Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
22. lis 2010

@janicka.slunicko vím co je šantík,jsem sestřička 😉 a jaké měli prcci váhy?? jste vážně skvělý, máte můj obdiv 😎 😎 😎
pomáhá ti někdo?? taky nám ukaž nějakou fotečku! 😉 🙂

janicka.slunicko
22. lis 2010

luzza: prckové mely když se narodily 610g ale nemeřily je.
jankatr, stima narozkama to jsem zapomela napsat že ja jse narozena 14.ledna,a Ríša ten ma svatek na manžela , ..ale to bylo také... když me odvezly do porodnice tak chtely jmena ale mi to jeste nemely poradne promyslené,tak pak koukam kdy ma Ríša a říkam že jsme se dobře trefily...

Fotku bych vam rada poslala ale nejde mi to ,nevím proč ale kdyby mi nekdo napsal email ,tak mu pošlu fotky a jestly by jste je nekdo pak sem hodil, byly by jste hodny,jinak nevím...
Dneska jsme byly na očkovaní RSV a dobry ani jeden nepipt u toho,Valča važí 7500 a Ríša 6800,to teda jsou už obříci.

Vy holky mate v rodine dvojčatka? Ja jsme z dvojčat a segra ta tedka ma mesícní holčičku,ale mi je mely po umelém oplodnení...

Sorbona 13.jo občas pisnu do nedonošenejch,tak jsem te tam také zahledla,a cvicís s klukama a kde jsi je mela mi jsme byly v Motole..

sorbona13
22. lis 2010

@janicka.slunicko to byli ale obříci už od narození, fakt krásná váha na ten týden, ve kterém se narodili. Naši byli o 5 týdnů později a vážiil 980g a 975g 🙂 S klukama jsme nikdy necvičili, jen takový hrací cviky na otáčení, ale abych pravdu řekla, moc jsem je do toho nenutila, oni stejně dělali všechno podle korig. věku, tak ani nebyl moc důvod. A očkování na RSV jsme nedostali .... Jo a narodili se v Podolí, já tam ležela 2 měs. na rizikovém před porodem a další 2 měsíce tam byli kluci, vzpomínám na to pořád s nostalgií a kolikrát si na to období vzpomenu, než jdu spát, přeci jen jsem tam strávila kus života 🙂 Jo a dvojčata v rodině nemáme, jen manžel někde vzdálený příbuzný, ty mají jednovaječný kluky. Ale oni se prý jednovaj. dvojčata nedědí, je to chyba dělení, jak nám bylo sděleno na genetice 😅 Můj brácha chodí s holkou a ta je taky z dvojčat, takže další adepti u nás v rodině 🙂

jankatr
autor
23. lis 2010

@janicka.slunicko Tak to jsou opravdu krásný váhy - suprově to dohánějí 🙂 🙂 🙂
U nás v rodině dvojčata nejsou - taky jsme po umělém oplodnění 😉 Ale ono se stejně říká že ten genetický předpoklad z rodiny se spíš projevuje přes jednu generaci - nevím proč.

adrosek
23. lis 2010

-ahojda mamky,hezký den všemmpřeji
-tak unás opět teplotuje prozměnu Sáruš chuděrka tak uvidíme jak a co zase
-janicka -tak to jsou pěkné váhy aj při narození a hlavně ted už jso velicí,hlavně že pěkně rostou
-unás taky nejsou dvojčata,taky je máme z umělého oplodnění a sme hrozně rády že to hned vyšlo

luzza
23. lis 2010

@janicka.slunicko tak my v rodině dvojčata máme (manželův otec má sourozence dvojčata),ale holky se nám narodily po umělém oplodnění 😉 ve 36+0 a vážily 3200 a 2970. Cvičili jsme cca 3 měsíce Vojtu,ale už je vše OK..
Moc tvým koblížkům fandím,aby z nich vyrostli zdraví šikulky 😉
Klidně mi pošli fotky na mail: lucie.mozna@gmail.com a připiš heslo k přihlášení na MK. Já ti tam fotečky zkusím dát a ty už si je pak popíšeš 🙂

@adrosek tak přeci už i sárinka 😒 tak posíláme uzdraveníčko 😉

adrosek
23. lis 2010

-jojo snad to bude brzy ok
-vy se snad všeci držíte fit s prdolatama 🙂

adrosek
23. lis 2010

-jen je škoda že sme už 3.den doma a zřejmě ještě raději zítra zůstaneme,no uvidíme
-no a být doma stále je opravdu chvílema hrůza 😠

janicka.slunicko
23. lis 2010

Ahoj snad ti dosly fotky ,jsem to asi odeslala víckrat,nejak mi to blbne..luzza tobe jsme to skousela ale vubec se to neodeslalo,tak snad jste to nekomu prislo...papa

jankatr
autor
23. lis 2010

Tak tady jsou broučátka 😵 😵 😵 - Ríša a Valinka - máte krásný dětičky Jani a vůbec by na nich nikdo nepoznal nějaké problémy 😉

jankatr
autor
23. lis 2010

@janicka.slunicko Pokud bys to chtěla vložit do fotoblogu - tak bys mi musela poslat heslo co máš na přihlášení tady na Koníka 😉

myska77
23. lis 2010

@janicka.slunicko Ahoj Jani, taky Te tady vitam a deticky mas teda kouzelne, jsou to cumackove a mas muj obdiv, ze ste to vsichni takhle krasne zvladli. Jak uz i holky psali, my mame kluky taky z IVF a meli 2,7 a 2,6kg v 36+5tt. Vojtu jsme meli cvicit u jednoho kluka na brisni svaly a u druheho na posileni krcnich kvuli konikam. Ale stejne jako Sorbi jsme to brali vice mene jako hru a moc poctive to nedelali, i tak nas vzdy chvalili a vyradili brzo z neurologie. Kluci chodi samostatne od 12.mesice, takze taky dobry.
@adrosek holky nase at vas ta teplota brzo pusti, posilame lecive pusinky

luzza
23. lis 2010

@janicka.slunicko teda to jsou koťátka 😅 😅 😅 😅 jsou náderný 😅 😅 😅 😅 😅 jsem z nich úplně naměkko 🙂

janicka.slunicko
24. lis 2010

Dobre rano holky ,mi už strasíme od pul pate,to je mazec.... 😀 dekuji vam za pochvalu,...
To mame teda vymodlené deti...Tady pada sníh s destem to je hruza,.

sorbona13
24. lis 2010

@janicka.slunicko to jsou krásní broučínkové!!! Absolutně bych na nich nepoznala, že se narodili tak brzo 🙂

adrosek
24. lis 2010

-ahojík mamky hezký den všem
-janička-moc hezké děti,vypadají kouzelně a vůbec na nich nejde nic poznat že by boly narozené dřív,tak se opatrujte pěkně
-my taky cvičili vojtovku asi do půl roku kvůli koníkám a nřiš.svalům,á musím říct že nám to dost pomohlo,ale bol to mazec 😠
-jinak teplotu ještě měla Sáruš vnoci,ale už jen zvýšenou tak snad to bude ok,ale raději dneska budeme ještě doma,ted jim to pro změnu sedlo dolů,mají rým a ještě ktomu kašek a Aduš to má aj na hlasivkác chudák

luzza
24. lis 2010

ahoj všem 🙂 🙂 máme už dost sněhu...holky se ho snažej očistit 😀 😀 myslej si, že je to nějakej bordel 😀 😀

janicka.slunicko
25. lis 2010

Dobre ranko,to unas tedka je pekne namrzlo,jsem chtela jet autem nakoupit,ale musím najít nekde skrabku,...
Luzza ,to jsou holky pořadní,\ budete už sankovat?, 😀

adrosek
25. lis 2010

-dobré ránko všem,unás je taky namrznuté pěkně,ale sníh nikde

luzza
25. lis 2010

dobré ranko všem 😉 u nás souvislá vrstva sněhu a -5 C 😝 holky dosnídavaj ovesnou kaši (vločky,mlíko,banán, jogurt) a ještě mi stihly sníst z talířku rajče 😀 si nesmím ani odskočit,aby se mi neztratilo něco z talíře 😉

adrosek
25. lis 2010

-luzza tak vy teda pořádně baštíte teda
-unás je nějaké období že nechtějí moc jíst holky,tak po trochách

jankatr
autor
25. lis 2010

@luzza 😀 😀 😀 to s tím bordelem je pěkný 😀

Jinak my už se pomalu dostáváme do fáze kdy toho je víc v bříšku než na zemi - hurá hurá hurá 😎 😎 😎 - teda jak kdy a jak co... 😅 ale je to na dobré cestě 😉
Krmení to už nějak nehrozí - radši budou držet hladovku - sámošky jedny 😠

lenulinka21
26. lis 2010

Ahoj HOLKY 🙂 🙂
@janicka .slunicko vít¨ám tě dlouho jsem tu nebyla a @jankatr sem dala fotečky tvých broučků 🙂
páni klobouk dolů, ale vůbec mě nepříjdou nedonošený 😉 ale patří Ti můj obdiv a koukám, že jste vše krásně zvládli 🙂
My jsme hoooodně vymodlení kluky mám po IVF vyšlo nám to na první pokus 😅 ale čekala jsem původem trojčata... to už ale jiný příběh... kluci se narodili ve 37tt a měli 3,12kg a 2,82kg

@luzza teda ty mě vždycky pobavíš 😀 😀 úplně vidím HOLKY jak odklízejí te"bordel" hi hi 😀 u nás je zatím jasno a jen trochu mrazu-sníh nikde.
@myska77 @sorbona13 a @adrosek doufám, že máte zdravé dětičky 🙂 my se držíme 😉

janicka.slunicko
26. lis 2010

Ahoj holky tak Ríša v noci vubec nespal ma teplotu a trošku kašlík,budil tím Valču ,taka jsme se vubec nevyspaly,to asi znate když jednomu je neco... Tedka Ríša spinka,ja jsu Valče udelat papaní...mejte se.paa

jankatr
autor
26. lis 2010

Tak my máme první lásku 😎 😵 😀 Kubík se nám zakoukal do půl roční slečny z 6. patra 😀 😀 😀 Potkali jsme se na chodbě a on ji začal v autosedačce tak úžasně okukovat, otlapkávat a chtěl jí dát pusinku - a trošku se mu do toho pletl Matýsek ale ten je zdrženlivější - no snad se nám kvůli ní kluci nepoperou 😀 😀 😀

myska77
26. lis 2010

@janicka.slunicko Chudera Risanek, snad uz je bez teplot a vyspinkanej.
@jankatr Ty dokazes vzdycky pobavit, to jeste bude story u vas 😀

Posilam fotky z dnesniho dne: rano uklid taskach, pak myti pocmarane steny a curbes obyvaku 😀

luzza
26. lis 2010

ahoj holky
včera jeden spolužák dupnul Domčovi hlavu. Když ležel na zemi. Ten spolužák má cca 70 kilo. Je mu 13 a je velkej a tlustej. Oběma nohama a plnou vahou. Jako pomstu, že ho Dominik provokoval a bral mu kšiltovku 😖 Dominik zůstal ležet na zemi, sebrala ho učitelka a ostatní děti. Byl otřesenej,bylo mu horko a brněla ho ruka. Ten tlustej kluk už zlomil jinému spolužákovi malíček a vůbec má dost afektivní a agresivní výstřelky..
Dominik mi o všem řekl až večer. A v žákovský byla jen poznámka, že opět provokoval spolužáka.
Byla jsem z toho hotová a jsem vlastně doteď 😒 Domčovi spolužačky mi řekly, že se ho jen učitelka zeptala, jestli je v pořádku a oba kluci dostali poznámku. Nikdo mě neinformoval o tom, že bych měla dát pozor,jestli je Domča v pořádku!! Nechápu,jak mohli posoudit, že mu nic není a ještě mi o tom neříct!!!! Vím jak tyhle úrazy hlavy jsou záludný!Hlavně že napíšou každou kravinu, která je bezpředmětná, a takovouhle věc projebou.
Nevím jak se k tomu postavit. Chtěla bych sepsat nějakou stížnost.. ☹

janicka.slunicko
26. lis 2010

Luzza,Chudak Domčasnad je v pořadku,tak to je síla,to ta uča je pekna.... to by te mely informovat,že se neco takového stalo,to maš pravdu na kraviny se ozvou ale takovou važnou udalost...A je Domcovi dobře..

Myska,to mas pekné pomocníky,to už uklizejí na vanoce 😀

Janteakr,Tak to bude asi važné. 😀

lenulinka,tka to je mi lito.. a co stalo.

myska77
26. lis 2010

@luzza Okamzite bych napsala stiznost na tu ucitelku a poslala rediteli. Kdyby mel Domca krvaceni do mozku, tak se uca ani neobtezuje to nekomu sdelit. A taky bych vzala Domcu a jela do nemocnice na vysetreni, nevis, kdy se neco projevi a pak nebudes mit v ruce nic. Muze treba zacit trpet migrenama nebo neco horsiho, mam v okoli takovy pripad, proto to pisu. Staci, ze napisou, ze ste tam byli pro takovy a takovy uraz ve skole. A je mu dobre, proc Ti to nerekl hned? Drzim palce a rozhodne bych to nenechala byt.

luzza
26. lis 2010

@myska77 ty fotky té tvé uklízecí čety mi zvedly náladu 😀 😉