Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

myska77
21. lis 2009

Adri kluci mi ted jedi uz tyden rano v 6, pak v 9, 12, 15, 18, pak vydrzi do 2 a pak se to vse opakuje, takze 6x za 24 hodin. Kdyby spali celu noc tak maji 5 jidel.

adrosek
21. lis 2009

-no mě vlastně taky tak nějak-v 6,9,12,15.30 a pak 19.hod plus minus jako to počítám

blucka
21. lis 2009

Ahoj holky,
Adrosek, tak to je dobre, ze ste boli ok, ale my prvykrat tiez 😒, ale mozno by som to nabuduce skusila s tym Fenistilom.
Myska, my papame tak 4-5xdenne.

luzza
21. lis 2009

bluci
a není to málo 4krát?? 😕 😕 😕
my kojíme přes den pětkrát plus jeden příkrm... a eliška žere i v noci 😠

blucka
21. lis 2009

Luzz, kluci priberaju, od hladu neplacu, su spokojni, skusala som castejsie, ale papanie mi vypluvali. 😠 Obcas sa stane, ze si Sebik vypyta v noci, ale to je fakt raz zacas.

adrosek
21. lis 2009

-no uvidíme blucka jak budou reagovat na druhé očkování,možná to bude horší taky,ale určitě dáme Fenistil zase
-já jim zkouším v poledne dát tu mrkvičku taky jinak jen kojíme

luzza
21. lis 2009

adrosku
holky měly jen při první hexe trochu teplotu...při druhé a třetí už nic...tak se neboj,třeba to bude v pohodě 🙂
bluci
klučíci se asi uměj pořádně nadlábnout 😀 takže jim to chvíli vydrží 😉 🙂

blucka
21. lis 2009

Luzz, to mas pravdu, mam pocit, ze kym sa nenadlabnu do "plna"neni klud, ale zase potom mi krasne vydrzia. 😅

veruleg
22. lis 2009

ahoj holky
vsechny vas moc zdravim po tydnu a neco. Ahoj Luzii 😉 😉 😉
Uz jsme tyden zpet v Rakousku a uzivam si tekouci teplou vodu 😀 😀 😀 😀

Jinak Viky docela hodny. Vecer po koupani se naji a pak do par minut usne, nemusim vubec uspavat. Ve 20h je tuhy a chrni vetsinou do 4 rano a pak az do 7-8h. Ted sice zacal se budit pred pulnoci, ale to je kdyz je vecer hodne KO a malo se napije. Pres den si pospi tak pul hodinky dopoledne, klidne pod hrazdickou a pak odpoledne musim ve 14h vyrazit ven nebo na balkon a to si pospi i 3h.
Zvatla a krici a zkousi vselikaje zvuky. Na bok se prevraci ale na brisko jeste kousek chybi.

Nam mudr. rekla ze po ockovani pokud bude vic jak 38,5 (bez odecteni 0,5) tak dat cipek panadolu. Nastesti tu druhou hexu zvladl docela v klidu. Na kyclich jsme nebyli, neb nebylo auto...tak az okolo vanoc.

Bluci : ja se taky ridim spokojenosti....nekdy je treba jist casteji a nekdy zase mene

jo uplne nejradsi ma Vikous, kdyz je mrzuty kdyz ho vysvlecu a on muze machat holyma nozkama a prdelkou 😵 😵 😵

sorbona13
22. lis 2009

ahoj holky, jak jste si užily víkend? My makali na zahradě, bylo krásný počasí, tak jsme kluky nechali chrupat v kočárku 🙂

myska: předvčírem mi spali od 18.00 do 1.00 hod a pak do 5 a do 7.30, takže super. Včera už to bylo horší, to spali od 18 do 23, potom do 2, do 5 a do 7. Ale to uspávání je opravdu lepší, Kuba sice řval, ale Honzík usnul hned.

luzza: a jak Nelinka snášela to klubání zoubků? Já se toho trochu děsím, až klukům porostou, tak se asi v noci moc nevyspíme.

veru: to spaní ti závidím 🙂

luzza
22. lis 2009

sorbonko
v noci byla nela naštěstí hodná, ale přes den docela děs 😝 furt pobrekávala,slintala a rvala si do pusy celou pěst... trvalo to pár dní 😒 byla hrozně protivná 😝

adrosek
22. lis 2009

-ahojík holky,tak my jsme dneska boli u mojich rodičů v Kroměříži,dneska bylo unás opět škaredě ☹ mlha jako hrom a tak vlhko,no ven se nedalo jít prostě
-no Sárinka je ted poslední dva dny takovej mrzout hlavně na večer pobrekává a je protiva,což nám kní nesedí pač jinak o ní ani nevíme,tak nevím jestli vtom nejsou zoubky,uvidíme,no hlavně že vnoci ale spí,ted se půjdeme koupat a chrupkat

blucka
22. lis 2009

Ahoj holky, u nas bolo pocasie tiez nic moc, ale teplo hlasia az do Mikulasa, tak aspon pre mna parada 😀 .
Luzz, to co popisujes u Nelinky u nas trva uz skoro dva mesiace u Adama, obcas horsie obcas lepsie, ale zuby nikde, kazde rano cakam ci uz 😠 a nic.

adrosek
22. lis 2009

-tak snad blucka tam brzy něco najdeš vtěch jejich pusinkách 🙂

luzza
22. lis 2009

bluci
některým prckům to může trvat i takhle dlouho!! zoubky vždycky trochu povyrostou,ale jsou ještě pod dásničkou... jestli ho to takhle dlouho trápí,zkus mu koupit mastičku na dásně!! sousedka si ji moc chválí!!

adrosek
22. lis 2009

-luzza myslíš ten Calgel?
-no unás holky padly za vlast jako,už druhý den toho moc nenaspaly ces den tak jaou večer kantáre

blucka
22. lis 2009

...no Adamko uz ma dasnicka na jednickach biele, ale davaju si na seba cakat...
Luzz, Calgel uz mame asi mesiac, vyzbrojeny sme kusatkami, homeopatikami,masaznou rukavicou, ale asi si tym musia prejst. 😠

luzza
22. lis 2009

adri - ano
bluci - tak to je fakt síla...jestli už vidíš běloučký čárky,tak jsou za chvíli venku a bude zase klid 😉 já furt vyhlížela a oťukávala dásničku dole a nelunka nás převezla a první zoubky jí vylezly nahoře 😅 😅 😅 😅

blucka
22. lis 2009

luzz 😀

adrosek
22. lis 2009

-no já jsem zvědavá kdy to vyrazí jako,taky kukám spíš dolů tak uvidíme jako

adrosek
22. lis 2009

-holky odstříkáváte si ještě mlíko-ti co vám mimča vydrží spát celou noc skoro

luzza
22. lis 2009

adrosku
jestli ti berušky spí celou noc, tak neodstříkávej, jinak tam bude mlíčko každou noc 😉 😀 když jsem přestala v noci kojit dominika, prsa si za pár dní zvykly a v noci se přestaly plnit... 🙂

adrosek
22. lis 2009

-aha tak to mě nenapadlo luzza,asi máš pravdu,já to dělám proto že je mám ráno jak balony,ale asi jak říkáš že si pak zvyknou prsa a nebudou se plnit že

luzza
22. lis 2009

adrosku
snaž se to pár dní vydržet a pak se to upraví samo 🙂 🙂

sorbona13
23. lis 2009

Ahoj holky, tak mám za sebou strašnou noc, kluci usnuli v 18hod., Kuba jen 10 min. pobrekával. Pak se budili ve 21.30 - 1 - 3 - 5 - 7 ☹ Asi tady máme další růstový spurt, poslední jsme překonali před 14 dny ☹

adrosek: já jsem mlíko odstříkávala tak, že jsem v šest večer nakojila a v devět odstříkala a zamrazila, bude se to pak hodit do příkrmů. Teď ale odstříkávat nebudu, kluci to všechno vysajou během toho spurtu.

luzza: Honzík si cpe pěst do pusy už docela dlouho, ale je mu korigovaně 3,5 měsíce, to mu snad ještě nemůžou růst zuby 😕

luzza
23. lis 2009

sorbonko
klidně můžou... chlapeček Mel z diskuze IVF září měl 2 zuby ve 4 měsících... máš děti,co se se zoubkem i narodí 😅 😅
ty spurty jsou děsný...já vím 😝 vydrž 😉

adrosek
23. lis 2009

-ahojík holky,tak vás zdravím všechny
-unás je počasí zase naprd,prší tak budeme doma s holkama opět ☹
-no my naštěstí vnoci spíme,ale nějak ces den jim to moc nejde a jsou takoví mrzouti tak nevím jestli zoubky,ruky v puse nebo hračky

luzza
23. lis 2009

adrosku
mě holky spěj 2 hodiny dopoledne a dvakrát po hodině odpoledne...ale v noci spí jen nela 😒 eliška se budí na kojo 😒

myska77
23. lis 2009

Ahoj holky,

vy ste toho zase napovidali.
Sorbi: mam radost, ze Ti kluci usinaji lepe, ale teda budi se fakt casto, chuderko mala, asi opravdu nekam zase spurtuji. Ja tohle mela u Matesa asi tyden, chtel se jen ponuchnat s prsem, ale ani moc nepil, tak jsem mu misto kojeni davala dudlika a za tyden uz zase spal 18 - 2 - 6(7). Driv jak za 3 hodiny jim v noci nedavam, vetsinou akceptuji dudlik. Samozrejme, kdyz Mates rve jak tur tak pomuze akorat kojeni. Vydrz holka, to zase prejde.

Resily ste zoubky, me si Bluci taky kluci cpou ruce do pusy uz pres 2 mesice a porad nic, uz dost taky reaguji na nase jidlo, tak treba jim zacnu davat nejakou mrkvicku a oni si pozuzlaji tu lzicku a budou mit zase jine podnety 😵

Jinak ja uz v noci taky neodstrikavam, prsa si zvykla, nekdy tedy jsou jak balony, ale to jen tehdy, kdyz toho vecer vypiji hodne a ,,objednaji" 😵 si tak velkou davku na priste 😀 Mam porad plny mrazak mlika, porad to tocim, abych vypotrebovala to nejstarsi a kdyz nekam jdu, koji pekne manzel 😵 Vcera jsem byla v posilovne a nadhera, takze zavadim dve sve pravidelne akce, nehty a posilovnu 😀

myska77
23. lis 2009

Veru: konecne mas zase pohodli a teplou vodu, vid. Vy jeste chodite na kycle nebo ste nestihli ty 3 preventivni prohlidky? Viky Ti spi 3 hodky v kuse? zavidim 😀 , ja davam kluky po kazdem kojeni do kocaru na balkon nebo jdem ven a tak na hodku nebo 30 minut usnou, snazim se je vzdy poradne utahat konikama a blbnutim, ze jsou radi, ze maji ode me pokoj 😀

Jinak uz jsem koupila ohradku 150x150 do zasoby az opravdu polezou, zatim je to sranda to jejich plazeni, daji se chytit a vzdy maji desnou srandu z toho, ze nekam dolezou a ja je zase dam na start 😀 😀