Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
29. čer 2009

-jo blucka taky mám ten dojem jak píšeš přesně tak,trvá mi to tak do hodinky,tak to není zase tak strašné,někdy aj méně záleží jak pijou a pokud u toho nespí většinou,pač to je musím budit a trvá to tím pádem déle,až se to pořádně naučí a trocha povyrostou tak budem kojit společně
-jinak tady začalo pěkně bouřit a pršet takže zase holky ven nedám na balkon,možná posléze 😒
-no na to boulení si moc dobře vzpomínám,ještě ted mě to bolí když si to uvědomím jak se tam ty roštandy mlely jedna ces druhou
-lea tak snad už budeš vědět zítra více tedy
-holky všechny se opatrujte a držte se

adrosek
29. čer 2009

-holky ještě se chcem zeptat používáte něco na stažení břicha nebo jenom cvičíte,myslím nějaký pás nebo kalhotky,já si chcem asi něco pořídit

luzza
29. čer 2009

ZPRÁVA OD ARTEP!!!!!!!!!! 🙂 🙂
NEMĚLA JSEM ČAS NA MK,JEZDILA JSEM DVAKRÁT DENNĚ DO HK NA KOJENÍ A S MLÍKEM.ODE DNEŠKA JSEM V NEMOCNICI S NIMA,KOJIME A PRIBÝVÁME.OBA MAJÍ 2 KG.POZDRAVUJ HOLKY,ZE NA VŠECHNY MOC MYSLÍM,JAK VÁLČÍ. 🙂 🙂

luzza
29. čer 2009

adrosku
já používám stahovací kalhotky...jsou super 😉

luzza
29. čer 2009

ahoj všem 🙂
dopoledne mi nešel MK 😠 a odpoledne jsme ztrávili venku a u našich...
zítra jedeme na kontrolu s kyčlema a s eliškou na tu dětskou chíru...

luzza
29. čer 2009

ZPRÁVA OD VERULEG 🙂
VŠECHNY VÁS MOC ZDRAVÍM 🙂 KYČLE,LEDVINY AJ.OK. AKORÁT TO VYPADÁ NA LAMPU.SNAŽÍME SE KOJIT.DOMINIK MI VOZÍ JESTŘABINU.PSYCHICKY UŽ JSEM NA TOM LÍP.VIKTOREK MI DĚLÁ RADOST.ZAS SE OZVU...V+V

luzza
29. čer 2009

holky
jak píšete o tom kojení
ze začátku jsem je taky kojila spíš zvlášt...ale ted už jsme tak šikovní a sehraní,že většinou papáme naráz 😉 😀
už si to umí pěkně najít a podržet pevně samy 😉

hanulka3112
29. čer 2009

Ahojky holky, konečně jsem se dostala i za váma, ikdyž teda nemám sílu dočítat, budete moc hodné když mi napíšete nějaké novinky ať jsem v obraze 😉 🙂 jinak malí jsou zlatí hezky spinkají, dnes jsem je konečně vyvezla na projížďku, ale jen na chvilku, bo se tu zase hnala nějaká hrůza a pořád je tu počasí pod psa, no hrůza měli jsme tu ty povodně, my naštěstí v pohodě, málem to bylo ve sklepě, ale soused pod náma to odnesl vylil se mu tam náš potok přímo před barák a bylo to jak běsnící řeka, ale nejhorší ty vesnice okolo nás, to jak bylo ve zprávách kolem Nového jičína, je to hned za kopečkem asi 10min autem ☹ chudáci lidi můj tama jel a říkal, že tomu nemohl ani věřit ☹

luzza
29. čer 2009

hanul
ty povodně jsou fakt hrůza ☹ ☹
my teda naštěstí bydlíme hodně vysoko,voda tu nikdy nebyla...bydlíme kus pod Sněžníkem...
a vůbec severním čechám se to zatím vyhnulo...
ale když vidím tu hrůzu v republice ☹ ☹ tak mi je to moc líto ☹

luzza
29. čer 2009

hanul
no u nás nic nového...
holky jsou zlatý...dnes vstávaly na kojení až ve tři ráno 😅 😅 ale málem mi praskly prsa 😀
v šesti týdnech vážej 4210 a 3600...
eliška má tříselní kýlu a čeká jí oprace ☹ ,zítra jedeme na dětskou chíru se objednat...
jinak je u nás vše ok 🙂 😉

adrosek
29. čer 2009

-ahojík holky,tak vás zdravím,tak my jsme popapkaly a ted spinkáme,tak zase do devíti máme pauzu než zase budou ti hladovci se hlásit k jídlu 🙂
-jojo luzza si taky myslím,že až naberou sílu a naučí se papkat pořádně tak pak to půjde že je budem kojit současně
-jinak děkujeme za zprávy od veruleg a artep
-veruleg si moc statečná a myslíme na tebe
-no tady se prohnala pěkná spoušt tedy,hřmělo tady a blesky jenom lítaly tak snad už bude pokoj,ty povodně je to strašné,chudáci lidi akorát kukáme na zprávy kde to ukazují ☹

jankatr
autor
29. čer 2009

Hanulko - u nás taky pohodička - kluci rostou jak o život a jsou hodnoučký - většinou vstáváme až tak kolem 4 hod ráno - takže luxuska 😎 😵
Jestli chceš juknout na fotečky tak tady jsou http://jankatr.rajce.idnes.cz/

myska77
30. čer 2009

Ahoj holky,

dobre ranko. Tak v 8 jedem do te porodky domluvit se na porodu. Jestli to neudelaji dneska tak uz vazne skocim z mostu. Dnesni noc vypadala asi tak, ze jsem byla asi 6x ve vane, z balkonu jsem chtela vyskocit tak co 5 minut a kapesniku jsem prorvala nepocitane. Pridala se mi super bolest. Permanentne mam vystrelovaci bolest do trisel, ktera zaroven projede az do krize a taky celym stehnem, coz se luxusni, protoze pak par sekund nemuzu chodit a pokud stojim, tak upadnu. Bricho mam tvrde uz tak casto, ze ani nepoznam mezery mezi stahy, vana ma uz jen chabe ucinky. Jestli mi je nevyndaji dneska tak si je snad uz vyndam sama.

Jsem rada, ze Artep a Veru statecne bojuji, ted uz bude jen a jen dobre.

Leni: gratuluju moc k bytu, to dost pomuze ted s prckama prestehovat se do vetsiho. Snad se tam rychle zabydlite a neudres se tam, Hlavne to neprehanej s uklidem pred porodem, radsi to nech pripravit manzela, ono to stejne bude jeste dlouho trvat nez si to tam nacincas podle sveho 😵

Tak holky zatim pa, jdu se chystat a do vecera urcite napisu a jestli ne, tak jsem mrtva po porodu 😀 , ale moc nadeji si bohuzel nedavam, to bych asi chtela uz moc. No uvidime.

luzza
30. čer 2009

mysi
tak já už jsem teda děsně zvědavá!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sorbona13
30. čer 2009

ahoj, jsem tu jen a skok, včera jsem měla sraz s kacatkem a říkala mi o mysce, tak MOC DRŽÍM PALCE, AT MÁŠ KLUKY BRZY U SEBE!!!!

luzza
30. čer 2009

holky
tak mi dnes vyrážíme na kyčle na chirurgii,takže se ozvu asi až navečer... 🙂
opatrujte se tu 😉 🙂

lea77
30. čer 2009

ahoj holky, jsem zpátky z kontroly. Tak to vypadá na vyvolání, ve čtvrtek mám nástup do porodnice na 7 hodin na ráno. Tak se budu snažit ať tomu nějak pomůžu. Nějaké rady byste mi mohli poslat 🙂
Vypadá to na normální porod. Ve čtvrtek budu 37tt+6. Ale dětičky nejsou nějak velké kolem 2 kg, snad to nevadí. Možná je to měření nepřesné.

Myska, jsem zvědavá co ty dneska, brzy se ozvi.

lea77
30. čer 2009

Holky, zjistila jsem teď, že trochu špiním po té kontrole, ale to se asi může stát, že jo?

adrosek
30. čer 2009

-ahojík holky,taky vás dneska zdravíma přeji všem hezký den,dneska je unás slunečno tak snad to vydrží aji konečně 🙂
-my dneska dali holky na balkon na hodinku at se trocha vyvětrají a nadýchají jiného vzduchu než co je doma,se jim to líbilo pač chrupkaly pěkně
-jinak ted spinkají,sice jedna tam pomrčuje ale ze spaní mám ten dojem nebo se jentak občas protahuje,vypadá to někdy jakoby tlačila nebo co,myslím že to psala tady aj luzza že ji to dělá jedna že?
-jinak myska tak at dobře dopadneš tedy,budeme na tebe myslet a vydrž holka
-jinak luzza vám taky at kontrola dopadne ok a potom dej vědět jak a co tedy
-lea mě taky pak dr.říkal že můžem trocha špinit potom vyšetření tak si myslím že by to nemělo nic být

luzza
30. čer 2009

když se něco může pokazit,tak většinou mě 🙄 🙄 🙄
ráno jsem pracně sbalila holky i se všema krámama co potřebujem na výlety po doktorech a když seděly ukurtovaný v autě,kde bylo 40 stupnů,nenastartovalo mi auto 😖 😖 😖 😖
takže z toho nebylo dneska nic...
normálně jsem se rozbrečela,vypakovala auto a zalezla domů...neměla jsem náladu ani na MK ☹
holky jsem nakojila a šla s nima spát...a spaly jsme do 3 😠 😠 😠
ted už je mi líp.. 😔

myska77
30. čer 2009

Lea: jojo, to spineni je normalni, ja ted vzdy po kazde kontrole i krvacela. Ale vzdy to byla mex. az dve slipove vlozky, nesmi to trvat napr. dva dny. Jinak gratuluju k tak super tydnu a terminu porodu 😵

Jinak jsem od rana v tom KLadne, holky tady jsou tak mili az to nemuze byt ani pravda. Vykaslu se na celou slavnou Prahu a chci odrodit tady. Rano me prijal primar, super clovek, popovidali jsme si, vsechno mi vysvetlil, jaka rizika i plusy by mel ten cisar ted v tomhle tydnu (dnes 35+5tt) a prijmul me s tim, ze mi udelaji vsechna vysetreni, krev, moc, EKG, monitor , UTZ atd. jako uz i pripravu na cisare a zitra rano si promluvime, rekne mi vysledky vseho a rozhodnem se co se mnou. Kdyz budu trvat na tom cisari, tak ho naplanujem, ale rovnou rekl, ze by radeji, kdybych vydrzela do 37.tt aspon, ze tak detem pripravim lepsi vsup do zivota. Ze jeho znama si vynutila cisare a pak cely prvni rok byla holka desne nemocna, astma atd. Tohle vsechno chapu a je mi to jasny, ale kdyz ono to holky fakt uz nejde vydrzet ☹ Nebo jsem takova hysterka a krkavci matka? Vzdyt preci ten tyden nemuze hrat az takovou roli. Vyvinuti preci jsou a jestli budou vazit 2,5 nebo 2,7 uz je fuk, ne? Ja myslela, ze se ted uz usazuje jen ten tuk pod kuzi. Holky poradte. Rekla bych si o cisare okamzite, manzel me i podpori, ale nechci si pak cely zivot neco vycitat, ze jsem nevydrzela tyden.

myska77
30. čer 2009

Luzzy, kocko, to je mi moc lito, co s tim autem je, uz vis? Je to silene pakovani a stehovani narodu a pak zase zpet, vid, uplne Te chapu. Hlavu vzhuru, takovych situaci jeste bude. Hlavne, ze se ted vyspis, vzpomen si na konci tehu, jak jsme si spolu skuhraly. Spanek Ti uprimne zavidim, ale hlavne preju 😵

luzza
30. čer 2009

mysko
máš pravdu 😉 😵

myska77
30. čer 2009

Luzzy a co myslis o tom cisari? sla bys do toho? kazdy nazor se mi ted hodi.

kacatko000
30. čer 2009

ahoj holky

tak já taky už hlásím krizi, padám na hubu,nevím jestli jsem to včera přehnala s chozením, ale tuhle noc a dnešek si už fakt nechci zopáknout. můžete mi říct jak jste to vydržely tak daleko Bluci, Leo Androsku a Luzzi??? já už fakt nemůžu.

Mysko to je mi líto, že jsi měla takovou noc a můžu ti říct, že v tom nejsi sama. Já měla celou noc kontrakce, břicho jsem měla jak kámen, do toho kluci se začali boulit a nemínili toho nechat ani na chvilku, přišlo mi jako kdyby se tam chtěli narovnat či ci, nebyla to jen noho a nebo zadek, ale úplně celej hřbet se narovnal, nohy taky, jako kdybych tam měla prkno. Do toho mě strašně ale fakt strašně bolely klouby a kosti, kotníky mě bolely tak, že jsem ani nemohla chodit, ramena, zápěstí no děs. Nakonec jsem v 5 hodin ráno taky skončila ve vaně a byla tam až do 7 h. Tošku mi to pomohlo, ale to bych tam musela ležet furt. Ted taky mám celý den bolesti, břicho mě pernamentně bolí jako při menstruaci a je mi celkově špatně. Ohledně toho rozhodnutí....já si taky myslela, že týden už nehraje roli, hlavně když jsem doktora prosila at mi to aspon naplánuje na 37 týden, ale on prostě trvá na 38+0 nejdříve!! prý je to velkej rozdíl. Taky to vše chápu a chci pro děti to nejlepší ale v těch situacích jako zažívám v noci, mám pocit že to prostě nejde tak dlouho ještě čekat. Mysko kdyby v noci někdo nabídnul že kluky vyndá, tak neváhám ani minutu, ale jakmile se situace trošičku uklidní, tak si zase říkám, že nechci něco riskovat...Moc jsem ti neporadila co??
A jaká ti říkal, ty rizika?? Mě doktor říkal taky o astmatu, jenže ty co roděj dříve, tak jsou taky v pohodě. Já sama fakt nevím

kacatko000
30. čer 2009

holky omlouvám se že tak zkuhrám, ale nevím komu jinému to říct. Nechci vypadat jako, že nic nevydržím ale ted už mám fakt dost ☹

luzzi to máš fakt smůlu, to muselo být na palici, člověk než se vypraví z dvěma mimčama tak je rád, že to nějak zvládne a pak nejede auto 😝
jinak moc děkujem za zprávičky od artíka a veru, moc je obě pozdravuj. veruleg je dobře že už je na tom malinko líp, viktorek ji potřebuje a ona jeho, jen on ji ted pomůže zmírnit bolest.

lea takže už to máš za dveřma, to je super, stejně si fakt držák 🙂 klobouk dolů holka, já už budu na umření pokud se tam dostanu.

lenul to je paráda s tím bytem, gratuluju, budete mít i čas to připravit, i když i tak to bude náročné, ale vy to potřebujete, větší byt je k nezaplacení

hanulko zdravím tě, ty povodně to je děs, když byly v roce 1997 tak jsem ještě bydlela na moravě a viděla jsem na vlastní oči tu zkázu a ted je to ještě horší. Chudáci ty lidi, tenkrát přišly o barák a ted znova, to je na mašly. A nejhorší je to, že ti starší lidi už nemaj ani prostředky ani sílu to opravovat. A ten náš stát se zrovna dvakrát neumí o ty lidi postarat.Je to fakt smutný

adrosek
30. čer 2009

-ahojík holky,tak luzza to tedy naštve,to bych se taky asi rozbrečela jako,no prostě když se něco nedaří tak to stojí za to že?tak sis odpočinula aspon trošku ne a vyspala se a hned je líp co?
-myska věřím ti že už ti je asi hrozně,no mě dr.stále říkal aspon do ukončeného 36.týdne,ale bol to boj taky ti řeknu

myska77
30. čer 2009

Kacatko tak popis Tve noci bych mohla okopirovat a napsat ho sem taky, uplne Ti rozumim a mam to do puntiku to same, je to fakt sila vid? Ja uz jsem na kluky i sprosta v takovych chvilich a presne jak pises, kdyby mi nekdo rekl, ze je vynda, reknu mu at reze 😝 Je to fakt k nevydrzeni a jen si poskuhrej, ja to sem hrnu vzdy z prvni. Od toho tady jsme, ne? Kazde rani po snidani si taky rikam, ze jsem hrozna, ze oni za to preci nemuzou, ale jak padne 12:00 po obede, tak zacnou a trva to do 6 do rana, takze taky uz cumim jak husa do flasky a co je to spanek si uz jen matne vybavuju.

K tem rizikum mi rekl, ze deti muzou byt v prvnim roce vic nemocne, mit treba to astma, ale jinak nic zasadniho. Tohle vsechno muzou mit i zdrave donosene deti, ruzne atopicke exemy atd. Ja prave nevim, jestli tyden zivota v brise udela takovy rozdil ve vyvoji ve srovnani s tim jak trpime. Me doktor taky rekl, ze se se mnou driv jak ve 38.tt nebude bavit, tak jsem si nasla jinou porodnici.

kacatko000
30. čer 2009

mysko já si to taky myslím, že astma a vše ostatní můžou mít i zdravé děti a že ten týden navíc nemůže být přeci takovaj rozdíl, ale doktor do mě furt hučí, že to není pravda.Já ale vím, že to moje tělo fakt nezvládá, měřím nějakých 169 cm a te na začátku 35 týdne mám 62 kilo, ale je to vše jen v břichu, jinak jsem jako tyčka a dnes ani nemůžu chodit jak mě bolí ty klouby a kosti a i když ležím, tak mě úplně hoří kolena, v kotníkách mě škube a třepu se jak ratlík.

myska77
30. čer 2009

No Kacatko koukam, ze jsme na tom uplne stejne. Ja mam 170 cm a vazim 66 kg., zacinala jsem na 55 a moje telo uz to taky nezvlada. Kriz uz necitim a klouby jak pises jsou smrt. Taky mi porad strili bolest do trisel a do stehen 😅