Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
5. čer 2010

dnes byl moc krásnej den, co?? 😵 😵 😵 😵

luzza
5. čer 2010

musela jsem holky pěkně mazat, aby se nám nespálily... tu kůži maj takovou bílou...po tý dlouhý zimě....

sorbona13
5. čer 2010

jo jo, dnešek byl vydařenej, ráno jsme jeli za koníkem, osedlala jsem ho po 1,5 roce, tak byl trochu vykulenej a nadrženej na běhání, ruce mě bolí ještě ted, jak jsem ho držela A kluci si na Archinka sedli poprvé a moc se jim to líbilo, vůbec se nebáli, hrabali se mu v hřívě 🙂 Pak jsme dojeli k našim na chatu a vytáhli houpačku/stoleček, co dostali k narozkám, seděli u něj jak dva pašové a cpali se sušenkama a nakonec hráli obíhačku. Taky jsme vyzkoušeli houpačku u sousedů, takový nadšení jsem snad ještě neviděla, řehtali se jako blázen a pak jsme je nemohli sundat
fotky jsem nahrála sem: http://picasaweb.google.cz/rhejtikova/Cerven2010#

luzzi: já se namazala pozdě a mám přismahlý záda 😅 A kluci jsou bílý jak stěna, je jsem mazala poctivě 🙂

luzza
5. čer 2010

sorbonko
moc krásné fotky 😵 😵 😵 😵 jako vždycky 😀 😀 😀
sorbi, sundavají si kluci ty pirátky, nebo jim nevadí?? já nevím co dát holkám na hlavu 😒 kšiltovky i kloboučky strhávají ☹ i když jsme přišili na kloboučky šnůrky, tak to rvou tak dlouho, dokud to neservou 😠 😠 už fakt nevím...

jankatr
autor
6. čer 2010

@sorbona13 Tak to mě jen utvrzuje v tom že fakt nemá cenu to pořizovat po dvou 😅 😅 😅

jankatr
autor
6. čer 2010

Sorbi - kouzelný fotečky 🙂 🙂 Ta houpajda - stoleček vypadá super - odkudpak to máte? Toho koníka tiše závidím - ale pode mnou by se chudák pěkně prohnul 🙄 😝

My měli včera taky príma den - měli jsme 6. výročí svatby, tak jsem dostala kytku a ještě jsme pak byli večer se známýma na bowlingu - a bylo to super 🙂
Přes den, byl Robik s Daníkem na autotecu v Brně a já s klukama jsme odpoledne vyrazili s kamoškou do nedaleké vesničky do hospůdky - její manžel se synem tam dojeli na kole - ona je teď těhulka tak jsme jeli autem - ale bylo to fajn - mají tam super prolejzačky a pískoviště (ty prolejzky pro nás ještě sice nejsou ale na všechno dojde) A když jsme za účet platili necelých 150,- tak jsem si připadala jak za totáče - protože jsme měli asi 6 limonád, 2 piva, 3 zmrzliny kornouty, vídeň a normální kafe - to bysme tady u nás platili minimálně dvakrát tolik 😅 😅 😅 - jsem si říkala jestli tam fakt napočítala všechno.
No a dneska máme pokračování - chystáme se do Jihlavy do ZOO - tak konečně po dlouhé době takovej prima rodinnej víkend. 🙂 I když byli ti dva včera celej den pryč ale aspoň si Daník užil tatínka 😉

jankatr
autor
6. čer 2010

Luzzi -mě to kluci taky všechno sundávají takže my nosíme tyhle čepky - je to tenoučký plátýnko akorát ten lem přes ouška je taková nějaká pružná pletenina nebo jak to mám nazvat.

jankatr
autor
6. čer 2010

Ale když je fakt vedro tak mi to taky přijde už moc, jenže co mám s nima dělat - bez čepice je nechat nechci a oni si na tý hlavě nic nenechaj 😝 🙄

myska77
6. čer 2010

Ahoj holky, jme doma z chaty, bylo teda fakt vedro, ale nadhera, byli jsme v rece, dali jsme bazenek a odpocivali.
Sorbi nadherne fotky, fakt ste si to urcite uzivali., No a jizda na koni parada, kluci jsou frajeri. Odkud mated tu houpajdu se stolkem, to mi prijde dokonale. Taky jsem se uz divala co jim poridime za stolecek.
Jinak koukam, ze Janka resis cepice, no me obcas ty kloboucky taky sundavaji, dala jsem jim tam gumicku a vzdy, kdyz to davaji dolu tak je necim upoutam a ni zapomenou, ze to chteli dat dolu. V celku si uz ale zvykli.

My mame vetsinu hracek 1x nebo dvakrat, ale pokazde jina barva ji jiny druh. Stejne se perou o tu co ma vzdy Christik. Janka mame to doma uplne stejne. Mates bere Christikovi uplne vsechno, nema sanci si pohrat. Mates se horko tezko zabavi sam a porad po nem leze a otravuje ho. Vecne je odtrhavam. Mates se nejradeji houpe na konickovi, vozi se v kufru po predsini a tak, Christik si vezme vicko od cehokoliv a hodinu o nem treba nevim 😀 😀

jankatr
autor
6. čer 2010

Tak nakonec ze ZOO nějak sešlo - ale vůbec to nevadilo - jeli jsme se ségrou, synovcem a jednou kamoškou se dvouma dalšíma prckama, k jejich společné kamarádce - respektive k ní a její mamince - bydlí v takové zapadlé vesničce, na samotě s úžasným výhledem do údolí a strávili jsme odpoledne při kafíčku a buchtách na zahrádce - hoši se vyřádili - pěkně jsme je zmáchali hadicí 😀 😀 😀 , ty dvě malý prdelky teda ne - ti zas řádili jinak 😉 - lítali na boso, holejma prdelkama jen v bodyčkách a bylo to super 😵 😵 😵 Zoologická nám neuteče 😅

Mysko -u nás je to na střídačku -jednou krade Mates a podruhé zas Kuba nebo se navzájem vyhazují z té skříňky v kuchyni - takže si nemají co vyčítat 😀 jediný rozdíl je v tom že Kuba ho odšoupne bez komentářů, s ledovým klidem angličana - a Mates ten u toho zuří a vzteká se 😅 😅 😅

jankatr
autor
6. čer 2010

a ještě jsme se tam šli podívat na jeden domek kde bydlí pán který moc rád vyrábí figurky ze dřeva takže kolem domu mají různé postavičky a výjevy z pohádek 🙂

adrosek
7. čer 2010

-ahojda mamk,hezký den přeji všem,tak konečně byl vydařený víkend že po dlouhé době,my taky měli pěkný víkend nebo takový pohodový,tatka za nami dojel alespon na víkend tak sme byli stále venku vichni aj s mojim tatkou,pač mamka se jela flákat v pátek do Egypta
-no my stále u našich,tak snad už tento týden dodělají ty koupelny at můžeme zpátky do Brna a do svojeho konečně
-mě si holky taky občas sundávají věci z hlavy,proto mám skoro všechno na zavazování,aj tak si občas za to tahají
-jinak nám u Sárinky asik rostou konečně další zuby,ale stojí to za to teda,je hrozně protivná a v noci občas mrčí a nad ránem taky,brzo se budí a ne a ne usnout tak je ted trochu veselo,jinak nevím co by ji trápilo,stále si rve něco do pusy a chytá si tam,no už at se prořežou teda
-janka a sorbonka moc hezké fotky máte 🙂 🙂 🙂

sorbona13
7. čer 2010

ahoj holky, včera jsme byli plavčit a odpoledne procházka v parku se setřenicí a jejíma dvojčatama 🙂 Tohle bočasí je super, kéž by to vydrželo, ale dneska to teda moc zatím nevypadá.

@luzza: já jim ty pirátky vzadu dost utáhnu, ale i přesto si je sundavají, tak vždycky řeknu ne ne ne a čepici přidržím na hlavě, většinou toho nechají 🙂

@myska77: ty houpačky/stoleček jsme koupili přes mimibazar, ale nemůžu najít odkaz, ještě na to mrknu, až bude víc času.

@jankatr: krásně jste si užili víkend, to je bomba, s váma se děti nemají čas ani nudit 🙂

@adrosek: s těma zubama to je trápení, u nás to samý, v noci se budí, asi je to tlačí ☹

myska77
7. čer 2010

Sorbi diky moc 😵

jankatr
autor
8. čer 2010

Tak u nás se spinká - dospáváme noc 🙄 Maty zas horečky přes 39oC a v noci navíc zvracel - a i když už pak neměl co - tak ho to pořád dávilo a kroutilo naprázdno, do toho ta horečka -no je chudinka uplně hotovej - včera už ani nejedl a dneska měl od rána asi tak tři kousnutí do rohlíku, a jinak jen čajík slazenej hroznovým cukrem - jídlo nechce ani vidět 🙄
Mudr. mu dělala CRP - má 30 takže není to uplně dobrý ale taky to není na žádný ATB - takže srážíme teplotu, snažím se do něj dostat aspoň ty tekutiny a uvidíme co z toho vyleze 🙄 🙄 🙄

luzza
8. čer 2010

janičko
písni jak je maťulkovi....

myska77
8. čer 2010

Chudera bobisek, uz ste tu horecku schodili a uz si do nej Jani neco dostala? Snad budete mit klidnou dnesni noc.

jankatr
autor
8. čer 2010

Tak u nás to stojí pořád za prd... 🙄 Večer měl 39,8 😒 a to jsem se ho snažila trochu zchladit vlažnou vodou. Takže dáváme diazepam 3x1/2, no a na horečku mi dr. poradila střídat nurofen s panadolem - že to můžu dávat po 4 hodinách - protože se jí taky moc nezdálo že ráno když jsme tam byli měl necelé 3 hodiny po čípku pořád horečku 😒
Je chudinka uplně hotovej - vůbec nejí - od rána si jednou kousnul do rohlíku a snědl asi půlku piškotu. Jinak všechno jídlo odmítá, nechce se na to ani podívat. 🙄 🙄 🙄

luzza
8. čer 2010

jani
sakra to mi je moc líto ☹ ☹ ☹ věř že s tebou soucítíme... 😒
to jsem zvědavá, co se z toho vyvrbí...
šmudlínek malej...
a co kubík??

adrosek
9. čer 2010

-jé jani tak to je mi moc líto teda,chudáček malej,jak je dneska,je to lepší nebo stále nic moc

jankatr
autor
9. čer 2010

Tentokrát to vypadá na nějakou střevní chřipku - vůbec nechtěl jíst už předevčírem odpoledne odmítal jídlo - a teď ty dvě noci po sobě i zvracel - přes den nejí a jen popíjí trochu čajík. Dneska v poledne poprvé jedl - tak snad už to bude lepší. Ale v noci teda měl prozměnu 40,1oC ráno pak měl sice "jen" 38,5 ale o tři hodiny později už zas 39,2... 🙄
Zítra jdeme znovu k dr. bude mu zas dělat CRP a případně dostaneme ATB.
Kubík je naštěstí v pohodě - ale ono je to asi i tím že Maty je takový tintítko že ho hnedka všechno skolí ☹

Dneska jsme byli s Daníkem na kontrole na neurologii - dělali mu EEG - on byl chudák uplně hotovej z toho že tam nebude moct mluvil - a tím myslím doslova hotovej - on pak chudinka málem ani nedejchal. No při vyšetření další amok, jako aby si v klidu lehl a nechal si na něco sáhnout a pod. to se nedalo - uplně hysterický reakce. Mudr. nakonec naznala že nás pošle na dětskou psychiatrii, že ty reakce jsou fakt nepřiměřený. A na druhou stranu pak zas nemá žádnej pud sebezáchovy, jindy je zas strašně úzkostnej... 😒 😒 😒 Tak uvidíme jestli nám nějak pomůžou.

sorbona13
9. čer 2010

Ahoj holky, koukám, u Janky se taky marodí. My se přidáváme do klubu, Kuba měl včera odpoledne 39,5, pak mu to po nurofenu kleslo na 38,5 a ráno byl bez teploty, ale stejně jsem jela radši k doktorce, aby zkontrolovala CRP a bylo 70! 🙄 😝 Takže máme recept na antibiotika a jestli se teploty vrátí, tak hned nasadit, pokud ne, tak ráno ještě dojet na kontrolu CRP, kdyby bylo nižší, tak se snad těm antibiotikům vyhneme.

jankatr
autor
9. čer 2010

Sorbi - vy taky??? 🙄 🙄 🙄 tak ať je to do zítra lepší - ať do něj nemusíš ty ATB cpát. Stejně je to fajn teď s tím CRP - vezmou kapičku z prstíku a výsledek je hned - a ne jak za nás odběr ze žíly a ještě dvě hodiny čekat jak dopadne sedimka 😉

myska77
9. čer 2010

Sorbi tak vy taky, at uz zitra nikam nemusite a ste bez teplot.
Jani fakt jsem zvedava co to u vas je tentokrat. Chudaci prckove, takhle bojovat s teplotama. At je holky prdouskum brzo lip.

luzza
9. čer 2010

moc myslím na všechny marůdky... 😢
posíláme s holčičkama mnoho uzdravovacích pusinek 🙂

jankatr
autor
9. čer 2010

Hurá hurá hurá - přesně po dvou dnech se Matýsek dneska konečně najedl - předevčírem obědem skončil a dneska obědem začal - od té doby už taky máme "jenom" 37,7oC 😵 😵 😵 Maty je sice ještě takovej ukňouranej ale jinak už je mnohem lepší -tak snad to nezakřiknem a bude už dobře - vypadá to že to opravdu byla nějaká ta dvoudenní střevní chřipka 😉 - uvidíme ještě co to udělá do rána.

Sorbi - doufám že budete následovat náš příklad 😵 😵

luzza
10. čer 2010

jani
to ty pusinky 😉 😀 😀 😀 😀 😀

jankatr
autor
10. čer 2010

No určitě 😅 🙂 😉

sorbona13
10. čer 2010

Ahoj holky, tak u nás taky vše v pořádku, oba bez teplot a Kuba dneska ráno CRP 36, takže bez ATB a v pondělí ještě na kontrolu. Prý má dobrou obranyschopnost, když se s tím takhle popral sám, ale já sázím na ty pusinky 🙂 😵 😵 😵