERULEG: vše nej k Tvým dnešním narozeninám přeje Lenka+2 😀 😀

adrosek
31. kvě 2009

-sorbonka tak to je fajně že jsi bola aspon na chvílu doma,sis trocha dáchla aspon ne
-klukům se daří dobře tak to je taky super,jen tak dál tedy,těšíme se na další fotečky a držte se

hanulka3112
31. kvě 2009

Ahojky holky zdravím po víkendu doma, bylo fajn, ale rychle to uteklo už jsem zase v nemocnici byla jsem na KTG a 2krát mi ztvrdlo bříško a toko vyskočiloo až k 60 tak se setřička divila, pak mi na pokoji napíchli novou kapačku a po 10min přišla sestřička a že ji DR říkal, že mi ji už neměla dávat, že se tomu divila, že ani nepočká do vizity a najednou mi je už nemají dávat, tak sestřička říkala, že mi tu flexu nechá do rána, kdyby pan primář řekl něco jiného, tak nevím co na mě šijou přitom, tak týden zpátky mi dali ještě vyšší glukózu.No říkali mi že když vydržím do 37tt, že budou spokojeni a já jsem dnes 36+2 tak jsem napnutá na zítřejší vizitu co mi řeknou, no ráda bych to měla už za sebou

luzza
31. kvě 2009

holky
moc vás zdraví artep 🙂
užila si víkend doma,ale prý to moc rychle uteklo 😉 a je zase ve špitále...

sorbona13
1. čer 2009

ahoj holky, právě jsem se vrátila od kluků, pořád se nasvěcují, uvidíme, jak dnes dopadnou krevní testy. Honzík má stále režim na cpapíku a Kubík byl dneska první den bez Pravděpodobně bude cpapík ještě potřebovat, ale zatím všechny překvapil, sestřička ho chválila, jak je šikovnej. Oba dobře tráví, vykakali se a vypadali vůbec spokojeně

Jinak noc byla hrozná, vzala jsem si prášek na spaní, ale ve tři mě vzbudila bolest v prsou a musela jsem jít odsát, navíc mamina, co byla se mnou na pokoji kojila a pak nemohla její holčička usnout, takže jsem znova usnula asi půl pátý. A v šest nás vzbudila sestra s teploměrem, ale asi bych se vzbudila i sama, prsa byla zase nalitá k prasknutí a odsála jsem 60ml 😕 V noci jsem odsála jen 40ml, takže se to zvyšuje 😵

hanulka: mně taky na KTG vyskakovali hodnoty při tvrdnutí k 60, někdy ke stovce, před porodem to bylo už 140 a to už jsem se kroutila bolestí.

luzza: krásná fotka, holky jsou fešandy a Dominik vypadá jako hrdej brácha 🙂. Pozdravuj artepku, moc na ní myslím, jak holka válčí. Ať jí to rychle uteče a zase jí pustí, držím palce!!!!

blucka
1. čer 2009

Ahoj kocky,
ako sa mate po vikendu?
Sorbonko, to su krasne spravy, malinky su neuveritelny bojovnci, urcite sa ani nenazdas a budu doma, rychlo to utecie...je to naozaj krasne....bomba, ze ta vcera pustili domov na propustku, a co dnes, uz mas spravy ci ta pustia na trvalo?
Luzz, holcicky su krasne a maju paradneho ochrancu a ozaj blahozelam k vitazstvu, ale to bolo jasne 😀 😀 , ved boli najkrajsie miminka 😵 .Pozdravuj Artepku.
Hanulka, tak jak dopadla vizita, pozerala som co si pisala a vy ste len o jeden den starsi 😀...
Veruleg, dodatocne vsetko naj, naj k vcerajsim narodeninam... 😵
Nas zajtra caka monitor a vysledky krve s kontrolou, dufam, ze sa im to zajtra podari natocit na prvy raz az mali tam nemaju diskosku 😉 , som zvedava co povie dr, ze ako este dlho.....vsade okolo mna sa rodia miminka, ze uz aj ja by som chcela, nemozem sa dockat, ach joj...

luzza
1. čer 2009

ahoj holky 🙂
tak dneska musím ty naše čubinky pochválit 🙂
kojila jsem ve 23 hod a vzbudily se ve 4 hod,to se jen napapaly a vstávaly v 8 hod 😅 takže jsem odpočatá 😉
ráno jsme se jen převlíkly,napapaly,pomazlily a už zase spinkáme 🙂

luzza
1. čer 2009

tak nám právě doručili naušničky 🙂 jsou překrásný 😵 večer dodám foto 😉

veruleg
1. čer 2009

Ahoj holky, pekny den vsem preju a vsem miminkam a i tem v brisku krasny den deti 🙂

adrosek
1. čer 2009

-ahojík mamky,tak vás taky zdravím a přeji hezký den,já předchvílí vstávala,docela jsem se vyspala,no nejlíp se i spí od 6.do těch půl desáté.vnoci jsem byla 2Xakorát na záchodě takže to šlo
-ted si dám snídani a pak zalehnu k telce,venku je stále zataženo takže nic moc
-jinak sorbonka super zprávičky tedy,kluci jsou vážně bojovníci,hlavně že se jim daří dobře a tobě taky,takže si se rozkojila taky super,jen tak dál
-luzza tak holky máš šikovný teda,když ti tak pěkně spinkaly,aby jim t vydrželo že hlavně a na nušničky se těšíme

luzza
1. čer 2009

adrosku
oni tak zlatý zase nejsou,neboj 😀 už se uměj taky pěkně vztekat 😀 a plakat,až jsou fialový 😀 nejvíc se předváděj po koupání 😅 to vůbec nechtěj spát a chtěj se chovat 😀

luzza
1. čer 2009

ale po tom druhém večerním kojení k té jedenácté hodině se fakt hodně sklidněj a takový utlumený zůstávaj do rána... takže at si klidně po té osmé hodině večerní trochu zabejčej 😀 ,když jsou v noci zlatý 😉

veruleg
1. čer 2009

Luzz : s tou jestrabinou jsem to taky nevedela. Dik za info. 😉 Segra mi dala nejake caje pro kojici matky a fakt je to tam. Navic kdyz jsem brouzdala po netu tak me pobavilo, ze to roste hodne ve Svycarsku a spasaji to tam kravky a ty pak maji nejvic mleka....takze to musi fungovat....to jen pro pobaveni 😅

adrosek
1. čer 2009

-tak to jo luzza teda,no někdy se taky musí projevit že,kdyby boly stále hodní tak by to bolo taky nápadná že
-no mě se nějak holky stále projevují,neustále se boulí a hýbou atak,břicho mám kolikrát jak velbloudí hrb a pěkně to bolí jako,snad jim to nevadí holkám,ale mám kolikrát obavy že jim to vadí,ale asi se tak vrtí sami a vyboulují

myska77
1. čer 2009

Pekny den holky,

Veru a Leni, jeste dodatecne vse nej nej k vasim narozkam, vzdy jsem na to nejak zapomnela, kdyz jsem psala.
Sorbi: Z Tebe mam velikou radost, ze uz mas mlicko, no vidis, my Ti to rikali, ze to prijde pozdeji. KLuci jsou moc sikovni a nedivim se, ze je sestricky chvali, vzdyt jsou po Tobe a Ty ses taky bojivnice 😵 Kez by Te co nejdriv pustili domu.

Luzzy: holky jsou bozsky v tech autosedackach, bracha je asi velky ochranar, vid 😎 K te Jestrabine, kupuje se to v lekarne nebo nekde v kramu? Uz ji mam tady na seznamu co jeste koupit 😀

Bluci: zitra budu drzet palce na KO at je vse v poradku. My jdeme ve stredu, tak mi zase budou brat tu krev kvuli chudokrevnosti a te svedivce, ta se bohuzel porad nelepsi a naopak uz jsem cela rozdrapana a silena z toho.

Porad si tady cincam novy kocarek a zkousim vsechny mozne varianty dek a zavinovacek do korbicek, zkousim autosedacky atd. Je to sranda. Jdu si dat melouna, manzel zase na tyden odjel, tak budem do patku sami 🙄

adrosek
1. čer 2009

-jojo myska já bych taky stále zdobila jenom,chodím stále nakukovat do pokojíčku a představuji si jak tam leží ty mimča naše už,no je to sranda,tak si sama doma,mě to čeká zítra ale jen do středy

veruleg
1. čer 2009

myska : ja mam caj sackovany od znacky apotheke a ten obsahuje tu jestrabinu, fenykl aj. Neboj tyden bez manzi utece jak voda...mam zkusenosti 😖 vcera to bylo tri mesice bez nej... 😔 ale ted uz jen 13,5 dne jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😵 😵 😵
jinak behem tydne uz asi taky nachystam postylky. Kocar mam v garazi, a cely zabaleny do folie a tak asi zustane nez dojedem domu z porodnice

lenulinka21
1. čer 2009

Sorbi: ahojík no vidíš laktace se Ti krásně rozjíždí 🙂 chtělo to jen čas.
Není divu, že je sestřičky takhle chválí jsou to po tobě velicí bojovníci a ty
statečná maminka 🙂 🙂

Luzz: fotky k sežrání 🙂 🙂 kdybych mohla tak je pochovám- jsou tak sladoučcé.
A Domčovi to s nima moc sluší.

Hanulko: ty se tak krásně držíš až ti to závidím kéž i já dojdu tak daleko jako ty.

Holky jinač zítra máme velký UTZ ve 30tt tak se těšíme bude se vážit a přeměřovat.
Dnešní den zase stojí za prd... začínám mít z toho depku.

Mysko: melounek si dej jí se ho přejedla včera ale dobře mě zasitil 🙂

myska77
1. čer 2009

Diky za tip Veru, pozeptam se v te lekarne na nejaky ten caj. Jinak Ty to mas tedy pekne dlouhe bez toho manzi, to tedy jo. Tohle je taky uz posledni sluzebka mojeho muze, uz jsem mu dalsi zakazala 😀 Vzdycky se neco stane, kdyz tu neni, fakt jak naschval. Vzdy nejake nocni krvaceni a pohotovost ve spitale nebo tak neco. a taky mam vzdy kontroly v tom tydnu, kdy on je pryc a me uz to auto vylozene vadi, i ridit i jako spolujezdec, takze si to odtrpim sama. Holky taky ted tolik pribirate? Ja mela celou dobu 5 kilo nahore a ted behem asi 2 tydnu hned 5, uz mam tedy 10 kilo a docela me to tempo desi. Uz to zacina byt na me i videt a to mi vadi snad jeste vic 😕 Kam az to pujde, nechci nabrat 20.

myska77
1. čer 2009

Lenul zitra dej vedet miry a vahy, my meli ve 30.tt 1400gr kazdy. Ted jdu ve 32tt tak cekam okolo 1600gr. Proc mas depku?

adrosek
1. čer 2009

-myska tak to se ti nedivím,že chceš už aby bol stebou doma,mě manžílek ještě slouží,ještě má čtyři služby a pak už konec tak snad se nic nestane když bude mít službu
-myska stou váhou si nic nedělej pak to vše shodíš,já teda nabrala už 24kg sice mi všichni říkají jak to nejde vidět že to mám jen v břiše tak nevím,ted se mi zdá že se ta váha trocha zastavila tak uvidíme tedy

veruleg
1. čer 2009

ja uz mam 18kg a jeste s par pocitam 😒

veruleg
1. čer 2009

myska : mozna uz budou mit vic.....nasi meli v tom 29tt 1100g a o dva tydny pozdeji 1600g. Takze za dva tydny pul kila kazdy.....no a maminka jeste vic 😠

adrosek
1. čer 2009

-jojo ty kila jdou na horu ani nevíme jak že,tak hlavně aby šli tak aj dolů potom
-holky myslíte že jim to boulení nijak neublíží nebo to oni si prostě dělají prostor

lenulinka21
1. čer 2009

Mysko: jj dám vědět sama jsem zvědavá kolik to bude když mám to břicho
jak můj tlustý strejda. 😀 😀 takhle mě k němu přirovnávají z rodiny. 🙂
A taky si myslím, že ti tvoji kluci už budou mít určitě více po 30tt to prý jde
rychle nahoru.
No depku mám nějak to na mě všechno padá hl. to počasí pořád sama ale to přejde
je to jen dočasné-znám se 😉 😉

Jo ohledně váhy tak já mám 18kg nahoře z původních 63kg.

adrosek
1. čer 2009

-po 30.týdnu jdou váhy miminek rychle nahoru aj dr.nám to říkal,já když bola na kontrole a pak jsem šla za 14.dní znova tak prdolata nabrala za tu dobu každá 500gr.takže rychlovka

lenulinka21
1. čer 2009

jééé androsku tak to byl teda skok 🙂
snad i my to tak budeme mít