Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

lenulinka21
16. únor 2011

@luzza 😀 😀 já bych dala spát po obědě normálně jak jsou zvyklé 🙂 max bych jim to o půl
hodinku posunula 😉 záleží jak budou unavené.

jankatr
autor
16. únor 2011

@luzza Já bych jim to taky asi moc neměnila - max o tu půl hodinku jak píš Lenča - ale normálně bych je tam dala - i kdyby třeba nespaly a jen si tam tak trošku odpočinuly.

luzza
16. únor 2011

tak ty čůzy usnuly až před druhou 😠 tak jsem je ve tři vzbudila a hotovo 😠 😉

jankatr
autor
16. únor 2011

@luzza 😀 😀 😀

lenulinka21
16. únor 2011

@luzza 😀 taky možnost mě když se náááhodou stane, že usnou později jak mají, tak
v tom případě je budíííím dříve, máme odzkoušeno, že jim kolikrát stačí HODKA spánku po obědě 😉

janicka.slunicko
18. únor 2011

Ahoj holky tak včera jsme mely první ockovaní a další za 6nedel ,doktorka se divila že ani jeden nepip a ja no oni chodej na RSv a tam také nebulej 😀
Jinak jsme byly na neurologii a strasne na Valču koukala jak je do předu že nedonosenost už dohnala,tak super no Ríša ten odpovída osmemu mesíci korigovaně ale snaží se...
Ŕíšu musím objednat na krcní ma o ma pořad přirostlou tu uzdičku pod jazíčkem tak ho nemuže vyplazdnout a pry by mu to vadilo při mluvení,tak snad ho to nebude broučka bolet.
Tady je opet mlha a je pekne osklivé počasí už aby bylo jaro.

brusle
18. únor 2011

Ahojte holky, čekám dvojčátka, nyní jsem 22+3, chtěla jsem se zeptat, zda má cenu kupovat do začátku vel. oblečků 50? Všimla jsem si, že hodně mimi při narození bylo malinkatejch, ale spouta lidí mně od nákupu zrazuje, tak prosím o zkušenost od pravých dvojmamim 😀 Díky předem

lenulinka21
18. únor 2011

@brusle jééé ahoj 🙂 a GRATULUJI k párečku. Určitě si nějaké ty 50 pořid. já měla taky a to KLUCI
vážili a byli velcí jako když je jedno dítě 😀 😀 měla jsem tuším pro každého 3krát body a 3 krát dupajdy
a pak jsme přešli na větší ale pokud nechceš, aby v tom vyloženě plavali tak nějaký ten kousek si ve vel 50 kup 😉

myska77
18. únor 2011

@brusle Ahojky a moc gratuluju k dvojcatkum. Ja rodila kluky ve 37.tt cisarem a vazili 2,7 kilo kazdy a merili 49cm, takze ja kupovala vetsinou velikost 62 a po porodu jsem dokoupila par kousku 56, to vydrzelo tak ten prni mesic. Takze ja bych 50 nekupovala. Ono zalezi, kdy se deti narodi, ale pokud je budes mit brzo, tak Tebe pusti driv a budes mit cas to dokoupit a pokud se narodi terminu, tak budou dost velke na to, aby se vesli do 56. Tak bych uvazovala ja 😵 Ony ty deti stejne porad lezi, tak je jedno, jestli ty dupacky budou mit vetsi. Drzim palce 😎

jankatr
autor
18. únor 2011

@brusle Ahojky - já bych to viděla taky tak na tu 56 - tu unosíte určitě a když se narodí fakt brzo - tak kdyžtak pošleš manžu koupit pár bodyček, ale fakt jen tak od každýho 2 max 3 kousky vyloženě na cestu domů a k doktorce aby v tom moc neplavali - a jinak doma jim ohrneš rukávek - nebo ani to ne aspoň se nebudou škrábat. Oni toho stejně ten první měsíc většinu prospí tak jim bude fuk že je to větší. My jsme snad měli v 50 jen čepičky - aby jim to na tý hlavičce trošku drželo.
Ty dětičky první měsíce děsně rychle rostou.

luzza
18. únor 2011

@brusle taky se přidávám ke gratulaci 😀 😀 já rodila 36+0 a holky vážily 3,200 a 2,970... žádné 50ky jsme neměly 🙂 a ani nám nechyběly 😉 myslím, že když mají dětičky k těm třem kilům - plus mínus, tak je to vyhození peněz 😉 a v těch prvních týdnech života přibírají a rostou obrovským tempem, takže i větší věcičky jim budou za pár dní akorát 🙂 🙂 🙂

brusle
19. únor 2011

Holky, moc děkuju za odpověď, mám jen něco v 50 na cestu domů a zbytek teda budu řešit, až to bude aktuální.
A ještě bych potřebovala poradit ohledně kočárku, máme s mužem vyhlídnutej easy walker duo, nemá te s ním některá zkušenost nebo nevíte o někom, kdo ho má jak je sním spokojenej? 🙂
A jak s kojícím polštářem? je dobrý ho mít, nebo se bez něho obejdu? Mám asi milion otázek, každý den mně napadají pořád nový a nový, taky jste to tak měly, když jste těhulkovaly? 😲

luzza
19. únor 2011

@brusle bez kojícího polštáře bych to asi nezvládla 😅 😅 byl můj věčnej společník až do 20 měsíců 🙂 hlavně si nekupuj ten malej, dětičky se ti na něj obě nevejdou! 🙂

myska77
19. únor 2011

@brusle kojici polstar jsem mela, ale dohromady jsem je kojila jen 1.mesic a pak jsem si je chtela vic uzit jednotlive, takze jsem ho prodala a kojila ,,na madonu" kazdeho postupne.
Kocar EW mam a uz jsem tady na nej jednou pela ody, ale to bys asi v diskusi uz nenasla. Kazda tu ma jiny kocar a zalezi co od kocaru ocekavas, a kde zijes, mesto/vesnice. Ten EW je super do terenu, ma velka nafukovaci kola, ja ho miluju a nikdy jsem nenasla nic, co by mi vadilo. Jestli budes mit konketni otazky k tomu kocaru, tak se zeptej, jinak bych tu o nem napsala A4 😀 Meli jsme ho od korbicek a ted sportak. Korbicky 6 mesicu (cervenec az leden) a v 6 mesicich sli kluci do sportaku, vesli se porad do korbicek, ale uz je nudilo lezet a rvali, jak mohli trochu koukat ven, tak byla pohoda. Ten sportak polozis az do lehu. Mame radu 2009 silver, ktera uz je vychytana a ma penejsi material. Nedoporucuju ty barevne, ty sisuji na slunicku a trhaji se co vim od kamosek v okoli. Kdyztak pisni.

brusle
19. únor 2011

@myska77 moc děkuju za odpovědi oběma.
Bydlíme sice ve městě, ale s mužem hodně cestujeme, hlavně na hory a do terénu, tak by mně zajímalo, jak to kola zvládnou.
Taky jsem se dívala, že se dají dát na podvozek dvě autosedačky, což je pro mně nezbytnost, protože se musím sama s dětma dopravit třeba k doktorovi nebo tak a nemám nikoho, kdo by mi pomohl, tak mně zajímá stabilita s těma sedačkama. Máme vybranou barvu korbiček khaki a sporťák černej. To jsem ráda, že se tam děti vlezli tak dlouho i v zimě, z toho jsem měla obavy, kolik je tam místa a zda tam vlezou i s fusakama.
A nevadí u sporťáku, že nesjou polohovatelné i nožky? teda jestli to spíš nevadí dětem, když leží? Děkuju

myska77
19. únor 2011

@brusle My taky dost cestujem a na horach jsme permanentne 😵 v 7 tydnech jsme jeli uz do Chorvatska na 14 dni 😀 a kola to zvladaji krasne, jak jsou nafukovaci, tak se krasne ovladaji. Ty adaptery na autosedacky jsme koupili take, ale ANI JEDNOU jsem je tam nedala. K doktorum jsem jezdila take sama a na nakupy take, ale kdyz deti v autosedackach jeli uz v aute, vzdy jsem je vyndala radsi do korbicek at si narovnaji zada. Nikdy nebyl problem, i kdyz spali. Bylo pro me rychlejsi, nacakat velke korby nez autosedacky. Ty polohovatelne nohy my nevadily a deti jsem se neptala 😀 , ale maji ty nohy lehke a stejne s nima porad nekde soupou o to madlo a zedaji, takze jim to neva. Kdyz spi tak uplne v poho, on ten sklon pod tou sedackou neni 90°, takze ty nohy nevisi kolmo dolu. Odkud ses, jestli z Prahy, tak Ti nabizim osobni vyzkouseni i s detma 😵

brusle
19. únor 2011

@myska77 mooooc děkuju za odpověď. do prahy to mám vcelku z ruky, bydlím kousek od Olomouce 😀 😀 😀
Já zase spoléhám na to, že pokud už s dětma pojedu na nákup a budu je mít v sedačkách, tak je na parkovišti předělávat do korbiček mi připadá strašně zdlouhavý, když chci udělat jenom pidi nákup, pak zase z korbiček do sedaček....... určo ty nástavce koupím a čas ukáže, jak to nakonec budeme zvládat, není to taková položka.
A vleze se ti do košíku pod kočár aspoň nějaký přimeřený nákup? 😅
A kupovali jste přímo fusaky od EW na zimu nebo jakýkoliv jiný tam taky sedí? 🙂

myska77
19. únor 2011

@brusle nemas vubec zac 😵 z Olomouce je to fakt kouisek. No uvidis, jak se Ti ty nastavce osveci. Nevim za kolik je chces kupovat, ale originaly od EW stoji 990,-jeden par a ty potrebujes dva. Takze 1980,-za komplet set pro dvojky. Dost lidi je i prodava zvlast na dvojcata.cz, prave, ze je nepouzili, tak je muzes poridit i levneji. Do kosiku rvu uplne vse, ten stribrny model uz mel zipy na kosiku, u tech barevnych modelu se tam spatne vse davalo. Ale od roku 2010 to maji uz i ty barevne varianty myslim. Davam tam i tezke veci, brambory, vino, sklenicky pro kluky atd. nemusis se vubec bat. Fusaky od EW jsem nekupovala, protoze je maji zbytecne drahe, ja koupila od Emitexu, maji tam i nastavec na vetsi deti az budou mit boty. Prebalovaci tasku taky od Emitexu a nanoznik na dvojky taky od Emitexu. EW to ma zbytecne drahe.

jankatr
autor
19. únor 2011

@brusle Jestli chceš budu ty emitexový fusaky na jaře prodávat - máme černo béžové - takže takový neutrál. Kojící polštář - taky vřele doporučuju - kojila jsem na něm kluky do roka 😉 Ale rozhodně ten větší (je takový hranatý http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=1995676) Měla jsem původně ten obyč ale nevyhovoval mi - nějak jsem tam kluky nemohla narovnat.

brusle
20. únor 2011

@myska77 to jsou super tipy, děkuju. Fusaky od Emitexu už jsme koupily, byly v akci za 600 kč, původně jsme je plánovali na zimu do sedaček, ale pokud půjdou i do kočárku, tak jsem ráda
Nánožník koupíme, až to bude aktuální, teď zatím budeme pořiźovat jenom korbičky. A jakou tašku od emitexu přesně? Ta original od EW se mi totiž vůbec nelíbí a i ta cena mi připadá dost. A kupovala jsi i moskitieru na léto? Je nutno jenom originál od EW nebo na kočár sedí i obyčejná? Viděla jsem v obchodě na dvojkočár za 200, ale nevím, jeslti bude sedět

brusle
20. únor 2011

@jankatr děkuju, konečně mi někdo napsal, jaký polštář přesně, viděla jsem na netu různé druhy, ale nevěděla jsem přesně, jakou dýlku a tvar by měl mít. Zkusím ho i na spaní, už teď se mi težko leží::::::::::::::: 😖

myska77
20. únor 2011

@brusle Tasku mame tuhle: http://www.malvik.cz/Kocarek-doplnky/brasny-na-...
a je dokonala, fakt nafukovaci a vzdy tam narvu i nahr.obleceni a svoje veci jako doklady a jidlo. My myme cernou. Ta vrchni prehazovaci kapsa se da odepnout a mas to jako prebaloaci podlozku, to jsem teda nevyuzila, ale moznost tu mas. Pak si muzes dokoupit jen novou samotnou tu vrchni kapsu a stridat tak barvy. V tom linku najdes vse. Moskytiera je original od EW v cene kocaru, teda my ji tam meli. Davaji ji s tema korbickama, zeptej se. Pokud tedy kupujes novy kocar. Jinak bude stacit i obyc asi. Ta od EW ma specialni okynka na kazdou korbicku, kdyz potrebujes podat dudlik decku nebo neco.

myska77
20. únor 2011

@brusle kojici ´polstar jsem mela tento:http://obchod.teplodomova.cz/polstar-eps-valec-kojici
a bomba, ma ty male antialergicke kulicky a da se prat ten potah. Hodne jsem se jim obkladala i v tehu v posteli. Kluci mi na nem krasne drzeli pri kojeni.

myska77
20. únor 2011

@brusle ted koukam, ze jsme s Jankou daly link na podobny polstar, aspon vidis, ze je opravdu dobry 😀

janicka.slunicko
20. únor 2011

Ahoj holky to je zase zima,fuj... 😠
brusle .ja mam kojicí polštař uplne novej co jsem kupovala a vubec jsem ho nepoužila,ma ty kuličky,tak bych ho prodala ..za 300 kč.

jankatr
autor
20. únor 2011

Mě na na tom hranatým strašně vyhovovaly ty rohy, vždycky jsem si tam vytvarovala takový dolíčky pro kluky a ten roh tam dělal takovej pěknej mantinel 😅 a bylo to zároven takový rozšířený místečko na těch správných místech. Ten klasický má nejširší místo uprostřed - pro jedno mimčo fajn ale pro dvě naráz mi to nevyhovovalo. U nás mají ten hranatý v porodnici tak jsem ho tam mohla rovnou vyzkoušet a bylo to fakt super.

brusle
21. únor 2011

@jankatr už jsme ho objednala, děkuju mooooc 🙂

adrosek
21. únor 2011

-ahojík mamky,přeji hezký den všem 🙂
-konečně nám vylezlo sluničko,ale je tam pěkná zima tedy
-jakpak se máte všechny,snad ste zdraví
-ahojík brusle,gratuluji k dvojčátkům

jankatr
autor
22. únor 2011

@brusle dávala jsem teď nějaké dvojčátkovské věci - tak kdybys chtěla tak koukni http://deti.aukro.cz/setik-pro-dvojcata-od-naro...
Kdyžtak se můžem domluvit individuálně jen na něco pokud by se ti něco líbilo tak bych to z toho aukra stáhla 😉

brusle
23. únor 2011

@jankatr Ahojky, psala jsem ti IP, snad se nějak domluvíme, věcičky jsou krásné........ 😀