Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
25. srp 2009

jani
tak to tě úplně chápu...to ten chlap spíš práci přidělá 😅 ,já tu mám přes týden taky celkem uklizeno,ale jak jirka přijede,je tu bordel jak v tanku 😝

jinak vaše fotečky na rajčeti hlídám 😉 😀

a jsi šikulka,že už jezdíš 🙂 🙂 za chvíli ti to ani nepřijde 🙂 ještě že ses dokopala 🙂 teď jsi už za vodou 😵

veruleg
25. srp 2009

ahoj holky

Tak my jsme byli vcera s Viktorkem u pani dokotrky. Docela dost z nej crcela spis voda a hlavne temer vsechny stolicky byli do zelena. Tak nam vzala ster z plinek a uvidime ve ctvrtek. Pry to muze byt i tema kojicima cajema. Je fakt ze minuly tyden jsem pila jestrabinu jak diva neb jsem mela pocit ze furt nema dost....tak uvidime. Ted uz si mam dat jen jeden hrnicek bylinek za den, nektere deti pry na to reagujou vic. Tak snad uz bude vic zluto 😕
Jinak Viky vazi 4210g.....za posledni tri tydny pribral 450g coz pry jde....predtim pribral i 900g.

Ted nejvetsi zmena....budem se stehovat do Rakouska, takze zacinam zjistovat co a jak s pojistenim, s doktorama apod. To bude neco 😔

Jani : no super s tim jezdenim...ja zatim byla jen 2x s tou tchyni a od te doby zase nic 😔

Kaci : taky bych je nechala v noci spat.Oni si urco reknou. My uz mame nekdy i 7 hodin coz je luxus. Zatim se to stalo jen parkrat ale doufam v lepsi zitrky. Drzim pesticky a myslim na Tebe a kluky 😉

sorbona13
25. srp 2009

ahoj holky, jsem tu zas jen na skok. Včera jsme poprvé nakojili u obou kluků plnou dávku bez kloboučku, dneska Honzík trochu stávkuje, ale snad časem nebudou kloboučky potřebovat vůbec. Je zajímavý, že bez kloboučku si i z toho horšího prsa vytáhnou 40-60ml, s kloboučkem to bylo tak 35ml a musela jsem dokrmovat ještě z toho lepšího. Včera oba strašně řvali v postýlce, tak jsem je dala do kočáru a byl klid. Musím koupit ještě monitory respisense, mám strach je v kočáru nechat bez monitoru, pořád na ně koukám. V postýlkách máme Babysense a když jsme byli min. týden na chatě, tak jsem je dala i do kočárku, ale nechci to pořád přendavat, aby se nepoškodili. Nemáte někdo s respisense zkušenosti?
Zítra nás čekají kontrolní odběry a neurologie, tak jsem zvědavá, jaký budou výsledky.

jankatr: super fotečky 🙂 A jsi šikulka, že takhle jezdíš, za chvíli si troufneš i do neznámých krajin 🙂
veruleg: nám pediatrička řekla, že mají kluci přibírat 100-150g týdně, takže Viktorek přibírá ukázkově 🙂

myska77
25. srp 2009

Ahoj holky,

Veru: kamoska taky mela u dcerky zelenou stolicku a rekli ji, ze pije jen to predni mliko a k tomu zadnimu se nedostane, taky dobre bribirala, ale proste desne hltala a pak odpadla a nestihla si vzit pry to zadni mliko. Tak drzim palce, aby to bylo jen tema bylinkama. Tak tedy do Rakouska, no to mas ted tedy co delat, stehovani neni nikdy prijemny. Kdyz clovek pomine ty kramy na baleni, tak horsi je to vyrizovani na uradech jak rikas. Manzel tam ma praci nebo proc se stehujete? Uz se ale tesis az budes pryc od tchyne, vid? 😎

Luzzy: obdivuju Te, jak to zvladas se tremi detmi sama po cely tyden. Ja jsem stastna, kdyz vecer prijde manzel a chvili se jim venuje, jdou treba jeste ven a ja mam chvili klidu pro sebe.

Jinak jsem uz poridila tu klokanku, je super a deti se v ni nosi uplne sami. Ma super bederni pas a zadovy system, je pro deti od 3,5 mesicu az do 12 kil, nemusi ty deti jeste ani drzet hlavicku, je tam super fixace te hlavicky. Tak ted snad budu chodit ven casteji.

Vcera jsme byli s detma na 6 tydenni kontrole, oba maji 3,920 kg, meri 55 cm a obvod hlavicky 38cm, tak nas pochvalila. Potnicky u Matyska se pomalu ztraceji a kluci se maji cile k svetu.

Jinak zitra odjizdime do toho Chorvatska, ptala jsem se na to doktorky a vylozene nam to bdoporucila, ze po sestinedeli se s detma autem muze kamkoliv a more jim pry jen prospeje, mame je i v nem koupat a tu sul jim nechat na telicku co nejdyl, ze je to skvela desinfekce a zlepsi se ty potnicky atd. Tak jsem rada, ze nedelame nic co jim uskodi. jen samo nesmi na slunicko.

Janka: super fotky, taky se divam prubezne 😵 A ses sikula s tim autem, je to takhle pohodlnejsi, vid?

luzza
25. srp 2009

mysi
taky chodíme s manžou o víkendu klokánkovat 😀 je to fakt moc příjemný a holky koukaj na všechno kolem...tím se hezky unaví 😀 😀
no doma to musím zvládnout 😅 jirka je rád,že má dobrou práci a slušný příjem,tak tohle je ta daň,nó 😒 ...ale ty víkendy maximálně využíváme a jirka je s holkama od rána do večera...někdy mám pocit,že je sežere 😀 😀
jinak já bych si teda s holkama k moři netroufla...to tě obdivuju zase já 😅 😅 my to necháme až na příští léto,kdy už budou běhat 🙂

sorbonko
tak zítra vám budu držet palce,ať všechno dobře dopadne 🙂

veru
aspoň se už odlepíte od tchánovců 😉 😉 😝 😀

myska77
25. srp 2009

Kacatko: ja bych je v noci taky nebudila, bud rada, ze spi, pokud dobre prospivaji, tak neni treba do nich hustit mliko, oni ted uz deti vedi co potrebuji. Me se kluci v noci budi po 3-4 hodinach a pres den porad po 3. Pres den taky moc nespi, vetsinou se mi je podari uspat tak jen mezi jednim kojenim, vetsinou nekdy po obede. JInak bud cumakuji nebo rvou, ze se chteji chovat a pozorovat vse kolem, tak jim neco vypravim nebo jen tak blbnem na hraci dece. Vzdy kojim oba najednou, kdyz se vzbudi jeden, tak pak vzbudim i toho druheho, nekdy se mu nechce, tak ho kojim v poloze na tanecnika a jeste mu to prso trochu primackavam, pres den at se snazi ale sam 😵

Zanet a spis na tom brisku taky. Ja to tvrde brisko mela taky, ale spala jsem casto na polstarku a ono se to vtahlo. Nespim na nem celou noc, jen chvili, ono to zase az tak pohodlne neni. Ja uz zacala cvicit pred sestinedelim jen tak zlehka ty sikme brisaky, zkusila jsem i ty prime co to udela, ale jeste to trochu bolelo, tak to nehrotim a pockam. Ty bolesti pri otaceni znam taky, na to mi poradila fyzioterapeutka tu Mojzisovou, stahovani panevniho dna. Ono se to nezda, ze to souvisi,ale souvisi to dost a po case to fakt prestalo. Tak drzim palce.

kacatko000
25. srp 2009

Ahoj holky
děkuji za rady. Tuhle noc jsem je nechala spát a napřed vydrželi spinkat 4,5 hod a pak se budili po těch 3 hodinách ale jelikož nás trápilo v noci bříško, napřed u patrička a pak u danečka tak jsme se moc nevyspali. začala jsem kluky zavinovat do plíny i s ručičkama, jsou z nich takové housenky a přijde mi že jsou klidnější, ale musí to být fakt na pevno a musí mít ruce u těla. Jinak my jdeme k mudr zítra ale co jsme byli před týdnem tak Daneček měl 2560 a Patriček měl 2820. Patrik přibral za 5 dnů 300 a daneček 150. Jinak krmíme 8x denně a do Danečka ted natlačím někdy i 80 ml ale pořád trochu blinká i když používáme Bebu proti ublinkávání a Patriček vypije i 120 a má ještě hlad ale mudr říkala zatím nezvyšovat dávku, že je to na něj moc.

Mysko tak to se máš, hned bych někam jela, přijde mi že jsem furt zavřená jen doma ☹ prosím tě co jste používali na ty potníčky?? my je máme asi taky, ale nevím přesně jestli je to ono, maj na tvářičce takové červené vřídky a pak se to promění a vypadá to jako bedar.

Jani, luzzi já vás fakt obdivuju jak k tomu zvládáte ještě další dítě a domácnost. Klobouk dolů. Mě přijde že přes den nemám šanci nic udělat, skoro nemám čas jít ani do sprchy. prostě bud řve jeden nebo druhej a nebo oba a maj fakt hysteráky. Bříško to být asi nemůže protože přes den prdí o stošest a taky dáváme kapičky babycalm a ted už i ty probiotické, mám je z polska. jak to děláte vy, necháváte děti řvát??? Patrik by se jen nosil a nebo houpal, jinak pořád řve a daneček ten chce furt jen dudlíka ale neudrží ho dýl jak pár minut a pak řve taky. Dokážou probrečet od krmení do dalšího krmení v kuse, už si říkám co dělám špatně ☹

Veruleg tak ty se stěhuješ pryč jo?? No to vás čeká hromada práce. Ale asi budeš ráda že vypadneš od tchánovců ne.

myska77
25. srp 2009

Kacatko, asi to budou potnicky i u vas, jsou to takove pupinky, ktere vypadaji jak bedary a pak se z nich vyleje takova zluta voda a schne na kuzi a vypada to dost osklive, nam se to slilo v jeden cerveny flek ci skvrna temer na celem obliceji, ale casem to prejde. Nam doktorka dporucila vitaminovou mast Vitella Zinc, je v lekarne volne v prodeji. Ale neprislo mi, ze to pomohlo. Tak na radu Zanetky jsem to nechala byt a jen omyvala vodou a zlepsilo se to samo. Ted je to dost suche a loupe se to, tak to mazi mesickovou masti a ma tvaricky pomalu hladkou jak prdelka. Taky nam pry pomuze ta slana voda u more.
Jinak me taky Mates dokaze prorvat od krmeni do krmeni, tedy driv. Taky jsem mu porad jen podavala dudlika, chovala a za cely den nevylezla z pyzama. Tak jsem rekla a dost. Parkrat jsem ho nechala rvat, on to vydrzi tak 10 max 15 minut, pak mu az dochazi dech a je jak protrzenej, uplne jsem se bala, kdy na me nekdo zavola socialku, ale kamoska rekla, ze ji to pomohlo a taky jo. Za 2 dny si zvyknul, ze hned tak se chovat nebude, kdyz rve a ted si jen zkusi zarvat, a kdyz vidi, ze na nej klidne mluvim, ale nezvedam ho, tak se uklidni a svitori si dal. Chovam je, jen kdyz nejsou roziveni a nedavno jsme s manzelem konstatovali jak mame hodne deti 😵 Ale chtelo je to trochu naucit a taky pevne nervy z nasi strany.

adrosek
25. srp 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím a přeji hezký den všem
-tak s monitorama zkušenost nemám,nemáme doma žádny tak neporadím moc 😉
-jinak u nás holky spinkají vnoci tak od deviti do půl paté do rána takže se vyspíme pěkně,pak ještě tak do osmi jak kdy samozřejmě
-dneska sme zatím doma,ale jak se probudí a napapkají tak vyrazíme ven se vyvětrat zase
-jak dlouho vám holky vydrží ces den bez jídla,mě se zdá že někdy 3.hodky a někdy aj méně tak nevím
-jinak se kukněte-http://milanandrea.rajce.idnes.cz/,jsou tam nějaký aktuální fotky,ještě tam nemáme všechny ale

kacatko000
25. srp 2009

mysko děkuju. U patrika se stává že pokud si ho nevšímáme a necháme ho vyřvat tak je schopnej řvát i hodinu v kuse, pak úplně chrčí jak už nemůže, dokonce už musíme přelepovat pupík protože se mu začal tlačit ven tím řvaním a začala se mu tvořit drobná kýla. jenže když vím, že je přebalenej, nakrmenej, netrápí ho prdy a on řve, já ho vemu a rázem je klid a nebo ho člověk houpe ale musí fakt hodně jinak to nezabírá ale jakmile přestanu houpat třeba i po 30 min kdy vypadá že už tvrdě spí tak se do 5 min probudí a řve. U danečka jsme si mysleli, že dudlík to vyřeší, když ho dumlá tak je hodnej ale jakmile mu vypadne tak řev a to když se mu nechce spát a jen dumlá tak mu ho furt podávám, někdy fakt i celé 3 hodiny. navíc i v noci ho chce, pak sním třeba usne, on mu vypadne a daník řve a tak je to dokola, už si říkám že mu ho přestanu dávat ale to zase bez něj řve furt. Možná že se to zase zlepší čím budou starší...teda aspoň doufám 🙂

adrosek
25. srp 2009

-janka moc hezké fotečky

veruleg
25. srp 2009

Mysko : no je to spis takova studijni pozice se stipendiem. Tady v republice manzel dela na akademi ved CR a bohuzel ani zdaleka nedosahne na prumerny plat co je ted, takze slabota 😒
No trosku se desim toho vyrizovani. Navic se ted nevyskytujem v miste trvaleho bydliste,tak je to vsechno komplikovane. Ke vsemu jsme se to dozvedeli vcera vecer, to uz jsme ale davno dali vypoved nasemu najemnikovi co mame v byte v Brne. Ten byl tak sikovny ze uz si neco nasel....takze jeste musime nekoho narychlo najit 😲 😲 😲 no kovbojka hadra
jinak Vikous dokaze rvat i hodinu a pokud ho nevezmu tak uz uplne fialovi a je hotovy 😖

adrosek
25. srp 2009

-u nás taky Aduš dovede někdy řvat vytrvala,ale vyřve se a usne pak během chvilky
-veru tak to bude teda fuška to všechno vyřídit,ti nezávidím teda a hlavně pevné nervy

myska77
25. srp 2009

Kacatko a Veru, tak jestli vam vydrzi rvat hodku bez prestani, tak na to bych taky nemela a asi houpala do zblazneni. Me se nastesti vyrve a usne. Veru uz vis co budes v Rakousku delat, budes pobirat materskou tady nebo si prehlasis trvale bydliste tam? Segra je v Nemecku na 3 roky a vsechno pobira tam, plati tam i pojisteni atd. Tam materska samo neni, tedy jen nejake 4 mesice, ale manzelovi praci ji neco plati jeho zamestnavatel. Nevim jak to funguje v Rakousku ale.

veruleg
25. srp 2009

Mysko : no vubec nevim, mame to slibeno zatim na 1 rok a pak se uvidi jestli budou na jeho projekt penize. JInak ted resim dvoji pojisteni. Chci totiz ockovani odchodit tady.....a vsechny preventivky. Nevim co maji za system v Rakousku. Tam ale budeme pojisteni taky...od univerzity. Dvoji pojisteni ale pry nemuze byt. Takze v hlave obri chaos. To kdybychom byli ve Svedsku to bych vedela po tech 2.5 letech 😵 😵 ted to bude vsechno nanovo. Hledam info na netu ale je to na nic a uz tusim jak se budou tvarit nasi urednici az se na ne vytasim s dotazi.
Mysko mas kluky uz zapsane v pasu nebo jak to budes delat ?

myska77
25. srp 2009

Veru: kluky uz zapsane mam, nechala jsem si je hned po prichodu z porodnice zapsat do obcanky i do pasu, pas udelaji na pockani, jen tam vlepi takovy stitek se jmeny a rodnymi cisly. chteji k tomu rodny list. A obcanka klasicky nova, vyplnit formular, fotku Tvoji a trva to na Praze 6 3 tydny. Na obcanku deti ale cestovat nesmeji, tak proto ten pas. Ja bych se vykaslala na info na netu a zavolala bud na ceskou ambasadu v Rakousku nebo na Rakouskou u nas, co je pro Tebe jednodussi a bylo by. Oni Ti musi vyhovet. Nebo posli email s elektronickym podpisem, na takovou zpravu musi ze zakona odpovedet.

luzza
25. srp 2009

holky
něco k tomu pláči našich miminek... 🙂
můj pediatr mi před jedenácti lety řekl : spousta miminek pláče bez důvodu, pláčou prostě jen tak,nemají hlad ani je nic nebolí..vyplňují si pláčem svůj volný čas 😅 jinak to bohužel zatím neumí..
no a pak jsem začala brát pláč mýho prvorozenýho synka jako přirozenou věc... 😅 a hodně se mi ulevilo a někam se ztratil i můj pocit,že jsem špatná matka 😉

s holkama už beru všechno jinak.. ráno je nakrmím,přebalím a pomazlíme se 😵 😵 😵 pak je dám do lehátek a jdu se oblíkat,najíst a pofackuju večerní bordel.. občas řvou jak tur,ale mě to moc nerozhází.. po chvilce přestanou a koukají co dělám,nebo si žužlají u pusy plínu nebo prstíky... po nějaké době zase bulej..tak je občas pohladím,nebo jim něco zazpívám,tak se uklidněj.. jsou zvyklý,že musej trávit nějaký čas samy se sebou,že je nemůžu furt chovat nebo kojit...prostě je nechávám občas řvát 😅
i úplně malý miminka příroda vybavila úžasnou vychytralostí 😉 😅 vědí,že jak začnou řvát,maminka přiběhne a začne chovat..je to rovnice,kterou chápou rychle a která jim vyhovuje 😀 a maminky,který se opravdu obětovávaj celodennímu konejšení miminek v nich jen tu rovnici posilujou 🙂
ale když se začnete chovat jinak,ona rovnice přestává fungovat..dětičky nejdřív svým histerčením dost protestujou,ale nakonec zjistíte,že pláčou méně a méně..prostě chod rodiny začíná řídit maminka a né oni 😀
opravdu to funguje 😉

jinak je pravda to,že dětičky do těch třech měsíců propláčou ještě velkou část dne a nic moc s tím neuděláte,ale pak se to začne rapidně lepšit 😉 začínaj si hrát,broukat,sledujou dění doma...prostě už se dokážou zabavit 🙂

takže se přestaňte trápit tím,že miminka pláčou...je to přirozenej děj...když to začnete tak brát,hodně se vám psychicky uleví a možná zjistíte,že i vaši drobečci se dost zklidnili a začínají plakat méně často 😉 🙂

jankatr
autor
25. srp 2009

Holky - tak dneska jsem zavezla kočárek na reklamaci. Jela jsem sama jen - s klukama (všema 3 😵 ) - až do Jihlavy 🙂 🙂 🙂 Akorát s náma jela švagrová s dcerkou ale ty jely druhým autem. Odvezly jsme kočárek a pak jsme šly do ZOO 🙂 bylo to docela fajn 😉

Tak - sice jsem vás dočetla ale mezitím mi sem vlezl manža takže už vůbec nevím co jsem chtěla napsat -tak někdy příště 😝

jankatr
autor
25. srp 2009

Holky - já nevím co se to teď u nás děje ale poslední dobou se mi stává (hlavně u Matýska) že než si dám kluky k jídlu, tak začnou hrozně křičet a není možný je uklidnit. Člověk by řekl že je zklidní když jim dá prso - jenže on ho vůbec nechce - spíš mi připadá že ho tím vždycky víc rozzuřím... - dneska už jsem u Maťuldy propadala zoufalství. Fakt vůbec nechtěl jíst, nakonec až když jsem si s ním lehla do postele tak se mi ho podařilo trošku zklidnit tak se kapičku napil ale fakt jen trošku - tak jsem zvědavá kdy bude vstávat.

Taky se vám to stává? Nejhorší je to když jsem doma sama a nemá mi toho křičícího kdo odebrat... 🙄 🙄 🙄

luzza
26. srp 2009

jani
mě se tohle stává jen v noci,když se vzbuděj a dokážou takhle histerčit obě dvě 😝 😝 ale u prsa se za chvíli uklidněj,i když nelče to trvá dýl a jakoby furt nadává,i když má to prso...
asi jim to připadá nekonečný,než si je nachystáme na ten polštář,nebo já nevím...

adrosek
26. srp 2009

-ahojík mamka,všechny zdravím a přeji hezký den
-tak mě se to stává taky,že mi jedna řve k neutišení,ale za chvilku přestane a někdy usne nebo se jen tak kouká,no a před jídlem snad skoro vždycky,než je nachystám a přiložím tak si myslí že to trvá asi věčnost nebo co,ale co už,musejí chvilku počkat taky že
-

veruleg
26. srp 2009

ahoj holky

tak mi pred hodkou volali z hygienicke stanice a Viktorek ma tedy strevni chripku 😖 😖 😖
Doufam ze nejhorsi uz je za nama.....nejhur mu bylo minuly tyden a ja myslela ze to jsou ty prdici.....chudak maly. Mi taky neni se zaludkem nejlip, ale snad uz bude jen lip 😕

adrosek
26. srp 2009

-jé veruleg tak snad to už bude jenom lepší,chuda jedno malé ☹
-tak se brzy uzdravte a ty taky tedy pokud možno

luzza
26. srp 2009

veru
tak to mi je líto,ale snad už je to nejhorší za vámi 😉

my dnes jedem na kontrolu s kyčličkama a venku to vypadá na déšť 😝
holky chrněj,tak aspoň budou odpočatý 😉

adrosek
26. srp 2009

-tak at dobře pořídíte luzza hlavně
-my jdem za měsíc na kontrolu zase
-tady to vypadalo ráno na déšt,ted se nějak vyjasnilo a svítí slunko jako blázen,ale pofukuje aspon trocha
-no my dneska budeme doma

sorbona13
26. srp 2009

ahoj holky, hlásím zprávy z kontroly. Pochválili nás, jak kluci hezky přibírají a neurologicky zatím v pořádku, cvičit nemusíme a další kontrola za 6 týdnů. Zítra mám volat na výsledky krve, tak jsem zvědavá, jestli se té transfuzce nakonec vyhneme.
To kojení bez kloboučků je super, měli jsme v Podolí sraz s kamarádkou, co se mnou ležela na pokoji při rizikovém těhotenství a pak jsme spolu 2 měsíce dojížděli za dětma, narodili se jí kluci v 26tt a naprosto bez problémů, další neurologickou kontrolu mají dokonce až za 3 měsíce. Došli jsme si na oběd a já tam kluky v pohodě nakojila, žádná sterilizace, fakt super. Navíc se kluci napijou bez kloboučku mnohem rychleji, za 10-15min. jsou nakojení a spokojení, tak je možná budu kojit zvlášť, je to pohodlnější. Jenom mi Honzík rozhryzal pravou bradavku a vždycky ze začátku je to šílená bolest, než tu bradavku vytáhne, kroutěj se mi i palce u nohou
Snad se to časem zatáhne, mažu bepantenem a je to lepší. Jo a udělal se mi na té bradavce takový puchýř, nevíte, co s tím?

luzza
26. srp 2009

tak my jsme na kyčlích dopadli takto :
Eliška kyčle Ia a má dokonce už obě jadýrka...
Nelík kyčle Ia a ale má pouze jedno jadýrko,takže musí na noc dále používat abdukční kalhotky,tak nám předepsali větší...kdyby je neměla,mohly by se jádra vyvíjet nesouměrně....

luzza
26. srp 2009

sorbonko
to jste dopadli super 😵 😵 😵 nic jiného jsem nečekala 😀 😀 jste šikulky 😉
a v tom puchýři je čirá tekutina?? nebo je prázdný,nebo je v něm něco jiného...?

adrosek
26. srp 2009

-sorbonka tak super zprávičky,jen tak dál tedy
-luzza tak taky dobré ne,snad to budete mít brzy ok úplně

jankatr
autor
26. srp 2009

no když jsou rozeřvaní tak to chápu, jenže konrétně Maťulda mi dělá to, že je v pohodě a jen ho položím na polštář tak je to jako když do něj střelí - je to děsnej křik. Tak si ho smotám, on se zklidní ale jak ho chci položit tak zas. Fakt nevím co s ním... 🙄