Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

artep26
7. lis 2009

Ahoj holky,
koukám sobota ... a nikde nikdo, asi užíváte volno s manžílkama a dětičkama.
My pracovali na zahradě, přijela tchýně, s manžou ostříhali stromy a my to do teď uklízeli. hrabali listí atd ...
Jsme si mákli, dětičky spaly a spí doteď v kočárku u manži v dílně.
Tak jsem si umyla hlavěnku a večer jdu do místní osvěžovny s holkama na kus řeči ... tak se odreagui ... 😀
Hezký klidný večer všem 🙂 🙂 🙂

artep26
8. lis 2009

Tak je tu neděli, hezký den všem a zase nikde nikdo 😀 😀 😀
Já mám uvařeno, Mikulda spí a Amy si hraje, tak mám chviličku a jdu pokoukat co je tu nového ... a ono nic 😲
Odpolko se chystáme s taťkou na prochajdu, vezmeme taky naší Beu aby se proběhla, ta bude ráda ...
Tak si užívejte i neděli a pa 🙂

myska77
8. lis 2009

Ahoj Artep, tak Ti sem pisnu at tu nejses sama. O vikendu lenosime tak ani nemam cas psat. Ted cekame nez pujdeme k nasim na obed, nemusim varit super 😀
Ten link funguje, ale clovek se musi nejdriv registrovat na ten facebook, aby ty fotky mohl videt, a ja facebooku neverim, takze ty fotky bohuzel neuvidim. S temi stromy ste si makli tedy, ale hlavne, ze uz mate zahradu jako klicku 😵

My jsme byli vcera na Zlicine trochu neco pokoupit a na kaficku, proste relax. Potkali nas nejaci lidi, co taky cekaji dvojcata tak okoukli kocar, ze se jim libil na netu, tak jsme udelali predvadecku a pokecali, bylo to prijemny 🙂

Taky jsem se rozhodla, ze klukum zase prestanu davat tu kasi na noc. Ona jak je bezlepkova a protialergicka a asi desne zdrava, tak mi kluci stejne o moc dyl spat nevydrzi, takze jim ji zacnu davat az s prikrmama v 6.mesici. Meltou jsem si negenerovala tolik mlika, ze vecer odstrikam z kazdeho prsu 180 ml, chtela jsem vedet kolik tam opravdu je. Takze budu dal jen kojit. Kluci pekne rostou a uz je s nima desna sranda 😀

Zitra jede manzel na 3 dny na sluzebku, tak to budu mit zase zahul. Porad s klukama cvicim 3x denne a vecerni koupani, no snad mi nekdo prijde vecer pomoct.

Zatim pa a my se jdeme krmit k nasim 😵

adrosek
8. lis 2009

-ahojík mamky,tak vás všechny zdravím moc po víkendu skoro
-tak my se dneska vrátili z Beskyd z chaty a bylo to bezvadné,holky to zvládly perfektně a taky pěkně chrupkaly v noci tak sme aji pobesedovali pěkně ze všeckýma,bylo super slezlo se nás asi kolem 17 tak jak vždy jezdíváme takže super 🙂 ,jen to rychle uběhlo strašně
-no a co vy jak se máte

veruleg
9. lis 2009

ahoj holky taky vsechny zdravim. Jsem ted na tyden v CR. Manzel je na sluzebce, tchanovci na dovolene, tak jsme s Vikym a psem sami v baraku. Vcera odpo s enam pokazil novy plyn. kotel a opravar mi rekl ze dnes mu to nevyjde....takze je mi veselo 😠 😠 😠

Zitra se snad nejak dopravim k mudr a Viky dostane druhou hexu. Jeste nas cekaji kycle. Jinak je to sikulka a sem tam vykrikne radosti ze se az leknu. POkousi se prekulovat na bok a dost se u toho vzteka.

obcas vam mrknu do alb, deti jsou vsechny uzasne....moc vam to zavidim.
mejte se

adrosek
9. lis 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím všechny,počasí opět nic moc,teda aspon unás,zase mrholí déšt,ale stejně se asi s holkama vypravím na chvílu ven,dám jim slídu a je to
-jinak veruleg takže si užíváte v ČR,sice hned takové trable s kotlem,no tak at se to brzy opraví,aby ste tam neumrzli

jankatr
autor
9. lis 2009

Ahojky - jdu vám jen napsat že Kubajs už má druhej zoubek a jeslti jsem to ještě nepsala tak po kolínkách už lítá jak čamrda. Matýsek má sice zoubek pořád jen jeden - ale taky už začíná lízt 😵 😵 😵

Mysko - tak si udělej nějakej nepoužívanej mail spešl pro tu registraci na face book - já když někde nechci dávat svoje údaje tak to dělám taky tak 😉

sorbona13
9. lis 2009

ahoj holky, víkend utekl jako voda, samá návštěva 🙂
veru: vítej v ČR, škoda, že jsi tak daleko, přijela bych se za tebou a Vikim podívat 🙂 S tím kotlem je to naprd, nám takhle kleklo topení na chatě, než jsme se stěhovali do baráku. Naštěstí máme na chatě krb, tak jsme topili aspoň tak.

myska: ty máš mlíka na rozdávání 🙂

janka: teď ti začne asi pořádná sranda, hlavně je ohlídat 🙂

veruleg
9. lis 2009

ahoj Sorbi : no nastesti mame v pokoji kachlova kamna tak tu mame s Vikousem teploucko. Na koupani mu ohreju vodu v rychlovarne konvici 😵 pamatuju jak nam mamka varila vodu v hrnci na koupani....no snad zitra prijede ten opravar.

Mysko : taky myslim ze mas mlicka vic nez dost. Ja kdyz zkousela odstrikavat tak dam max. 50-60ml.Zkouseli jsme Vikymu dat z flasky (poprve) a vypil to strasne rychle a to jsem mu tam dala cca 150ml coz bylo asi dost , po tom byl jak omameny. Kolik kluci vypijou kdyz jim nekdy das z lahve ?

jankatr
autor
9. lis 2009

Tak když to tu tak čtu - asi bych toho našeho puclíka měla nechat trošku vyhladovět - třeba by pak byl ochotný i jíst 😀 😀 😀 (dělám si srandu) Ale on ten prevíteki nechce ani mlíko z flašky ani čaj - pro případ že bych je potřebovala pohlídat (a to jsem zkusila i vlastní - odstříkaný). Aspoň že Maty je celkem v pohodě s tím jídlem.

veruleg
10. lis 2009

ahoj holky
tak jsme s Vikousem zpatky z 4.mesicni kontroly.Sice uz ma 4.5mes. ale to je jedno. Tak uz nam vazi 6.05kg a meri 63cm. Za mesic a kousek porostl o 6cm a to se pak divim ze mu je vsechno male. Dostal 2.hexu, tak doufam ze nebude moc mrzuty.

Stale topim v krbu...opravar nikde 😠 😠 Venku hnusne a lidi topi vselijakym svinstvem tak se ani neda byt venku.

veruleg
10. lis 2009

jo jinak konicci dobre, cucani ruky a vseho taky odpovida veku. Prikrmovat zatim nemusim, takze zacneme az v pul roce coz bude po vanocich.

krasny den vsem preju 😉

adrosek
10. lis 2009

-ahojík holky,taky vás zdravím všechny dneska,počasí zase ušmourané jako každý den ☹ ale přeci se s holkama po obědě vypravíme na chvílu na prochajdu at se vyvětrají
-janka tak už ted musíš hlídat pořádně co,když se rozuteče šmudla malej
-veruleg to je dobře že kontrola dopadla ok

sorbona13
10. lis 2009

Ahoj holky, kluci mi po chvíli boje usnuli v kočárku. Honzík poslední dobou nechce vůbec spát, tedy spíš nemůže usnout, když pak zabere, tak zase vydrží spát docela dlouho. A aby usnul, tak se musí nejdřív pořádně vyřvat, jinak prostě nezabere.

veru: Vikouš je pořádnej macek 🙂

artep26
11. lis 2009

Ahoj holky,
Veru Vikoušek je macíček jak má být 😀 Miki měl na 4 5,2 kg a Amy 4,86 kg ale oni měli o něco méně při porodou, ale krásně ty vaše donošené dětičky holky dohánějí 😉
Sorbi u nás je mrzuto hlavně u oblékání, pak když už jsou v kočáře tak je to pohoda, stačí párkrát drncnout a je to 😀 😀 😀
U nás dnes zataženo, v 10 jedu k zubákovi a Miki měl ráno 37,3 takže ho radši ven dávat nebude a bude dnes vegetit doma. 😉

sorbona13
11. lis 2009

ahoj dvojmamky, kluci mi ještě spí, tak toho musím využít a napsat vám 🙂

myska: tak už mi taky začaly padat vlasy, máš na to nějaké "lék"? Asi to bude tím kojením, kluci mě pěkně vysávají. Dneska jdu na melír, tak jsem zvědavá, kolik vlasů mi po barvení zůstane 🙂

artep: tak ať to u zubáka nebolí 🙂

myska77
11. lis 2009

Sorbi tak to je mi lito, ze Ti taky padaji vlasy, me uz padaji 4 mesice. Nic na to pry neni a nepomaha. Je to hormonalni a musime pockat az prestaneme kojit. Jen jist hodne vitaminu atd., ale stejne to neprestane. Ja uz jsem uplne plesata.

Me ted davaji kluci pekne zabrat, v noci se mi budi po hodine a pul, kase ani konske davky mlika nezabiraji. Bud se chteji jen mazlit s prsem nebo nevim. Ale zase piji dobre. kdyz je prilozim. Zuby jim nerostou, tak fakt nevim. Jsem z tehle dvou dnu uplne mrtva, manzel je na sluzebce tak si neodpocinu ani vecer. Nevim jestli jim mam zkusit dat Nutrilon, ale obavam se, ze vetsi davka mlika stejne nepomuze.

adrosek
11. lis 2009

-ahojík mamky,taky vás zdravím dneska
-my jsme byli na kontrole na Rhb a dobrý jen stále ještě cvičit tak uvidíme kdy konečně přestaneme
-holky takže vidím,že máte ten samý problém stěmi vlasy jako já,taky mě šíleně padají takže to bude asi těma hormonama,sem zvědavá jestli mě tam něco zlstane vůbec

myska77
11. lis 2009

Adrosku jak to vidis Ty s tim cvicenim u holek? Me totiz subjektivne prijde, ze kluci jsou v pohode, koniky vydrzi past i hodinu na loktech i na natazenych ruchach, pekne si tak hraji a jsou stabilni. Doktorka tay chce, abychom jeste vydrzeli, ale me to prijde uz dost zbytecne. Akorat jsem ve stresu ja i kluci. Cvicis s nima poctive 4x denne nebo to i nekdy sidis? Ja uz jsem zvolnila a nehodlam to hrotit. Holka me zname ve 4 mesicich ani jednou nelezela na brisku a koniky neumela past a dneska v roce normalne beha jak camrda.

adrosek
11. lis 2009

-no u Sárinky mi dneska řekla,že už to můžem šidit a cvičit méně třebas jen 2x denně,ale u Aduš máme 4xdenně jako doposud,ale občas sem to šidila nemysli si,cvičit to tak poctivě tak bych nic nestíhala
-no ona nám říka,jako že třebas neumí ještě více zatížit levou ruku a vzít si hračku pravou a obráceně jako,tak uvidíme tedy

rojcata
12. lis 2009

Ahoj holky!!
Tak jsem se konecne dostala na konika!!Byli sme tyden u manzelovych rodicu a pak, kdyz sme se vratili, tak to byla doma celkem fuska. Kluci byli zvykli na 100% pozornost, tak chvili trvalo nez si zvykli, ze ji uz nemaji.
Jinak my sme u Tadyska (ten co mi nechtel papat) zacali s prikrmy a co se tyce jidla, otocil o 180 stupnu. Mrkvicky by se mohl ujist, vecer ma kasicku, ta mu taky moc chutna a pres den uz neni problem s mlickem. Jak poznal jine chute, tak neni problem dostat do nej mlicko pres den (ale radsi tuk tuk tuk na drevo). Taky sme zkouseli spenat, ale ten mu vubec nechutnal. Dneska bude mit mrvicku s ryzi, tak sem zvedava jak mu bude chutnat.
Jinak my sme byli v pondeli na RHB a doktorka nas moc pochvalila a kdyz sem se ji zeptala na jak dlouho to jeste vidi, tak mi rekla, ze minimalne do 1 roku. No me malem vypadli oci z dulku 😨 😨 . S Tedou to sidim, s nim spis necvicim, spis se ho snazim ,,napravovat ,, pri hrani na dece. Na kontrole (za cvicitelkou chodime co 14 dni) mi zatim vzdy rekla, ze je to lepsi, takze to beru spis jako konzultaci toho co maj umet, jestli odpovidaj veku, jak si s nim treba hrat na decce a atka. S Domiskem cvicim tak 1-2 denne a pak si hrajem na dece. Kluci se zlepsuji takze v tom nevidim zadnej problem, kdyby se zhorsili nebo prestali jit dopredu, tak bych zacla poctive cvicit, ale zatim to mame tak.

veruleg
12. lis 2009

ahoj holky

tak opravar na plyn. kotel prijel az v utery a stejne si s tim nevi rady...tak porad topim v kamnech. Uz se tesim na nedeli az pojedem zpet do Rakous a jak se nalozim do vany.

Jinak me vlasy zacly padat po tech 3.5mesicich a mam pocit ze jsou vsude...dokonce jsem je nasla i ve Vikyho pokakane plince. Kamarad rikal ze mam ale stesti ze mam kratsi vlasy ze jeho deti se na manzelcinych mohli obesit 😀 😀 😀 😀

Mysko : oni Ti vydrzi hodinu na konicich???? to jsou machri. Vikous tak 10-15 min a to uz je nadlidsky vykon ale doktorka rikala ze je sikovny, tak to asi staci 😉

Ahoj Artep : kolik vlastne meli deti kdyz se narodili ? Viky byl 35tt+5 a mel 2.4kg....tak jsem z jeho vahy nadsena...jdu mu zase dat, je to jedlik 🙂

mejte se

adrosek
12. lis 2009

-ahojík mamk,ymě holky taky vydrží max.10 min.na koníkách,pak jsou úplně zničení už

myska77
12. lis 2009

Veru tak to mas pech teda s tim topenim, verim, ze se tesis konecne do pohdli a poradnou vanu 😵 Me fakt kluci vydrzi na brichu jak dlouho chteji, musim je zase otacet zpatky na zada. Dokazou si na tom brichu vzit do ruky i hracku a otacek se po rukach do stran, takze uz to nebude dlouho trvat a zacnou se snad plazit. Uz je fakt musim hlidat. Ted se dokazi odstrkovat nozickama a preplazit tu deku takovym soupavym pohybem 😀

To jsem rada, ze k tomu cviceni pristupujete jako ja, uz jsem si pripadala jako matka co nechce mit zdrave deti, ale ono to cviceni fakt desne zdrzuje, ale i stresuje a pokud bych cvicila 4x denne, tak se nedostanem ani ven.

blucka
12. lis 2009

Ahoj maminky,
vsetky vas zdravim..:o)
U nas je dnes krasne, cakam kym sa pupici vyspinkaju a ideme von. Krasne hlasia aj na vikend. to bude parada.
My poslednych par dni bojujeme so spinkanim v noci a som z toho uz dost utahana, zvyjkla som si, ze prespinkali celu noc a teraz na striedacku sa zacnu budit a tvaria sa, ze uz su vyspinkany.
Citam, ze preberate vypadavanie vlasov....aj mne posledny mesiac padaju neuveritelne, vzdy som mala vlasov na rozdavanie a zachvilku to bude na parochnu. 😠
My sme s papanim na tom neni nic moc, obcas zbastia celkom fajn, ale niekedy... 😒
Rojci, ryzu im uvaris a rozmixujes, alebo kupujes hotove?
Myska, snad maju len nespave obdobie a rychlo to prejde.
Holky, nemate tip na kasu ktora pretecie v pohode dudlikom? Pouzivala som Sinlac, ale ta neni mliecna a tak ju dlhodobo moc nechcem davat.
Veru, to je teda "paradna"dovca, ty jo, to je smola.
Adrosku, pretacaju sa ti uz v pohode obe holciciky?

adrosek
12. lis 2009

-ahojík blucka,mě se holky ještě nepřetáčeji sami na bříško,musím jim pomoct,ale na bok se už otáčí hodně tak čekám každým dnem,kdy se jim to podaří samo
-myska nám na tom cvičení říkala dr.právěže na to co ti dělají kluci,že se plazí a odráží nožičkama a posunují se,nám to dělá občas Aduš jako,že má tendence se posunovat už a dr.nám řekla,že právě je to tak špatně,že chtějí udělat věci dopředu,ale nekvalitně potom tak nevím teda ☹

myska77
12. lis 2009

Bluci: ja jsem ten Sinlac taky prestala, kluci se budi drive nez po mliku, pak jsem zkusila nutrilonovou ryzovou, tam je susene materske mleko a super. A pak jeste davam od Sunaru taky ryzovou, do ktere davam svoje materske mleko, necha se rozdelat ve vode, v materskym mliku nebo v umelym mliku a to pak spi dlouho. A muzes defakto koupit jakoukoliv a vice ji naredit a pak Ti protece dudlikem.

myska77
12. lis 2009

Adrosku a co tedy tim chtela ta doktorka rict, jako ze jsou moc dopredu tim cvicenim nebo je mame v tom rozvoji brzdit?? nam doktorka rekla, ze je s nima spokojena a odpovidaji svemu mesici a uz i nekorigovane. Ja uz to stejne neresim, staci mi, kdyz jsou spokojeni a zda se mi, ze vyvoj nijak nezaostava.

adrosek
12. lis 2009

-ne to neřekla že jsou dopředu,jen to že se snaží jako něco udělat po svém,ale vlastně nesprávným způsobem,jako kvalitou myslela,tak nevím teda,no prostě to cvičení je dobré na něco,ale zase to nepřeháním,pač bych se taky nikam nedostala

myska77
12. lis 2009

no ja to fakt flakam, ted jsem treba 2 dny necvicila vubec, protoze jsem nevyspana a fakt nemam naladu tady poslouchat rev u cviceni a pak hodinu po cviceni jak jsem je rozebrala. Ted zase o vikendu neco nacvicime, kdyz tu bude manzel a v tydnu to zase trochu flaknu 😵 V patek jdem pak na kontrolu na rhbl. a reknu si uz o ukonceni.