Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

jankatr
autor
11. lis 2010

@sorbona13 Viď? taky si to říkám - přece jenom člověk má ty ruce jenom dvě. Ptala jsem se té mojí spolužačky jak to dělali když třeba začínali chodit ale prý to šlo - že začínali tak nějak postupně, ale stejně si to neumím představit... - na druhou stranu oni bydleli dřív na vesnici a tam je to trošku jednodušší - tady je to přece jenom horší kvůli tomu provozu všude - pořád v podstatě musíme chodit za ruku a jim to vadí.
Napsala nám paní z mateřského centra - funguje při nich i klub dvojčat a vícerčat.

luzza
11. lis 2010

holky já teda nevím jak by to bylo s tím znakováním u nás, ale holky už celkem pěkně mluví 🙂 tak znaky by jim byly asi k prdu 😅 uměǰ si říct o všechno a dokonce už spojujeme dvě slova 🙂 takže vážně super 😉

adrosek
12. lis 2010

-ahojda mamky,přeji jezký den všem
-janka tak to je super
-unás znakování taky moc nejde,spíš mluví nebo se snaží to nějak říct,jako na podej nebo když mi něco chtějí dát tak je slovo nany,nebo umí udělat prosím prosím když něco chtějí a tak různě,když chtějí piškot nebo křupku tak jdou tam kde to mají schované a pak volají na mě atd.no ale znaková řeč nám moc nejde

myska77
12. lis 2010

to nasi taky mluvi a vyjadruji se slone, ale jeste vedle toho to ukazuji rucickama, je k nevire co ty male prstiky dokazou za kouzla 😵
Vcera nas konecne naockovali (Priorix Tetra), tak jsem zvedava co bude. Jak doktorka prudila a odkladala to, tak ted se jim nepodivala ani do krku a neposlechla si je. Fakt ode zdi ke zdi.

luzza
13. lis 2010

@myska77ta doktorka je trubka 😠

sorbona13
14. lis 2010

čau holky, máte už nějaké dárky na Vánoce pro děti? My budeme kupovat notebook veselý pejsek z MMB, kreslicí tabulku, dřevěnou dílnu z MMB 44ks a pak nějaká plastová zvířátka. Od rodičů dostanou asi kuchyňku a stoleček s židličkama. Kdybyste měli nějaké tipy, sem s nimi 🙂

Jinak kluci už jsou zase nemocný, Kuba vydržel 2 dny bez kašle a rýmy a znovu se mu to vrátilo ☹ V pátek jsme byli ještě u doktorky, aby je pro jistotu před víkendem poslechla a na průduškách nic neměli, v noci měl K. zase teplotu, tu jsme srazili čípkem a pak už byl bez teploty, jen se zase spustila rýma a kašel. Úplně stejně to začalo před týdnem......Začínám být z toho docela zoufalá a mám trochu obavu, aby se z toho nevyklubalo něco horšího, alergie nebo astma, přeci jen budou mít ty plíce nachylnější, když je měli nevyzrálé při narození ☹ Už se ta nemoc vleče 3 týdny ☹

A do toho v pátek zjistili babičce rakovinu tlustého střeva, zač. týdne půjde na CT, jestli tam nejsou metastázy a hned pak operace ☹

@myska77 doktorka je trochu divná, ne?? Nejdřív je nechce naočkovat kvůli rýmě a pak je ani nezkontroluje ☹

sorbona13
14. lis 2010

ještě k těm dárkům, kluci hrozně rádi "čtou" knížky, takže objednáme toto: http://knihy.cpress.cz/Book.asp?ID=3411

myska77
14. lis 2010

@sorbona13 Renco tak to je mi lito, ze se to klukum zas vratilo, ach jo. Ono tohle pocasi je zradne a jak je teplo, lita ve vzduchu vsechno mozne a to nemusis chodit ani do obchodaku. My se jim tyden pred ock.vyhybali a ted take a musim to zaklepat, jsme ze vseho venku. Kasel a ryma jsou protivne a spatne se leci, holt telo si musi poradit samo. Drzim moc palce.
Co se tyce darku, kluci dostanou mluvici sekacku a vysavac, oboje se da tahnout nebo tlacit pred sebou a v detskych koutkach jsou z toho vzdy hotovi. Tak jeste detske klavesy a dalsi male hudebni nastroje, tamburinu, trumpetu, rolnicky a novy bubinek - my dost doma muzicirujem 😀 , pak nejake drevene hracky, jako vlacek, na ktery se da nalozit dalsi naklad (ruzne drevene tary, ktere se musi sprane poskladat, aby se to tam veslo atd., pak ruzne knizky atd. Babicka koupi ty schudky na zachod - tip od Luzzi.
Doktorka divna je, ale uz se asi nevyplati ji menit, vim, ze ted klukum nic nebylo, a kdyz jim je, tak je prohlidne, tak jeste uvidim.
Holky to je bozi vikend, co, desne vedro, byli jsme venku cele dopol., ted kluci spi a jdem zas ven.
Renco pak dej vedet jak s tim ctvrtkem, ju?

luzza
14. lis 2010

holky, k těm dárkům... my objednali toto 🙂 je super široká! vyzkoušeli jsme ji u bratránka a holky jezdily až byly zpocené 😀 cena je suprová!! a poštovné chtějí jen 70 kč 🙂
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=22138904&tab=6

luzza
14. lis 2010

a ješt jsme narazili na dřevnou hračku na kolečkách, co má vodící tyč, Dominik ji měl taky a hodně ho to bavilo 🙂
mají je v KIK cca 150 kč...

luzza
14. lis 2010

sorbi, to je mi líto s babičkou 😢 doufám, že je na tom fyzicky dobře, aby zvládla nějakou léčbu... vím dobře, jak ti je... prošli jsme tím rok před narozením holek 😒

luzza
15. lis 2010

jo a ještě jsou super zatloukací špalíčky!!!! 😵 😵 😵 😵

myska77
15. lis 2010

@sorbona13 Renco a kolik je babicce? Ani jsem o te rakovine nechtela zacinat, ale v sobotu jsem se taky dozvedela o me kolegyni z prace (je ji 29), ze ma take rakovinu stitne zlazy a pry ji davaji mesic, uz to ma vsude. Jsem z toho hotova jeste ted a to to neni rodina. At se babicka drzi a cela vase rodina, at vse dobre dopadne.
@luzza tu zatloukacku mame take a je super 😵

sorbona13
15. lis 2010

čau holky, tak s babičkou je to jak na houpačce, jednou to bere tak, že ji odoperují a bude chodit asi na chemoterapii a podruhý se hrozně bojí, že nevydrží ani operaci a posledně mi říkala, jak chce ještě aspoň pár hezkých dní .... no prostě jsem z toho docela v prd...., ale musím nějak fungovat, už kvůli klukům....

Kluci pořád kašlají, zítra jedeme na krev a uvidí se....ale dneska jsem jim vysadila mucosolvan a řekla bych, že kašlou míň, uvidíme, co přinese noc...ze včerejška na dnešek Kuba hodinu v kuse kašlal, už jsem nevěděla co s ním, dostal nakonec Sinecod, kapky do nosu a usnul.

@luzza: a babička to zvládla??? Taky měla rakovinu tl. střeva nebo jinou?? Já se hrozně bojím, ale když s ní mluvím, tak se snažím to nedávat znát a říkám jí, že to určitě zvládne, jako všechny předchozí nemoci, že jí prostě ten kus střeva vezmou a už to bude dobrý...ale upřímně, sama tomu moc nevěřím, riziko bude už jenom ta operace samotná ☹ Teď jenom aby tam nebyly už metastázy, to potvrdí nebo vyloučí až CT a na to stále čeká. Dneska byla na chirurgii, tak to prý má napravo u jater, vývod prý mít po operaci nebude, tak aspoň to.

@myska77: babičce bude 80, ale vůbec bys to do ní neřekla, je vitální a bojovnice, navíc má její syn roztroušenou sklerozu a ona za ním 3x týdně jezdila do sanatoria. S tou kolegyní to je mazec, musí to být hrozný u takhle mladýho člověka ☹

luzza
15. lis 2010

sorbona13 babičce bylo 84..operaci zvládla bravurně, za týden byla doma a fungovala dál, samostatě, bez problémů...bohužel už měla spoustu metastáz, takže na chemoterapii ji ani nevzali ☹ v březnu byla na operaci a o prázdninách zemřela 😔 😔 bylo to těžký období, byla to opravdu milovaná babička 😔 ale jsem ráda, že jsme s ní trávili hodně času a dávali jí najevo, že ji máme rádi 🙂
je to hrozný, ale je to už pryč..a zůstaly jen ty hezký vzpomínky..s babičkou byla fakt sranda 🙂 😉 každou chvíli o ní mluvíme a jsme schopní se chechtat jejím hláškám 😀

tvoje babička bude mít třeba víc štěstí..pokud by nebyly metastázy, má naději ještě na pěkný život, o to víc, jestli je v dobré kondici 😉 držím vám palečky..

jankatr
autor
16. lis 2010

Zdravím všechny - pokud máte někdo zájem koukněte na moje Aukro naházela jsem tam spoustu věciček - některé pro dvojčata některé jen po jednom kousku, a velikostně některé až do 3-4 let Všechno za minimální ceny - Věcičky budou průběžně přibývat takže pokud byste měly zájem sledujte tuto adresu 😉 akorát je to teda spíš na kluky 😅 http://deti.aukro.cz/show_user_auctions.php?uid...

jankatr
autor
16. lis 2010

@sorbona13 ted teprv dočítám... - to je mi líto 😔 😔 😔 - tak snad to dobře dopadne - přeju ti aby to babička zvládla co nejlíp.

@myska77 To je hrozný.... 😒 😒 😒

adrosek
18. lis 2010

-ahojda holky
-sorbonka tak to je mi líto stou babičkou teda,at to dobře dopadnde
-no dárky na vánoce vůbec nevím,máme nějaké skládačky tak ještě musíme něco vymyslet
-holky dokdy chcete používat kočár,my rozmýšlíme jestli jej příští rok v létě už neprodáme ale nevím nevím,no mě se jej už nechce tahat
-myska taky sem si všimla že máte na kluky ty vodítka,kde ste je pořídili a za kolik prosímtě děkuji

jankatr
autor
19. lis 2010

@adrosek velkej jsme používali tak do roku, pak už jsem jezdila s golfáčem - přece jen váží o deset kilo míň a je skladnější. No a teď už jezdíme na kočáru jen když se potřebujem fakt někam dostat, jinak na prochajdu už chodíme pěšky tady kolem baráku. Počítám že tak na jaře už asi skončíme i s tím golfáčem - ale to se ještě uvidí. kluci už jsou přeci jen dost těžcí - hlavně Kuba. Teď ještě sháním uplně obyč lehounkej golfáček pro jednoho - jeden máme tak ještě jeden k němu. Protože přece jen to jedno dítko se líp veze a je to skladnější, takže když pojedem někam ve dvou tak už je asi poberem zvlášť.

jankatr
autor
19. lis 2010

Ahojky- normálně tohle nedělám a různé kolovací maily ignoruju ale po bližším prozkoumání myslím , že by to mohlo fungovat - jedná se o placené sledování inzerce - nejlíp do speciálně zřízené mailové schránky (aby se to nepletlo s další poštou) vám chodí reklamní maily a za každý otevřený je 0,5 h - není to žádná horentní suma ale každá kačka dobrá - pokud by to někoho zajímalo napište mi do IP - pošlu podrobnosti. Navíc se tahle částka zvyšuje za další získané dušičky - já vím - je to takové malé "letadýlko" 😅 ale nic to nestojí - krom trochy času. Tak proč to nezkusit. Co vy na to???

adrosek
19. lis 2010

--janka já myslím proč to nezkusit přesně tak
-jinak stím kočárem,bo já právěže nechci ten kočar vedle sebe což ty golfáče jsou že,rozmýšleli sme že jedine koupit třeba kočár jako pro jedno a bud jedny půjde a druhá se sveze a pak obráceně,jinak je chcem už učit pěkně šlapat pořádně,právě chcem si pořídit ty vodítka jak jsem je viděla u mysky

luzza
19. lis 2010

ahojky tak dnes 18 iměsíční kontrola váhy a míry Eli 12,130 a 84, Neli 12,750 a 87. Dostali jsme hexu a jinak vše ok.
nějak nestíhám 😅

adrosek
19. lis 2010

-super luzza pěkné váhy a míry taky

luzza
19. lis 2010

adri děkujeme 🙂 jinak už si říká o nočník i elí,takže o víkendu zkusíme dát kalhotky... 🙂 a byli bysme bez plín 😅

myska77
19. lis 2010

@adrosek ta voditka maji vsude, dej si do googlu: ,,voditko na dite" a mas jich tunu, nevim uz odkud jsou ta nase, stoji kolem 300,-

myska77
19. lis 2010

@adrosek Adri, tady jsem Ti nasla levnejsi, takovy typ mame my.

myska77
19. lis 2010
myska77
19. lis 2010

Tak jsem nasla presne ty nase, jsou to ,,Womar od Canpol babies": http://www.nejlepsiceny.cz/doplnky-a-prislusens...
Adri my kocar jeste nechame aspon do leta, nedokazu si predstavit jit do kramu s neukurtovanyma detma a denne potrebuju na postu/do kramu/do lekarny atd. Mame EW a jeste Peg Perego golfac. Zatim maji kazdy 10 kilo tak se to uveze a stejne ty kocary jsou vesinou do 15kg na kazdeho, takze v lete uz budou bez kocaru.

@luzza zavidim ty nocniky, my dostanem od jeziska ty schudky a na jare tvrde zacnem, ale stejne nic nevyresime pokud kluci nebudou chtit. Zatim si na nocnikach jen ctou knizky v kalhotach teda, trenujem vydrz v sezeni 😀

luzza
19. lis 2010

@myska77 s nočníkama se nenervuj dopředu, každý děťátko má svůj přesnej čas,kdy začne chodit na nočník. A ten čas je, když začne říkat samo, že chce dělat e e. Dřív bych to nelámala. Já třeba neuznávám ty maminy co od půl roka trýzněj děti na nočníku (a bohužel takový znám). Dávaj děti na nočník každou hodinu a tvrděj,že jsou bez plín!! 😅 😅 😅 Fakt děs 😀 Takže to ber v klídku 🙂 Taky si myslím, že jsou na tohle holčičky trochu šikovnější,u těch klučíků to přijde malinko později (aspoň u nás a v okolí to tak bylo 😉 ) A ti tvoji vojáci jsou šikulové, takže až bude jejich čas, poznáš to 🙂 Když jsou na to zralý, naučí se to během týdne! 😅 😅 Někde jsem četla takový moc pěkný článek, zkusím ho najít! 🙂 🙂

myska77
19. lis 2010

@luzza jojo, ja to hrotit nebudu, jen by to do dvou let bylo fajn, maji ted desne opruzene zadky jak uz jedi vsechno a hodne ovoce, tak je mi jich spis lito. Vim, ze si o tom rozhodnou sami, segrina holka se do 3 let nedala premluvit a pak ze dne na den chtela na nocnik a nema nehody a i v noci je bez plen.