Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

veruleg
9. led 2010

jo a pozdravuje vas Lenulinka. 😉 😉 😉

luzza
10. led 2010

jo jo,taky mi psala lenulinka 🙂 a moc vás všechny zdraví...
psala,že se jí Pájíček sám odstavil... a že Tomíka furt kojí...
jinak kluci mají 9 a 8,5 kg 🙂
taky jsou prý nachlazení,takže je dr nenaočkoval...
lenulinka nemá zatím internet,ale tlačí na pilu,tak snad brzy bude 😉

luzza
10. led 2010

holky dnes vstávaly v půl osmý...asi vědí,že je neděle 😅
u nás sněhu jak v krkonoších 😝 😝 manžel šel odhazovat sníh 😝
teda to je pekelně zasněžená zima,co?

luzza
10. led 2010

veru
to je dobře,jen ať vikinek hezky papá 😉 😀
jo jo,ty kaše maj tady v dm taky... ale jáhly stojej pár korun... holky maj tu krabičku z dm na dva dny...takže se mi spíš vyplatěj ty jáhly 😅 a taky jsou v tý kaši fakt znát 😉 je výborná!!! 😀

veruleg
10. led 2010

ahoj Luzzi

to mas pravdu ze ta inst. je drahsi.Koupila jsem jen na zkousku zda to Vikous bude jist.Dnes jsem udelala mrkve urcite vic jak je ta mala sklenicka a snedl vsechno az jsem cucela......jak mam odhadnout kolik sni, abych ho neprekrmila ? On uz pak zacal jako natahovat a kroutit se, tak to asi bylo akorat 😕

Taky jsem hledela na fotku cos pridala......silene jak to leti. Kdy si zacly holky sedat? At zhruba vim kdy to cekat. Viky je ted ta vrtule...chvili na zadech a hned zas na brise a furt dokola 😀 😀

peknou nedeli vsem.....u nas taje 😎

sorbona13
10. led 2010

Ahoj holky, jsem tu dnes jen na skok, manža vozí kočár, tak mám chvilku čas. Včera jsme dali klukům první mrkvičku, docela jim to chutnalo, i když podle fotek to nevypadá: http://picasaweb.google.cz/rhejtikova/Leden2010#

myska: ty jsi to vzala hopem s těmi příkrmy 🙂 Já budu dávat mrkev do doby, než snědí celou skleničku, pak zkusím mrkev + brambor. A až zase snědí celou skleničku mrkve s bramborem, tak dám třeba brokolici nebo květák atd.

luzza: nelinka je sladká 😵 To plavání je fakt super, chodíš tam s nimi sama? U nás může vždycky jenom jeden rodič + jedno dítě, takže sama nemám šanci, stejně bych oba asi neudržela.

veru: pěkně se ti vikouš rozpapal 😅

fajn
10. led 2010

sorbonko jsem šmíra,ale když ty už na nás nemáš čas. Kluci jsou fešáci teda. Tak někdy na nás mrkni

luzza
10. led 2010

sorbi
chodíme jen v pátek a to je jirka doma,takže chodíme oba 🙂
veru
holky sedí samy něco přes měsíc... 🙂 dokážou si sednout samy z lehu na zádech i z pozice na čtyřech... takže už fakt pohoda 🙂

myska77
11. led 2010

Ahoj holky,

Sorbi: krasne fotky, jsou to sikulove, ty ksichty jsou bozi, vid, delaji jako kdyby to byl nevim jaky hnus 😀 Jo koukam, ze mas jen norm.brindaky, doporucuju z IKEI ty sustakove brindaky s rukavama, je to taky na suchy zip za krk a jsou super, za chvili si zacnou pri jidle strkat ruce do pusy a z tech bilych trik jde mrkev fakt blbe dolu, dost jsem jich na zacatku znicila, ale ted je fakt pohoda. S tim plavanim, Sorbi me navrhla ta nase plavcice, ze kdyz nebude moci manzel, at prijdu, a ze si jednoho vezme ona, zkus se tam domluvit, treba Ti vyjdou vstrict.

Luzzi: diky za zpravy od Lenulinky, uz aby mela ten net holja nase. Ma tedy pekne chlapaky s 9 kily a je dobra, ze je ukojila do takove vahy.

Holky ja mam normalne v posledni dobe tak nalita prsa a to uz je kojim jen obcas, po tech prikrmech moc nechteji, tak jim davam vodu z hrnecku, takze defakto kojim ve 3 odpol. a pak v noci 1-2x a obcas v 9 po ovoci. No a vzdycky vecer odstrikam z kazdeho prsa 200ml a uz je nemuzu ani unest jak jsou tezka 😀 Fakt mi moc vyhovuje, ze takhle pekne papaji.

Jo mam dotaz, kdo uz krmite v poledne kupovanyma sklenickama s kousky jidla. Od 6.mesice jsou v tech sklenickach kousky treba ryze nebo zeleniny, jsou ale dost mekke, jenze me se na to kluci ksichti a nekdy delaji, ze se i dusi. Nechci jim davat porat ty lahvicky od 4.mesice, kde je uplna kase, neni v nich uz to potrebne slozeni. Tak vzdy podlehnu a rozmixuju jim to na kasi, ale nevim, zda by si radsi nemeli zvykat na ty kousky. Luzzi, Bluci co myslite? Nebo jim ty kousky mam davat az budou mit zuby, nemame zadne. n Kdyz jim uvarim doma sama, tak treba z masa nikdy neudelam takovou kasi, aby v ni nebyl jediny kousek a pak mi to nechteji jist, zkousela jsem to redit tema 4.mes.sklenickama, ale ty kousky v tom proste poznaji, hadi mali 😀 😀 jak ste valcili vy? Jinak mi sni 200ml ani nemrknou.

adrosek
11. led 2010

-ahojík mamky,přeji všem hezký den 🙂
-jé luzza tak to musí být super to plavání,taky bych chtěla chodit,jen se musím domluvit s manželem,ale je to složitější unás tak nevím teda
-jinak Sárinka měla včera večer 37.8 a dneska ráno taky tak nevím co sed ěje tedy,není ani nachlazená ani nekašle tak nevím,leda že by zoubky,ale zatím jsem nic neobjevila,tak pokud bude mít ještě dneska celý den teloty tak zítra valíme k dr. ☹ tak uvidíme

sorbona13
11. led 2010

Ahoj holky, dnešní noc byla celkem OK, po koupání dostali 140ml kaše a v půl osmý už spinkali, ale za 2 hodiny se vzbudili hlady 😒 Asi jim to nestačilo. Kolik dáváte kaše na noc? Potom jsme kojili až ve 2.30 a v 6 vstávačka.
Jinak včera snědli kluci dohromady polovinu malé skleničky mrkvičky, tak jim dneska zkusím dát celou.

myska: díky za tip na ty bryndáky, kamarádka mi psala, že je mají i v Kice, tak tam musím zajet, až se tady vyhrabeme z toho sněhu. Neprotáhli nám v ulici silnici a jsme tady jak zapadlí vlastenci. Dneska jsem už 2x odhrabávala sníh z chodníku, abych mohla aspoň na kousek ven. Jo a s těma prsama, to mám taky, hlavně večer, kdy už mají jen tu kaši. Předevčírem se Honzík po kaši ještě napil a Kuba ne a normálně jsem měla jedno prso snad o 3 čísla větší 😀

adrosek
11. led 2010

-myska já jim to dávám normálně ty skleničky jak jsou od 6.měsíce,jak píšeš je to dost mekkě třebas ta rýže,holky to zvládají ok a neksichtí se tak nevím teda

luzza
11. led 2010

mysi
my ty skleničky dáváme a dokonce teď ty od 8.měsíce..a tam už jsou fakt kusy 😀 třeba těstovinky 😀
holky když to začínaly jíst,tak se jim občas zvedal žaludek,nebo se úplně šklebily a já myslela,že jim to nechutná,ale když jsem přestala dávat,tak řvaly,že chtějí ještě... prostě se učily jíst kousky...já vydržela nemixovat a dneska už to baštěj úplně v pohodě 🙂 😉 🙂
raději je vytrénuj na kousky... mě bylo dominika líto,tak jsem nevydržela a všechno mu mixovala...jenže se mi to brzy vrátilo ve zlým 🤐 strašně dlouho jsme pak byli na mixovaný stravě...dokonce jsem musela mixovat i polívku!! Takže se tomu chci pro tentokrát vyhnout 😉 😵

adrosek
11. led 2010

-taky si myslím že je lepší,aby si zvyknuly na kousky
-tak Sárinka měla odpoledne zase 37.8 tak zítra zavoláme dr.zřejmě

blucka
11. led 2010

Ahoj maminky,
to nam ale nasnezilo za ten vikend, zajtra sa uz snad bude dat ist von, doteraz sme boli zapadnuty, kocarom som sa dostala len pred barak ☹ .
Rosty uz mame v postielkach dole, hned som kludnejsia 🙂...
Vo stvrtok ideme na plavanie, strasne sa tesim 😀 asi budem viac nadsena nez deti 😀 .Ma to byt bazen v akvariu s rybkami tak som zvedava.
Myska, urcite skusaj kusky, ja im vzdy tak par malych kuskov dam a celkom si zvykaju, i ked zo zaciatku sa tvarili hrozne 😉 .
Adrosek, snad to budu len zubky..

luzza
11. led 2010

adrosku
to mě mrzí se sárinkou 😨 😨 moc držím palečky,aby to nic nebylo 🙂 jinak jí nic není? papá dobře?
bluci
já byla taky na plavání strašně natěšená 😀 😀 😀 a stálo to za to 😉 už se těším zas 😀

myska77
12. led 2010

holky diky za rady s tema kouskama, chci taky vydrzet a davat jim je, jenze toho pak nesni tolik, ale co, tak se holt dostouchnou mlikem. Taky presne nechci dopadnout tak, ze jim to budu mixovat do 2 let 😀

Adri: drzim palce u doktora, dej vedet, snad to bude v pohode, 37,5 je u mimin jeste povazovano za norm.teplotu, takze je zvysena, fakt to asi budou ty zoubky. Dej pak vedet.

Bluci: to verim, ze se tesis, je to zazitek a detem se to bude urcite libit.

Kluci spali od 19 do 04 a v 07 vstavani, ja tak nesnasim vstavani 😖 Vcera se mi zablokoval zada jak je porad taham, manzel me masiroval, ale asi to nepomohlo, vcera jsem 15 minut lezela na zemi u kluku na dece a nemohla se pohnout, slo mi spatne i dychat. Tak jsem na to dneska zvedava. K tomu me boli slachy na rukach v zapesti, asi se uplne rozpadnu. Budu muset vic cvicit tu mojzisovou, ta vzdycky zabere na ty zada.

sorbona13
12. led 2010

Ahoj holky, tak mě se dneska Honzík vzbudil ve 4.45, Kuba v 5.30 hod. 😝 Ale od půl osmý spinkali ještě hodinu, tak jsem se aspoň stihla nasnídat. Jinak včera Honzík vypil 200ml kaše, nejdřív jsem mu namíchala jen 140ml, ale vyžadoval další, tak jsem ještě 60ml domíchala. A Kuba vypil jen 120ml a stejně se vzbudili oba ve 23hod., potom ve 2 - 4.45 (5.30) a v 6 jsme vstávali.

Kolik dáváte kaše na noc? Těch 200ml se mi zdá už dost, ale co mám dělat, když měl hlad???

myska: taky mě bolí záda, už mám doma eliptical a hodinu každý den jezdím, pořádně si aspoň provětrám hlavu, už mi sport hrozně chyběl. Navíc, mám totálně ochablý svaly, jak jsem ty měsíce před porodem jenom ležela. A jednou týdně chci chodit na power yogu.

sorbona13
12. led 2010

adri: držím palce, aby to u doktora dobře dopadlo, snad to nebude nic závažného.

myska77
12. led 2010

Sorbi tak to si mela zase pekne rozhazenou noc. S tou kasi se rika, ze pokud se deti budi v noci, tak to ani kase nevyresi, takze jsem to tak pojala a davam jim taky co si reknou a beru to jen jako cviceni jezeni lzickou. Matesovi jsem nejdriv michala presne podle navodu tech 150 ml vody, pak jsem mu to delala trochu hustci, aby to z te lzicky neteklo a ted uz to delam od oka. mam takovou vysokou misticku, tak mu ji naplnim a vetsinou ji sni, jeste mu uziram pri krmeni 😀 Bude to neco kolem tech 200 ml, mozna i vic. A CHristik ten si zobne jen trochu, tomu to ani nemerim, to je nas elegan 😀 , ten ke vsemu musi dozrat casem a nejakou kasi ho neuctime 😀 😀 Mates to je normalni kapr, ten by otviral pusu uplne na vsechno, desne mruci, kdyz se s tema lzickama flakam. kolikrat to nestihnu ani nabrat a uz si dupne, skvrne maly 😀 😀

Jo jinak o cviceni mi ani nemluv, svaly nemam zadny, nahmatam si kazdou kost a uz me to pekne stve. Byla jsem parkrat v posilovne, jenze pak nebyl zase cas. Muzu chodit vecer po koupani, ale to uz fakt nemam silu a taky se bojim vecer po tme, takze se obcas kroutim u televize a tim to konci. V lete budu na chate, tak to bude snad lepsi.

Holky v patek jedeme na dovcu, uz se moc tesim. Na Sumavu do hotelu Frymburk, jsou tam Welness procedury tak se nemuzuuuuuuuuuuuuu dockat az pujdu na masaz. jedem jen do utery a uz ted me desi valeni, jen veci kolem jidla zaberou celou tasku, musim vzit i varnou konvici, uz to nebude jen o vystrceni prsa 😎

adrosek
12. led 2010

-ahojík mamky,přeji hezký den všem
-tak vidím,že u některýh nebyla noc nic moc zase že sorbonka,no už by se to mohlo upravit pomalu co
-jinak unás dobrý už zase,Sárinka je zase bez teplot tak uvidíme,tak jsem dr.nevolala,jedině že by ji to zase nějak vyskočilo odpoledne nebo večer no uvidíme,nic ji není právěže,papká pěkně a všechno,hraje si,směje se atd.tak nevím co to bylo nebo je,žádný zoubek jsem ještě nenašla tak uvidíme co na nás nachystá
-vidím že tady mluvíte o cvičení,no já bych taky měla,hlavně to moje břicho,ještě jej mám,jenže ces den není čas jej cvičit a večer se mi už nechce tak nevím teda co stím provedem
-myska jé to si užijete dovolenku teda,taky bych hned někam jela,jenže unás hlavně manžel nemůže takže si musíme počkat až na léto spíš,myska můžu se zeptat co dělá manžílek že má tolik volna teda pokud to nevadí
-taky jak sis užila tvých narozenin si nenapsala co??

myska77
12. led 2010

Adri tak to je dobre, ze uz nemate teploty, treba se za chvili objevi zoubek. Jinak manzel toho casu zas tolik nema, domu jezdi okolo 5-6 vecer, ale pak jeste do noci pracuje. K praci mu staci jen Notebook a telefon, dela v IT pro jednu mezinarodni korporaci, delala jsem tam taky pred materskou, tak jsme se poznali. Jinak narozky byly super, rano jsem sla na nehty, pak obed s kamoskou a pak jsem cele odpol.nakupovala 😀 ale stejne se mi po klukach stejskalo, po vsech 3 😵 Tak jsem prijela driv nez jsem dostala za ukol.

adrosek
12. led 2010

-tak to ano,tak to jsem myslela že má více volna teda,tak taky toho má hodně tedy jak to tak sleduji,kor když ještě pak pracuje doma dlouho do noci že?
-no tak hlavně že sis to užila a že sis odpočala,já když jdem třebas taky do města nebo s holkama tak je mi taky smutno,je to takový zvláštní pocit že bez nich,jak je už člověk zvyknutý být snima tak pak je smutno 😉 ale občas prostě člověk musí vypnout od nich a dát si klídek že?
-tak holky ted na chvilku spí tak já udělala pořádek s vypraným prádlem,holkám uvařím brambor a dneska budou mít kukuřici s krůtím masem a brambor no a odpoledne jak budou spát mě čeká žehlení zase ☹ no a pak budeme čekat na tatku než dorazí
-jo a myska to balení ti nezávidím,je to mazec jako

sorbona13
12. led 2010

Ahoj holky, musím si zase poztěžovat na naší doktorku. Ráno mi volá, že nám teda ten prevenar píchne, ale že má jenom 13ti valentní (ten nový), protože ten náš, co pro nás měla objednaný a který nám proplatila pojišťovna, dala někomu jinému. Takže jsem oblíkla oba kluky, ometla auto a s očima na stopkách vyrazila k doktorce. Tam jsem je oba svlíkla a přinesla do ordinace, doktorka ani nevylezla a sestra se ptá, kdy jsme očkovali tu hexu, tak jí říkám, že min. týden v pondělí a ona na to, že teda ten prevenar naočkujeme až příští týden, že se musí po očkování 14 dní čekat 😠 Fakt to nechápu, přitom se prevenar standardně očkuje dohromady s hexou 😒 Takže jsem zase obě děti oblíkla za šílenýho řevu, dotáhla je do auta a jela domů 😖

adrosek
12. led 2010

-jé sorbonka tak to by mě teda pěkně naštvalou tak se měla podívat ne šak tam má tu kartu vaší

luzza
12. led 2010

ahoj holky
od té doby,co se nela umí postavit nějak nic nestíhám...hlavně internet 😀 😀
ta potvora všude vleze,všude se drápe nahoru... jakmile otevřu NTB,je hned u mě,drápe se po mě,aby vylezla až ke klávesnici a pak vyloupává písmenka 😠 takže u nás teď pouštíme hlavně MŇAM MŇAM BOBÍK,JEDE JEDE MAŠINKA ATD...když už mě naštve,tak NTB zavřu a ona k němu přestane lézt 😠
když je v postýlce,furt si stoupá,když je v ohrádce,tak taky...ale ona samozřejmě každou chvíli spadne na šprucle a pak řve...už se i bouchla do zubů...je to fakt poděs 😅
ještě že ta eliška je tak hodná a klidná...ta sedí,před sebou dvě hračky a ona si s nima tak vyhraje,to je neskutečný...
už teď mám docela obavy,až začne nelinka chodit.. 😠

blucka
12. led 2010

Ahoj holky,
Myska, ja mam tiez problemy zo zadami, preto cvicim aspon sa snazim chvilku kazdy den a je to fakt poznat, dovcu ti zavidim 😉 , hned by som niekam vypadla 🙂 .
Sorbi, to teda nechapem, ze ti dr.volala, ved prevenar sa vzdy dava az 14 po hexe, alebo teda s nou naraz 😒 .
Adri, mozno fakt ten zubok vyleze 😉
No mne dnes Adam vecer stropil taku scenu, nechcel jest ani kasu, ani mlieko, az sa ureval a potom vypil mlieko, ale ze s tym narobi taky cirkus 😠 😠 ...
Luzz, to je roztomile s nelinkou.
Docitala som tu novu knihu o dvojcatach od p.Rulikovej a je dobra, pekne som sa pri niektorych prihodach zasmiala, dvojcata su fakt neuveritelne 😵 .Pekne napisala, ze byt rodicmi dvojcat je velke stastie, to je roztomile 😅

adrosek
13. led 2010

-ahojík mamky,tak přeji hezký den všem
-luzza tak to věřím že je to záhul,no už se na to taky těším,vidím to úplně u Aduš jak toto bude dělat,ona je takovej divoch oproti Sárince takže to bude stejné jako uvás,to bude řevu 😉
-no teploty už Sárinka od včera nemá tak uvidíme,ale zoubek nikde zatím

myska77
13. led 2010

Ahoj holky,

Sorbi: my snad mame stejny osudy, me ale doktorka usetrila te cesty, vcera mi vola, ze na dnesek pro nas nema ten Prevenar, meli jsme jit na 3.hexu a 2.Prevenar, ze mi zavola ve ctvrtek, kdy jako bude k mani. Taky me nastvala, ale tu Tvoji fakt nechapu, to bych ji od plic asi neco rekla.

Luzzi: ted se teprve nabehas, uplne vidim naseho Matesa, asi kazdy ma jedno dite zivejsi a druhe klidne pohodove.

Holky dneska vyvesim vlajku, predstavte si, ze ten nas Christik dnes chrapal CELOU NOC!!!!!!!!! jupiiiiiiiiiiiii, od 19:00 do 06 a pak oba vstali. Mates mel kojeni v 03. Sice mi malem upadlo prso, ale stalo to za to. Vecer nechtel Christik nic jist, na kasi se sklebil, tak jsem si rekla, ze dneska nevyhraje a dala jsem mu to do flasky, no svete div se, on to vsechno vymlask a chtel jeste. Tak jsem mu jeste pridelala, musel mit neco pres 200ml a vydrzel celou noc. Uvidim co dneska.

JInak jsem ted zacala balit, je to silene, uz ted mam plny pokoj a to mam jenom hadry kluku. 🙄

adrosek
13. led 2010

-myska tak si se aspon dneska konečně líp vyspala ne?
-no takže začínáš pomalu balit jo říkáš,to je krámů co vždycky
-já dám dneska holky asi na verandu chrnět pač unás se nedá jít vůbec s kočárkem ven a to jsme už od soboty nikde nebyli takže hrůza,už aby to roztálo nebo aspon povolilo trochu,tak bych asi polámala kočár kdybych vyrazila ven,tak zkusím na balkon at se trochu vyvětrají aspon