Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
15. zář 2010

no holky se opravdu neuvěřitelně rozkecaly 😅 😅 běžně používají třeba slovo PUČÍ PUČÍ - když chtěj hračku jedna od druhý a ve většině případů si v půjčování hraček vyhověj... jsou na sebe strašně fixovaný...pořád se objímaj, líbaj, lížou 😀 😀 a když jedna upadne, druhá jí sbírá a hladí, je to fakt zvláštní...nebo vědí, co má ráda ta druhá, tak jí to furt dávají...třeba eliška má mazlícího pejska plyšáčka a nelinka když na něj narazí, hned jí ho donese 😅 😀 a eliška zas dává nelince všechny tužky, protože nelča furt čmárá... když začne jedna bulet, druhá se tak vyděsí, že začne řvát ještě víc, takže když jedna upadne, utěšuju dvě řvoucí děti 😖 ...když mám jednu už vykoupanou a oblečenou, celou dobu čeká u vany, až vyndám druhou a u toho na ni furt ukazuje, volá její jméno a chce ji k sobě...ráno když se jedna vzbudí dřív, začne volat na druhou jménem, dokud ji nevzbudí 😅 😅 no prostě jsou to závislačky...

sorbona13
16. zář 2010

Ahoj holky, koukám, že se vám dětičky pěkně rozpovídaly, musíte mít doma veselo 🙂 U nás se spokojíme s Haf, Baf a umí ještě dělat ovečku, kozu, kravičku, koně a husu, včera přidali i prasátko 😀

myska: vy si teda užíváte s nemocemi, ať jste brzy všichni fit .... a ten program máš moc pěkně vymyšlenej 🙂

jankatr
autor
16. zář 2010

@myska77 To bych na ni ještě naběhla ať ty prachy navalí zpátky 😠 😠 😠 to je fakt síla. No hlavně aby byli kluci v pořádku. A vy dva taky. Rozplánovaný to máš teda kouzelně 🙂 😉

myska77
17. zář 2010

@jankatr vcera jsem nasla super doktorku pro kluky, pokecala jsem s ni asi 45 minut a rovnou kluky prihlasila. Vyzada si od te stare karty a uz tam ani nepachnem. Nastesti si veskere papiry scanuju, takze ji te nove muzu predat uplne vse co okolo kluku existuje. Je bliz k domovu, takze tam muzu jet i kocarem a nemusim autem, dalsi vyhoda. Uz je nam vsem lip, ale zacali zase vrtat dalsi polystyren na baraku, tak padame ven, predpokladam, ze budem do 18 muset vyt venku a vecer budem mit zase teploty, ach jo. No nic, at mate holky pekny den, papa

luzza
17. zář 2010

teda mysko ta doktorka je kus krávy 🤐 🤐 🤐

adrosek
17. zář 2010

-ahojda mamky,včechny zdravím
-tak sme byli u dr.v pondělí,Sárince na tu pusinu chtěla dát genciánku,ale tu jsem odmítla,jednak se to nemá používat a navíc mít všechno fialové taky nechcem,tak nám řekla at ji to mažem Calgelem,že je taky dezinfekčí a vypadá to že je to pryč tak uvidíme,u Adélky se to taky zlepšuje ta vyrážka,máme to pudrovat a dávat obklady z čern.čaje,ale už se to zrtrácí tak jsem ráda,jen Sárince se zase rozběhla pěkná rýma tak jen soplůí chuderka moje
-jinak unás holky moc nemluví,spíš tak melou mezi sebou nějakým tým svým jazykem,jako slova mama,tata a babi řeknou,zvířátka taky umí napodobit nějaké a nějaké říkanky taky už umí napodobit,ale spíš si tak vykládjí mezi sebou,tak uvidíme až se jednou rozkecají co znich vyleze,možná se pak budem divit
-jinak luzza hezké fotky a holky jsou super že se tak podporují jedn druhou
-janka taky super fotky,ste si to museli moc užít co,tak to je bezva
-myska tak ta dr.je fakt kráva jako,na co si pak člověk platí ty služby že,no ještě že si natrefila na jinou
-jinak my jdem příští týden na očkovaní tedy doufám,pokud budeme ok už ze všeho
-tak se opatrujte všechny

myska77
17. zář 2010

@adrosek no aspon, ze ten Calgel zabral, tu gencianku by spis olizovala. Tak si predstave, ze ted prestali s tim privrtavanim polistyrenu, ze budou pokracovat brzo v pondeli. Kazdy den zijen na ulici a uz me to fakt neba. ty delnici me uz se..................................................... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ aspon, ze uz je vikend a bude snad klid

jankatr
autor
17. zář 2010

@adrosek oni ti naši toho taky moc nenakecají - to Matýskovo botabota je první co začal - krom toho klasického máma táta atd. JInak taky jedou v té své větnamštině 😀 😀 😀

Jo a abych si taky něco užila tak mám ode dneška ATB - mám angínu jak prase a nejvíc mě pobavila doktorka že bych ty první tři dny než to zabere měla někam zalézt a na nikoho nemluvit a k nikomu se nepřibližovat 😅 😅 😅 ale jak to mám udělat to už mi neporadila 🙄 🙄 🙄

myska77
17. zář 2010

@jankatr Janka Ty taky, ja mam ATB od vcerejska a taky mam lezet a k nikomu nechodit 😀 😀 😀 Sou nejak vtipni ti doktori 😎 😎 Asi jsou erupce na Slunci 😀

lenulinka21
18. zář 2010

ahoj MAMKY 🙂 🙂
Dnes je krásný slunečný den 😎 tak jedem k nám na barák hodit RELAX.

No s tím mluvením tak u nás teda NIC moc hi hi kluci jsou zhnilý na vše si ukážou prstem 😀 😀
Máme jen základy táta,mama, hají, apod.

Jinak jsem už na prášky z Tomáška 14zubů
😅 a řve mi každou NOC snad co půl hodky 😝 horší než jak byl miminko.
Jinak jsme chválabohu zdraví v uterý máme očkování tak snad to zvládnou jako doposud 🙂

Všem pěkný víkend 😎

luzza
18. zář 2010

dnes po snídani v plné síle osedlaly tatínka 😉

lenulinka21
18. zář 2010

luzz: tak je bomba 😀 😀
Vidím, že taky máte KOHOUTA my taky je to SUPER věc, kluci se v
něm houpou od 9měsíců do ted tak jsem zvědavá, jak dlouho jim to vydrží 🙂

jankatr
autor
18. zář 2010

@myska77 Já jsem to naštěstí chytla v uplném začátku - jednu dobu jsem na angíny dost trpěla takže už to poznám a navíc byl pátek takže i když to ráno ještě nebylo tak akutní tak jsem stejně mazala k dr. A dobře jsem udělala díky těm ATB se to nestihlo rozjet naplno - nesnáším ten pocit kdy se mi zdá že nemůžu málem ani dejchat jak mám ucpanej krk - tomu jsem se naštěstí tentokrát vyhnula.

@luzza Po jaké době jste se osypali po tom očkování? Maty to měl minulé úterý - takže už tak týden a půl. A dr říkala že tak po 8 dnech - jenže on se osypal až včera - což je nějakých 11 dnů jestli to dobře počítám. 😕
No ještě jsme taky neměli tu šestou nemoc a je fakt že měl malej středa čtvrtek horečku - tak možná že to??? Sice se říká že to jsou 3 dny horečky - ale možná jsem to v úterý nějak prošvihla - třeba měl jenom zvýšenou teplotu a já si toho ani nevšimla... 😕

jankatr
autor
18. zář 2010

@myska77 mimochodem - ptala jsem se dětské jestli můžu koupit malejm něco co by je tak nějak uchránilo - tak mi vysvětlila že stejně jsem byla infekční ještě než mě ten krk pořádně rozbolel - takže už je to uplně jedno 😅 😅 😅 Takže i to zalejzání je nejspíš k ničemu - a hlavně je to docela dost SCI-FI 😀 😀 😀

luzza
19. zář 2010

jankatr@ Jani, je možný obojí... ani reakce po očko, ani šestá nemoc nemá přesně danou dobu reakce... liší se dítě od dítěte...šestá má sice typickej průběh - 3 dny horečka a při opadnutí horečky nastupuje výsev vyrážky...a reakce po priorixu je typická - sedmý den horečky a kdykoliv během 14 dní po očko může být vyrážka... ale každý to má trošku jinak...
tak hlavně, ať jsou kluci brzy fit!!!!!!!! 😉 😉 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jankatr
autor
19. zář 2010

No on měl horečky vlastně 9. a 10. den - pak se osypal - má to hlavně na bříšku, je celej puntíkatej. Uvidím co to udělá do zítra a kdyžtak se s ním otočím k dr.

myska77
20. zář 2010

Ahoj holky,
koukam, ze resite reakci po ockovani, to maji vsechny deti po tom Priorixu nebo zas je to individualni jako po kazdem ockovani?
@jankatr tak jak ste dopadli, uz dobry nebo ste sli k te doktorce?
Holky mam poznatek ohledne hlidaci slecny jak s nama mela chodit plavat. Plavani jsem zrusila, protoze kluci budou mit to leceni zase na dyl, ale i tak jsem ji nechala prijit, abych mela nekoho v zaloze v pripade potreby. No ale des, pry ma zkusenosti 5 let s malymi detmi, ale neumi je ani prebalit, nakrmit, neumi zadna detska slova jak delaji zviratka a neumi si s nima vubec hrat. Proste priste uz neprijde 😀 Taky jsem zjistila, ze mi je docela neprijemny, kdyz mi na kluky saha nekdo cizi, teda krome mamin co uz deti maji. Takze nikoho uz hledat nebudu a proste dam vzdy jednoho do hlidaciho koutku 😎

jankatr
autor
21. zář 2010

@myska77 Asi to byla ta 6. nemoc - puntíky slezly a Mates je v pohodě 😎
S tou hlídací slečnou to je teda fakt mazec... 😒 😒 😒 - ještě že máme tu naši babičku 😅 😅 😅

luzza
22. zář 2010

mysi
je to individ. , ale dětičky kolem nás měly reakci snad všechny 😒 a holčička od nás z plavání skončila dokonce v nemocnici...přestala jíst, pít...pak nečůrala...no děs 😖 ale rychle se srovnala a šupajdili domů 🙂

myska77
22. zář 2010

@luzza diky, no tak to se mame na co tesit. Zitra jdeme k te nove doktorce, tak jsem zvedava jak nam to naplanuje.
@jankatr dobre, ze to nebylo nic horsiho, ta 6.nemoc ceka asi na vsechny. Stejne by me zajimalo, kde se to bere.

Holky dneska jsme byli na cviceni rodice s detma a bomba. Jela se mnou sousedka z chaty, kterou kluci znaji a docela se bavili. Opet byli kluci nejmladsi, ale zvladali vse. Jen mame asi opozdene separacni uzkost, v tech 9 mesicich se nam to vyhlo a uz jsem se radovala, ale ted u Christika je to teda sila. Jak jsme doma sami tak pohoda, to me nemusi ani videt, ale kdyz je u nas navsteva, nemuzu ani na zachod. Mate to taky nekdo takhle pozde?

sorbona13
22. zář 2010

Ahoj holky, my jsme taky marodi, kluci mají rýmu, Honzík trochu občas zakašle, tak jsme odsunuli očkování na příští týden.

@myska77: bezva, že se klukům cvíčo líbí a s tou separačkou, to nevím, jak poradit. Kluci když někam přijdeme, tak někdy chtějí být jen u mě, ale nakonec je přemůže zvědavost a pak mám problém, aby u mě vůbec byli, většinou se rozprchnou ... však jsi to viděla v Človíčkově 😉 A na návštěvy reagujou jak na který, tchánovci v pohodě, ale na mýho tátu si musí chvíli zvyknout, trvá cca 10min., než se ode mě odpoutají a jdou k němu, stejný je to i s návštěvami ostatních lidí...ale tohle bych neřekla, že je separačka, spíš strach z cizích lidí, to mají asi všechny děti.

@jankatr A Kubík tu 6. nemoc nechytl? Ptám se proto, že to vypadá, že Honzík tu 6. nemoc měl (není to jistý, vyrážku měl hrozně malinko a teploty jen 2 dny a k tomu rýmu), ale Kuba nic...doktorka říkala, že kdyby to byla ta 6. nemoc, tak by to Kuba chytl určitě taky.

luzza
22. zář 2010

sorbi
u nás měla šestou nemoc taky jen nelča

luzza
22. zář 2010

a ta šestá nemoc byla doktorem potvrzená

jankatr
autor
22. zář 2010

@myska77 Naše dr. tvrdí že tam ještě na ten priorix žádný reakce neměla - že je to vyjímečně.
@sorbona13 Měl to jen Mates - a navíc jsem to s dr. konzultovala jen po telefonu - osypal se na víkend a do pondělka to slezlo - takže jsem ho k dr. ani netahala aby sme si zas nedonesli něco co ještě doma nemáme. Kuba v pohodě - akorát teď dostal nějakou rýmu. Ale on je vůbec takovej odolnější asi proto že je to takovej kus chlapa. 😅

adrosek
23. zář 2010

-AHOJDA MAMKY,PŘEJI VŠEM HEZKÝ DEN,DNESKA SE TO OPĚT VYDAŘILO TO POČASÍ ŽE
-KUKÁM ŽE TADY ROZEBÍRÁTE 6.NEMOC,NO MY JI TAKY ASIK JEŠTĚ NEMĚLY MÁM DOJEM,TED V PONDĚLÍ MÁME JÍT NA OČKOVÁNÍ TOHO PRIORIXU TAK JSEM ZVĚDAVÁ JESTLI TO SNÁMA NĚCO UDĚLÁ,PAČ V PÁTEK PAK MÁME JET NA VÍKEND PRYČ TEN PŘÍŠTÍ TÝDEN TAK SNAD TO BUDE OK A HOLKY NEBUDOU MÍT TEPLOTY NEBO NĚCO TEDA
-JINAK MYSKA STOU HOLKOU NA HLÍDÁNÍ JE TO TEDA MAZEC JAKO,NO ŠKODA SLOV ŽE
-JINAK BOJUJEME STÁLE S RÝMOU U SÁRINKY TAK SNAD SE DO PONDĚLKA VYLÉČÍME AT NÁS MŮŽE TEDA KONEČNĚ NAOČKOVAT

myska77
23. zář 2010

Holky tak jsme byli u te nove doktorky. Ta puvodni ji uz poslala vypis z karet, tak se ta nova divila jak nas ta stara ockovala, ze vubec nebrala v uvahu, ze se kluci narodili o mesic drive, a ze nam nekorigovala vek a tudiz neposouvala ockovani. Jinak se vsim souhlasila, jen se divila, ze kluky denne koupem, ze pry jim smyvame ten ochrany film na kuzi, a ze je mame koupat jen jednou tydne a jinak omyvat jen oblcej, zadek atd. No nedokazu si predstavit, ze ty spinave kluky z pisku a prachu z venku jen omyju zinkou. Tak s tim jsem uplne nesouhlasila.

A taky jsem se chtela zeptat, taky vas poslali doktori pred Priorixem na neurologii? me rekla, ze kazde driv narozene dite musi videt neurolog pred ockovanim zivou vakcinou. To jsem slysela taky poprve. Taky nas poslala na vysetreni oci a sluchu, ze ta puvodni nas nikam neposlala, byt jsme tedy o to zadali a navic to maji kluci napsane ve zprave z porodnice.

jankatr
autor
25. zář 2010

@myska77 Nás nikam neposílali ale my nejsme předčasně - kluci byli o 3 týdny před termínem takže v pohodě. Ale s tím koupáním s tebou souhlasím - taky si to nedovedu představit - při tom jak se dokážou upatlat a uslintat -navíc to máme takovej večerní rituál, a jim se pak líp spí. Ale je fakt že je vyloženě denně nemydlím - jen jim kápnu trošku do vody a umeju už pak jen tou vodou.

@adrosek - nám dr říkala že ta reakce na priorix je až tak ten 8-10 den - takže i kdyby nějakou měly tak víkend by měl být ještě v pohodě 🙂 - já jsem se toho taky děsila páč jsme tam byli právě před tím naším "motovíkendem" a to by mě docela mrzelo prošvihnout takovou príma příležitost k odreagování. 😅 😅 😅

luzza
26. zář 2010

mysi
holky jsou narozený 36 plus 0 a žádný odklad očkování jsme neměli... neurologický vyš. jsme měli, ale s živou vakcínou to nemělo nic společného...a koupeme taky denně, jsem silnej odpůrce "otírání žínkou" 😀 😀 😀 koupeme jen ve vodě a jednou týdně používáme při koupání mýdlo...dokonce myjem každý den vlasy (vodou) protože holky v nich maj písek a zbytky jídla 😀 rádi se utíraj o vlasů 😀 a jednou týdně je myju šamponem 🙂

luzza
26. zář 2010

jízda 🙂

myska77
26. zář 2010

@jankatr no kluci jsou 36+5 a desne to ted ta nova resi. koupat budem taky dal a basta, kluci to milujou a pekne usinaji po tom.