Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

jankatr
autor
26. kvě 2010

Sorbonko - úžasný fotečky - akorát nechápu jak se v nich vyznáte 😀 😀 😀

luzza
26. kvě 2010

sorbonko, přijde mi, že jsou kluci celý po tobě 😉 🙂 🙂 🙂

sorbona13
27. kvě 2010

luzza: máš to zmáklý s tím nočníkem, klobouk dolů 🙂 Všichni zase říkají, že jsou celý po Tomášovi, když kouknu na naše fotky z dětství, tak ze mě nemají vůbec nic 🙂

jani: už jsem si je jednou spletla ☹ Dávám je do kočáru vždycky každého na svoje místo a nedávno je dával spát Tomáš, když se pak Kuba probudil, tak jsem ho vzala a myslela jsem, že je to Honzík, protože byl v kočáru na Honzíkově místě....no a svůj omyl jsem zjistila až za 20min., kdy se probudil i Honzík ☹ 😅 Když jsou vedle sebe, tak je poznám neomylně, ale jak je každý zvlášť, tak se musím trochu soustředit 😅

adrosek
27. kvě 2010

-ahojda mamky,hezký den přeji
-luzza jo objednali swme ten velký,ale dala jsem toho ztoho tvého odkazu co jsi sem dala,tam jsem si pak našla i ten větší nebo ted nevím jedině,že by jsi tam dala ten odkaz od mysky ty,ted si nejsem tedy jistá tak se omlouvám,no už je to víc jak týden tak se tam chystám dneska zavolat
-jinak opět unás deštivo tak nevím co budeme opět dělat
-já holky dávám občas taky na nočník,tak se jim to občas zadaří a mají ztoho radost
-holky vám všechny prdata spí ještě 2Xdenně že,no unás je to docela boj ces den,nechtějí mi dopoledne spávat a pokud usnuly tak až třeba kolem 11.hod tak jsem je nechala třeba hodinu nebo půl jenže pak odpoledne zase usnuly až kolem 16.hod co že je blbé,když chceme někam jít nebo sme tak pak kolikrát neusnuly atd.takže ted je dávám jen odpoledne a to spí tak 2.hod plus minus,ale dopoledne je to docela boj snima občas,jenže když je dám spát tak stejně nespí a dělají tam blbiny na sebe

luzza
27. kvě 2010

adrosku
v tom shopu, odkud máme ten náš stan žádný jiný stan nemají... pouze ten samý plus 100 míčků...
objednávala jsem ho i bratranci a taky přišel třetí den...

luzza
27. kvě 2010

odkaz od mysky jsem nedávala... nechtělo se mi to v textu hledat, ale dodala vám ho tam myska...pokud vím...

luzza
27. kvě 2010

sorbonko
to musí být teda něco s tím rozeznáváním kluků 😅 😅 😅 😅 nevím, jak bych to zvládla já 😅 😅 😅 😅 jste dobrý 😀 😀 😀

myska77
27. kvě 2010

Adri: me to taky prislo 3.den az domu PPLkou, tak treba ho nemaji na sklade. Zavolej tam a zeptej se jich.
Sorbi nadherne fotky, taky bych rekla, ze jsou po Tobe 😵 a vubec nemam sanci je poznat 😀 S tim bzenkem ste to udelali chytre, to je dobry napad, nam by se to sem neveslo, ale vy mate mista dost.

Tady je zase pod mrakem, ale na to neva, chodime ven za kazdeho pocasi, i kdyz leje a ono se to vzdy vybere. Kazdy den jsme od 12:30 do 18:00 venku, uz mam ruce a oblicej dost opaleny, jak kdybych prijela z Bali 😵 😵
Zitra nam prijede tata po sluzebce, poprve jsem si dala cely tyden uplne sama a musim rict, ze jsem cekala vetsi schizu, on, kdyz si to clovek vse naplanuje a zorganizuje a nikdo mu to nenarusuje, tak to klape jak po masle 😀 😀 Ale uz se tesim az deti na vikend predam 😎

fajn
27. kvě 2010

@sorbona13
vše nejlepší prckům k 1 roku. Zvládli ho ukázkově a ty teda taky. Přeju jim ať jim to jde všechno tak jak doposud a hlavně spoustu zdravíčka a radosti 😅

jankatr
autor
27. kvě 2010

Mysko ona ta větší šichta taky přijde neboj - jen co začnou chodit 😀 😀 😀 - ale zas nechci strašit - není to tak hrozný, dokud jsou ty děti ochotný sedět na kočáru tak to jde, na pískovišti je pak vypustím a to už se dá - ale trošku se děsím toho až začnem fakt chodit pěšky 😝 😝 😝 😝

Sorbi - to abys jim uvázala na ruku barevný mašličky 😀 😅 - škoda že nemáš holky - dala bys jim různé naušničky a bylo by to jasné 🙂 To u nás teda nehrozí abych si je spletla - někdy se spíš divím jak je možný že jsou dvojčata - Kuba vypadá minimálně o tři měsíce starší jak Matýsek 😅 😅 😅

adrosek
27. kvě 2010

-tak jsem tam už volala a neměli jej,ale že by prostě někdo napsal nebo tak něco tak to ne,hlavně že už to měli zaplacený,toto mě tak vytáčí tady ty věci,no ale stejně není tak sme vzali jiný,místo jedné kopule to bude jakoby stan indiánů tak to nevadí a jsem zvědavá kdy to dojde

myska77
27. kvě 2010

Adri proto radsi nikdy nic neplatim dopredu, ale az na dobirku pekne z ruky do ruky. A to Ti ho nemohli objednat? Snad bude i ten novy vyhovovat a ptala ses, kdy Ti ho poslou?

Janka verim, ze az zacnou smatlat, tak to bude mazec, proto je necham lezt co nejdyl 😀 😀 at se pekne nauci pak chodit sami.

Ted jsem zase vytridila nejake veci, oni uz maji neco i 86 a mikiny 92, to je sileny jak to leti. Uz jsem taky poridila veci na zimu, ted to vsichni prodavaji, tak se da vybirat.

jankatr
autor
27. kvě 2010

No ono to ani tak nebude záležet na tobě kdy začnou chodit 😅 naši kluci nikdy nechtěli vodit za ruce - teda Matýsek sem tam jo - ale to je vyjímečně - ale třeba Kuba ten zásadně ne - začal chodit kolem nábytku a v deseti měsících se prostě rozhodl a rozchodil to i bez držení... 😀 😀 😀 Ale jsem ráda - potkala jsem kamošku co má kluky o dva měsíce starší a ti začínají chodit až teď ale právě že se chtějí vodit za ruce - no to bych asi přišla o záda 😝 😝 😝

adrosek
27. kvě 2010

-no myska nechápem to jako,ale zbytečně se rozčilovat jako,no řekli že to pošlou dneska nebo zítra tak jsem zvědavá teda
-no unás holky si chodí sami kolem nábytku a v ohrádce a za ruky jen když je vezmu,jinak zatím ne naštěstí,to bych se uchodila a zničila záda jak piše janka

jankatr
autor
27. kvě 2010

ahojky - aktualizovala jsem naše albíčka na rajčátku tak jestli chcete tak můžete juknout 😉 http://jankatr.rajce.idnes.cz/

adrosek
28. kvě 2010

-ahojda mamky hezký den všem
-janka moc hezké fotky
-holky vám všechny prdata spinkají ještě 2xdenně že zřejmě

jankatr
autor
28. kvě 2010

No Adrosku - řeknu ti to takhle -dávám je dvakrát denně spát - ale občas už se mi stane že prostě neusnou - ale páč to není pokaždé tak se snažím vydržet co nejdýl to půjde - dokud je to takhle vyjímečně tak jim to spaní nezruším - zatím je tam nechávám i když dělají blbiny - někdy nakonec přece jenom usnou 😅 😅 😅

myska77
28. kvě 2010

Janka: sleduju pravidelne Vase fotky, mate nadherne fotky.

Adri: kluci mi spi taky 2x. Poprve od 10 do 12 a pak od 15:30 do 16:30, takze 3 hodky pres den. A v noci od 19:30 do 07:00

luzza
28. kvě 2010

ahojky 🙂
tak na roční prohlídce ok 🙂
Nelinka 10, 470 kg
Eliška 10, 280 kg
plavčo taky proběhlo super 🙂
jdeme večeřet, zatím se loučím 😉

sorbona13
29. kvě 2010

Ahoj holky, oslava je za námi, kluci byli úžasný, pořád se smáli a užívali si pozornost Jo a Kubíkovi se klube zoubek dneska jsem mu šáhla do pusinky a už mě řezal trošku do prstu dělala jsem na gauči s Kubíkem "převalil se brouk", Honzík byl na podlaze a jak to slyšel, tak se taky převalil a pak čučel, že se ťuknul do hlavy, takovej překvapenej výraz a ještě si zatleskal, já byla v tu chvíli mrtvá smíchy. Tohle období je naprosto úžasný, je na nich vidět, že už mají rozum a přemýšlejí, když se zeptám "kde je hafík", tak hledají Kettynu, nebou koukají na lustr, když se zeptám, kde je světýlko 🙂

fotky z oslavy máme tady: http://picasaweb.google.cz/rhejtikova/Kveten2010#

luzza
30. kvě 2010

sorbonko
fotky jsem zkoukla a jsou supéér 😀 😀 😀
ti tvoji dva brouci jsou vážně k sežrání 😀 😀
my koupili včera holkám odstrkovadla, tak už na nich řádí 😀 😀
jdem k našim na oběd a odpoledne ke známým...tak přeju všem hezkou neděli 😵

adrosku holky vstávají v 7 a v 9, 30 už jsou tak unavený, že kdybych je nedala, usnou klidně na zemi...
odpoledne je to trochu horší, ale kolem 14, hod je dávám spát, usnou vždycky, jen to občas dýl trvá 😉

jankatr
autor
30. kvě 2010

Luzzi tak s tím spaním to máte koukám stejný 😅 😅 😅

Sorbonko -fotečky super 😉 🙂

veruleg
1. čer 2010

Ahoj holky, jen vas chci vsechny pozdravit. My se vratili z vikendu na Morave. Byli jsme volit a trosku slavit...od vcera mi uz je 30 😠

Jinak Viky je nekdy tak rozjety. Dopoledne mi otevrel skrinku pod drezem a uplne odstranil to koleno....takze bordel vsude. Uz musim nainstalovat ty pojistky do zasuvek, bo to se s nim fakt neda. Na nenene se nejriv usmeje a kdyz to zopakuju tak zacne brecet. Celkove ma ted takove vzdorovite obdobi. Prebalovani je des...absoutne nechce.Lenulinka mi psala ze u nich je to taky temer nemozne. Viktor dostal nocnik od strejdy, vypada jak motorka, ale zatim ho to nebere...ikdyz rano tam trosku pustil a pak to i prevrhl.

Mysko: gumovi a omyvatelni .......absolutne sedi 😀 😀 😀

zbytek doctu pozdeji...mejte se papa

adrosek
1. čer 2010

-ahojda mamk,.tak vás zdravím na chvilku,jsem u rodičův kroměříži pač unás doma se dělají koupelny
-no stím spaním je to běs unás ces den,ony chtějí spá,ale když je tam dám tak blbnou a usnou až tak kole 11.hod a pak odpoledne nechtějí a usnou až tak po 16.hod tak už nevím co snima

sorbona13
1. čer 2010

ahoj, tak pojistky do zásuvek už máme od neděle taky, původně jsem si říkala, že to jejich krámování není tak hrozný, že to vydržím pořád uklízet, ale v sobotu jsem dopoledne prakticky nedělala nic jinýho, tak jsme to nakonec namontovali. Šuplíky v obýváku jsem zalepila izolačkou, ale už se jí naučli odlepit 😠
Jinak spánek je u nás takto: 5hod. vstávačka, 7-8 spánek, 10.30-12 spánek a 15-16 spánek a do postýlek jsou v 19.30. Když jsem zkoušela dávat je dopoledne spát později, aby ráno vstávali dřív, tak se ani po 14 dnech nic nezměnilo, akorát bylo o nervy je držet vzhůru, tak jsem nakonec kapitulovala, jsou to prostě nenapravitelná ranní ptáčata.
Honzík si poslední dva dny stoupne k taburetu a chodí u něj, včera přešel celý obývák, ale nevím, jestli ho mám nechat takhle chodit, na RHB říkali, že máme odstrkovadlo dávat , až bude samostantně stát bez držení, asi tam zítra zavoláma zeptám se.

Veru: vše nej k narozeninám 😅

luzza
1. čer 2010

sorbonko
já myslím, že s tím spánkem to děláš dobře... některý dětičky prostě vstávaj brzo...domčovi to vydrželo do tří let 😝 😀 a nepomohlo nic 😅

luzza
1. čer 2010

sorbi
tak záslepky v zásuvkách máme už od vánoc 😀 ,v šuplíkách pojistky, zábranu na schodech, zalepený rohy...atd a pak nelinka jde, upadne na rovině a vyrazí si zuby ☹ ☹ ☹ to by se z toho člověk pos... 😒

luzza
1. čer 2010

holky
naše prťata už si tak krásně hrajou, že na ně furt musím koukat 😅 😅 mají vymytý kelímky od jogurtu a lžičky a krměj panenky a medvídka 😀 😀 po každé lžičce znovu naberou a občas pořádně promíchavaj... taky za ně mlaskaj a říkají mňam mňam 😀 😀 je to fakt krása to pozorovat 😵 taky je dávají spát na polštářek a přikrývají je... dávají jim pořád pusinky a slíkají a oblíkají čepici 😀
prostě si vyhrajou už pěknou dobu 😉 jsou to moje malý maminky 😀 😀

luzza
1. čer 2010

veru
vše nej k narozeninám 😵 😵 😵
koukám, že viky bude instalatér 😅 😅 to se hodí vždycky 😉 😀

sorbona13
1. čer 2010

luzza: to je krása, když si umí takhle spolu vyhrát 😵 😵 Myslíš, že nevadí, když Honzík takhle chodí s tím taburetem? Tlačí ho před sebou a chodí za ním. Tohle jsi s Domčou neznala, co?🙂