Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
10. únor 2010

holky
jestli dělají broučci střechu, tak takhle na to šla zpočátku nela 😅 😅 a později to rozvinula v lezení po 4 😅 takže jdou na to určitě správně 😵 😵

bluci
když říkám hají večer, tak se tomu směje a stojí v postýlce 😉

blucka
10. únor 2010

...robi si z teba srandu 😀 😀 ..
...Tak to som zvedava ci naozaj bude liezt po 4, pretoze uz som dnes nasla modrinu na kolene z toho jak sa z tej strechy hadze na zem 🙂

jankatr
autor
10. únor 2010

ahojky 🙂 - holky normálně Kubík už dělá první samostatné krůčky - no já na něj čuměla jak tele na nový vrata 😲 Daník udělal první krůčky bez opory až někdy v 15 měsících takže v 10 jsem to opravdu nečekala 😅 Je to šikulka- však má taky pořádnou základnu 😀 😀 😀

Luzz - s tou sestřenkou je to fakt smutný ☹ ☹ ☹

jankatr
autor
10. únor 2010

Adrosku - to se ti nedivím že se bojíš - taky bych pěkně plašila 😖

jankatr
autor
10. únor 2010

Ohrádky vám tiše závidím - my bysme se tu nehnuli - takže kluci mají eldorádo - akorát je vždycky děsně naštvu když jim pozavírám všechny dveře před nosem 😅

luzza
10. únor 2010

jani
tak to VELKÁ GRATULCE kubíčkovi 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 téééda 🤐 😅
koukej za námi chodit častěji!!!! 😠 😠 😠 😠 😠

luzza
10. únor 2010

jani
zítra mají pohřeb 😒
jede jich celej autobus...
já bych to psychicky nezvládla, jít na pohřeb, kde jsou pozůstalí 3 děti... bude to peklo 😔 😔 😔

jankatr
autor
10. únor 2010

no joooo noooo 😅 😅 😅 provedu 😀 😀 😀

jankatr
autor
10. únor 2010

Luzzi to chápu - i když představit si to zdaleka nedokážu... 😒

sorbona13
11. únor 2010

ahoj holky, vy jste toho teda včera nakecaly 🙂 My máme za sebou super noc, Honzík se neprobudil ani jednou a Kuba jen asi půl hodiny kňoural okolo půl čtvrté, ale pak sám usnul 🙂 A vstávali oba v 6.45, přisáli se jak pijavice, asi jim vyhládlo 🙂 Kuba teda opět moc dlouho nepil, ale aspoň nedělal takový ofuky jako dřív.
Honzík se už plazí úplně všude, včera na sebe málem zvrhnul květináč. Kuba se zatím otáčí na bříšku a občas popoleze, přesně takhle to začalo s Honzíkem, takže se asi začne plazit co nevidět.
V sobotu jdeme plavat do bazénu, pronajali jsme si za 400Kč na hodinu pro 6 osob, tak bereme i tchánovce 🙂 Je tam 30° slaná voda, tak se kluci pořádně vycachtají, ne jako doma ve vaně 🙂 Necháváme je ve vaně ležet na bříšku (dáváme málo vody) a už se mi tam oba pořádně nevejdou, až budou sedět, tak bude líp. A v bazénu se můžou i líp potápět, tak se na to moc těším.

janka: to je SUPEER, Kubíček je obrovský šikula 😵

katy: porod se už blíží, co? Moc se těším, až za námi přijdeš jako maminka 🙂

sorbona13
11. únor 2010

holky, taky se vám děti pořád ošahávají a lezou po sobě? Včera drapnul Honzík Kubu za vlasy, to byl řev. Jak můžou, tak jsou u sebe a tahají se za uši, berou si hračky. Nejhorší je to s dudlíkama, Kuba má třeba dudu v puse, Honza se k němu připlazí a sebere mu ho, takže má jeden v puse, druhý v ruce a Kubík jenom kouká a snaží se mu ho sebrat. Když se mu to nedaří, tak začne řvát 🙂

A taky mi včera a předvčírem kakali asi 7x, ale neměli průjem, normální tuhou stolici 😕

luzza
11. únor 2010

sorbonko
holky se tahají i za naušničky 😠 o vlasech ani nemluvím...taky se štípou a nela už párkrát i kousla 🤐
jinak my dudlíky nemáme,ale když přišla kámoška s chlapečkem,který dudlík měl, sebrali mu ho stejně 😀 😀
taky si berou hračky a hrnečky na pití...
takže buď v klidu 😀 😀 je to normálka 😀 😀

a s tím bazénem to je fajn 😅 😅 😅 to nám pak musíš písnout,jaký to bylo 🙂

zanetik
11. únor 2010

Ahojda dvojmamky, já nějak nestíhám s holkama koníka,mám toho všeho nějak moc, ta domácnost aby vypadala mi dává, nejhorší je, že holky mají teď období, že mi každá visí za jednu nohu, jak to máš Luzzo ty?
Holky se teda netahají ani za naušničky, ani mě ne, občas strčej do kroužku prstík když jsou v náručí, ale netahaj, netahají ani nikoho za vlasy, sebe už vůbec ne 😀 štípaní vůbec ne, jen občas když se chtěj pěvně držet, tak zarejou nehtíky a Nela občas při mazlení v náručí kousne do ramene, mě jednou, mamku jednou a přítele asi 3x.
Jo a dudlíky, ty se vyměňujou pořád, oni je teda přes den nemívají, jen teď že jsme zas nemocný, tak jsou ukňouraný, tak je občas mají, ale jinak jen na noc a to když se ráno vzbuďej, tak to je první věco co udělaj, že si je prohoděj 😅, hračky si taky berou, ale Verče to ani nevadí, ale Nela hned kouká na mě a řve, ona je vůbec taková moje malá cíťa.
Jinak jsem je včera vážila a Nela nepřibírá a Veru jen lehce,a le už má o 500g víc než Nela a to se narodily obráceně.
Jo a s tím kakáním, kakaly jsme pořád 1x denně a od pondělí je to 3x denně 😅, ale my to máme málo kdy úplně tuhý, to pak Nela brečí když tlačí, ale průjem taky ne, něco mezi 😅
Jinak Veru se začíná stavět bez opory, zkouší jak dlouho vydrží, pak skočí na nás nebo sedne na zadek a má z toho srandu, Nela je pohodovější, máme odstrkovávadla s chodítkem v jednom, tak Veru s tím lítá jak ďas a Nela chodí jak na vycházku, ale naučilo ji to dělat kroky, když jsme ji chytly za ruce, jen hopsala 😅

kacatko000
11. únor 2010

Ahojky holky moc vás zdravím

Androsku koukala jsem na fotečky, holky jsou moc krásné a hlavně mají krásné vlásky, my jsme plešatí 🙂
S tou popelnicí je to fakt divné, to byl nějakej cvok že si vybral takovou hodinu, no snad už se to nebude opakovat, já bych se taky bála

Luzzi: s tou sestřenkou to je mazec, to je fakt divoké, chudáci děti 😒
kamarádky sestra zažila taky něco podobného, má 3 děti a manžel byl chlastat a domů si to chtěl zkrátit, byl ožralej jako doga a chtěl naskočit na vlak, no nic moc sněho nezbylo, jen po něm žena a 3 děti a hypotéka. Ale už je to nějakej ten rok a já tu holku osobně moc neznám, jen vím, že to bylo těžké pro celou její rodinu.

jani moc gratuluju klučíkovi, je fakt šikulka šikovnej 🙂

jo prosím vás, malej dotaz
včera se udělala danečkovi na tvářičce nějaká vyrážka, už se to stalo před měsícem ale na druhý den to bylo pryč a včera znova ale má to tam pořád. Vypadá to, jako když přijdete z mrazu domu a máte hodně červené tváře, on ale venku nebyl a má je červené pořád a dost, z blízka to vypadá jako jedna mini červená tečka ze druhou až z toho vznikne červenej flek. nemůže to být atopický ekzém?

děkuju moc za vaše odpovědi, nevím co stím.

Jinak přeju hezký zbytek dne

sorbona13
11. únor 2010

zanetik: ahoj, dlouho jsi tu nebyla, musíš mít doma mazec 🙂

kluci mi teď pořád přes den kakají, snad každou hodinu, nemůže to být reakce na to očkování?

kacatko: mi si zavoláme přes Skype a pondělí to jistí 😉

zanetik
11. únor 2010

Sorbi no jo...to je pořád co dělat, vařit, uklízet, prát, žehlit, vytírat, protože holky každej drobek hned do pusy, mezi tím mě Veru vyhrabe kytku 😅 , v mezičase si s něma hraju, občas něco na netu, hledám oblečení nebo prodávám nějaký věci, teď auto, zlobila jsem se s kamerou, nakonec jsem zjistila, že mám zoxidovanej kabel, protože mi Nela do něj naslintala 😀 , oni jsou na kabely, šňůry vysazený, hlavně Nela.
Jdu vložit pár foteček 😉

myska77
11. únor 2010

Zanet: dobre, ze ses ozvala, mas doma veselo, Veru je sikula, jake si koupila to odstrkovadlo s choditkem, bojim se neco takoveho koupit, dokud nebudou chodit sami.

Kacatko: s tim exemem nevim, ja vsechny projevy na kuzi mazi Infadolanem, je to vitaminova mast a vzdy to pomuze.

Mates za mnou dneska leze po byte vsude kam se hnu, jde se mnou veset pradlo k susaku, pak do pokoje ustlat, do kuchyne uvarit, porad jak pejsek, je to roztomily. Christik si hraje na dece a vubec se nenecha se vyvest z rovnovahy.

Sorbi: me kluci ted taky porad kadi, nevim jestli 7x, ale je to fasto za den. Nic zvlastniho ale nepozoruju a prijde mi to normalni, tak bud v klidu, pal si daji treba zase na cas.

adrosek
11. únor 2010

-ahojík mamky,nějak se mi nedařilo sem celý den dostat ☹
-koukám že máte doma veselo všechny,tak mimča se začínají pomalu přemistovat co,no teprve to zřejmě začne ten šrumec co a budeme vzpomínat občas na to,že kam sme je dali tak tam sme je našli že
-ale zase je snima větší sranda co
-mě holky chodí tak 1-2x za den,ale občas byly taky aspon 6x jak kdy prostě no a ohledně braní věci,tak to je uns stále,bud jedna druhou tahá za vlasy,nebo když ta jedna má dudlík tak ta druhá ji jej vezme a prostě tak dokola,takže občas slyším hrozný řev když se něco děje

veruleg
11. únor 2010

ahoj holky

Vzkaz od Lenulky : Paja uz ma dva zuby a vubec nebecel, zato Tomik furt mrcia zuby nikde. Taky uz si objednala sportak.....tusim ze Hauck...uz jsem tu sms ale smazala

Sorbi : Vikous kadi tak 2-3x za den. Zalezi co bylo predchozi den na obed....vzdy zarucene poznam 😀

Adrosku : snad to byl nejaky opilec co se spletl 😒 Jinak se nedivim ze mas strach sama doma. My jsme nastesti ve 2. patre, ale i tak kontroluju zamek zda jsme zamceni 😨

Kaci : to je dobre ze Patricek nemusi na operacia ze se to s tim dusenim uklidnilo. Jinak ja taky jako Myska mazu Infadolanem. Doktorka mi to dala normalne jako mast do mrazu.

Bluci : tak kluci taky delaji strisky? Viky se trosku poposunuje....ale furt ho brzdi ta jedna rika v puse. Ma ji tam zarazenou i pri plavani a je mu to jedno...voda nevoda

Luzzi : no holky jsou teda dost sikovne....budu muset Vikousovi domluvit 😉 Jinak s tou sestrenkou je mi to lito, hlavne tech deti. Vim co to je. Mamce bylo 44 kdyz nam umrela 😔

Janko : Kubik je sikulka 😉 to aby sis poridila ty voditka 🙂 Stejne je to silene jak to leti.....Kdyz si vzpomenem co bylo pred rokem....Tobe se uz to pomalu kratilo a dnes uz chodi

zanetik
11. únor 2010

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29637909&tab=0

máme tyto a jsou celkem fajn, holky už s tím chodí, nebo jen poslouchají jak to hraje, dneska jsme asi půl hodiny do toho házely balonky a oni měly radost, že zase vylezly 😅 nebo je posadím a vozím je a to se tvářej důležitě 😅

jankatr
autor
11. únor 2010

Tak naši hoši se taky věčně perou a nejvíc pere ten malej toho velkýho 😀 😀 😀 A kradení hraček je na běžném pořádku stejně jako kradení dudlíků.

luzza
12. únor 2010

ahoj všem...
od včera máme doma tatínka,tak na net není moc času... 😉
a dnes jedem ještě na plavčo...
tak zatím pa pa

luzza
12. únor 2010

teda žanetko to odrážedlo vypadá suprově 😅 😅 😅 😅 😅

adrosek
12. únor 2010

-ahojík mamky,přeji hezký den všem 🙂
-zanetko to vypadá suprově,musí je to hrozně bavit vtom že
-luzza tak si to užijte s tatkou a taky to plavání hlavně ju
-tak já dneska zkusím uvařit holkám nějakou polívku co jsem vyčetla z knížky s receptama tak jsem zvědavá jak se na to budou tvářit

myska77
12. únor 2010

Ahoj holky,

Zanet, diky za tip, vypada to moc dobre, mas pro kazdou jedno vozitko nebo jedno dohromady?
luzzi: s tatou je to pohoda, vid? nemusis se tak honit. Pekne si zaplavcete.

Holky, kolik davate detem jinych tekutin nez mliko? Ja klukum nabizim vodu z hrnecku, ale vypiji fakt jen trochu a Christik porad nevi co s tim hrneckem delat, nejak to neumi z toho pititka vytahnout, tak jsem mu dala pryc tu redukci toku uvnitr a nalejvam mu to do pusy, to si pak lebedi. JInak milujou pit z normalni sklenicky s nama, to vypijou i 200 na ex 😀 Ale chci, aby umeli pit sami. Mam jim to davat z flasky z dudlikem? To mi prijde jako krok zpet. Jak to delate vy?

Jinak ten Nutrilon AR asi zabral, kluci uz tolik neblinkaji a kadi normalne, prijde mi, ze i vic nez pred tim, tak jsem je neucpala.

Adri: tak at si holky pochutnaji, ja vcera varila celer, mrkev a hrasek s bramborem a kuretem a taky jim to chutnalo, ma jeste v mrazaku. Ted na svacu jsem jim udelala hrusku s jablkem a trochou obilne kase jen pro zahusteni, aby to nespadlo ze lzicky.

Vcera jsem cetla, ze by se meli deti v 7.mesici uz nechat at se naji sami, ale dokud nesedi, tak jim to ani nebudu davat do ruky, radsi, i kdyz se mi po te lzicce vzdy sapou. Vcera jsem nechala Matyska v tom popatlat a on si tou rukou pak utrel oci, hlavu a pusu, tak vypadal jak strasidlo a jeste rval, kdyz jsem ho cistila 😀 😀

sorbona13
12. únor 2010

ahoj dvojmamky, u nás noc o chlup horší než včera, ve 3 se vzdudil Honzík, byl otočenej na záda (usíná na břichu) a hlavu měl na druhý straně postýlky (tam, kde měl nohy, když usínal 🙂). Tak jsem ho otočila zpátky, chvilku kňoural a usnul, ale po 10min. byl zase otočenej opačně a řval a už nemohl usnout a navíc vzbudil Kubu, takže jsem psychicky nevydržela a ve 4 je nakojila a hned usnuli a vstávali v 6.20.
Kuba se už plazí víc a víc, Honzík ten je pořád někde v luftu, minule jsem ho našla pod stolem, věšel se na šprušle od židle 🙂

zanetik: úplně stejné chodítko jsme koupili od sestřenice 🙂

veru: pozdravuj Lenulku

adrosek
12. únor 2010

-já jim myska nabízím čajík co mám uvařený a vypijí tak 150ml ale dohromady,moc jej nechtěhí,sem četla v knížce že děti pak od 8.měsíce by měly vypít ještě krom mlíka tak 200ml tekutin tak nevím jak to do nich dostanu,jedine po lžičkách bych musela nutit,to zase chci ale aby uměly pít aj z hrníčka tak nevím
-já vařím rajčatovou polívku s vejcem tak jsem zvědavá jak to budou baštit no uvidíme
-holky dávali ste mimča sedět do židliček až úplně seděly sami nebo už když trochu seděly aji?,pač já je krmím v lehátkách a moc tam nechtějí být už,chtějí sedět tak nevím

luzza
12. únor 2010

adrosku,klidně je dej do židliček,bude se jim to líbit 😉

u nás teď letí bramborová kaše se sunarem 😅

k tomu pití....
nejdřív mi taky holky pily dost málo... ale pak se to zlomilo...
po hlavních jídlech jim dávám totiž normálního hrnku (normálně ho držím u pusinky a pod bradičkou utěrku)...nejdřív nevěděly co s tím,ale za pár dní už krásně pily!!! Takže to vyzkoušejte, oni jsou ty děti šikovnější než myslíte!! 😅 😅 😅 😅
z učících hrnečků pijou mnohem míň... sice to uměj,ale pijou z něj jen po troškách... kdežto z dospěláckýho hrnku se dokážou doslova nalemtat! 😀

luzza
12. únor 2010

jinak
já dávám holkám pít jen vodu... kladl mi to na srdce pediatr a před 14 dny i zubařka... takže na čajíčky a šťávičky úplně prdíme... a holky jsou na vodu fakt zvyklý...

myska77
12. únor 2010

Luzzi: no presne, taky jim davam z dospeleho a to mi piji krasne, i si ho pridrzuji a je to parada,. Ty detske hrnky jsou k nicemu. Ja jim taky davam jen vodu, na cukry budou mit casu dost. My tady mame vodu vybornou a my s manzelem taky nepijem nic jinyho. U nas by clovek drus ani nenasel 😵