Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
6. zář 2010

-jojo je mi to jasné luzza,ano ten Priorix tetra vtom jsou navíc ty neštovice a to se platí,no my to asik dáme ikdyž to stojí ta jedna vakcína 1880kč

luzza
6. zář 2010

adri
náš Niky měl vakcínu jen proti neštovicím...stála 2000 a neštovice přesto letos v březnu dostal ☹ doktor PAK říkal, že to není 100%... to jsem před tím nevěděla... 😒

sorbona13
6. zář 2010

Ahoj holky, poslední dobou vás nějak nestíhám...u nás nastala jedna velká novina a to ta, že budu chodit 2x týdně na dopoledne a jednou týdně na odpoledne do práce, kluci budou 2x týdně v jesličkách a jednou bude hlídat táta, zatím tam byli 2x a hrozně spokojený, ani jednou nebrečeli.
V korigovaném roku váží 8.300g/77cm Honzík a 8020g/75cm Kubík, jsou si holomci čím dál víc podobní, nechali jsme je ostříhat a i já už na moment někdy zaváhám, který je který.

luzza: taková šílená reakce, to je teda mazec, dá se tomu nějak předejít? My máme mít teď ještě poslední hexu a prevenar, pak TBC (tu jsme nedostali v porodnici, neměli ve 3 týdnech 2kg, tak je nemohli naočkovat) a pak ještě uvažuju o meningokoku a žloutence. O priorixu x priorix tetra jsem se ještě s doktorkou nebavila.

janka: to jste měli dobrodrůžo, chudáci, ale neboj, kluci se z toho brzy oklepou a zase můžete řádit 🙂

adri: vítej z dovolené, snad jste si aspoň trošku odpočinuli 🙂

jankatr
autor
7. zář 2010

@luzza No tak to budem mít teda to samé - no doufám že žádná šílená reakce nepřijde... 😒 😒 Máme na víkend domluvené hlídání a poprvé po dvou letech vyrazíme bez dětí na víkend pryč. No ale kdyby se nám to taky tak rozjelo tak není co řešit... 🙄

jankatr
autor
7. zář 2010

@sorbona13 Copak o to - oni řádí už teď ale já si to pro příště dost rozmyslím.... 🙄
Ty jsi teda taky dobrodruh takhle brzo do práce - ale když to jde a na tak suprovej úvazek tak proč ne - taky bych to brala jenže tady u nás je problém už jen v tom - že cca před dvouma rokama tu poslední jesličky zrušili - což je taky jeden z důvodů proč jsem ani neuvažovala o tom že bych byla doma jen na dva roky.

adrosek
7. zář 2010

-ahojda mamky,hezký den přeji
-sorbonka tak to budeš mít dobré,hlavně že se tam klukům líbí
-janka a kampak razíte co,jéé taky bych jela někam sama
-jinak my sme všeci nachlazení,holky mají rýmu a pěkně kašlou zase,takže asi očkování příští týden neproběhne

jankatr
autor
8. zář 2010

Robert si loni koupil motorku - a jedeme na takový malý moto sraz - jen kolem 20 lidí - což z mého pohledu je značka ideál - nemám ráda takové ty šílené obr akce. Jen aby to počasí dostalo trošku rozum... 😝 😝 😝

adrosek
9. zář 2010

-jéé tak to bude super janka,jen ještě to počasí teda,budem držet pěsti aby vám to vyšlo

jankatr
autor
9. zář 2010

Tak už jsem si koupila pláštěnku přes motorkářský oblečení - takovou krááááásnnoouuu žlutou - budu jako kanárek 😅 - takže jedem i kdyby čert na koze jezdil 😀 😀 😀

lenulinka21
9. zář 2010

jankatr: to jsme stajná kraevní skupina s manželem máme taky
motorku 🙂 teda Hondu CBR jééé jak my se už dlouho neprojeli ☹ nějak
se to vše točí kolem kluků a taky baráku. příští rok si to vynahradíme 🙂

jankatr
autor
9. zář 2010

@lenulinka21 No to mi povídej - manžel ten ještě jakš takš jo, ale já jsem s ním byla zatím jen jednou, od té doby co ji koupil - teda vlastně dvakrát ale poprvé to bylo jen tady kousek od nás. Tohle poprvé co se s ním dostanu někam dál a na dýl. No a hlavně je to vlastně po dvou letech poprvé co budem mít víkend sami pro sebe (relativně) Doteď jsem nebyla od kluků dýl jak na pár hodin. A i když jsou to zlatíčka - přece jen je to docela záhul... 😝 😝 😝
Jinak manža má BMW F650 - ale nadává že nás to nechce uvézt... - no jo - jenže na novou není 😅

lenulinka21
9. zář 2010

Tak to mi jezdili spolu dost často 🙂 je to ta cestovní verze pohodlná a hl. že na ní
nesedím vysoko.
Já byla od kluků na dlouho jen JEDNOU a to byl sraz ze základky a to mě ještě manžel vykopal hi hi 😀
Nemám VŮBEC ale vůbec žádné hlídaní prostě nikoho. Takže spoléhame jeden na druhého 🙂 🙂

jankatr
autor
9. zář 2010

No tak - ono nějak zatím nebylo kdy, koupil si ji teprve loni ( i když uvažoval o tom podstatně dřív... 😅 ) Takže to ani dost dobře nešlo, napřed jsem kojila, pak byla zima, pak zas nějak nebylo kdy... - no tak aspoň teď - ono taky zařídit hlídání pro ty tři je taky téměř nadlidskej úkol 😅 😅 😅

myska77
9. zář 2010

Ahoj holky,
tak se taky po delsi dobe hlasime. Porad nekde jsme.
Janka: uz jsou kluci i Ty v poradku? Muselo to byt desne a presne vim, jaky si mela strach, kdyz si zvedala ten kocar. (ja zvedala spadlyho Matesa v krosne - spadl na hlavu na betonu a porad to mam pred ocima). Luzza taky mela incident s holcinou jak prisla o zuby a verim, ze to ma porad v pameti.

Na to ockovani ted jdem taky, tak snad nebude zadna reakce.
Sorbi: toho meningokoka a zloutenku jsme taky dali. Jinak my se zase uvidime pristi tyden, ten clovickov me dneska fakt nadchnul.
Holky co dat jeste pred zimou nejaky sraz?

lenulinka21
10. zář 2010

Ahoj HOLKY maminky 🙂 🙂
tak já sraz s vámi asi nedám ☹ jsem moc moc daleko ale máme tady klub
dvojčátek tak se chystám tam někdy zajít 🙂
Ono tady u nás v Opavě na malém městě je hodně dvojčat takže se známe z ulic.

jankatr
autor
10. zář 2010

Myska taky mám obavu že to neklapne - je to teď s těma dětma takový komplikovaný - ale až budou kapku větší tak bysme si mohly zamluvit nějaký táborový areál s chatičkama - 😅 😀 😎 Ono těch dětí na takovej malej tábor bude 😀 😀 😀

adrosek
10. zář 2010

-ahojda mamky,přeji hezký den všem
-no já jsem z Brna tak nevím teda
-jinak my na očkování máme jít příští středu,ale nevím teda,holky jsou ještě nachlazený a navíc Adulce se na pipině udělala taková vyrážka,nevím zčeho to má,takže nás určitě nenaočkuje,jen asi tam budeme muset zajít a dr.to ukázat
-taky Sárinka,má nějaké povléklé rtíky a nevím co by to mohlo být,nemáte stím zkušenost někdo,jako by suchou ale zároven mokrou kužičku na těch rtech,nevíte

myska77
11. zář 2010

Cau holky, no je fakt, ze to cestovani z takovych dalek by bylo ted problematicke, ale s tim taborem to neni spatny napad 😀
Holky vcera jsem mela depku, ze jsem porad s detma sama, a ze nemuzu chodit plavat, cvicit atd. Manzel ma ted do konce roku hodne prace, takze uz nemuze chodit s nama. Az jsem projela web a budu chodit na cviceni s detma sama, uz jsem nas zapsala, a jedno decko si dam hlidat u nich v koutku nebo vezmu kamosku s sebou. A to same na plavani. V tom vstupnem je i neomezeny vstup do posilovny a na aerobiky atd. takze budu mit pres zimu vyziti. Fakt jsem rada, ze jsem se odhodlala, na pisku uz mi hrabe 😀 Kluci se uz naucili otvirat ta vratka u vsech piskovist a zdrhaji ven, vcera Mates pul hodiny rval, kdyz jsem mu sedela na te brance a nechtela ho pustit ven. Kdyz se uz koukali vsichni duchodci z okolnich panelaku, tak jsem je spakovala a odesli jsme ☹ Rostou jim 4ky a 5ky najednou, vsechny ctyri, tak jsou fakt na zabiti. A ze ja zuby fakt neresim, tak pro ten Calgel uz jsem vcera dosla.

myska77
11. zář 2010

@adrosek no radsi to bezte ukazat doktorce, u holek se s tim nema zahravat. Snad to dolecite vsechno a stihnete ockovani. A nebo nekdy pozdeji, vzdyt je to jedno, kdy to ockovani bude.

Normalne oni nam tu zase vrtaji na tom panelaku i v sobotu, uz me to nebavi. Pres tyden to flakaji a makaj o vikendech. David je na skoleni a fakt netusim, kam s tema svistema pojedu, abysme utekli tomu hluku. Mozna pujdem chvili na pisek a pak vyzkousim tu posilovnu s tim hlidacim koutkem, jsem z toho uplne nadsena 😀

sorbona13
11. zář 2010

@myska77 my taky chodíme plavat a dělám to přesně jako ty, jednoho hlídají v herničce, s druhým plavu a další týden to otočím, je fajn,že jsi se odhodlala, ono to půjde v pohodě, hlavně, že nejsou kluci mamánci, v tom človíčkově pěkně řádili 🙂

A pro "tábor" v chatičkách jsem na 100% 🙂

myska77
11. zář 2010

@sorbona13 no ja to hlidani mam zatim jen u toho cviceni, na plavani to nemaji tuhle sluzbu, coz je skoda. Jeste jsem nezkousela cvicit s jednim a druheho nekde nechat, vic to asi bude narocne pro me nez pro ne. Uz vidim ty smutne oci toho, ktereho necham v herne, no chci to jit dneska zkusit, ze je tam dam a pujdu do posilovny.

luzza
12. zář 2010

dnes byl krásnej slunečnej den 🙂 😵
holky furt vyhlížely u plotu souseda Kikiho 😀

myska77
13. zář 2010

@luzza nadjerne fotky 😀 holky jsou frajerky 😎

Tak jsem nas prihlasila do dalsiho krouzku, zitra budeme mit ,,Hudebku pro mrnousky" 😀 tak jsem na to zvedava. A ve stredu pak to cviceni. Plavani nam nejak nevyslo, nabizeli divne casy po obede, kdyz kluci spi. Aspon nejake vzruso 😵

lenulinka21
13. zář 2010

myska: to je fakt i u nás je to s plaváním na PRD
taky nám to časově nevyhovuje 😠 je to po obědě a mi kluci spí cca 2-2,5hod 🙂

jankatr
autor
13. zář 2010

@myska77 Koukám že je to všude zhruba stejné -Kuba už si otevře i kliku u dveří... 🙄

@adrosek netuším - fakt nejlepší zajít k dr 😕

@luzza supr fotečky 😉 🙂

JInak u nás víkend super - sice jsme přijeli pěkně utahaní, ale i tak to byl obrovskej relax, nemuset mít pořád oči a uši na šťopkách... Nakonec nám i počasí přálo takže to bylo fakt bomba - jeslti chcete juknout tady jsou fotky http://picasaweb.google.cz/11803286730672824273...

luzza
14. zář 2010

jani
tak to musel být relax 😵 😵 😵 😵 super fotky 😉
jinak
holky místo mama, tata, baba začaly říkat MAMÍJA, BABÍJA,TATÍÍÍ, takže si to užíváme, je to dojemný 😵 😵

jankatr
autor
14. zář 2010

To je moooc pěkný 🙂
Matýsek se zase učil říkat boty co jsme byli pryč a výsled je že to mele pořád dokola a je z toho takový něco jako puťa puťa a je to děsně srandovní 😀

luzza
15. zář 2010

jani
tak boty jsou taky naše oblíbené slovo 😀 😀 a potom POTE POTE (pojďte pojďte)...holky přidávaj furt nový slova, jako BEJLE (brejle) PÁJÍ (pálí) BAJÁN (banán) MÍKO (mlíko) MIJAN (Milan) BÁJA (Bára) PÍJEK (pejsek)......... ale vrcholný číslo je čerstvé slovo PDLÁÁJS (prdlajs) 😀 😀 😀 😀 😀

jankatr
autor
15. zář 2010

Tak to u nás se zatím teda moc nemluví ... - ale Daník taky začal dost pozdě - jen doufám že s tím nebudou mít taky takové problémy jako on.

myska77
15. zář 2010

teda holky, u vas se povida doma o 106, my zatim jen ta klasicka prvni sluvka.
@luzza musi to byt nadhera holky posluchat.
@jankatr ste drsnaci s tema motorkama, musela to byt pohoda.

Nakonec nam plavani vyslo, odhlasili se dva zajemci z pondelka, tak jsem nasla holcinu, ktera bude chodit plavat se mnou. V utery zkusime tu hudebku a ve stredu cviceni s rodicema. Ctvrtky jsou moje a patky relax a odpocinek 😀 Pekne rozplanovany, ze. Nejvetsi bomba byla, ze jsm vse zaplatila a kluci onemocneli. Maji laringytydu a druhy den to skolilo me a manzela, takze tu umirame vsichni, no proste kdyz se veci s.... tak se s... vsechno. Hosani vcera umirali a dnes jim nejak otrnulo, uz radi jak cerna ruka, jen chrchlaji a maji rymu a asi je boli v krku, ale ant.nemame. No a jeste ta pipina doktorka, platime si VIP sluzby (ordinaci kdy chcem my i mimo ord.hodiny, 24 hodin na telefonu atd.), tak ji pisu AZ v pul 7 rano, jestli muzem hned prijit, ze se mi v noci malem jeden udusil (mel od porodu neco s hrtanem a pri infekcich se mu spatne dycha, chodili jsme i do nemocnice) a ona mi posle smsku, ze ord.hodiny jsou od 8 at se objednam. Tak to byla tecka, jeli jsme rovnou na pohotovost do spitalu jako prve a k tehle dure uz nepujdem a platit ji uz taky nic nebudem. Jeji pece se asi rovna vysi konta. To sem se zase rozcilila. No nastesti jsme to vsichni prezili a tesime se na krouzky. Doufam, ze ste vsichni v pohode, mejte se a dobrou.