Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

zanetik
24. čer 2009

Adrosku tak pro mě by to nemělo smysl, jsem zjistila, že když jsou unavený tak vypijou míň, někdy si myslím, že nepijou a vypijou hodně, takže při dopoledním krmení třeba vypijou 80ml a po 4h 120ml což jsou dost rozdíly, ale pokud vám to tak vyhovuje a neublinkávají tak proč ne..

luzza
24. čer 2009

holky
něco na ukázku 😀 😀 😀
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

myska77
25. čer 2009

Ahoj holky,

Luzzy: krasna znacka 😀 Ja si chci nechat vyrobit samolepku na auto se jmeny kluku, ze jsou vzadu 😉

S tim kojenim pojednom nebo naraz, taky jsem si rikala jak je budu kojit na navstevach, ze tam se asi nesvliknu a nebudu je moci kojit dohromady, ze to asi bude muset jit pojednom.

Veru: drzim palce na kontrole, ja za chvili taky vyrazim. Uz se chci domluvit na necem blizsim, ale obavam se, ze mi reknou klasicky prijdte za 2 tydny nabo za tyden. Tyhle 3 noci byli zase desny 😅

Lenka to ma asi lepsi, kdyz bude pod dohledem do toho 35.tt, aspon bude mit jistotu, ze se nic nestane, i kdyz je to vopruz v tom spitale.

myska77
25. čer 2009

Kacatko: nechtela jsem na Tebe zapomenout, ono tady bude jeste vic holek tusim. S tim UTZkem az v 38.tt se mi to taky nezda, je to az za mesic od Tveho posledniho. Naopak ted ke konci by Ti ho meli delat ne-li kazdy tyden, aby kontrolovali prutoky a soumernost plodu. Ja byt Tebou, tak si sama nekam zajdu pro klid duse. Ja to tak delala, kdyz jsem jeste byla v peci gyndr. a nechtel me posilat na UTZ. Kdyz si to zaplatis nekde, tak Ti nereknou ani popel.

Veru: ty kalhotky jsem si taky zkousela, ja tedy nemam ty jednorazove, mam takove jako boxerky taky sitovane a jsou i praci a silene pohodlne. Ty jednorazove taky jeste mozna dokoupim v lekarne az v porodnici az jak budou potreba.

adrosek
25. čer 2009

-zanetik tak je vážíš tedy před a po jídle pokaždé,možná sem se už ptala?
-já je zkouším kojit obě dohromady,mám dojem že někdy pijou víc a někdy mín a někdy si dají ještě ten dokrm pokud chtějí tedy,no musíme se zaběhnout ještě pořádně tak uvidíme tedy
-tak já je nakrmila a nějak nemůžou zaspat krasotinky tak nevím,mrčí tam v postýlce tak snad se brzy unaví 🙂
-jinak včera tady byla dr. a dopadlo to ok tak za týden jdeme zase k dr.na kontrolu

adrosek
25. čer 2009

-holky tak jsem dala konečně fotky do alba tak se kukněte tedy 🙂

myska77
25. čer 2009

Jezis Adrosku holky jsou uplne dokonale 😀 Kolik, ze to mely po porodu, prijdou mi pekne dopecene, na to, ze si rodila v 36.tt. Nebo v kolikatym presne?

Ja se jinak vratila z poradny ☹ Chteji mi nechat kluky az do 38.tt pokud neporodim sama do te doby. Holky ja uz nemuzu, jsem uplne zdeptana ☹ Na UTZ bylo A porad hlavou dole, ale uz bylo tak narvane v panvi, ze ty kosti UTZ nemohl prosvitit a tudiz ho nemohli poradne zmerit. Ma porad min vody, ale pry nic dramatickyho. a B uz se zase otocilo, otaci se kazdy tyden. Ted je zase zadkem dolu, takze opet cisar. Ma cca 2400gr, ale taky se ji uz spatne meril, protoze se desne mlel. Poradna OK, cipek uz neni, ale otevreni se nezvetsuje, takze pokracuju v magnesiu do 37.tt a pak ho vysadime. Holky kdyz to uz nedam, desne me boli kriz, tak ze mi i vytrysknou kolikrat slzy, nespala jsem uz ani nevim kdy atd. Vim, ze to mame vsichni stejne, ale proc nekoho berou v 36.tt na kudlu ez reci a me delaji tohle? Kdyby v Praze byla porodnice, kde me vezmou bez registrace a maji dobrou peci o dvojcata, tak tam hned jdu. Musim si jit ted lehnout, mam dost.

Veru: dej pak vedet jak si dopadla Ty.

adrosek
25. čer 2009

-no po porodu měly 2800gr a 2630gr,jo tam vypadají jako pěkní cvalíci,potom zhubly na 2520gr a 2700gr mají momentálně,no musíme pěkně papkat aby nabraly sílu a pěkně rostly
-myska tak to ti věřím tedy že toho máš už plné zuby,já toho měla taky a jsem ráda že šli holky už ven,taky jsem nespala a břicho mě bolelo čím dál víc atd.,nevím proč někde nechávají tak dlouho a někde ne,asi záleží aj na dr. a na domluvě,tak to nějak vydrž holka

adrosek
25. čer 2009

-holky tak nevím jestli je mám nechat chrupkat nebo je budit po těch 3.hodkách?

lea77
25. čer 2009

ahoj Myska, taky ještě čekám kdy se ozve Veru.. to ti věřím, že už je to náročné, mně už taky není nic moc, nevím jak mám sedět, ležet ...žene se bouřka, tak třeba pojedem 🙂
Zítra končím 37tt ...
čípek už taky nemám žádný, já jsem magnézko vysadila v 36tt+1, doktorka mi řekla, že do konce 36tt to mám brát, tak nevím, ale pak mi zase řekla, že to můžu brát pokud ho mám.
A kdy jdeš zase na kontrolu?

krista
25. čer 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

adrosek
25. čer 2009

-protože mám dojem když jej zbudiím po těch 3.hodinách tak někdy nechtějí vůbec jíst nebo málo,taky se pak bojím že když je dokrmujem tak aby si nezvykly na ten dokrm potom

luzza
25. čer 2009

adrosku
zkoukla jsem fotky,holky jsou naprosto úžasný 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

luzza
25. čer 2009

adrosku
já je budila jen v porodnici, doma už ne 😉

luzza
25. čer 2009

mysi
my máme v autě samolepu DVOJČATA NA PALUBĚ 😀

adrosek
25. čer 2009

-no asi už nebudem,pač když je budím po 3.hodinách tak někdy nechtějí jíst vůbec,jako např.nyní
-tak je asi nechám po 4.hodinách,bojím se zase aby přibíraly

luzza
25. čer 2009

jinak...
eliška má zřejmě tříselní kýlu ☹ ☹ ☹ ☹
zítra jdeme na šestinedělní prohlídku,tak to tam rovnou ukážem ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
jsem z toho smutná...

adrosek
25. čer 2009

-jé luzza tak potom dej vědět tedy,budeme na tebe myslet

blucka
25. čer 2009

Ahojky,
vsetka vas zdravim..... 🙂
Adrosku, ja sa ich snazim cez den budit po 3hodinach, ale v noci ich nechavam ked vstanu, tiez sa bojim aby neprestali priberat. V porodnici nam povedali, ze by mali papat minim 6x/den.tak uvidime ako to bude vyhovovat.Idem juknut foto, tiez nejake pridam.
Prikrm som im zacala ponukat len na vecer, vypada, ze im to vyhovuje...
Myska, kocko vydrz, ja si myslim, ze ked mimca zistia, ze chcu von pojdu aj skor, viem ze je to tazke ja rodila v 38+4tt a mala som toho plne kecky. Hrozne to zavisi na doktoroch. Neviem o com ste sa bavili s tym UZV, ale mne ho az do porodu tiez robili raz do mesiaca.
Luzz, uvidis co ti povedia na prehliadke ☹ , daj vediet.
Ja mam pocit, ze keby som mala len Sebastianka tak sa asi nudim, no ale Adamek je sidlo, po papkani mu trva kym zaspi a skusa to na nas. Snad si vezme z brasku priklad a aspon v noci bude spinkat. 😵

blucka
25. čer 2009

Adrosku, holcicky su krasne, Adelka ma vlaskov... 😀 😵

adrosek
25. čer 2009

-děkujem blucka,jojo sou to vlasáči teda a pořádní
-já jim taky tem dokrm budem dávat méně,pač se mi pak zdá že mi nechtějí papkat z prsa,tak aby si nezvykly na ten dokrm
-no u nás taky jedna po jídle hned zaspí a druhá mrčí a taky zkouší to na nás,ale střídají se vtom mám dojem

adrosek
25. čer 2009

-blucka taky pak dodej foto nějaké kluků

blucka
25. čer 2009

Adrosku, ja mam tiez dojem, ze su obcas lenivy papakat z prsu, ale myslim, si ze si naozaj vezmu to co potrebuju, niekedy mi dokrm odmietnu.Musim pridat len ich stiahnut z fotaku 😅 .

adrosek
25. čer 2009

-asi ano blucka,je pravda že až budou mít hlad tak si řeknou že?

luzza
25. čer 2009

adrosku,bluci
my máme nelinku taky jen na papání a spinkání 😀 ,je to strašně hodný miminko 😅 až neuvěřitelný 😅
a eliška je živější 😀 ,spí méně,než nelča a taky jí trvá dlouho než usne... je prostě úplně jiná 😀 😀 😀 říkáme jí eliška keliška 😀 😀 protože furt valí ty svoje očka a sleduje,aby jí něco kolem neuteklo 😀 😀 nelince je všechno fuk 😅 😅

adrosek
25. čer 2009

-jojo tak je to aj unás u Adélky,má oči jako rys místo aby spala hned,taky ji trvá než zachrupká a poplakává většinou,no každá jsou jiné úplně 🙂
-tak sme napapkaní a ted čekáme než zaspinkají

zanetik
25. čer 2009

Ahojda dvojmamky
Adrosku ano když kojím doma, tak vážím pokaždé před a po kojení, třeba dnes si vypila Nela 150ml, tak jsem ji příkrm už nedávala,ale teď nám tak 14dní stávkovala, že příkrm nechtěla, plivala lahvičku a když jsem ji nalákala na malíček, tak ten svůj příděl vyjela jak nic...takže by 14dní jedla dost málo a to bych nerada...a zase aby se nepřejídaly, to taky není dobrý...jinak naše holky jsou taky asi každá jiná Nela je hodnější a usměvavější, ale Verunka je taky smíšek, jen ji třeba trvá než se probudí a víc pobrekává...

jankatr
autor
25. čer 2009

Holky - tak od zítra mám o jedno dítko míň... - na týden - Daník jede s babičkou do Chorvatska 😎 😎 😎 Ale mám obavy že si asi moc vody neužije... - dneska mi říkala kamoška že její tchánovci jsou někde na jihu a mají tak max. kolem 20oC - a oni jedou někam na sever... 🙄 🙄 🙄

Dneska jsme se byli podívat na hasiče - bylo tu u nás mistrovství republiky v požárním sportu - škoda jen že bylo tak hnusně... 🙄 🙄 🙄 Ještě že se tam dalo zajet na tribunu i s kočárkem - to bylo vždycky jak když zatáhete za splachovadlo. Docela mě překvapilo že závodili i v těch průtržích... - vůbec jsem jim to teda nezáviděla. No ale Daník se tam vyřádil, měli tam bubeníky tak fandil s nima, a hulákal a pískal na píšťalku - no prostě něco pro něj. A dopoledne prej prohlásil že až bude velkej tak bude taky hasičem - a babička mu povídá: "tak to budeš taky takhle závodit?" a on na to:" ne já budu jenom na zemi a budu je hlídat aby nedělali nějaký voloviny..." 😀 😀 😀

luzza
25. čer 2009

žanetko
tak to máte taky každou jinou 😀 😀 to sme se sešly 😀 😀

luzza
25. čer 2009

holky
jirka stáhnul z netu relaxační hudbu pro miminka 🙂
pouštíme holkám k večernímu usínání CD a je to dojemný 🙂
usnul by u toho i dospělej 😅