Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

rojcata
13. říj 2009

Ahoj holky,
dneska je snad aprilovy pocasi 🙂, chvilku snezi, chvilku prsi, chvilku sviti slunko ...

my mame taky maltofer a nez si na nej kluci zvykli meli boleni a zacpu, ale casem se to poddalo.

No mam pocit ze v posledni dobe nedelam nic jineho nez krmim, stale bojujem, jeden den to uz vypadalo nadejne, ale bohuzel. Kakani je furt spenatovy a pekne smradlavy ☹ ☹. Njehorsi snad je, ze krmenim Tedika stravim plno casu a Domisek se citi jakoby odstrceny, tak zacne plakat a to po chvili rozplace i Tedika, je to takovy vylozene litostivy plac. A to mi Domisek, se kterym sem se vratila k plnemu kojeni (po nutrilonu komfort nas koliky opustili 🙂) pred chvili predvedl pekne divadlo, nechtel pit z prsa, rval jak utrzeny ze retezu do te doby nez sem mu dala nutrilon z flasky. No zabava 😒 .

artepa
13. říj 2009

a dávali jste něco na tu zácpu a koliky?

rojcata
13. říj 2009

na boleni nam pomahal sab simplex a pokladala sem kluky hodne na brisko a do klubicka + kdyz ho to chytlo tak sme cvicili a masirovali

myska77
14. říj 2009

Ahoj holky,

zdravim vas po nejake dobe. Vymyslim si ted dost vyletu, abych nemusela sedet doma, tak tu moc nejsem. Jak ale porad taham ten kocar z auta a do auta, prendavam kluky do autosedacek a do kocaru a taham do 3. patra, tak mam totalne v haji zada. V bedrech mi vybehla i nejaka kost, ktera tam nema co delat, tak ted budu asi par dni doma, fakt zazitek.

Rojci koukam, ze porad bojujete, no verim tomu, ze kluci zamerne nebudou chtit hladovet, a ze si proste jednou vezmou v klidu tolik kolik potrebuji.

Jinak jak vam vsem zjistili tu chudokrevnost? Brala doktorka automaticky krev prckum nebo ste si rekli? Nam krev nebrala a na muj dotaz rekla, ze to neni treba. Pritom ja chudokrevna jsem. Ale kluci prospivaji, tak snad je vse v pohode.

My jime pred den po 3 hodinach a v noci speji tak 8 hodin od 7 tak do 3 a pak do 7-8. Takze pohoda, zatim plne kojim oba, ale uz si pripadam jak dojicka. Clovek taky ji porad i casteji nez po 3 hodinach, ale jak jsou dva, tak mi prijde, ze kojim porad.

sorbona13
14. říj 2009

ahojda, jsme zpátky od pediatričky, pochválila kluky, jak krásně pasou koníčky a prý odpovídají korigovanému věku, tak mám hroznou radost.

artepa: my bereme maltofer a Kuba si mi taky od prsu někdy odtahuje, ale nevím, jestli to má s tím maltoferem souvislost. Někdy se odtahuje a strašně řve a podruhý zase pije jak o život, tak fakt nevím.

myska: tiše závidím, jak dlouho ti kluci spí, to já jsem ráda, když vydrží 5 hodin aspoň jednou za noc. Od min. týdne mají asi růstový spurt, protože Kuba chce jíst v noci po 2 hod. Na dnešek spali oba 5 hodin a pak 4 hodiny, takže se snad vrací do starých kolejí. Kam jezdíš na výlety?

sorbona13
14. říj 2009

holky co nekojíte, na kolik vás vyjde měsíčně UM? Já si domů koupila pro jistotu Nutrilon 1 Comfort a 400g pixla stála 248Kč 😕 To jsem počítala, že by jim nestačil ani na dva dny 🙄 😝

blucka
14. říj 2009

Ahoj holky,
ako sa mate?
U nas je hrozne pocasie, fuka a je kosa, ale to asi vsade 😒 .Tak to vypada, ze Adamkovi naozaj idu zubky, ze sa mi to nezdalo, len keby sa uz chceli vyklubat, uz treti den je nervozny, na vecer maju oba zvysenu teplotu, zajtra ideme na kontrolu k pediatrovi tak som zvedava co ona nato....
Sorbi, ja mam Nutrilon AR 400g a vydrzi nam na 2 dni, tak nas to stoji okolo 3000/mesiac.

sorbona13
14. říj 2009

blucka: tady je taky hrozná zima, už se zase těším na léto 🙂 Na zoubky je ještě brzy, ne? Já myslela, že rostou až tak okolo 6. měsíce 😕

artepa
14. říj 2009

myško, tak spaní zvádím 😎 .
Na krev nás dr. poslal sám. Dost zážítek, brečela jsem s dětmi ☹
Sorbi, dáváme Bebu HA 1 a plechovka vydrží tak na 2 dny 😒 . Krmíme 6x denně.

Holky co jste porodíly dřív, chodíte na neurologii??? Mě pediatr řekl, že to není třeba, že děti odpovídají.

sorbona13
14. říj 2009

artepa: my chodíme na neurologii od doby, co nás pustili z porodnice, ale to je tím, že jsou kluci nedonošení. Při poslední návštěvě jsme odpovídali korigovanému věku (byli jsme tam měsíc po propuštění, pak za dalších 6 týdnů a teď tam jdeme 12.11), takže ani nemusíme cvičit vojtovku. A s tou krví to znám moc dobře, klukům ji brali 1x 14 dní ☹

adrosek
14. říj 2009

-ahojík holky,my na neurologii nechodíme
-na to železo nám došli,když nám brali krev kvůli té žloutence tak zrovna brali aji krevní obraz a všechno okolo
-jinak mám taky dojem že jen jíme ted ces den,od jednoho kojení ke druhému
-

adrosek
14. říj 2009

-my jdeme zítra taky na kontrolu ve 4.měsíci tak jsem zvědavá kolik budou holky vážit a taky jdeme na první očkování tak uvidíme co bude

beruska5
14. říj 2009

Ahoj holky.Mi sme bili na krvy minulí týden.Já taky brečela snima.Im nenašla vhodnou žilu na rukách tak im napichla žílu na hlavičce.Samik ok,ale Saška je chudokrevná,tak ji od pondelí taky dávam aktiferin,doufam že snim nebudou potíže.Nekterá tu psala o večerním pláči,mi mame stejní problém,kolem 17tej kojím a pak se po kojení spustí cirkus až do 19-20 na poslední kojení,nedají se nijak utišit,bříška nebolej,jsou najedení,nechtejí ležet,ani být na rukou.Pak to konečne skončí.Trvá to už asi týden,a je to des.Od 20:00 asi do 2-3hodin ráno spí.Pak do 6:00.No a cez den asi po tech 3hodinach jíme.Zatím plne kojím,tak snád to vydrží,prospívaj.

blucka
14. říj 2009

Sorbi, to som si myslela aj ja, ze je brzo, bavila som sa o tom so stomatologom a on mi potvrdil, ze je to mozne, ze uz to nie je podla"tabuliek"6.mesiac, ale moze sa stat, ze sa budu prerezavat aj 2mesiace...poznam dve maminky v okoli co ich dietka nemali este ani 4mesiac a uz mali prvy zubok, tak uvidime...no miesta jedniciek su uz hodne biele 😵
Adrosek, tak az holky moc neplacu pri ockovani 😉 .
Beruska, o tom cirkuse som pisala ja, ale dnes sa mi to zdalo ze je to skor o skusani co povolime, lebo ked pridem za nimi tak uz su vychechtany 😀 tak snad ich to prejde.....takze prajem nam pevne nervy 😉

rojcata
15. říj 2009

Ahoj!!

- Artep - my chodime na neurologii a na rehabku od zacatku, kluci se narodili ve 33 tt a cvicime od te chvile, kdy v nemocnici dosahli 2 kg
- Blucka - i moje kamaradka mi tedka rikala, je to tak 14 dni, ze jeji 4 m dceri uz roste zoubek 🙂
- Androsek - tak at zvladnete to ockovani co nejlepe
- Myska - my sme chudokrevni od narozeni, takze bereme zelezo taky temer od zacatku, nejdriv sme chodili co 14 dni na odbery a tedka po mesici
- Holky jak dlouho vecer koupete?? Vcera u me byla mati a skoro mi vynadala, ze kluky macim ve vode pet minut, ze prej je to na ne moc, toz nevim, me to tak neprijde.

myska77
15. říj 2009

Rojci, 5 minut neni vubec dlouho, kdyz se jim to libi, tak proc ne i dyl. My koupem treba i 15 minut ve velky vane. Plavem s nima jako to delame, kdyz chodime na plavani, delame ruzne cviky a kraviny a kluci rvou blahem, uz se umeji i potapet a moc si to uzivaji. Nedej na rodice, Ti vedi vzdy vsechno nejlip. Rid se detmi, oni si reknou sami.

rojcata
15. říj 2009

- no prave ze to kluky taky moc bavi ... ve vane se nasmejou, navic objevili svoje nozicky, tak na ne pri koupani furt koukaj 🙂, nebo vcera Domisek pri koupani prdel, tak se tomu furt smal 😀, no zabava ...
- Jako je vyhoda mit mamku vedle v baraku, kdyz se ji chce a me se to hodi, tak mi je pohlida a ja muzu v klidu uklidit nebo si zajet nakoupit, ale na druhou stranu, vi vzdy vsechno nejlip ... a casto se s ni musim dohadovat, proc delam neco, tak jak delam 😠
- a co s nima ve vane tropite 🙂 ??

blucka
15. říj 2009

Ahoj holky,
tak kontrola nam dopadla dobre, kluci maju 7,11kg a 7,1kg,67cm a 66,5cm a dr.nam povedala, ze mozme zacat s prikrmami tak este pockam par dni a pomalinky by sme zacali s mrkvickou. A k tej Vojtovke ako som spominala, si mysli, ze by sme mali pockat u Sebika, ze su predsa len vacsi, tak preto mu to moze trochu dlhsie trvat...
Rojci, tiez mi nepride 5min vo vani dlho, nasi kluci si kupel hlavne vo velkej vani uzivaju, takze sa tam tapkaju aj 15min. Ja mam stastie, ze mi mamca do deti nekeca a respektuje moju vychovu, no jo mat blizko mamu ma svoje vyhody aj nevyhody. 😉

adrosek
15. říj 2009

-ahojík mamky,tak vás dneska zdravím všechny,počasí nic moc ale tak co už,dokonce unás aj sněžilo trochu ale jen tak lehounce
-jinak sme dneska taky byli u dr. a kontrola dobrý,holky váží jedna 6.500gr a druhá 6.100gr a mají 62 a 61cm,jen očkování zatím neproběhlo pač se ještě dr.nezdálo to očkování z nem.takže za 14.dní máme dojít a snad už to proběhne aj s prevenarem,který už máme zaplacený v lékárně
-jinak blucka takže ti dr.řekla že můžeš začít s dokrmem,takže musíme počkat taky až nám dr.řekne že zřejmě,je to podle nějaké určité váhy nebo ne

veruleg
15. říj 2009

ahoj holky

všechny vás moc moc zdravím ze zasneženého Rakouska. V sobotu proběhlo velké stěhování, a teď už jsme docela jakžtakž zabydlení. S Viktorkem v kočárku začínám poznávat město.
Viky je docela hodný, ale v noci se mi teď po tom stěhování začál budit častěji. Tak snad brzdy začne spát lépe. Už si rád hraje pod hrazdičkou. Koníčky pase tak když se mu chce, ale dle doktorky je to prý v pohodě k jeho věku.
Za dva týdny jedem na chvilku domů, takže snad proběhne druhá hexa vakcína. Taky se rozvažujem nad tím synflorixem.

Mějte se moc krásně a ať vám děti krásně rostou 😉 😉 😉

adrosek
15. říj 2009

-ahojík veruleg,takže už přestěhovaní úspěšně tedy,tak at se Vám tam daří a brzy si zvykneš aj ty s malým

lenulinka21
15. říj 2009

Ahojík maminky a zdravím také vaše RATOLESTI 🙂 🙂

Tak už nám konečně zapojili internet takže jsem konečně zpátky mezi vámi!!

Vůbec nemám tušení, co se zrovna probírá zprávy jsem dostávala od VERULEG a ta
taky dala do svého alba fotky mojich kluků.

Už jste mi moc chyběli hold jsem c těhu byla n akoníkovi závislák 😀 😀

myska77
16. říj 2009

Ahoj holky,

no vitej Lenul zase zpet, to byla teda doba, co vam tam s tim netem delali? Hlavne, ze ste v poradku a muzes se ted zase pridat.

Veru: obdivuju, jak si to rychle zvladla se zabydlet. Nedokazu si to predstavit stehovat celou rodinu a vsechno to baleti. Tak at se vam tam dari a Viky roste.

My jsme dneska byli zase na rehabce ukazat kluky, tak je pochvalila a pridala 2.cvik, kazdemu jiny. Nevim jak to budu casove zvladat, uz ted se vsim tim kojenim, spanim, hranim, 4x denne cvicenim s kazdym je to docela blazinec a manzel ma ted jednu sluzebku za druhou. Na to, ze jsou korigovane 2 a 3/4mesice by je nemuseli tak trapit. Koniky pasou s prehledem na loktech i na natazenych rukach a libi se jim tam, ale rehabka si vzdy najde neco jako, ze chvili nelezel v rovine, ale stocil se jeden na stranu, u druheho se ji zase zdaji slabsi brisni svaly. Takhle z nich budou ramba. Kdyz vidim holku kamosky, ktere jsou 4 mesice a hlavicku nezvedne vubec a koniky neumi, tak se fakt divim, a nechodeji nikam.

Sorbi: jinak ja jezdim na ty vylety ruzne: za kamoskami do jinych mest, sama do lesu na prochazky nebo na cely den do nakupnich center, kde i kojim, dam si vzdy kafco a pekne zrelaxuju. Klukum se v kocarku libi, ak mam vic klidu nez doma. Proto se snazim byt vic venku nez doma. Ted shanim 2.kocar na balkon. Je kolikrat tak hnusne, ze se mi ven nechce, tak bych je uspala na balkone.

Jinak kluci dnes spali 10 hodin v kuse - od 6 do 4, to jsem fakt nezazila prsa o 4 cisla vetsi 😀

adrosek
16. říj 2009

-ahojík holky,taky vás zdravím všechny
-myska my to máme stím cvičením stejně,my máme 3.cviky a je to blázinec,pač než zacvičíme,pak jíst atd.tak mám dojem že to je od jednoho kojení ke druhému,ale tak když to pomáhá zase že

sorbona13
16. říj 2009

ahoj holky, nějak vás zanedbávám, měla jsem dnes jednu návštěvu za druhou, tak nebyl čas.

veru: to jste se rychle zabydleli, tak ať se ti v novém domově líbí 🙂
lenul: ahoj, vítej zase po dlouhé době 🙂

myska: nechápu, proč tě s tím cvičením tak trápí. Klukům jsou korigovaně 2,5 měsíce, pasou na předloktích (tedy vydrží tak 5 min.) a při poslední kontrole na neurologii byl doktor spokojený, odpovídají korigovanému věku. Ty máš navíc kluky donošený, tak bych to asi tolik nehrotila a cvičila podle času. Moje kamarádka má roční holčičku, která zatím ani nesedí a nikdo to neřeší (což ale asi taky není moc dobře).
Jak prosimtě kojíš v nákupním centru dvojčata? To zvládáš kojit oba kluky najednou? Mně kluci spí taky v kočárku dobře, ale v tomhle počasí s nima ven nechodím, dávám je po obědě spát do postýlky v ložnici, kde je chladno. To dlouhé spaní ti teda fakt nepokrytě závidím 😀

artepa
16. říj 2009

ahojda, mě děti po neurologické stránce hodnotí jen pediatr. no snad tomu taky rozumí. Neurologem jsme byli vyšetřeni jen v porodnici. Děti se narodily 32+2tt. Nikde jsem zatím nenašla, co by měly děti v daném korigovaném týdnu umět.
My koupeme určitě dýl než 5 minut. Od tý doby, co se to začalo dětem líbit, si to s nima užíváme. Myslím, že se někdy šplouchají i čtvrt hoďky. Ve vaničce děti s taťkou dělaji "parník". Odráží se nožičkama a táta s nima jezdí sem a tam. V kyblíku s nima dělám spadla lžička.

lenulinka21
17. říj 2009

Ahoj mamky.

- dlouho jsem tu nebyla ☹ a tak vám aspon napíšu něco o klucích.

Dneska máme radostný den- Tomášek se nám poprvé přetočil z bříška na záda a
to nemá ještě ani 3měsíce. Jinak pavlík je více hravý, vnímavější a nahlas se směje.
Tomášek váží 6,5kg a Pavlík 6,1kg.

Prdíky nás taky trápí ale na stídačku. Dáváme kapičky BABY CALM. Někdy SAB.

Tomášek je plně kojený a Pavlíka přikrmujeme Nutrilonem.V noci kojík už jen jednou max. dvakrát.

myska77
17. říj 2009

Sorbi, kluky kojim v nakupnim centru zvlast, kojim je i tak doma. Najednou je uz nezvladnu, neunesu je. Mam zanet zil v zapesti, takze v noci je uz ani neprebaluju a rano musim nejdriv rozcvicit ruce 😀 Jsem lazar. Vse kolem kojeni mi dohromady zabere 20 minut, takze mi ani nevadi, ze je nekojim najednou. Vic si kazdeho uziju. Jinak jsme deneska cvicily ty oba cviky u kluku, no reknu vam, ze jsem to nechala manzelovi, rvali tak silene, ze se mi spustilo mliko a malem jsem brecela s nima. Jestli budou takhle rvat porad tak se na to vykaslu. Stejne jsme tam chteli poslat sami a kluci to dozenou i jinak nez cvicenim. Jsou akorat takhle utahani a rozmrzeli. Fakt jsem z toho dneska spatna. Uvidime zitra.

Artep: no me neurolozka rekla, ze by meli vydrzet lezet rovne na zadech s natazenyma nohama, nerozhazovat kolem sebe rukama, hlavu drzet pri tom rovne a uprene se na Tebe divat. Kdyz se pohnes do strany, meli by otocit oci, ale telo drzet v ose. To je jedna dovednost. Pak by meli pry umet lezet na boku aniz by zaklaneli hlavu a prepadavali na zada ci na bricho. A meli by past koniky na predloktich a neprepadavat a to bez drzeni zadecku ci pomoci.
NO a pokud neco z toho neumeji, tak jsou cviky, kterymi posili danou svalovou partii, aby to zvladli. Deti se to nauci i casem sami, ale pokud ty svaly neposili treba do te doby nez zacnou lezt ci sedet, tak si zakladaji na problemy s pateri v dospelosti. NO tohle mi rekla detska i neurolozka. Tak jsem se radsi nechala na tu rehabku poslat, ale to cviceni je narocne psychicky tedy.

blucka
17. říj 2009

Ahojky maminky,
Adrosku, myslim, ze to neni ani podla vahy, ale urcite podla toho ci kojis, alebo ste na UM, co my sme, zajtra im chcem dat stavicku z mrkvy, tak som zvedava... 😅 .Pokial kojis plne s prikrmami by som este pockala....to by ti povedala asi aj dr..
Myska, hezka fotka 😉 ..., no co tu popisujes s tym drzanim tela, tak to teda ja pochybujem o spravnosti drzania tela u nas. Uz som ale dohodnuta s kamaratkou co cvici Vojtovku s detmi, tak som zvedava co mi na ne povie.
Ahoj Lenulka, tak to je super, ze si sa ozvala, tak snad tu budes castejsie, kluci maju krasne vahy 😵 .
Veru, nech sa vam v Rakusku paci 😉 .
Nam vcera dorazili uz fusaky...No ale vypada to tak, ze pojdeme uz do sportaku, kluci sa mi do korbiciek nejak nezmestia, chudatka su tam jak sardinky 😠 , ked su naobliekany.

artepa
17. říj 2009

blucko, s fusakama to vidím stejně. Včera jsem je vytáhla a děti jsou taky v kočárku jak sardinky 😖 .
Nám dr. řekl, že příkrmy až od 6. měsíce
Myško, tak to nevím, jestli děti umí všechno co popisuješ. Hlavně asi ten bok, na tom myslím nevydrží. Ale nevím, zkusím to s nima zítra.
Jinak dneska jsme měli vítání občánků, tak docela dobrý. Děti dostali hračku, knížečku na zápisky a já karafiáty 🙂 . Měli jsme to skoro soukr obřad. Byli jsme tam jenom dvoje dvojčátka. Naše rodina byla jak Hujerovi, protože jsme šli s obojema prarodičema a i praprarodičema 😀 . Druhá dvojčátka tam neměli nikoho.