Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

jankatr
autor
3. kvě 2010

Luzzi - já myslím že pokud jí jinak ty mléčný výrobky šmakují tak by měla. A co když jí to přidáš do nějakýho jídla aby dostala to co v tom mlíčku je potřeba? Já se teda přiznám že třeba kaši večer dělám z obyč mlíka - i dr. mi říkala že na kaši nebo do omáček ho použít můžu. Tak jsem si říkala že kdyby to jooo sabotoval tak bych mu to nacpala tam. Ale zatím se nevzdávám 😅

Pokud jde o tu druhou - záleží jak to máš ty v plánu - já jsem se právě tomuhle chtěla vyhnout - kluci už taky začali s tím že u jídla se natáhli, a začali mi lézt do výstřihu ... - já nevím - mě přijde že v tom roce je to tak značka ideál - ještě se nechají celkem snadno udolat, než pak za půl roku řešit nějaký závisláčky. Já jsem se to hlavně snažila skončit i s ohledem na to, že bych fakt chtěla zkusit to zmenšení na pojištovnu - a tam je potřeba abych byla aspoň půl roku po ukončení kojení, a vzhledem k tomu že netuším jak je to tam pak s různýma čekacíma a schvalovacíma dobama a ráda bych to zvládla ještě na mateřské, tak jsem si říkala že je nejvyšší čas.

luzza
3. kvě 2010

jani
když oni už té kaše moc nesnědí... mají radši chleba s mozzarelou nebo žervé 😅 nebo večeří rýži se zeleninou atd 😅
ale kaši neodmítaj, tak zkusím dělat k večeři kaši aspoň obden 😉

s tou nelčou si právě myslím, že se to zvrhlo...a chce kojit prostě každou chvíli...budu s tím muset něco udělat ☹

jankatr
autor
3. kvě 2010

tak zkus bramborovou kaši 😉 Ta našim hošanům teda docela chutná 🙂

sorbona13
4. kvě 2010

Ahoj holky, kluci už jsou lepší, v noci sice kňourali, tak jsme nahazovali dudany, ale ráno už byli bez teploty, tak jen čekám, kdy se osypou. Ráno jsem jim zkoušela dát mlíko, Honzík vypil 60ml po kojení a Kuba ani ťuk, tak jsem mu do toho ještě zamíchala nemléčnou kaši a nacpala to do něj po lžičkách 😠 Asi mu budu holt dávat ke snídani kaši, když nechce samotný Sunar.

luzza: to muselo být peklo, hlavně, že už je to za váma. Já jsem ráda, že to mají kluci najednou, aspoň si to odbydou a bude klid. S tím kojením, to je přesně důvod, proč to chci v roce ukončit, nedokážu si představit, že by se po mě sápali na veřejnosti a chtěli si cucnou 😨 Myslím, že by děti měli mít min. 500ml mléčných výrobků denně, to asi dáte, ne?

janka: jogurty a kaši baští dobře, u Kuby bych řekla že bude problém v tom, že mu Sunar nechutná a taky že neumí pít z flašky, tak mu to dávám z hrníčku, ale to taky nechce 🙄 Přitom vodu z hrníčku pije, sice málo, max. 50ml, ale umí to.

adrosek
4. kvě 2010

-ahojík mamky,tak hezký den,sice unás škaredý a upršený takže budeme opět doma ☹
-sorbonka tak to je dobře že je už lépe,snad už to bude jen lepší
-mě taky dr.říkala že tak 500ml mlíčka na den ještě,ale myslím že to vtěch jogurtech doženete ne janka,tak pokud nechtějí mlíčko tak nač je zase nutit ne

luzza
4. kvě 2010

jani
bramb. kaši maj holky moc rádi 😉 🙂

sorbonko
tak snad už máte nejhorší za sebou a bude zase klid 🙂
no nelinka chce nejvíc kojit když je u nás někdo na návštěvě, nebo když jsme někde my..jakoby se chtěla ukázat co má...

luzza
4. kvě 2010

adrosku
u nás je taky hnusně 😝 😝 😝 ale po obědě razíme k babičce, aby nám to doma nebylo tak dlouhý 😉

adrosek
4. kvě 2010

-jojo mě taky dojde kamarádka,tak aspon tak nějak ten čas uteče,navíc sme sami doma dneska ☹

luzza
4. kvě 2010

adri
my jsme sami furt 😉

adrosek
4. kvě 2010

-já vím luzza,vždy si na tebe vzpomenu když jsem sama,tak si říkám,že ty jsi sama celý týden ☹

luzza
4. kvě 2010

adrosku
je to s těma chlapama veselejší, viď? 🙂 🙂 😉 já se vždycky tak těším 😀 a holky ho pak držej za tričko a nechtěj ho pustit ani na záchod 🤐 🤐

jankatr
autor
4. kvě 2010

Luzzi - ale dyť my přece nejsme samy - dyť my máme doma ty naše půlchlapy 😀 😀 😀 abysme se nenudily 😅 Ale jinak teda - sice se nám tatínek na noc vrací domů, ale je to skoro jako by tu nebyl - někdy mi příjde že bych na tom byla i líp - na komunikaci to moc nepoznám a aspoň bych nemusela řešit každej den teplou večeři 😝 - tohle od nevidím do nevidím - je fakt na prd - stejně pak přijde domů utahanej, na všechny vytočenej, s nikým nemluví a startuje na první našlápnutí 🙄 🙄 🙄

Sorbi tak pokud to má být celkově z mléčných výrobků tak to asi dáme 😉 - já myslela že vyloženě mlíka jako takovýho.
Jak jsi vlastně poznala že je to ta 6. nemoc když ještě nejsou osypaní??? 😕 😕

jankatr
autor
4. kvě 2010

Hoši teď mají novou zábavu - jen ještě nevím jak to je... - když vstávají - tak má Mates prázdnou postýlku a jeho deka i polštářek jsou u Kubíka v postýlce - jen ještě nevím jestli mu to Kubík bere nebo mu to tam Matěj strká 😅 😅 😅

adrosek
4. kvě 2010

-janka tak to je zábava teda,se baví kluci že nedobroty malincí,ale tak hlavně že si vyhrají
-luzza jojo je to snima veselejší,taky se vždy těším na ráno než dojde za námi

luzza
4. kvě 2010

jani, máš pravdu 😀 já už dokonce třičtvrtě chlapa 😀 😀 😀 a jsem moc ráda, že tu je 😉
má tvůj chlap volné aspoň víkendy?? máš pravdu, takhle to je možná ještě těžší 😔
tak to by mě zajímalo, co ti tvoji hošani v těch postýlkách vyvádějí 😅 😅 😀 😀

sorbonko
já myslela, že už se kluci osypali 😕 😕 nelinka fakt jak z učebnice... 3 dny horečky 39, 40..po třech dnech 36,7 a vyrážka jak prase...a za 2 dny zmizela 🙂

veruleg
4. kvě 2010

ahoj holky, jdu vas pozdravit 😉

Jani, Luzzi : myslim ze je super ze jste vydrzely kojit tak dlouho. Ten rok je tak idealni. Ja se pred Vikousem taky nemuzu moc prevlikat, jak zmerci prso tak se nezna 😀 a co teprv kdyz lezim na boku a vyleze spicek.....tak si mysli ze to je prsicko, ale neni 😲

Sorbi : tak at jsou kluci brzo v pohode. Jinak holky od kamosky uz maji 4kg a 3,2kg (na to jak mely jen 500g).Dohanet budou asi dlouho, ale uz vypadaji jako miminka...pekne baculate tvaricky a zacinaji se rozkoukavat.

JInak Viky v 10 mesicich 8,5kg a 73cm.Nejvic ho bavi stat a zhazovat veci, vytahovat vsechno ze supliku, privirat si prsty 😕 . Obcas lozi po ctyrech ale nekdy se zapomene tak se radeji plazi. Jo a jeste se naucil konecne na neco ukazovat...to je sranda. Reknu mu "Viky kde je lustr" a on vzdy ukaze 😵
Zuby porad dva dole ale uz se prorezavaji dva horni.

Mejte se 😉

luzza
4. kvě 2010

veru!!!
no konečně!! 😅 😅 😅 😅 jsem ráda, že ses ukázala 🙂 🙂 🙂

adrosek
4. kvě 2010

-ahojda veru mooooc tě zdravíme
-holky kolikrát denně vám ještě spí prdolata

luzza
4. kvě 2010

adrosku
vstávají v 7 hodin...
spí dopoledne od 10 h do 11 h
a odpoledne od 14,30 do 15, 10 až 15, 30 jak kdy...
večer choděj kolem 19, 30

jankatr
autor
4. kvě 2010

ahojky Verul - Viky je šikulka 😉 🙂 Kuba zase hrozně miluje hodiny - pořád na ně chodí koukat, ukazuje a povídá "tááá" nejspíš zkratka od "tik tak" 😀 😀 😀 S tím převlíkáním to mám podobně - jak mě zmerčej bez trička tak už se ozývá mlaskání a "am am am" - teda hlavně Matula 😅 😉 😀

Matymu se zas prořezává další zub - už 8. - je to už druhá horní stolička - a je teda posranej až za ušima celej den 🙄 🙄 🙄 takže taky pěkně opruzenej zadek, páč jak je furt v pohybu tak to chvilku trvá než to zaregistruju a nevím jak to dělá ale většinou ani moc nesmrdí... 😅 - o to je to ale horší páč na to přijdu později a pak ta prcka podle toho vypadá 🙄 🙄 🙄

Luzz - s těma víkendama je to takový na milou rozmilou - teoreticky je má volný - ale když někdo zavolá že potřebuje něco urgentně převézt - tak jede. Takže pokud nejsme vyloženě někde pryč tak je pořád na drátě. No a teď taky si loni pořídil motorku takže do toho ještě když je pěkně tak mizí na motorku 😠 😠 😠

sorbona13
5. kvě 2010

Ahoj holky, u nás dnešní noc už super, spali v kuse do 5 a teď oba zase vytuhli v postýlkách, Honzík usnul, jen co jsem ho položila a Kuba mu něco 5 min. vyprávěl a když zjistil, že Honzík neodpovídá, tak usnul taky 🙂
A dopoledne už konečně jedli trochu líp, Kuba se naučil plivat, tak ho musím při jídle kárat.

janka: kluci jsou koukám raubíři 🙂 Já těm našim dala postýlky každýmu do jednoho rohu pokoje, aby na sebe nemohli.

luzza: právě že se kluci ještě neosypali, mají to od soboty od noci, občas zakašlou, trochu chrochtají, ale rýmu nemají 😕

veru: to je fajn, že jsi za námi zase zavítala 🙂 Vikouš je šikula, kluci zatím umí jen plácnout do dlaně a podávat hračky, když je o to poprosím, víceméně už jenom lezou, plazí se jen občas a neustále někde stojí, Honzík pochoduje podél nábytku jak největší frajer a drží se ve stoji kolikrát už jenom jednou rukou 😎

adrosek
5. kvě 2010

-ahojda mamky,tak to je ale škaredé počasí že ☹
-no luzza mě totiž holky občas ted poslední dobou nechtějí chrupkat,nebo když usnou tak až tak po 10.hod no a pak se stane že chrní skoro do 12.no a pak tímpádem nechtějí spát odpoledne,usnou až tak kolem 16.hod a spí tak půl hodku nebo hodinu tak nevím tedy,dneska spinkaly třebas jen odpoledne 1.5hod což se mi zdá zase málo za celý den,pak jsou večer tak unavený že až hrůza

luzza
5. kvě 2010

adrosku
já holky kolem té 11 hod vzbudím... jinak jsem měla stejný problém co ty...
nechám je dopoledne spát jen hodinu, maximálně jim dám 10 minut k dobru a budím je... od té doby usínají odpoledne dobře 😉

luzza
5. kvě 2010

sorbonko
tak to šestá nemoc asi nebude... děti se osypou po třech dnech, po poklesu teplot...

luzza
5. kvě 2010

sorbonko
možná je to jen nějaká jarní viroza.. hlavně ať už je klukům dobře 🙂

adrosek
5. kvě 2010

-no jo luzza jenže ony mne nechtějí občas vůbec usnout vté postýlce dopoledne
-tak je nechám chrnět max.hodinu teda dopo pokud se zadaří a usnou

luzza
5. kvě 2010

adrosku
holky teda vstávají v 7 hod, ale na tu desátou už zase chrní, bo jsou strašně unavené... jak je tam položím, do dvou minut chrní...
odpoledne usínají déle...to jim trvá tak 15 minut, než zaberou...

adrosek
5. kvě 2010

-no mě vstávají ráno tak po 6.hod pač to se chystá manže do práce tak aji tím to je,že je budí,no ony jsou unavené,ale dělají tam pak čurbes mezi sebou,jedna stojí a peklí tímpádem tu druhou a tak pak taky stojí,no jsou to opice,kolikrát jim to trvá aj víc jak půl hodinu než usnou

lenulinka21
6. kvě 2010

Kuk maminky jsem tu jen skok. 🙂 😉

co se probírá to nevím ale hádám že určo jídlo co dávat-co ne.
Naši klici jsou MEGA jedlíci jedí všechno hl. Pajiček. My jinak obědváme
o půl 12 pak je oba uložím do postýlek(neuspávám) a do chvíli jsou KO.
Spinkají tak 2 hodky a pak už nám celý den nespí až večer po kaši to je tak v 20hod
a do půl 9 oba spí.

Ráno vstáváme cca kolem půl osmé až osmé hod. Snídáme SUNAR a pak řádíme
v obýváku. včil máme toho houpacího kohouta-to je věc úplně jsem si vzpoměla na své dětství.

Oba mají shodně 7 zoubků a Tomík mi nesnese jahodový Panadol-byl z něho osypaný. Všechny Vás zdravím Lenulinka 🙂

adrosek
6. kvě 2010

-jéééé ahojda lenulinka konečně si se tady unás ukázala,tak tě moc zdravíme moc moc,tak hlavně že se máte dobře a jak budeš moci tak se zase ukaž