Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
17. bře 2010

-ahojda mamky a ahojík luzza,tak dobře že jsi tady mezi náma opět,tak hlavne že ste si užili tatku,taky že ste dobře dopadli na neurologii!!!!!
-tak jsem jim dneska koupila ty křupky a ony chuderky moc nevěděly co stím jako,tak trocha do pusy a jinak to žmoulaly v ruce no sranda snima 🙂
-jo zítra nebude fungovat koník prý sem ted přečetla

luzza
17. bře 2010

ahoj adri 😵 😵
jo? 😨 zítra jsme bez koňa? 😨

luzza
17. bře 2010

tak jsem vás trochu pročítala,ale jde mi z toho úplně hlava kolem 😀 😀 😀 😀 😀 😀

adrosek
17. bře 2010

-jojo psali že budou dávat tu novou verzi je to hned na té hlavní straně napsaný pokud je zítra 18 teda
-no dočítej,ale je toho hodně

sorbona13
17. bře 2010

veru: u nás zase Kuba prdí pusou do podlahy 😀 O víkendu jsme byli u našich a hrozně se mu líbilo opěradlo koženého křesla, tak asi 20min. do něj prděl pusou 😀 😀 Lezení je ještě pohoda, ale Honzík se už přitahuje za židle a lehátko, tak ho musím jistit, aby nežuchnul, ale zase je legrace. Je hrozně hezký, když se ke mě připlazí a vyleze na klín. Dneska se na mě sápal a trhal ze mě tričko a přitom hrozně mlaskal, asi jak prase když jde z bukvic, asi chtěl mlíko 😀 Proto chci taky to kojení už omezit, nechci, aby mi potom někde na veřejnosti lezl do výstřihu.

luzzi: konečně jsi tady a oni nám zítra zruší koně, sakra 😢 😅 Hlavně, že jste si užili taťku a gratuluju k vyřazení z neurologie, Nelča je šikula, to víme 🙂 Do kdy chceš kojit? Já už zkouším naučit Kubu na flašku (Honzík umí) a pomalu to kojení začnu asi omezovat, ale ještě to proberu s doktorkou.

luzza
17. bře 2010

sorbonko
mě říkala známá od nás ze špitálu (je to učitelka na zdrávce a zároveň pracuje na jip novorozenci), že mateřský mlíko je po tom prvním roce už chudý snad úplně na všechno...to mě hodně zaskočilo a zároveň ovlivnilo v rozhodování...zatím kojím třikrát denně...ale po tom roce to tedy asi pomalu odbouráme a koupíme nějaký kvalitní mlíčko umělý, aby měly holky ke snídani a k véče hrnek pořádnýho mlíka... flašku jsme nikdy nezkoušely,tak už s tím začínat nechci...holky pijou přes den z hrníčků babylove z DM a nemají problém...po hlavních jídlech jim dávám pít z dospěláckýho hrnku a i to už to umí krásně...takže umělý mlíko do flašek dávat nebudu 😉 🙂

jankatr
autor
17. bře 2010

Luzz - jste šikulky 🙂
Já mám pro kluky takový ty hrníčky s pítkem od Nuku, akorát jsem jim k tomu koupila jiné pítko - takové je to jakoby dudlík, ale má to tvar pítka je to nekapací. Oni na to mají celkem variabilní program, dá se tam dát i dudlík, ale s tím dělali kraviny, zatlačovali ho dovnitř a řehtali se tomu jak to stříká. Takže ten jsem jim zatrhla 😠 😀 - s těma pítkama v pohodě. Akorát ty tvrdší jim dám až z toho budou pít fakt "kulturně" protože ty docela tečou.

S tím lezením do výstřihu - to mi dělá Mates u jídla u stolu - já mu cpu do pusy lžičku a on mě přitomtahá za triko a nakukuje do výstřihu - jako by mi chtěl říct - mámo už neotravuj s jídlem a dej sem kozu... 😀 😀 😀

A když je jdu krmit před spaním - to už je jediný kdy jim dávám dohromady na kojícím polštáři, tak než se usadím tak už se na mě taky sápou a mlaskají jak hladový štěnata 😀 😀 😀 je to srandovní.

jankatr
autor
17. bře 2010

Ty velikosti podprsenek docela závidím - i ty vaše současný... 🙄 - já mám podprdu 85 H a ještě je mi jaksi menší a pořád mi to někde přetýká (hlavně na jedné straně protože mám od minulýho kojení jedno výrazně větší 😒 ) A to je taky docela problém při výběru prádla - když už najdu něco co by bylo dostatečně veliký tak zas hned tak něco z toho nesedí - protože to musí být dost pevný na to aby to nepovolilo na té menší straně, ale zas dost pružný na to aby se to natáhlo na té větší straně... - no prostě žůžo... 🙄 🙄 🙄

Fakt dost vážně přemýšlím o tom, že zkusím zažádat o zmenšení na pojišťovnu - co jsem se tak koukala po různých diskusích tak už i holkám s velikostma G a dokonce i F to schválili - tak by to mělo vyjít - a teď už to není ani tak po přemýšlení, jako spíš o čekání na vhodnou dobu až přestanu kojit a kluci budou trošku samostatní aby mohli zůstat nějakou dobu u babičky.

S tím prskáním je to fakt sranda - tohle dělá Kubík - chytne se na bříšku za triko, někam vyrazí a u toho má "nastartováno" 😀 😀 😀 říkám že je jak slimák - taky nechává mokrou stopu 😀

A Maty zas když ho to chytne, nebo je zamyšlenej, nebo i když ho něčím naštvu a trucuje tak si začne dělat takovýto brm brm prstíkem přes pusu 😀

luzza
19. bře 2010

jani
tak nejen s dětma,ale i s kozama 🤐 🤐 jsme na tom stejně 😀 😀 😀 já jsem z toho nešťastná a nemůžu na sebe sehnat žádnou pořádnou podprdu ☹

adrosek
19. bře 2010

-ahojda mamky,tak konečně sem se sem dostala,tak už máme novou verzi tedy
-jakpak se máte co??
-luzza tak to slyším taky prvně stím mlíčekm teda po tom 1.roce,já holky kojím 2xdenně ráno a večer a chcem to tak nechat do toho roka určitě

sorbona13
19. bře 2010

Ahoj ženy, dneska bylo super počasí, konečně jaro 🙂 Doktorka mi říkala, že kojení i do dvou let pořád něco dítěti dá, že jsou potom děti inteligentnější a mají lepší vztah k matce, tak abych to nevzdávala 😝 Ale jsem teda rozhodnutá to vydržet max. do roka, takže ještě 2 měsíce 🙂 Mezitím musím naučit Kubu pít z lahvičky nebo hrníčku.

Holky, nechcete přejít do uzamčené skupiny? Mně je tedy celkem jedno, kdo si to tady čte, ale stejně nás sem chodí pár, tak můžeme kecat soukromě 🙂

veruleg
19. bře 2010

ahoj holky.....dnes bylo fakt nadherne 😵 Konik uz taky funguje, jen jsem jeste neprohlidla vsechny zmeny.

Jani : ja mam 75-80 F,G.......ted jsem po dlouhe dobe sehnala cernou kojici podprdu. Pekne jsem se prohla, ale budu ji nosit az do roztrhani 😀

luzza
19. bře 2010

holky
kamarádka má kluka rok a půl a zjistili mu alergii na bílkovinu kravskýho mlíka ☹ tak je mi to líto 😒 pil od narození nutrilon... a teď se mu udělaly po těle červený flíčky a jakoby exem... tak mu udělali nějaký testy a vyšlo tohle 😒 a to neměl žádný jiný potíže..

mě ta nová verze tady teda moc nesedí 😒 😒 předtím se mi to zdálo mnohem přehlednější... 🙄

veruleg
19. bře 2010

Holky nevite neco o Katy? V pondeli mela jit na tu vyvolavacku.....tak uz je urcite stastna maminka 😵

luzza
19. bře 2010

ahoj verko 🙂 🙂 😉

my byli dnes na plavání a taky jsme byli krmit labutě 🙂 byl nádhernej den 😵

luzza
19. bře 2010

katy už má mimi??? 😅

veruleg
19. bře 2010

Luzzi : casem si zvyknem, uvidis 😉

veruleg
19. bře 2010

No psala tehda ze v pondeli jde na indukci...to je vyvolavacka ne? Tak to uz mozna bude i doma. V Ostrave to jde rychle 🙂

veruleg
19. bře 2010

Prave s tou alergii na to mliko....toho se Luzzi trochu bojim. Tak porad davam kasi nemlecnou. Ted jsem si privezla kukuricno ryzovou myslim ze od Hero zn. a docela me nastvalo ze tam zbytecne pridavaji i cukr. Bylo to teda docela dost sladke. 😠

jankatr
autor
19. bře 2010

No jo Luzz - je to vopruz... 🙄 🙄 já když slyším některý holky jak si stěžujou že mají malý prsa tak je mi málem do breku - co já bych za to dala, kdybych mohla jít jednou někam třeba v šatech bez ramínek, nebo bez problémů doběhnout autobus.... jsme na tom dost podobně tak asi víš o čem mluvíš.

Holky já bych to asi neuzavírala - konec konců sem tam za náma přijdou holky pro nějakou radu, nebo se někdo přidá - však na nějaký citlivější věci tu máme IP 😉

sorbona13
20. bře 2010

Ahoj holky, dneska to vypadá na nádhernej den, tak razíme do přírody.

Janka: přidat se právě může nový člen i do uzavřené skupiny, může tam vlastně kdokoliv, komu dá správce přístup.

jankatr
autor
20. bře 2010

No jo - jenže jak to když potom ten správce třeba nějak přestane chodit a tak... - já kolikrát taky nahlídnu do jiných témat třeba jen proto že tam zahlídnu známý nick nebo jen tak pro zajímavost... - nevím - nějak nemám potřebu se nějak uzavírat před ostatními - ale samozřejmě nezáleží to jenom na mě. 😉

jankatr
autor
20. bře 2010

No jo - jenže jak to pak funguje když potom ten správce třeba nějak přestane chodit a tak... - já kolikrát taky nahlídnu do jiných témat třeba jen proto že tam zahlídnu známý nick nebo jen tak pro zajímavost... - nevím - nějak nemám potřebu se nějak uzavírat před ostatními - ale samozřejmě nezáleží to jenom na mě. 😉

myska77
20. bře 2010

Holky co davate detem na kasel? Mates to ode me chytil, kasle, rymu zatim nema ani teplotu, jen takovy ten buchcavy kasel, je jak tuberak. Zatim mu davat Stoptusin kapky. Je nejaky dobry sirup ci jine kapky? diky

luzza
20. bře 2010

mysi
rozhodně zkus kapky SINECOD 😉 🙂 stojí cca 90 kč... jinak - kapky jsou vždy lepší než sirupy...

myska77
20. bře 2010

Diky za tip Luzzi 😵

luzza
20. bře 2010

není zač 😉 ať máte brzy po kašli 🙂

jankatr
autor
20. bře 2010

Myska - náš Matěj měl taky teď děsnej kašel - takovej štěkavej ošklivej - jak lékárnice tak i dětská doktorka mi doporučila kombinaci Mucosolvan ráno a v poledne aby odkašlal a na noc ten Sinecod co psala Luzza aby se to naopak pres noc sklidnilo.

luzza
21. bře 2010

janičko
vy budete mít za chvíli narozeniny 😅 😅 😅 to není možný 🤐 🤐 🤐 přide mi, že se nám děti narodily před pár týdny 🤐 🤐 až bych brečela dojetím...
a co jste vymysleli za dárky??