Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

lenulinka21
27. říj 2010

@luzza jj mě jsou lidi taky ukradený 🙂 😉 spíše jen tak vyzvýdám jak to máte
s dudlíkama vy ostatní 😀 u nás tedy pavlík přestal dudlíkovat v 1 roce-úplně sám prostě
ho zahodil a bylo 🙂

sorbona13
27. říj 2010

@lenulinka21 kluci měli jeden čas dudlík jen na spaní, poslední dobou ho ale Kuba hodně vyžaduje, třeba si hraje a najednou začne řvát "dudu dudu" a jde hledat dudlíka. Honzíkovi je to celkem jedno, ale jak vidí, že ho má K., tak ho musí mít hned taky...no, někdy jsem ráda, že je mám čím uklidnit, na druhou stranu bude asi těžký je to odnaučit, ale do dvou let to řešit nebudu, pak jim to snad nějak vysvětlím 😅

sorbona13
27. říj 2010

@luzza tyy jo, Dominik je už velkej kluk 😅 Ten to bude mít jednou s holkama těžký, jestli nemá už teď 😀

jankatr
autor
27. říj 2010

@lenulinka21 Takhle jsme to měli s Daníkem - taky ho měl jen na spaní a pak ho najednou sám začal odmítat - takže to nijak nehrotím - nejsou to žádní závisláci co by nedali dudlík z pusy celej den takže si myslím že to bude v pohodě - prostě když není tak není... 🙂

sorbona13
27. říj 2010

luzzi, chtěla jsem se zeptat, můžou být teploty k zubům větší než 38? oba kluci měli jednou v noci teplotu, Kubík do 38, Honzík 38.3, druhý den už pak měli jen zvýšenou, do toho jim rostou zuby. Dneska měl K. přes den 38, pak byl bez teploty až do odpoledne, pak zas 38.5 a průjem. Tak bych řekla, že to bude k zubům, klube se mu horní dvojka, už je z části prořezaná. Může to tak být, nebo to spíš bude něco jiného?

jankatr
autor
28. říj 2010

@sorbona13 Sorbi - řeknu ti to asi tak - naše dr. mi pořád říká že tak vysoký horečky na zuby nebývají - že se to moc přeceňuje - ale zas když jsem se zeptala zubaře tak mi řekl že možný to je - tak pak si z toho má člověk vybrat - já myslím že když má k tomu i ten průjem a jinak mu nic jinýho není tak je to klidně možný -ale pokud by byl ten průjem nějakej opravdu velkej tak bych asi raději zajela k dr.

jankatr
autor
28. říj 2010

Ani jsem vám ještě nenapsala výsledky naší 18. měs. kontroly - takže Kuba 86cm, 13,8kg a Maty 81cm, 10,6kg - takže už mají bobánci rozdíl přes tři kila - to je mazec... 😝
Jinak mám dneska báječnej den - konečně jsme prodali kočár - vzala si ho paní z Příbrami, a jelikož je na rizikovce tak jsme se domluvili že jim ho dovezem - takže jsme si dneska udělali výlet - moc sympatický lidičky 😵 😵 😵

lenulinka21
29. říj 2010

@jankatr tak to je SUPER že se vám podařilo
prodat kočárek 😵 😵 a jaký máte ted? golfky? nebo už žáááádný?

sorbona13
29. říj 2010

@jankatr díky, nám právě tady zubař říkal, že to může být až k 39, tak teda nevím 🙂 Každopádně včera měl K. teplotu spíš jen zvýšenou, odpoledne mu to vylezlo zase k 38, dostal čípek a pak už byl zase bez teploty, spal krásně až do rána. A průjem to ani moc není, spíš kaká často a je to kašovitý, je i opruzenej, stejně jako Honzík, tomu se taky klube další zub, ale ten je bez teploty.
Páne jo, takový rozdíl, aspoň se ti dobře rozeznávají na první pohled 😅 U nás je rozdíl pořád okolo 500g a když je oblíknu stejně, tak pak někdy zaváhám a musím se zadívat, abych je rozeznala 🙂

sorbona13
29. říj 2010

@jankatr jaký jste měli kočárek?

luzza
29. říj 2010

SORBONKO,s těmi zoubky naprosto souhlasím s jankou 🙂 😉 jinak já nevím, jak bych ty tvoje broučínky rozeznala 😅 😅 jsi fakt dobrá 😀 musí to být sranda 😝 😝 😝
JANI tak to je fakt už mega rozdíl 😅 😅 já teda ted nevím kolik vážej holky, ale můžou mít od sebe cca 3/4 kila 🙂 zkusím je zvážit 😀 jinak my máme už taky kočár dávno prodanej.. 🙂 na procházky po vesnici chodíme bez kočáru a na ježdění máme sportovní trojkolku 🙂

lenulinka21
29. říj 2010

@luzza jůůů vy jste táááák šikovný 🙂 😉 připadá mi že jsme oproti
Vám dost pozadu... ☹ ☹ kluci mluvit teda MOC nechcou.

@sorbona13 tak jsme na tom taky tak podobně jako vy 😒 u nás je to teda
poprvé co klukům lezou ZUBY oboum najednou sice jsme bez TEPLOT, ale ten pláč v tandemu
noo...co budu vykládat ☹

Jinak kluci mají 12,5kg a 10,7kg ale při zvednutí je to znát 😀 😀

jankatr
autor
29. říj 2010

@lenulinka21 koukám že je to u vás dost podobný s těma rozdílama 😅

@luzza já už se s nima taky snažím hodně chodit pěšky ale je to teda mazec - odmítají chodit za ruku a zásadně chce každej jinam 😀 😀 😀 Jinak když někam potřebujem tak jedem s golfkama - přece jen je to rychlejší 😉 🙂

@sorbona13 Patrona - Fenix duplex - stál nás kolem 24000 a prodali jsme ho za 10000 - ale bylo to teda za komplet - včetně vložných tašek, dvou autosedaček, adapterů na připnutí sedaček na podvozek kočárku, pláštěnky, moskytiery, tašky na rukojeť a přídavné stínící stříšky. Ještě nám dali 1000 navíc na benzín a za to že jsme jim ho dovezli až domů. Byli rádi že se paní nemusí nikam kodrcat protože je na rizikovce, a byli hrozně fajn - chvíli jsme tam u nich pobyli a zas jeli domů - aspoň si trošku udělali představu o tom co je asi tak čeká 😀 😀 😀

luzza
29. říj 2010

@jankatr já bych si s nima nikam do města pěšky netroufla 😉 natolik zase spolehlivý nejsou 😀 ale po tý vesnici to jde 🙂 taky jsou naštěstí takový strašpytlíci, že se držej pěkně u mě 😀 a kočárek jste měli pěknej, to vím 🙂 a paní udělala dobrej kauf 😀 v našem se teď vozí Vašík a Anežka 😵 😀 😀

jinak holky vážej cca 12 kg a 12,70 🙂 (dle naší digitální váhy, ale moc přesný to asi nebude)

luzza
30. říj 2010

holky
nelinka už dosáhne na kliku a dokáže si otevřít všechny dveře 😅 🙂

luzza
30. říj 2010

jani, vzpomněla jsem si včera na tebe!!!
jeli jsme do ústí na návštěvu a cestou jsme se stavovali u jedné paní z mimibazaru pro záchodové prkénko, potřebujem ho k babičce, doma máme ty dětské schůdky a jsou teda bezvadný 😵 😵 😵 to prkýnko bylo ještě orig zabalené a chtěla za něho jen 50 kč.. a navíc to je při cestě, takže nic za poštovné...
zastavili jsme u té paní před barákem a nelinka se CELÁ pozvracela. Ale komplet. Vesta, svetr, kalhoty, boty, sedačka 😖 😖 😖 😖 HRŮŮZA. Bylo to poprvé, co zvracela v autě 😖 😖 😖 😖 Já Nelču svlíkla do punčocháčů a trička, dala jsem jí elišky vestu a jeli jsme zase domů ☹ ☹ ☹
Mimochodem..Jirka se divil, že nemám žádné věci na převlečení 😠 😠 😠 😠 Já vozím jen náhradní punčocháče a triko ☹ Tak jsem na něj vyjela, že náhradní bundu, kalhoty a boty teda rozhodně nevozím 😠 😠 😠 😠 😠 😠

lenulinka21
30. říj 2010

@luzza páni Nelinka už musí být teda vysoká 😀 😀 no toho se
bojím až dosáhou na kliku pač vím jak to dělá od kamarádky malý a ten FURT
chodí a otvírá a zavírá a stále dokola 😝 😝 někdy je to opruz když je u nás na návštěvě ale
to asi k tomu patří 😉
Oj oj některé děti v autě zvracejí ale píšeš že poprvé to je divný když TO předtím nikdy
neudělala.. uvidíte příště třeba TO byl jen nějaký výpadek.
Jinak chlapi se vždycky v dané SITUACI diví 😠 😠 ale HOLD nemůžeme být dokonalé jen děláme
co můžeme a děláme TO dobře máme TO přece v TANDEMU 😀 😀 😀

HOLKY dneska jdu na sraz ze školy po 15letech uffffff a poprvé budu bez spát bez dětí u rodičů.
Tak doufám, že to manžel zvládne sáááám klukům rostou TY zuby ☹ ☹ pěkný víkend Vám všem 🙂 🙂 🙂

luzza
30. říj 2010

leni
zkusila jsem nelču změřit u futra 😀 a bez botiček má cca 85 cm..
tak si ten srazík pěkně užij 😉 😵 😀

lenulinka21
30. říj 2010

@luzza nooo to je stejně vysoká jak ten maly od té kámošky možná má 86cm
a to má 23měsíců 😀 😀

luzza
30. říj 2010

leni
ale eliška je o dost menší

jankatr
autor
30. říj 2010

@luzza Kuba ten už taky všude otvírá - po bytě máme otočené kliky (krom pokojíčku) a dveře od bytu už musím zamykat. Mates ten zatím taky ještě nedošáhne. Ale o to je vynalézavější v tom co si kde přistrčit aby se dostal vejš. A je děsná opička jak se někde může byť i jen prstama zachytit - tak už visí - nohy zapřený o zeď a škrábe se nahoru, má v těch svejch malejch ručičkách děsnou sílu.
@lenulinka21 To je právě tak - Nám Daník taky v autě nikdy nezvrací ale ona pak stačí nějaká rýma, nebo prostě nějaký jídlo nesedne, víc teplo v autě, hodně klikatá silnice a různé kombinace předešlých faktorů a už to je... - jenže právě u takovejch dětí pak na to člověk není připravenej. Zvlášť pak u těch větších.

A s tím divením našich pánů manželů... - no comment - tatínek nám vstává na poslední chvíli pak rychlostí blesku odnese nabalený věci do auta - venku si dá cigáro - ještě má řeči jak mi to všechno dlouho trvá... a nakonec ještě tyhle poznámky o tom proč jsem nevzala tohle nebo támhleto... a to už je moment kdy přemýšlím jestli by se mi ta sazba za trestný čin ublížení na zdravý nakonec nevyplatila... 😠 😠 😠 😠

jankatr
autor
30. říj 2010

A jestli chcete vidět ty naše divochy tak 10.11. bysme měli být kolem 7 hodiny v dobrém ránu - ale nevím jestli to u vás uvidíte protože to je z Brna 🙄 Chtěli točit reportáž o dvojčatech - původně to mělo být doma ale to se nedalo - hoši mi skočili kolem krku a předvedli takovej vyrvál jakej jsem snad ještě neviděla - tak nakonec je tam natočených asi 10 min venku - možná tam dají i něco z toho křiku doma na ukázku tak jsem zvědavá 😀 😀 😀

luzza
30. říj 2010

náš každodenní okruh vesnicí 🙂 😉 😵

luzza
30. říj 2010

jéé jani v dobrém ránu?? 😅 😅 😅 😅 paráááda 😅 😅 😅 😅 😅

jankatr
autor
30. říj 2010

@luzza Prosimtě jak to děláš že ti ty holky choděj takhle pěkně spolu???? 😲 😲 😲 Já mám problém je udržet na pár vteřin pohromadě abych je vůbec dostala najednou do záběru - natož aby se chytli za ruku a šli spolu. Maty by do toho možná ještě šel ale Kuba to totálně sabotuje 🙄 🙄 🙄

luzza
30. říj 2010

@jankatr jani, s těma holčinama je to prostě trochu jiný... ty klučíci jsou hnaný testosteronem už od chvíle zplození 😉 věř mi 😀 😀 budeš muset mít ještě holčičku, abys to zjistila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ba né 😉 🙂 buď ráda, že máš tak krásný chlapáky 🙂 🙂 🙂 🙂 až vyrostou, budeš jim to vyprávět, jak si je naháněla 😀 😀 a já bych je jako zeťáky brala 😅

jankatr
autor
30. říj 2010

😀 😀 😀 Kristepane tak to ti naši ho maj snad nějakej nadbytek nebo co... - Dyť já znám i hodný kluky... tak přece musej existovat ne???? 😅 😀 😀 😀 Ale já je stejně miluju - zas kdybych je našla tam kde je posadím - tak by to byla nuda (i když občas by to neškodilo 😀 😀 😀 )

luzza
30. říj 2010

jani,já moc hodných kluků neznám 😎 😎 😀 😀 😀 a nebo to nejsou ti správní kluci 😉 😀 😀 😀 ti tvoji jsou podle mých představ 😵 😵 😵 😵 😵 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

luzza
31. říj 2010

dobré ránko dvojmamkám 😵 😵
my vstávali v 7 hod nového času..tak snad s tím nebude žádný problém..uvidíme..
holky jsou ráno zvyklý, že si po kojení ještě poležej na gauči v obýváku (maj polštářek a deku) a tu půl hodinku koukaj na pohádku,já mezitím udělám snídani a vypiju si kafe 😉
pak mi pomáhaj věšet prádlo a z toho jsem teda na bednu 😅 krásně klepou s každou věcí a rvou je na ty zkřížený nohy sušáku 😝
ale se suchým prádlem se zabavěj dobře 🙂 🙂 to je nechávám 🙂 maj dva prádelní koše a přendavaj prádlo sem a tam 😀 u toho si občas něco oblíknou 😀 nebo nela oblíká elišku a ta drží jak mimino 😀
jinak nejvíc času zaberou pořád s panenkama..furt je přikrejvaj, balej do plín, chovaj je, krměj, vozej v kočárku, koupou ve vaničce,krměj lžičkou,nebo kojej 😀
další vděčná hračka jsou dřevěný kostičky, máme jich plnou přepravku, jsou ještě po jirkovi..holky z nich stavěj, nebo přesypávaj do kýblů nebo s nima vařej 😀
taky z leporel stavěj ohrádky a do nich si dávaj ty panenky 😀
včera počmáraly babičce skoro celej blok sudoku 🤐 🤐 😀 no máme tu počmáranejch víc věcí 😒
je fakt, že se holky zabavěj, ale za tu cenu, že tu mám pořád STRAŠNEJ bordel, ale fakt děsnej..nezvládám to tu udržovat 😒 takže když vidím kámošku, jak to má doma naleštěný a dvě malý děti k tomu, tak se fakt docela stydím ☹ ☹ u nás byste teda ze země jíst nemohli, ale možná byste se z tý země slušně najedli, co tu všechno leží 🤐 🤐 🤐

jankatr
autor
31. říj 2010

@luzza Luzzi - mluvíš mi z duše... -akorát u nás si k tomu děti tak pěkně nehrajou ale spíš se pořád o něco rvou - takže navíc v jednom kuse řev 🙄 🙄 🙄