Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

blucka
2. čer 2009

Lenul, tak to mi je luto...je to hrozne vrtkave ☹ a co budu s tebou robit?
Luzz,Janka deticky su krasne...
...jo a dnes som zhanala jarabinu-jestrabinu, celkom to je problem, tak si ju musim objednat...

myska77
2. čer 2009

Bluci: tak to jsou dobre zpravy, budes to mit rychle za sebou a kluciky brzo u sebe.

Lenul: ach jo, to je spatny. Mela by si ted tedy vic lezet, ale fakt lezet. Me i Veru se ten cipek zlepsil po lezeni. Presne jak se pta Luzza, co Te ceka dal? Nechteli si Te tam nechat, co Ti rekli ohledne toho nalezu? Kluci uz jsou velci.

blucka
2. čer 2009

Myska,...uz sa mooooc tesim 😉 , zacina mi to uplne dochadzat 😀

luzza
2. čer 2009

bluci
já si ji musela taky objednat! 🙂 ale je skvělá! 🙂 prsa se ti po každé dávce krásně naplní 🙂
nejdřív se má pít třikrát denně a po úplném rozkojení (např. po týdnu,deseti dnech) už stačí jeden šálek denně jako udržovací dávku 😉 🙂

blucka
2. čer 2009

...som rada za tvoj tip, este ako pises ako sa mliecko krasne tvori 😉 , bo sa bojim, ze nebudem kojit...a ani neviem preco... 😅

luzza
2. čer 2009

bluc
to je nesmysl se bát dopředu!!! 🙂 🙂 🙂
koukni na mě 😅 já první tři dny neměla mlíčko žádný...pak mi sestřičky začaly vařit jestřabinu a čaj pro kojící matky od Weledy a pak už se prsa plnily před očima 😅
teď mám mlíka dost pro obě holčičky 😵 😵 😵 ,že se jim z toho množství občas zvedá žaludek 😀 😀
jediný,co je důležitý je KLID A TRPĚLIVOST!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
pak to zvládneš v pohodě taky 😉
ale počítej s tím,že to chvilku trvá,než se to pořádně naučí jak mamka,tak miminka 😉 ale pak to stojí za to 😉

blucka
2. čer 2009

Luzz, ja viem, ze je to blbost sa takto bat 🙂 , dakujem za povzbudive slova 🙂 🙂 ..

lenulinka21
2. čer 2009

do nemocnice ne dostala jsem hafo léků a půjdu tam jen
tehdy jestli pý nebudu ležet.

další KO za týden ve čt to budu 31+4 a uvidí se ale počítám s tím že ted
ten týden budu doma a pak nastoupím do nemocnice tak nějak mi to i dr
naznačoval.
Ale může se to i mírně zlepšit říkal záleží na mě.Jediné co mě uklidnuj eje fakt
že mám vše nachystané i tašku do porodky za vším všudy. 😉

luzza
2. čer 2009

bluc
když překonáš těch prvních pár dní (kdy miminka hubnou a žloutnou a špatně se přisávaj a kdy nemá mamka mlíko,nebo jí bolej bradavky.....atd atd samej problém😀 ) tak pak najednou se to všechno v dobré obrátí a přijdou už jen ty pohodový dny,kdy budeš krásně kojit 🙂

luzza
2. čer 2009

lenulko
tak třeba to není tak kritický,když tě hned nezavřeli do nemocnice 😉 😉
takže hezky hajej doma a mysli na miminka 🙂 🙂 🙂

adrosek
2. čer 2009

-bluc tak dobré zprávy,že kontrola dopadla dobře,jen tak dál,takže už za chvíli vás bude víc co
-lenul to je mi líto stou kontrolou,ale tak poctivě lež a když si tě tam nenechali už nyní tak se to dá asi ještě zvládnout doma tedy ne
-holky já mám jen čaj pro kojící matky tak mám si objednat aj tu jestřabinu nebo kde ste ji koupili v lékárně

blucka
2. čer 2009

Adrosek, ja mam tiez nejake caje pre kojacie matky, ale skusim si v lekarni objednat aj tu jestrabinu, aspon jednu krabicku a uvidim....
Lenulko, ako hovoria holky, mozno naozaj to nie az tak zle a vsetko sa moze zlepsit ked si ta tam nechceli uz teraz nechat, hlavne odpocivaj...
Luzz, si zlaticko.. 😵

adrosek
2. čer 2009

-tak uvidíme potom,dyštož zaúkolujem manžílka,aby ji koupil
-já sem tak nacpaná že až hrůza,jen odfukujem

luzza
2. čer 2009

adrosku
když jsem ležela na nadstandartu v porodce,tak tam mi jestřabinu vařili 🙂 do té doby jsem o ní neměla ani páru...
objednávali ji od soukromého dodavatele ve velkých papírových pytlíkách... a z toho mi odsypali ještě domů 😀
když mi došla,zjistila jsem,že v každé lékárně ji nemají 😨 takže jsme ji objednávali 🙂
k tomu kombinuju čaj od Weledy...ten mi taky vařili v porodce 🙂
nevím,jestli je to těma čajema,ale mlíčka mám hodně a holky krásně přibíraj 🙂
tak proč to nezkusit 😉

adrosek
2. čer 2009

-luzza děkuji,tak uvidím co bude vporodce,jinak ji taky objednám tedy

anny84
2. čer 2009

Hanulka,
ja mam kluky taky v jedne postylce, sice jsme meli obe pripravene v loznici, ale pak jsme jednu premistili prozatim do obyvaku, kde mam kluky pres den a v noci spinkaji taky spolu. A to uz nam je 9 tydnu. Myslim, ze jeste tak mesic budou spolu 🙂 Nekdy se tam teda uz mlati, ale je videt, ze jsou spolu mooc spokojeni.

myska77
2. čer 2009

Lenul: s jake leky Ti dali, ono jsou taky leky na cipek? Chce to fakt lezet. A merili Ti ho asi jen pohmatem predpokladam, vid? A to Te ani neposlali na cervikometrii? Je tam jeste vnitrni cast toho cipku, ktera muze byt az 2 cm, ja si vzdycky o tu cervikometrii rikam, kdyz mi pohmatem zjisti maly ci zadny cipek. Tak odpocivej a ono to nejak dopadne.

Bluci: je to nadhera, kdyz to cloveku dojde, ze bude za chvili maminou, vid? Taky me to uz prepadlo a je to nadherny pocit 😵 uz se nemuzu kluku dockat. Porad jim tady cancam postylky a kocarek, dneska v krame jsem jim koupila takove fleesove mikinky na zapinani, proste porad bych jim dopravala 😵

hanulka3112
2. čer 2009

Lenul, tak to mě moc mrzí ☹ ale když tě nenahnal hned do nemocnice, tak to určitě nebude tak hrozné 😉 já měla čípek 40mm a pak skočil na 27mm a už mě hnal do nemocnice, strjně je zajímavé co doktor tojiný názor na porod dvojčat, pak se v tom má člověk vyznat 😔

lenulinka21
2. čer 2009

Holky myslím, že doktor to u mě odrbává ☹ ☹
čípek byl jen na prohmat a prý je skoro žádný. taky jsem čekala že mi ho
změří UTZ. A nic.
Dal mi léky na dělohu Gynipral a dál brát magnézko 3krát 2denně.
Posledně jsem měla čípek na prohmat 2cm. taky si myslím, že tam ještě musí
být i vnitřní část čípku jak píše MYSKA.

Ale řekl jasně: nález je špatný ale do nemocnice mě neposlal. Tak ted nevím??????
KO za týden ve čt+odběr krve.

Spíše ted nevím, co dělat jestli si mám zajít sama do nemocnice na podrobnější
vyšetření nebo co. Oni mě vezmou když tam příjdu jen tak?

adrosek
2. čer 2009

-tak lenul snad ví co dělá dr.ne nebo myslíš že to dflinknul?tak se hlavně opatruj a odpočívej

veruleg
2. čer 2009

Leni myslim, jak uz jsem Ti rikala, ze kdyby to bylo opravdu uplne blbe tak Te neposle domu, ale rovnou do nemocnice. Neboj bude to dobre a jeste chvilku vydrzis. Ja to tehda taky videla cerne.....Neboj a kdyby neco tak to mas kousek. On asi Te fakt nechtel vic podrazdit tim vaginalnim.
Jinak vis jak moje mudr byla taky poplasena a pak to vOstrave zhodnotili jinak. Hlavne klid a nozky nahoru a nepodvadet 😉

Adrosku : ja vzdy kupovala smesi caje nebo byliny kousek od semilassa...tak tam manzu posli. Nebo i na Slovanaku v pruchodu je cajovy obchd. mrkla jsem na net a tu jestrabinu dela firma Gresik...sypanou a to je docela rozsirena znacka v tech obchodcich. Mozna i v Zabinach neco sezenes. 🙂

Blucka : no super.... 😉

adrosek
2. čer 2009

-jojo veruleg díky za informaci,dyštak vyšlem manžílka

blucka
2. čer 2009

Mysko, ja furt cancam, cancam, ale uz nemam moc co a uz nemozem ani do obchodov, lebo vzdy nieco kupim 😀 😀...
Leni,je to vzdy sok a zo zaciatku to naozaj vyzera cierne, ale uvidis bude to ok, hlavne odpocivaj...neviem ci by ta vzali do nemocnice len tak bez doporucenia, ale ked sa ti nebude nieco zdat zajdi k dr...

myska77
2. čer 2009

Bluci: jojo, taky porad neco kupuji, tak si ty obchody uz zakazuju.

Leni: a Ty chodis porad ke svemu gyndr.? On Te uz neposlal tam, kde budes rodit,ze premyslis, jestli nezajit do nemocnice. Ja bych si uz davno vyzadala rizikovou poradnu v porodnici tedy. Kontrola za tyden je tu ale coby dup, tak to snad vydrzis, to lezeni dost pomuze, fakt chod jen na zachod. Ja to tak delala skoro pres mesic a vyplatilo se, byla jsem uz i otevrena a vnejsi cipek taky nikde, jen vnitrni jeste byl 1,5cm, ale to zjisti jen tim UTZkem. Tak bud v klidu, neplas a poctive lez, drzim palce 😵

hanulka3112
2. čer 2009

Leni, no koukám, že ti teda neudělal vnitřní UTZ mě ho můj Dr. dělal na každé poradně a i pohmatem a jak mě přijímali na ambulanci do nem. tak mi ho taky udělali a když přijdeš na ambulanci do nem. tak tě vemou určitě, kdybys jim třeba řekla, že tě to tlačí na spodek nebo tak něco, kdyby ses chtěla uklidnit, ale snad Dr. ví co dělá a to ležení ti pomůže, do nemocnice se nikomu nechce, ale jsem ráda, že jsem pod dohledem,ikdyž ten první týden byl krušný, vím že doma bych to 100% nedodržovala a tu mi navíc dávají ty kapačky, tak mi mimísky pěkně vykrmili 😉 ale ty lež a držím palečky, aby jsi do nemocnice nemusela 😉

adrosek
2. čer 2009

-jojo lenul tak jak píše hanulka,hlavně odpočívej pěkně
-já se pro dnešek loučím a zítra tedy papa

luzza
3. čer 2009

dobré ránko 🙂
vstávám s domčou do školy 😝 ,z postele vylézám jak myška,aby holky ještě chvíli spaly 😉 když se vzbudí všichni naráz,je tu pak děsnej blázinec 😀

luzza
3. čer 2009

tak dneska jsem kojila v 0,15 ,pak ve 4,15 a holky zatím ještě spěj... (ale už se začínaj vrtět a vzdychat 😀 )
zase v noci děsně prděly 😝 😀

hanulka3112
3. čer 2009

Dobré ráno holky, tak já čekám na vizitu a pak utz a ktg, tak pak pisnu 😉 🙂

luzza
3. čer 2009

tak držíme palce hanul 😉 🙂

artepka jde dneska domů 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂