Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
21. říj 2009

-ahojík mamky,tak den je opět za námi,dneska sme sami doma tak je nám smutno,za chvílu jdem koupat holky,nakrmit a chrupkat,už jsou trochu otravní nebo spíše unavení

veruleg
22. říj 2009

ahoj holky

Vikousek pred chvilkou usnul, tak toho musim vyuzit. 😉

Leni : to Ti nezavidim ze uz jsi to dostala, ja doufam ze to tak brzo neprijde. VUbec mi to nechybi.JInak taky jsem si rikala jak to leti...podle vseho to za par dnu bude rok co jsem otehotnela...to je silene.

Adrosku : to je super ze Ti manzel tak pomaha. Mrkla jsem na fotky, holky jsou uzasne. Jinak o tom smutnu vim taky svoje. Dominik mi odjel na tyden na sluzebku zpatky do Svedska. Ja jsem tady v rakousku jak kul v plote. Zatim tady nikoho neznam, tak i ty vychazky nejsou nekdy moc vesele 😒

Jo jinak teda nevim jak dopadnem u doktorky za dva tydny.Vaha a vse dobre ale ti konicci to je problem ☹ Vikymu se moc nechce a vetsinou vydrzi jen par minut.Sem tam se pretoci na zada...to kdyz se moc rozhoupe. Tak uvidime co mudr na to.....bude to sranda jestli budem chodit na rehabky tady v Rak.

Sorbi, Mysko : jak s nima plavete v te vane ?Taky to asi zkusim.Tady ve meste jsem to plavani s kojenci nenasla, a stejne ted na zimu to asi moc ani nechci.

Mysko: uz jste byli v tech laznich. My tady mame kousek wellnes lazne ale nevim jak to s Vikym skloubit.....Jak jste to s manzou vyresili? Byli jste zvlast nebo byli kluci s vami? Dik za info 😉

adrosek
22. říj 2009

-ahojík mamky,tak vás všechny zdravím a přeji hezký den
-jo veruleg tak to ti věřím,že ti bylo taky smutno tedy
-tak co chystáte se ven nebo jste venku už,já jak se holky vzbudí tak je nakrmím a půjdeme ven
-holky nevíte co ta luzza

myska77
22. říj 2009

Veru: jeste jsme v tom Madarsku nebyli tak Ti pak povim jak to probihalo. Jinak jsem uz tady nekde psala jak s nims plavem, jsou to specialni cviky a hmaty na ruzne posileni svalu nebo na uvolneni. At uz na zadech, na brise, v sede ci na boku. Ted nemam cas to popsat detailneji, je tu blazinec a do toho se snazim balit.

Leni nezavidim Ti menzes, uplne jsem si zvykla to nemit, tak jsem zvedava kdy to prijde.

veruleg
22. říj 2009

adrosku : myslim ze Luzza jeste porad nema doma notebook....teda aspon co jsem postrehla kdyz jsem se vas snazila docist. Ja se ted vratila z venku. Tady v Leoben prsi, ale i tak prochazka byla prijemna.Vikous dospava v kocarku tak se snazim dodelat co jsem nestihla. 🙂

Mysko : tak si to tam uzijte a pak poreferuj 😉

lenulinka21
22. říj 2009

Ahoj holky jj LUZZ je bez NTB psala jsem si s ní SMS.

Ta menzes mě fakt roštiluje 😠 úplně jsem zapoměla jaké to je.
Počasí taky stojí za PRD zima, zima a zase zima. BRRR.. já radši jaro, léto.

Mysko: tak hl.dobře dojedte a užívejte si těch lázní.Jinak¨prý je to ted velký HIT
jezdit do lázní. Taky bysme měli jet jen kdyby můj chlop neměl tolik práce ale někdo nás
živit musí kor jak ted asi sníží mateřskou-hovada bezbožné 😠 😠

adrosek
22. říj 2009

-my jsme taky byli venku a docela bylo dobře,svítilo sluníčko takže bylo parádně
-ted si holky hrají na dece hrací a za chvílu se budeme chystat na koupání

rojcata
23. říj 2009

Ahoj holky, nesel mi tedka dva dny net, tak vas musim docist.

rojcata
23. říj 2009

No ja to zatim jeste nedostala a moooooooooc doufam, ze jeste dlouho nedostanu!!!!
U nas manzel taky pomaha, hlavne teda uvari a vecerni koupani, to je jeho. Pokud ale chci jit ven nekam sama na dyl (pres jidlo), tak musim domluvit babicku. Ale jak uz sem psala driv, babicka neni problem, bydli vedle, az me to nekdy stve, ze je pohodlnej a radsi ji rekne, nez aby se o ne postaral sam. Pokud sem ale doma, takzvlada kolem deti taky vse.
Jo a na jak dlouho ste si dali materskou?? Na 3 roky???
To plavani, co ma myska, by me taky zajimalo ... budu se muset mrknout, jestli najdu nekoho pobliz Brna a na nejake info kolem toho.
Jinak kluci tedka na chvilu usli, tak ma cas ... Teda zatim stale papa jen 8O-9Oml, vic do nej nenacpu.Je to boj ☹.
Moje kluky zatim hraci deka moc nebavi, zkousivam je na ni davat, ale nic moc. Spis je bavi hrazdicka a lehatko, ktere ma nahore zrcadlovou kouli, Domisek se nemuze do ni vynadivat a furt ji neco vyklada, no obcas na ni i krici 🙂.

myska77
23. říj 2009

Veru: tak tady houpu kluky v lehatkach a chci Ti napsat o tech cvicich ve vane nez odjedeme.
1.Tak zacina se obycejnym lezenim na zadech, uchom pod hlavou a za raminko jako pri koupani bez drzeni prdelky a nechaji se splivat na zadech a jezdi se s nima po cele vane sem a tam a pak se delaji osmicky. Plave se v normalni dospele hluboke vane plne napustene.
2. pak se dela ,,bleska". L ruka chyti hlavu za usima (tam je jedine tvrde misto na hlavicce, kde dite muze opravdu pevne chytit. P ruka chyti prdelku a dite se posadi do sedu a malinko s nim nadskakujes nad vodu a skaces dopredu a dozadu. U vseho se rikaji rikacky a basnicky - je to super a kluci uz je znaji a reaguji na ne.
3. Dal se cvici treba uvolneni bricha strev. L a P ruka chyti dite zezadu pod zadicky, hlavicky mas smerem ke svemu telu a jeho hlavu mas nekde u zapesti a jakoby s nim machs pradlo. Tohle je super kdyz dite ma jeste prdiky nebo boleni briska z jinych duvodu.
4. Pak je posilovani briska. L ruka drzi hlavu a ruku jako pri koupani a P ruka je pod prdelkou a dite lezi na zadech. P ruka lehce zvedne zadecek k brisku (pritahnout) a lehce muzes hmitat jako pri kalanetice, pak uvolnis a nechas ho splivat na zadech. A pak opakujes asi 4x.
5. pak je cvik na uvolneni krcni patere a hlavy obecne. To mame ale zakazane delat sami doma. L ruka chytne hlavu za usima jako pri blesce a P ruka chytne zadecek a stehynko. Tu hlavu drzis porad rovne v sedu nikam s ni neotacis a P ruka lehce otaci zadeckem a tim padem i trupem pod vodou doprava a doleva. Vypada to jako kdyz mu chces ukroutit hlavu 😵 Ale oni z toho maji srandu.
6. No a na zaver se jeste dela cvik na brisku. L rukou ho drzis podhrudnickem a za vzdalenejsi rucicku. Dite drzi hlavu nad vodou (musi uz umet past koniky) jinak se Ti potopi hlava. Nebo ho chytnes cic pod hlavou. A nechas ho splivat na brisku. Ono ho to pekne nadnasi.

Tak to jsou vsechny, na ktere jsem si vzpomnela. My ve vane blbnem ruzne, ne vzdy delame tyhle vsechny cviky, tohle s nima plavou na tom plavani.

Tak se tu zatim holky mejte a ja se ozvu pristi nedeli. papa

Rojci: ja si materskou davam na 4 roky, tady jsou skolky desne plne a jelikoz manzel pracuje, tak tady nemam sanci. Tady berou deti jen matkam samozivitelkam. Tak si pockam az na ten jejich posledni rok, kdy je vzit uz musi.

blucka
23. říj 2009

Ahoj maminky,
tak kluci zaspinkali, dnes boli nejaky unaveny a pritom dnes v noci sa nezobudili ani raz.
Citam, ze padla otazka materskej......ja si ju davam na 3roky. Neviete ci aj pri trojrocnej MD sa to musi hlasit do nejakeho veku dietata??? Tak ako pri dvojrocnej.(do 21tyzdna).

rojcata
23. říj 2009

blucko - hlasit se musi aj ta 3 rocni a to do mesice, kdy dite dovrsi 21 mesicu ... Ja prave ze nejsem furt rozhodnuta, nebo jsem, ale furt ve me hloda, ze bych s nimi chtela zustat ty 4 roky ... nastesti mam jeste plno casu na rozmyslenou

rojcata
23. říj 2009

ja se asi naplno rozhodnu az v te dobe, kdy se to musi odevzdat ... jenom prece mam moznost nejakeho privydelku na materske, ktery me bavi vic nez moje dosavadni prace ... ono jenom prece potom vyzit s 3 800 nebude zadna balada a nejak se pricinit budu muset

sorbona13
23. říj 2009

ahoj holky, právě jsme s klukama doplavali a jsem nadšená, hrozně se jim to líbilo.
veru: my máme podobné cviky jako myska, jen jsme zatím nezkoušeli na bříško, máme za sebou teprve druhou lekci,tak mají čas. Jenom se nám liší trošku úchop, dneska jsme začali P rukou chytat pod bradičkou (jen prsty) a L ruka je pod hlavičkou (může se časem pustit) a kluci splívají na zádíčkách po vodě.
Jenom dneska byli kluci strašně utahaní po plavání a u kojení mi usnuli. Kuba navíc občas pěkně protestuje a nechce pít a přestal přibírat ☹ Budu teď před kojením 1 min. odstříkávat, aby se dostali aspoň k zadnímu mlíku.

add mateřská: já si beru 3 roky a budu se modlit, aby se tady našla školka. Původně jsem chtěla jít na 2 roky, ale všichni mi to vymlouvají, že mi nikdo do školky takhle malý děti nevezme a jesle tady nikde nejsou.

Jinak manžel mi hodně pomáhá, když přijde z práce, tak se o děti stará jen on a já dělám večeři a mám čas taky trochu pro sebe.

lenulinka21
23. říj 2009

Ahoj všem 🙂 tak já chci jít taky na 3 roky školku máme hnedka za barákem cca50metrů. 🙂

- jinak SORBI mám to taky tak manžel příjde z práce a věnuje se klukům tak chystám véču
a pak mám trochu času na sebe.Párkrát jsme už koupali ve velké vaně no pajíček vřískal radostí
a náš Tomášek tomu je všechno jedno kdyby plaval v moři tak to s ním nehne-hold placka 😀

A vypadá to že máme růstový spurt(máme 3měsíce) a Tomík pije snad co 1,5hod. Naštěstí Pájíček
dostane flašku a spinká 4-5hod taky spořádá 180ml.

Sorbi: s tím jsem měla taky problém Tomík tehdá pil je přední mlíko a k zadnímu se nedostal tak
jsem ho všemožně dusila 😀 a pak se spravil-chtělo to trpělivost.

jankatr
autor
23. říj 2009

ahojky - jen tak v rychlosti nakukuju - měli jsme teď doma "veselo" 🙄 Kubík měl od neděle horečky - pořád těsně pod 40oC a nakonec jsme skončili včera na ušním se zánětem středního ucha... 🙄 🙄 🙄 Takže mu to propíchli, ale od té doby se mu vyloženě ulevilo - po třech probdělých nocích spal jak šípková růženka - dokonce jsme ráno zaspali antibiotika 😕 (naštěstí jen o hodinu tak snad to až tak nevadí.
Tak jen doufám že teď už snad máme na nějakou dobu vybráno... 😕

Dočítat nezvládám - tak jestli máte nějaký důležitý novinky - budu ráda za IP 😉 🙂

zanetik
23. říj 2009

Nazdárek, tak nakukuju a nic zásadního nevidím 😅
Janko a budete očkovat toho pneumokoka? Kamarádka po tom očkování si docela ulevila, protože malej od 4měsíce byl pořád na píchání. Já když byla malá tak taky, tak snad to není dědičný 😅

zanetik
23. říj 2009

No a musím žalovat Nela dnes kňourala skoro 1,5h v noci, jsem z toho byla hotová jak na to nejsem zvyklá, zbudila tím Verunku ta oči jak žárovky, tak si povídala, jenže já u toho nemůžu spát 😒 snad dnes se nic takovýho opakovat nebude, jsem si tak zvykla, že spinkají 12h s tím, že Nela k ránu honí dudlíka, tak ji ho musím třeba 3x podat než zabere.
Jinak přítel je teď v nové práci, tak chodí dlouho domů, takže se hned umyje, nají, jde si s holkama hrát, pak je koupe zásadně on, já utírám, oblíkám, on mezi tím vaří kaši a pak krmíme každej jednu. Pokud byl se mnou prvních 6neděl doma, že byl na neschopence, dělal všechno krom kojení 😅. Věřím, že všechno zvládne, ale chtěla bych ho vidět být s němi sám od rána do večera, je to někdy náročný je zabavit, jak už teď moc nespinkají, ale oni dopoledne 2h si hrajou v pohodě v houpačkách a já vařím, jsou to zlatíčka 🙂

jankatr
autor
23. říj 2009

Zanetik - sice teď tak nějak trošku bojuju s financema ale asi do toho půjdu. Doktorka mi doporučila ten Synflorix - je prý víc právě na ty záněty středního ucha a má širší pokrytí. A mimo jiné je i o něco levnější. Teď jen váhám jestli to dát teď v sedmi měsících a nebo až v roce.

blucka
23. říj 2009

-k tej materskej, povedala som si, ze zlata stredna cesta sa mi zda najlepsia, tych 3800 sa mi zda strasne malo i ked mam pracu kde mozem nastupit na minim.uvazok pomerne skoro....ale chcela by som s nimi byt doma co najdlhsie.
V stredu som bola v praci ukazat prckov a hned sa ma pytali kedy nastupim, no vobec sa mi tam zatial nechce, mam pocit, ze len nedavno som odtial odisla. 🙂
Janka, chudak malej, ten si musel vytrpiet, tak nech sa len pekne vylieci.
Ja som nevedela jak ockovat ci od narodenia alebo neskor, no napokon rozhodlo, ze na SR to ockovanie preplacaju a kluci maju na to narok, tak som dala prevenar s 1.hexou, tak dufam, ze sa nam vyhnu zapaly usiek a pod.

veruleg
24. říj 2009

ahoj Mysko : dik za popis cviku ve vane. Ja to nevydrzela cekat az napises a zkusila to s nim ve vane sama tak nejak podle selskeho rozumu a tak jsme teda splyvali na zadech a jezdili tam a zpet, a spadla lzicka do kaficka. Urcite vyzkousim i to co jsi napsala. Vikymu se to libi, i normalni koupani. On se smeje zatim tak decentne.....spis se tak usmiva a ani neduta 😵 😵 😵 uzijte si to.

Ja mam materskou automaticky na 4 roky, ale snad do te dobe stihneme i dalsi robatko 🙂

Janko : ahoj 😉 To me mrzi s Kubikem. Vim co to je...ja byla jako dite na usnim jako pecena varena 😒 Taky uvazujem o tom synflorixu.

Zanet : a neni to trochu tema zoubkama? Treba se klube dalsi 🙂 Viktorek si porad strka prsty do pusy...cim vic tim lip a docela dost slini. Na spodni dasni uz se mu to tam dost rysuje ty dva zoubky. NO tak uvidime, snad to nebude tak brzo, teprve nedavno jsme se zbavili prdiku 😵

blucka
25. říj 2009

Ahoj maminky,
prajem krasnu nedelu.....U nas dokonca svieti aj slniecko 🙂 ....
Kluci dnes dostali prvykrat mrkvove pyre, to som si myslela, ze som to prehnala s mnozstvom a oni to krasne vsetko zbastili, este sme vyskrabovali misku, mam taku radost,dufam, ze nam to pojde takto aj nadalej 😵 😵 .
Vcera sme boli aj prvykrat v sportaku a supis, vypada, ze sa im tam paci, len Adamko ma tendenciu sa stale posadzovat, co sa mi moc nepaci, mam ich skoro vleze tak snad im to nezatazi chrbatiky.

adrosek
25. říj 2009

-ahojík mami,tak vás zdravím konečně taky,měla jsem tady kámošku od pátku do dneška tak nebyl čas
-čtem že tady řešíte mateřskou,já budem doma s holkama 3.roky tak uvidíme potom co bude dál
-jinak zítra jdeme na kontrolu na Rhb.tak jsem zvědavá co nám řeknou

sorbona13
26. říj 2009

ahoj holky, jak bylo o víkendu? Včera bylo krásně, tak jsme vytáhli kočár a brouzdali 2 hodiny venku, odpoledne pak přijela návštěva a vůbec ten víkend hrozně rychle utekl ☹
Bojujeme teď strašně s kojením, začala jsem kluky vážit, protože mám pocit, že málo vypijou, prsa se mi tolik nenalévají, tak se snažím ještě po kojení odstříkávat, abych tu produkci podpořila a budu kojit přes den po 2-2,5hod., v noci jak si řeknou...ráno vypil Honzík jen 50ml a Kuba 90ml a to byli u prsu asi 20min. ☹ Uvidím ještě tenhle týden jak přiberou a když to bude míň jak 150g, tak je začnu asi přikrmovat Nutrilonem...

janka: to je mi líto, tak hlavně, že se přišlo na příčinu těch horeček a Kubíkovi se ulevilo.

zanetik: mně kluci taky občas v noci kňourají, tak dám dudlíka a je klid 🙂

veru: my jezdíme po vaně různě osmičky, zkoušeli jsme úchop pod bradou, ale nějak se na to ještě necítím. A "spadla lžička do kafíčka" děláme taky 🙂 Včera jsem se koupala s klukama ve vaně a byla to strašná sranda, byli vyvalení, co jim to tam přistálo za velrybu 🙂

lenulinka21
26. říj 2009

Zdravím vás holky 🙂

- tak včerejšek se obzváště vydařil, křtili jsme kluky takže jsem byla ráda.
Tomášek to skoro celé prospal(klasika) a Pajiček se nestačil divit, kde to vlastně je.
jen koukal kolem sebe(no bůh ví, co si asi myslel) a jak je poléval tou vodou tak jsem
hl. u Pavlíka čekala řev a ejhle NIC 🙂 ani nemrkl-no možná že tu vodu ten farář
předem trochu ohřál, či co? 😀 😀

Sorbi: tak tak trochu bojuji s kojením u Tomáše. stává se mi, že ho přiložím a on
začně plakat- z ničeho nic a nechce se nakojit. A přitom vím, že má hlad. Tak ho uklidním
ale někdy to nezabere tak ho nechám tzv.vyřvat a pak to jde.

Bluci: sporták-hm jak já už se těším na jaro to budu mít sportovní kočárek-trojkolku
zatím máme stále 20-cetikilový ten klasický.

jankatr
autor
26. říj 2009

ahojky - ani se nesnažím něco dočítat - jsem K.O. 🙄 🙄 🙄 Jen se zlepšil Kubík tak znovu lítáme s Matýskem - od neděle má zas kolem 39oC - a tentokrát už mu i krev vyšla špatně. Jenže nemůžem přijít na to, co mu vlastně je 🙄 😒 Doktorka nás poslala na ušní jestli to není to stejné jak u Kuby ale nic nenašli. Taky jsme byli na UTZ ledvin aby vyloučili reflux - ale tam to vypadá taky dobře.Navíc tentokrát ani ty nurofenový čípky nestíhají - dřív se mu ta horečka vracela až když to fakt končilo těch 6 hodin - dneska měl po 4 hodinách pořád kolem 39oC. Tak já už nevím... Už z toho začínám být docela zoufalá. S menšíma přestávkama se to s ním táhne už od srpna.
Zítra jdeme ještě na nějaký odběry tak uvidíme.

adrosek
26. říj 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny
-tak my jsme dneska byli na rhb. a holky dostaly pochvalu,Sárinka už může cvičit méně a ještě Aduš,ale jinak jsou šikovní a odpovídají svému měsíci tak jsem ráda
-jinak janka teda to mě mrzí vážně,už stěma horečkama bojujete hodně dlouho tedy,tak at hlavně přijdou na to co nejdřív,zčeho je mají chudáčci jedni a ty taky už myslím,moc mě to mrzí ☹

jankatr
autor
26. říj 2009

jj - je to fakt hrozný - navíc už je z toho uplně hotovej - dneska jen koukal, takovým zoufalým a prosebným pohledem a jenom vzdychal ... - musí mu být fakt hrozně 🙄 😒 ☹ Mám strach aby se to těma antibiotikama co jsme dostali nerozehnalo dřív než zjistí co to vlastně je. Tahle nejistota je nejhorší.

adrosek
26. říj 2009

-no právěže,aby to ty antb.neutlumily a pak by se nic nezjistilo,no musí být fakt chudák úplně kantáre už,chuda malinký ☹ a navíc mu nemůžeš nijak více pomoci že,to je nejhorší a ktomu ta nejistota,no už at ste brzy zdraví zase

sorbona13
27. říj 2009

janka: to je mi moc líto, vím, jak to bylo hrozné, když měl Kuba 1 den tak vysoké teploty a ty už to máš tak dlouho, držím všechny palce, aby se rychle přišlo na to, z čeho ty teploty jsou.