Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

sorbona13
1. čer 2010

Jo a málem jsem zapomněla, Kubík už má zoubek 🙂 Tohle je první věc, ve které předběhl Honzíka. Oba mají pěkně opruzený zadeček, namazala jsem je Pityolem a je to už lepší.

myska77
1. čer 2010

Veru vse nej nej k narozeninam, uz se velka holja 😀 me to ceka az v lednu.
Sorbi ses dobra, ze v 5 vstanes, to mas pekna ptacata.

Luzzi jsou to maminy ty tvoje cacorky, musi to byt roztomile je sledovat.

Ja si to taky s klukama uzivam, jen mam problem s matesem, postavi se nad Christika, chytne mu vlasy a skube bu s hlavou, Christik rve a Mates se smeje, zabila bych ho a nic nepomaha, domluva, vysvetleni, ukazani na nem jak to boli, plesknuti pres prsty, proste nic, mates ho porad muci a leze po nem. Nekdy ho Christik schodi a utece, ale to jen zridka 😅

myska77
1. čer 2010

Sorbi vy mate az ted prvni zoubek, to je slavy, vid, hned to potesi. Dostanete flouridove tablety od doktorky, Kuba uz bude velkej kluk 😀

sorbona13
1. čer 2010

myska: u nás leze zase Honzík přes Kubíka, dneska strčil do sestřenky a ta málem spadla, taky nepomáhá nic. Navíc pořád tahají za lanko od žaluzií a když řeknu ne ne, tak dají ruku pryč, podívají se na mě a řeknou "ne ne ne" a za chvilku za to lanko tahaj znovu 😠 Honzík ho už dvakrát přetrhnul.

sorbona13
1. čer 2010

myska: tablety už dáváme asi měsíc 🙂 I když teda občas zapomenu 🙄

myska77
1. čer 2010

to vam dali fluor, i kdyz ste nemeli zuby? nam je dala, az kdyz jsme meli 2. ted maji kluci vsechny jednicky. Uz mi prisly ty zimni bundy a kombinezy, jsou moc pekne, tak jsem rada, ze mam zimni veci z krku 😵 Jsem desne strhana, manzel je zase pryc az do patku a moje ruce jsou uz ted k nicemu, snad mi zitra prijde pomoci s koupanim kamoska. Klukumj se ve vode tak libi, ze nikdy nechteji ven a vzdycky rvou, hlavne Christik.

luzza
1. čer 2010

holky
mě pediatr řekl, že dnes se už lékaři přiklánějí k podávání flouritu ve formě zubních past a zubních gelů...
fluoritové tablety mají největší význam před prořezáváním zubů...takže už ho nepředepisuje...pouze jeli genetický předpoklad ke zvýšené kazivosti zubů... je to ten samej doktor, co nám ho pro dominika před 11 lety normálně předepisoval...

tak teď nevím... mám si o ně přesto říct??? 😕

luzza
1. čer 2010

mysi
eliška má 6 zoubků a nelinka jich "měla" dokonce 12... teď jich má jen 10... 😔

luzza
1. čer 2010

zeptám se ještě zubařky, jestli nás pediatr nešidí 😠 😠
on říká, že ten fluor co je v pastě (používáme na doporučení zubařky ELMEX O-3 roky) bohatě stačí...tak jsem fakt na vážkách 😒

myska77
2. čer 2010

Taky se uz chystame k zubarce. Luzzi, predpokladam, ze uz cistite normalce pastou, vid? My jim ty zuby zatim smrdlame kartackem a vodou, pak si s tim kartackem hrajou, desne je to bavi. Ale uvidim jak se budou jednou tvarit na pastu.
Dneska poprve za 11 mesicu snad budem doma, nikam se mi nechce, tak si tu aspon uklidim.

Holky uz ste koupila nektera odrazedla a nebo nacetla z netu? Jsou lepsi ta mala Endura nebo nejake ty motorky s dvema kolecky vepredu? U nas v krame maji super motorky a maji jakoby tereni kola a vepredu jsou dve kolecka u sebe a v zadu taky dve, je to dost stabilni a riditka nejdou otacet uplne do stran, coz je dobre, kdyz dite jede z kopce, tak to nemuze strhnout na stranu a vyklopit se, ale zas nevim, jestli jim tam ty dve kolecka nebudou prekazet pri odrazeni.

myska77
2. čer 2010

Holky dala jsem na Web fotky jak si kluci hrajou na Usamu: http://picasaweb.google.cz/misule77/2010_05#547...

a tady jsou lazensti svihaci, jeli jsme za mamou do lazni Bohdabec: http://picasaweb.google.cz/misule77/2010_05#547...

A kluci poprve v piskovisti: http://picasaweb.google.cz/misule77/2010_05#547...

veruleg
2. čer 2010

Luzzi : holky jsou fakt hodne sikovne, ze uz si tak hrajou. To Viky da medovi maximalne pusu nebo ranu pesti 😀 Jinak instalater, elektrikar...nechapu ze ty decka ta elektronika tak laka.

Sorbi : Vikous pred sebou taky tlaci zidli, jidelni zidlicku, lavor....co mu prijde pod ruku.Vypada jak ti duchodci s temi vozicky

jankatr
autor
2. čer 2010

Viky - to jsou asi ti kluci - u nás je to taky od zásuvky k vypínači od vypínače k zástrčkám....a tak pořád dokola a nepomáhá vůbec nic 🙄 🙄 🙄

Mysko - kluci jsou frajeři 😎 😎 a ty držtičky to je kouzelný... 😀 😀 😀

Luzzi to ti závidím že si holky tak pěkně hrajou - u nás je to spíš jak u Mysky - a nejhorší je že větší zákeřňák je ten mrňousek Mates. I když Kuba už se taky rozjel takže už si v podstatě nemají co vyčítat. Rozdíl je jen v tom že když Mates od něj něco chce tak u toho zuří a vzteká se - Kuba ho akorát s ledovým klidem angličana odstrčí - projde jako buldozer a prostě si to vezme 😅 😅 😅

Mysko tu motorku - my měli vždycky tu s těma 4 kolama - a Daník si na to zvykl a ani mu tam nevadili - hlavně je to fakt stabilnější.

jankatr
autor
2. čer 2010

Jíme zdravě - fakt to není fata morgana - opravdu se ládují cibulí 😀 😀 😀
Jo a ten řvoucí Mates - ten ječí jen proto že mu ji Kuba sebral - jinak jediné slzy které byly - přišly až po tom co jsem jim to zabavila aby jim nebylo blbě 😅 😅 😅

jankatr
autor
2. čer 2010

No mě s tou cibulí Mates dostal - pořád stál pode mnou a řval že ji chce a já mu furt vysvětlovala že to stejně není dobrý - a když si nedal pokoj tak jsem mu ji dala a řekla ať dělá co umí - no tak on dělal 😀 😀 😀 Ani se neušklíbl, ani slza neukápla - naštvalo ho jen když o ni přišel.

luzza
2. čer 2010

tak cibuláři mě teda pobavili 😀 😀 😀 😀 😀 😀

myska77
3. čer 2010

Janka tak ta cibule je fakt husta, to je to nepalilo do oci? budou zdravi jak buci 😀 Ty motorky musim jeste promyslet, porad nevim, chcem jim je koupit k 1.narozkam.
Dneska tady leje jak z konve, ale asi je po obede navliknu a pujdem do deste, doma je to k nicemu.

adrosek
3. čer 2010

-ahojda mamky,tak vás všechny zdravím moc,tak počasí se nám konečně umoudřilo tak snad už bude ok konečně a nebudou zase povodně
-no janka stou cibulí je to fakt mazec jako.se teda divím že je nepálilo v puse a v očích,to je sranda teda
-jinak my stále zůstáváme doma u našich a tatka snad za nami dojede na víkend aspon se podívat

luzza
3. čer 2010

holky
tak mám info k podávání tabletek fluoru přímo ze stomatochirurgie :
Od paušálního celoplošného podávání Natria Fluotatum se již upustilo.
Fluor je látka, která ma vyšší vazebnou schopnost než vápnik a způsobuje tzv. vytěsňovací efekt, t.j. vytěsňuje vápnik z míst, kde má být .Brát fluor ve formě tablet může být proto škodlivé. Fluor obsažený v tomto preparátu se váže nejen v zubech, ale i v kostech.
Větší afinita způsobuje bohužel i usazování fluoru v kostech na úkor vápníku. Zoubky po podávání tabletek jsou opravdu odolnější k bakteriím zubního kazu, ale ve své stavbě jsou náchylnější k prasklinám. Proto nám tu za "zlatého socíku" vyrostla generace osteoporozy v rozměrech doposud nevídaných. Skutečný vliv na kvalitu zubů , kromě ústní hygieny, má ve skutečnosti pouze lokální fluorizace. Na té je potřeba se dohodnout se zubním lékařem. Provádí se jen při předpokladu zvýšené kazivosti zubů. Většina pediatrů už natrium floratum NEPŘEDEPISUJE.

tolik vyjádření lékaře...

luzza
3. čer 2010

zajímalo by mě, komu ještě předepisují natrium floratum...?? 😕 😕 😕 myska, sorbonka a kdo ještě??
chodím ještě do téma maminky po IVF v září 2008... je nás tam zhruba 10, 12... a nikdo z dětiček už fluor v tabletkách nedostává...

zanetik
3. čer 2010

Ahojda moc zdravím, chválím všech fotečky, naše mi nejdou prostě vložit..
My teda vstáváme mezi 7-8h, ale spíme jen 1x denně a to Veru někdy po obědě stávkuje a jde spát až ve 14h v kočáru, ale hlavně že spěj v noci..teď Veru v úterý se vzbudila o půl 4 a řvala a usínala a řvala až do půl 7 pak si zdřímla na půl hodinky a zase řev, bála jsem se že ucho, tak jsem ji dala Panadol a ona hned usnula u mě na rameni a spala 2 a čtvrt hodiny a byla veselá...tak asi zuby, ale těch už máme tolik, že se snad nedají ani spočítat, tak asi špičáky, ty má dlouho nateklý...u zubařky jsme byly a vše ok. už jsem se lekla, že jsme zanedbaly ten fluor.
Jinak na vaše doporučení jsem koupila stan s tunelem a super, jen není kde být, tak jsem ho složila, dávám jim jen tunel a snad už bude hezky, aby si ho vzaly na zahradu..
My máme ty jezdítka sluníčka jako má Sorbonka? Ale přemýšlím o motorkách, mají akci v Tescu, ale asi taky ty se 4kolama, ve centru na nich jezdí radši, jsou fakt stabilnější.
Jinak ta cibule Janko je super, úplně mi to připomělo bráchu, taky jedl od mala cibuli a dojížděl pivo 😅
U nás je taky pořád buď smích, se jen tak smějou, nebo se honěj pod sušákem, nebo někde padaj tak řev, nebo si hrajou ticho, za chvíli řev jedna druhý něco veme, většinou Verča Nele..taky pořád se věšej na žaluzkách, lezou na gauč a už se někdy směju..to je pořád..nelez tam, nedělej to, nech to atd.
Veru už si i dala ruku (prstíky) do horkého čaje, zařvala a hrnek zas brala, můžu jim dávat 100x přes ruce a nic..vypínají mi pc, zapínají věž, kradou ovladačky, slintají mi do telefonu 😅, ale jinak pohoda 😀


jankatr
autor
3. čer 2010

Tak to mě těší že to není jen u kluků že jsou takový raubíři a nenechavci 😀 😀 😀

Luzz - my ten fluor máme taky - ale vzhledem k tomu že na něj věčně zapomínám - tak to asi žádná krize nebude 😀 😀 😀

sorbona13
4. čer 2010

luzza: tak fluor přestávám dávat!! kluci měli nedonošeneckou osifikaci kostí, proto bereme vigantolu 2 kapky.

janka: to jsou machři s tou cibulí 🙂

myska77: super fotky, ten king na pískoviště mě totálně rozsekal, kluci dělají super obličeje 😵

zanet: koukám, že si užíváte, nemáš album jinde na webu, picassa nebo rajce? Abychom se taky pokochali 🙂

Honzík dneska pořád krade Kubovi hračky, chudák si nemůže nic vzít, aby mu to H. okamžitě nesebral. Když H. říkám ne ne, neber mu tu hračku, ta je Kubíka, tak se na mě zle podívá a začne vztekle brečet 😠 Máte to taky tak a jak to řešíte?

jankatr
autor
5. čer 2010

Sorbi a máte hračky po dvou? nebo to neřešíte? My máme ve dvojím snad jen autíčka - odrážedla - tak nějak jsem došla k závěru že je zbytečný to pořizovat po dvou - protože se stejně vždycky porvou o jednu - ta bráchova je prostě vždycky lepší 😅 😅 😅

luzza
5. čer 2010

jani
my máme většinu po dvou... a je celkem klid... ale já myslím, že holky jsou celkově klidnější než kluci... po zkušenosti s domčou 😢
holky jsou na sobě docela závislý...a když jedna brečí, druhá běží k ní a brečí taky... chovaj se k sobě fakt až s podivem hezky... někdy se taky namíchnou a něco si vyrvou z ruky nebo na sebe zaječej 😅 😅 ale moc to nebývá...je to zvláštní...ale je to tak...

mám kámošku co už má školní holčičky dvojčata a má podobnou zkušenost...

luzza
5. čer 2010

ten smajlík u domči byl přehmat 😀 😀 měl být veselej 😉 😀

jankatr
autor
5. čer 2010

tak u nás o klidných dětech nemůže být ani řeč - a taky kde by k tomu přišly když mají za bráchu "Daníka" 😀 😀 😀

luzza
5. čer 2010

jani
já to měla s domínem tak, jako bych měla trojčata 😅 😅 😀 😀 bylo to fakt těžký, velkej záhul... hyperaktivita mu zůstala...
holky jsou proti němu zlatý... možná by to pro někoho mohla být normálka, standart... ale pro mě jsou andílci 😀 😀 😀 po tom všem 😅 😅 😀 😀

sorbona13
5. čer 2010

janka: hračky máme většinou po jedné,ale o hračky, které máme 2x se perou stejně tak ☹

luzza
5. čer 2010

holky tak aby to nebylo u nás tak dokonalý, tak dneska se mi rvaly holky ve vaně o malou petku od dobrý vody 😀 😀 😀 😀
až jsem se naštvala a vyhodila jsem jí ven 😅 😅
a to tam maj rybičky, žáby, lodičky, vodolepky... ale chtěly tu podělanou flašku 😠 😠 😠