Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

blucka
17. pro 2009

Ahoj maminky,
my mame dnes presne 6.mesiacov 😀 , neuveritelne ako to leti.
Boli sme dnes na ko a Sebicek nam meria 73cm a vazi 8,24kg a Adamko 72cm a 7,98kg, myslela som ze uz maju tych 8,5kg, zdaju sa mi dost tazky.... 😉 No a Sebika ta pohodicka stale neopustila, ten aby sa otocil....jedine ked chce chytit psa, ale ten chudak uz uteka.
Citam tu o spinkani, holky hlavne to vydrzte, co ine aj zostava 😉, Luzz, to si neviem predstavit á2hodky vstavat, sila. Mne sa kluci dobre zrovnali, dufam, ze uz natrvalo 🙂 , spia mi od 19 do 7, potom este lenosime do 8 v nasej posteli.
Aj u nas je krasne bielo, len aby to vydrzalo do Vianoc. Myska ja chodim tiez kukat na stromcek na balkon 😉 . Tentokrat to budu krasne Vianoce s tymi nasmi drobcami 😵 😵 .

adrosek
17. pro 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím a konečně sme doma vklidu
-dneska sme byli u dr.a řeknu teda jezdit vtom sněhu s kočárkem jako mazec docela,ještě že to máme ale kousek a stále z kopce no a pak do kopce,ale to se nechávám vyvést MHD to bych asi nevytlačila jako
-tak máme 7.kg a 65cm Sárinka a Adélke skoro 7.5kg a 67cm,už máme začít s příkrmama,takže dneska dostaly brokoličku a zítra ji dostanou taky a dám jim tam brambor ktomu a uvudíme a postupně budeme zvyšovat aby vypadlo polední kojení,taky jim zkusím dát na svačinku ovoce tak snad nedostanou nějakou alergii na to
-holky co dáváte ovoce,stalo se vám že by se vám u nich objevila nějaká vyražka?Mám ovoce od Sunárku to 100% tak uvidím jak jim to bude chutnat
-no a očování nic,pač kašleme jako hrom obě dvě takže až na Silvestra jdeme tak snad se do té doby dáme do pořádku
-jinak holky co vnoci tak vstáváte často se držte,věřím že je to ale na palicu že?
-taky se chci zeptat ještě,ten brambor a vůbec tu zeleninu pak můžem vařit v normání vodě nebo kojenecké?

blucka
17. pro 2009

Ahoj Adrosek, hezke vahy 🙂 , to by si si dala do toho kopca v snehu 😉 , ja mam len maly kopcek, ale ked videm nahor tak funim jak lokomotiva 😝 .Ja ovocie davam jabko, banan, hrusku, mali aj broskev ale to mi nechceli.
Nevarim ani zeleninu ani brambory, davam do pary, ale ked robim ryzu tak v kojeneckej, bo jej davam trochu aj do jedla az to neni tak huste.

adrosek
17. pro 2009

-jojo blucka taky bych funěla,já snad funím aj na rovine
-takže to vaříš v páre ju teda všechno
-taky jak dlouho si dávala jeden druh zeleniny,ty 2-3dny a pak další nebo méně

blucka
17. pro 2009

😀 napodobne
Vsetko davam do pary.Vzdy som sa snazila aspon tie dva-tri dny, bala som sa ze keby nejaka alergia tak az viem z coho.

adrosek
17. pro 2009

-hej hej děkujem za odpovědi
-tak uvidím jak jim to bude šmakovat a už nahrazuješ polední kojení jen příkrmem tedy

blucka
17. pro 2009

ako kedy, ja moc na nich netlacim, ze musia to spapat cele, uz teraz sa nam castejsie dari papat na obed len prikrm, ale trvalo nam to skoro 1 1/2 mesiaca.

adrosek
17. pro 2009

-no jasně blucka,taky na ně nebudem tlačit,prostě jak si řeknou a hlavně jak jim to bude chutnat spíše,dáváš už aj maso

blucka
17. pro 2009

jojo, uz asi tyzden a su to riadny masozravci 😀 , presne tak oni si povedia kolko chcu prikrmu, maju cas.

adrosek
17. pro 2009

-jasné netreba je do toho nutit
-za jak dlouho si jim dala aj to maso tedy,tak za týden nebo déle

blucka
17. pro 2009

no u nekojench doporucuju od 5.mesiaca no ja ho dala asi pred tyzdnom, vy by ste uz asi mohli..ale to radsej niekde mrkni...

adrosek
17. pro 2009

-no nám dr.říkala že můžem postupně,zeleninu a pak maso už aj tak uvidím dám to postupně

luzza
17. pro 2009

adri
já jim maso přidala po dvou týdnech zeleniny...

luzza
17. pro 2009

holky
poraďte mi někdo recepty na dobrý kašičky na noc,neinstantní,ale doma dělaný...
ty instantní mi při dvojičkách mizej přímo před očima a jsou dost drahý... 1 krabici kaše mám na 2 a půl dne...
tak bych jim chtěla zkusit vařit nějakou dobrou doma...
navíc už dvě jsme vyhodily,páč jogurtovou od SUNARKY nechtěj a OBILNOU s ovoci od HAMI taky ne... 😠
všeobecně maj rádi kaši bez ovoce... přitom ovoce k svačině zbaštěj jak nic...
ujížděj hlavně na rýžových od SUNARKY a od NUTROŠE... ale nechci,aby jedly jen instant...
jak to máte s kašičkama vy???

adrosek
17. pro 2009

-ahojík luzza,já ještě kaši nedávám žádnou tak nevím,ale chtěla jsem zkusit instatní taky posléze,ale jak říkáš vyjde to tedy dost draho,takže nevím zatím
-jak jim dáváte to ovoce,kojila si je pak ještě potom ovoci ze začátku nebo ne

veruleg
17. pro 2009

ahoj holky
tak to nechapu...tady u nas v Rakousku kolem dokola hory cca 1500 m.n.m. a snih nikde....max.poprasek na vrcholcich 😠 😠 😠

Viky uz chrni tak resim resty 😉

Bluci : mas parni hrnec? Jakou znacku. taky o tom uvazuju...porad 😲

adrosek
17. pro 2009

-holky,ale kdybych to nevařila na páře tak v jaké vodě třebas ty brambory

luzza
17. pro 2009

adri
já už vodu neřeším...ani nepřevařuji,ani nepoužívám kojeneckou... můj mudr řekl,že od půl roku můžu používat normální vodu z kohoutku 😉

luzza
17. pro 2009

adrosku
zpočátku jsem je po ovoci vždy dokojovala... (tak 10 dní...) to jim stačil ten 100ml kelímek 100% ovoce od Hippu nebo Sunárku... ale potom jim to bylo už málo,tak jsme začali s přesnídávkama,ta je přecejen dvojnásobná 😀 tu snědí celou teprve teď! a už nedokojuju!!
ráno jen kojím
dopoledne přesnídávka bez dokojení
pak masozelenina k obědu a chvíli potom je dokojuji kvůli žízni...
pak jen kojo
pak kaše bez dokojování
a před spaním kojo

adrosek
17. pro 2009

-ještě potom ovoci třebas dopoledním dokojila si je ještě

luzza
17. pro 2009

adri
ta jedna krabička kaše je na pět porcí 😒 to mi přijde málo 😒 musím furt mít doma víc krabic do foroty 😠
a za 2 dny je kaše za 70 kč v pr... 😀 😀 😀 😀 😀

adrosek
17. pro 2009

jojo děkuji luzza
-no taky to tak začnem provádět pomalu,no a stěma kašema to věřím teda,no nevím jak to vymyslet,musíme na něco přijít jinak se nedoplatíme že

luzza
17. pro 2009

adri
jenže já budu určitě líná ještě večer něco kuchtit,tak už se vidím,jak zas beru v obchodě plno dalších kaší instant 😀 😀

adrosek
18. pro 2009

-ahojík mamky,tak vás zdravím a přeji hezký den,snad ste měli noce pokud možno klidné nebo v rámci možností
-my sme po jídle a za chvílu dám holky chrupkat zase aspon na chvilku,dneska budeme doma pač je škaredě a zima a navíc stím kašlem nechci moc chodit ven snima
-no jo luzza to mi povídej,mě se taky nic nechce na večer takže nějaké kuchtění asik taky nebude
-holky,je ta kaše jako nutná nebo můžem dále pokračovat stím,že je kojím večer a pak je dokrmím Nutrilonem a krásně mě vydrží až do rána,nebo by bylo lepší jim dát už tu kaši

sorbona13
18. pro 2009

Ahoj dvojmamky, dnešní noc teda nic moc, kojo v 18.30 - 22 - 23 (jenom Honzík) - 2 a v 5 vstávačka. Navíc nechtěl Honzík zase večer usnout, tak jsem mu dala odstříkaný mlíko s kaší, ale vypil jenom 40ml a pak zase chvíli řval a nakonec usnul. Vzbudil se v jedenáct a strašnej řev, myslela jsem, že ho bolí bříško, tak jsem zkoušela rourku, jestli se nevykaká, ale nakonec se uklidnil až u prsa.

luzzi: až nějakej recept na tu kaši seženeš, tak mi hoď prosím info, taky jim budu radši vařit. Jinak myslím, že se dá prostě rozvařit a rozmixovat rýže a přidat do MM nebo UM.

veru: já mám parní hrnec Tefal a nemůžu si ho vynachválit, má i funkci Vitamine+ pro zachování co největšího množství vitamínů. Vařím v tom i rýži, ryby, zeleninu... Koukni na http://www.tefal.cz/All+Products/Elektrické+vař...

adri: a chutnají holkám ty příkrmy? Myslím, že když ti holky o Nutrilonu vydrží do rána, tak je kaše zatím zbytečná.

adrosek
18. pro 2009

-ahojík sorbonka,takže si se moc nevyspala jak tak koukám
-jo zatím jim to chutná tak uvidím tedy,včear měly brokolici a dneska měly na svačinku ovoce a na oběd dostanou brokolici a ktomu jim přidám brambor,zítra to samé a pak zkusím zase jinou zeleninu,ale ještě je vždy dokojím,dokud si neřeknou že nechtěji to mlíčko v poledne

luzza
18. pro 2009

holky
tak jsem vymyslela tuto variantu... je o DOST levnější! 😅
koupila jsem SUNAR a instantní rýžovou krupičku od NESTLE... bude to rychlý a cenově příjemný 😉
a dál jsem koupila ty instantní nemléčný kaše babylove z DM (jsou taky levný),ty budu taky přidávat k sunaru 😉
holky jsou na kaši zvyklý a mlíko z flašky nikdy nepily,takže jíme ze lžičky kaši...ale pokud ti adrosku holky pijou z flašky sunar,tak bych na kaši nespěchala,když ti tak hezky spí 😉 🙂

luzza
18. pro 2009

sorbonko
to s tou rýží jak píšeš jsem dělala dominikovi a miloval to 😉 🙂
ale ta rýžová krupička je pohodlnější 😀

sorbona13
18. pro 2009

luzzi: ty jsi holka šikovná, Sunar doma mám, tak ho aspoň použiju 🙂

blucka
18. pro 2009

Ahoj holky,
Veru, papanicko im robim normalne v hrnci na sitku, u tchyni pouzivam hrniec co spominala Sorbona, Tefal.
Adri, pokial ti holky spinkaju do rana, tak by som to neriesila s kasami az potom ked im to prestane stacit.
Luzz, aj nam vydrzi kasa tak na 2 a pol porcie, no nic moc, ja kupila tiez v DM, ale mliecnu za 50 a ta im tiez chutila.
My sme boli dnes este na chvilku v obchodaku a tam je lidi 😠 esteze sme vyrazili rano, musim vam napisat taku milu prihodu, mala som Sebika na rukach a vzdy ked sa na neho niekto pozrel tak sa nahlas rozchechtal, taky bol zlaty, ludia sa na nom smiali a otacali za nami. 🙂