Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
14. pro 2009

-no holky držte sa hlavně 😒

sorbona13
14. pro 2009

myska: když se v noci jakžtakž vyspím, tak mi to častý kojení přes den ani nevadí, odpoledne mi jednou vydrželi 2 hodiny, ani jsem tomu nechtěla věřit 🙂 Drž se, já být na tvém místě, tak jsem asi už dávno pod drnem. A ty příkrmy přes den dáváš pořád?

myska77
14. pro 2009

Sorbi: jojo, prikrm davam porad, ale on to chvili jeste potrva, nez ten obed plne nahradi jednu kojici davku, zatim snedi dohromady sklenicku 125ml a ma ji kazdy snist celou, takze je stejne pak musim dokojit. Me to zase nevadi pres den to kojeni, ale ra noc je sila. Ted jsem je zase nastouchla svym mlikem a dorazila Sunarem, jeden si dal 120 a Mates 90, tak uvidim. S dalsim prikrmem (dopoledni svacinka) chci jeste pockat aspon do toho 6.mesice, zatim je chci naucit ty obedy. A pak prijdou vecerni kase, ty jsem jen zkousela z lahve ale pak je budu davat lzickou az se to nauci z tech obedu. Pak teprve to ulevi me od kojeni, i kdyz do 2 let to mliko potrebuji porad, takze bud kojit nebo davat jen umele.

Ono jak si nedavno psala, ze to vydrzis s kojenim do prikrmu, tak stejne budes muset kojit i potom, vezmou si jen min nez predtim, ale budou to potrebovat.

Tak se jdu koupat a otevru si dneska flasku vina, zaslouzim si ji 😵 😎

sorbona13
14. pro 2009

myska: s tím, že budu po zavedení příkrmů kojit dál tak nějak počítám, ale do dvou let teda určitě nevydržím 🙂 Ale aspoň toho mlíka nebudou potřebovat tolik a kaši jim budu dávat taky lžičkou, když to z lahve neumí. Alespoň budu moct přes oběd odstříkat a z toho jim udělat tu kaši, to by jíst mohli. Ale oni mě stejně holomci zase něčím určitě překvapí 🙂

Tu flašku závidím, já se strašně těším na Vánoce a na svařák, min. rok už jsem byla těhotná a blila o 106, tak si letos ty Vánoce snad užiju 🙂

myska77
14. pro 2009

Jojo presne, ty holomci vzdycky prijdou s necim novym, aby se clovek nenudil 😀 Take se tesim na vanoce, taky jsem loni blila a nejak to slo vse mimo me, tak si to letos taky chci uzit, hlavne pohadky atd. Taky nechci kojit do 2 let, kdyu to pujde a budu pri sile tak max do roka, nechci pak mit zase sceny s odstavovanim.

adrosek
14. pro 2009

-holky tak vám hlavně přeji klidnou noc pokud možno hlavně ty myska a vínko si určitě dej

sorbona13
15. pro 2009

Dobré ránko, tak dnešní noc celkem v pohodě, kojo v 19 - 22.30 - 2 - 5.30 vstávačka a teď zase usnuli.

myska: taky jsem si říkala, že rok je pro mě maximální hranice pro kojení 🙂

adrosek
15. pro 2009

-ahojík holky dobré ránko všem
-sorbonka tak vcelku ste to zvládli ok dnešní noc,tak ještě den aby bol ok
-my sme taky po jídle,holky si ted hrají v lehátkách a pak je dám za chvilku churpkat tak uvidíme

myska77
15. pro 2009

Dobre ranko,

Sorbi tak se Ti nasi pacholci domluvili asi. Meli jsme podobne casy jen vse o hodinu driv. I kdyz se vyjde ranni kojeni treba na 7, tak jim stale drzim denni rezim, ze svaca je v 9, obed od pul 12 do 12, svaca ve 3 a vecere v 18. Je sranda jak uz to vedi a hlasi se presne v tyhle casy. Tesim se zase na obed, vsechny nas to bavi to krmeni lzickou 😀 Kluci mi uz taky spi na balkone, uzasny vynalez 😵

Adri: me uz kluci moc v lehatkach nevydrzi, musi porad nekde smejdit a nekde se pohybovat. Na dece se porad otaceji na briska a zpet a jsou desne akcni. V lehatkach je udrzim jen pri obede a to jeste sebou musim hodit s tm krmenim 😎

Tak pekny den vsem. Vcera jsme byl 2 hodky venku a kluci v pohode jen ja jsem byla jak rampouch, tak pokud pujdete ven, tak vsichni nabalit 😎

adrosek
15. pro 2009

-myska tak to máme podovné časy stím jídlem tedy spíš stejné bych řekla
-no taky dneska dám mrkvičku a od čtvrtka jak se domluvím s dr.tak začnem už sněčím jiným pomalu,zkusím ten brambor s něčím a tak pomalu
-mě v těch lehátkách naštěstí ještě vydrží,hrají si tam tak jsem ráda ještě že tak,jinak na dece taky šmejdí,teda spíš Aduš tak se otáčí tam a zpět,Sárince se nechce moc,ona je takovej pohodář ji říkám,tak ji to prostě vyhovuje tak proč by se namýhala nějak otočit,ale umí to 🙂
-no my se ven nechystáme takže budeme doma,navíc nám mění nové dveře a jednak kvůli tomu kašli u Sárinky raději budeme doma

adrosek
15. pro 2009

-myska chci se zeptat cvičíš ještě s klukama nebo už tedy ne a taky co už jim dáváš tedy všechno za příkrmy,možná si to psala a nějak sem to nezaregistrovala tak se omlouvám

sorbona13
15. pro 2009

myska: ti naši kluci jsou snad na nás domluvený, to není možný 😅 Já kluky vždycky uspím krátkou procházkou a pak je hodím do zádveří, kde se netopí a vydrží spát tak půl hodiny, někdy hodinu. V lehátkách je moc nenechávám, jenom při kojení, když si je potřebuju odložit, na neurologii nám říkali, že to není moc dobrý, aby si nezačali brzy sedat (což už se tedy Kubík pokoušel, tak jsem rázně zakročila), že si tím ničí páteř. Oni jsou stejně nejspokojenější na zemi a na bříšku 🙂 Prý se správně mají děti posadit buď ze stoje nebo z kleku.
Jenom si teď začali závidět hračky, nejoblíbenější je svítící sluníčko se zrcátkem, jak ho má jeden, tak ho okamžitě chce i druhej, je sranda je pozorovat, jak se přetahujou 🙂

adrosek
15. pro 2009

-unás si taky vzájemně berou hračky,hlavně Aduš ta by měla nejraději všechny,to bude nedobrota naše

myska77
15. pro 2009

Sorbi: jojo taky to o tech lehatkach vim, tak je tam ani nedavam, nastesti sew jim tam uz nelibi. A taky jsem cetla, ze sed je vrchol vyvoje tak je rozhodne neposazuju, no uvidime, kdy zacnou chodit 😵 Co se tyce hracek u nas je par oblibenych a ty jim vzdy tak rozdelim , ze je klid.

Adri: zatim davam jen poledni prikrm. Zacala jsem mrkvi, pak brokolice, spenat, kvetak a dnes mrkev + brambor. Do konce tydne budem na masu. JInak porad kojeni nebo vecer Sunar. Od ledna zacnu s dopolednim prikrmem. A uz s nima necvicim vubec. Jsou v pohode a prijde mi, ze doktorka potrebuje nahonit body.

adrosek
15. pro 2009

-děkuji myska,taky tak nějak začnem pomalu
-tak přeji všem klidnou noc pokud možno

luzza
15. pro 2009

holky
zase nám zlobí net... na stavbě zase přervali kabel, takže vždycky čekáme na spojku...ty už jich tam udělali 😖
tak vás musím furt dočítat 😉

luzza
15. pro 2009

jinak nelinka nám začala dělat pá pá 🙂 a má z toho děsnou radost 😀

sorbona13
16. pro 2009

Ahoj dvojmamky, dnešní noc teda nic moc, kojo v 18.30 - 21.15 - 00.40 - 3.30 a 6.30 vstávačka. Měla jsem na dnešek naplánovanou cestu za Kacatkem000, ale nevyšlo to, ráno se probudila se škrábáním v krku, takže jsme radši nikam nejeli.

luzzi: poslala jsem ti IP

adrosek
16. pro 2009

-ahojík mamky,hezký den přeji
-luzza tak to je smola teda,tak at to máte brzy opravená a si zase tady mezi náma,co holky už jsou ok?
-sorbonka tak ste toho zase moc nenaspali že ☹ hlavně aby byl klidnější den
-no my jdeme zítra na kontrolu v 6.měsicích a taky sme měli dostat 2.dávku hexa a prevenar,jenže ztoho nic nebude,Sárinka stále kašle a navíc to chytnula aj Adélka,takže dáváme Mucosolvan a Libenar do nosánku

sorbona13
16. pro 2009

holky, jaký používáte na ven krém na obličej pro prcky?

adros: chudinky holky, tak ať je brzy líp.

adrosek
16. pro 2009

-já používám od Bupchenu-krém do větru a mrazu
-jojo už aby bylo líp,jsou tak trochu mrzuté aji chudinky moje 😒

myska77
16. pro 2009

Ahoj holky,

Sorbi tak to si mela noc teda, doufam, ze Te nechaji v klidu pres den. Ja mam krem taky od Bubchenu a jeste od Nivei, oba do vetru a mrazu a krasne oba voni.

Luzzi: vy mate pech s tim netem, tak aspon, ze se sem obcas preci jen dostanas, to musi byt sladke, kdyz dela pa pa, je to sikulka 😵

Adri: poradne holky vykuryruj, at jsou cipery na vanoce.

Uz mate stromky? ja se na nej chodim divat na balkon a cuchat ho, uz se tesim az bude vonet v byte. Letos se fakt nejak tesim, kdyz jsem z toho loni nic nemela. Taky jsem udelala nejakou tu dekoraci, tak to vypada zase lip v byte.

adrosek
16. pro 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím
-tak unás pěkně napadnul sníh tak jsem zvědavá jak zajtra půjdu s kočárem k dr.no holky kašlou obě dvě tak jsem zvědavá co nám řekne

veruleg
16. pro 2009

ahoj holky

jdu vas kratce pozdravit z provizorniho netu. Normal bude az tu budem 3 mesice, tak snad v lednu 😠

Vidim ze jste resili prikrmy a tak. My zacne s Vikym az po Vanocich to bude mit toho pul roku. Uvidim co vsechno nam mudr rekne. Jinak Vikous tento tyden snad spurtuje, ale nastesti jen pres den. Dopoledne chce pit i po hodine. Odpoledne si po prochazce pospi v kocaru i 3h. Necham ho po prochazce spat, ikdyz je ve fusaku a v cepici...vypada spokojene. 😝
Noci uz spi v kuse od 20h do cca 7h rano.

S pretacenim jak se pretocil tak ho to bavilo tak tyden. Teda vrtule z nej neni, jak jsem cekala podle toho jak jste tady psaly. Pretoci se jen kdyz se mu chce.

Tak to o nas ve zkratce.
Mejte se a kdyby jsme se do te doby nevidely tak preju vsem krasne Vanoce 😵

jankatr
autor
16. pro 2009

ahojda - tak už to vypadá že to snad už bude u nás dobrý - dnes jsme byli na kontrole a máme dobrat ATB a snad už to bude OK.

Jo a dneska jsem Maťulkovi našla pátej zoubek - dvojku vpravo nahoře 😵

s těma nemocema je to fakt pakárna - ono stačí když si to mezi sebou prohazujou dva - natož pak když nám do toho ještě donese něco Daník ze školky 🙄 🙄 🙄

luzza
17. pro 2009

dobré ranko 🙂
nám zase včera odpo a večer nešel net 😖 doufám,že už s tím něco udělaj 😖 je tu už prý 7 spojek,tak to vázne...
my chrupkaly zase do půl 8,takže už to tak snad zůstane...
nela spí furt jak pařez,dnes se najedla ráno v 6 a vytuhla...eliška jako obvykle 😠 takže už ztrácím naději,že někdy bude spát jako nelča...
jinak máme -7 a asi 10 cm sněhu...

luzza
17. pro 2009

pak vás dočtu 😉

sorbona13
17. pro 2009

Ahoj holky, v noci nám pěkně nasněžilo a teď taky ještě sněží, to budou krásné vánoce 🙂 Jen nevím, jak teda budu jezdit s kočárem. U nás v noci kojo 18.30 - 23 - 3 a v 6 vstávačka. Večer jsem dala Honzíkovi 60ml Sunaru s kaší, pořád řval a chtěl k prsu, ale už mu to moc neteklo. Vypil to snad během minutky a spokojeně usnul. Pak jsem ještě za dvě hodiny kojení odstříkala 50, tak tu dostane kdyžtak dneska večer jako dokrm.

veru: tohle jsem měla u kluků min. týden, kojila jsem každou hodinu, přičemž mi to zabralo půl hodiny, páč kojím teď zvlášť přes den. Jak se melou, tak už je neudřžím na polštáři. V noci je kojím najednou, to jsou v klidu a jenom se otlapkávají 🙂 Taky už se přetáčejí na bok a Kuba se včera přetočil až na bříško a strašně se divil, jak se mu to povedlo 🙂

luzza: ten spánek do půl 8 závidím, to je můj tajný sen 🙂

luzza
17. pro 2009

sorbonko,spíme sice do půl 8, ale eliška se budí v noci co dvě hodiny 😝 😒 pocumlá prso a hned zase spí... mi z ní šibne 😠

sorbona13
17. pro 2009

luzzi: to je mazec ☹ , tak držím palce, ať se brzy srovná