Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
17. kvě 2011

-pár fotek nějakých

luzza
17. kvě 2011

@crca kola jsou super 🙂 jsou z internetového obchodu 🙂 vodící tyče se dají odendat, když bude třeba 🙂 holky krásně dosáhnou na zem a šlapat lze lehce, takže druhý den už zvládly šlapat samy 😀
@adrosek krásné fotečky 🙂tvoje holky jsou fešandy 😉 😵 jj, kola holky milují 😀 ráno je i zdravěj 😅 dobé láno kola naše 😅 😅

jankatr
autor
18. kvě 2011

Luzza - hod sem odkázek na ten obchod odkud máte ty kola 😉

lenulinka21
18. kvě 2011

@adrosek jééé krásné ty vaše hočičky 🙂 🙂 taky se mi zdají veliké 😀
koukám že máte ty kšíry a osvědčilo se že?

jankatr
autor
18. kvě 2011

@lenulinka21 Kšíry jsou naprosto boží věc - taky už je máme - trošku jsem se bála jak budou hoši spolupracovat ale je to v pohodě - když jdeme ven sami nastaví ručičky abych jim to připnula 😉 - myslím že oceňují ten "luxus" že je pořád nedlachním za ručičky - a že můžou ťapat víceméně sami. Pravda občas se mi na tom pohoupou a dělaj Hurvínka (to jako že ztratí nožičky a zůstane mi na tom viset jak hadrovej panáček -hlavně Mates z toho má bžundu a dělá to děsně rád 😀 😀 😀 ) ale na 90 % je to v pohodě. A vzhledem k tomu že věčně chodíme někde kolem silnice tak mám takovej lepší pocit.

adrosek
18. kvě 2011

@lenulinka21 já taky nedám dopustit na ty kšíry,je to vážně supr věc,holky se už taky sami nastaví a řeknou mě-dáma šáky a stojí a čekají než jim je nasadím,jsou už na to zvyknuté a vcelku rychle si aj navykly,nemusím je držet za ruky stále a pěkně si mašírují aj když jdeme kolem cesty takže jak pohoda pro mě tak aj pro ně bych řekla 🙂 🙂 ,občas se šprajcnou jako že si to chtějí nést sami tu delší část za co je držím,ale jinak je to supr věc

crca
18. kvě 2011

@jankatr a kde jsi je koupila?Prej Hurvínka 😀 😀 jsem se zase zasmála 😀 😀 Já začínám být nervozní z toho pátku,ale chystám minisrazík na červen,tak se spíš zase těším 😵

jankatr
autor
18. kvě 2011

@crca Marky - jedny tady na koníkovi v bazaru a jedny na MMB - oboje stály tak kolem 50,- plus poštovný takže tak cca 80,- za jedny - bohužel na žádný po dvojkách se mi nepovedlo narazit.

jankatr
autor
18. kvě 2011

@adrosek jojo - taky se to občas stane - že si tu vodící část vezmou a vedou se sami 😀 😀 😀

crca
18. kvě 2011

@jankatr No já si zvětšila tu fotku co je tam má Androsek u holčiček a ty mám doma 😅 mám je v červené a modré,já je kupovala tenkrát na krmící židličky,ten popruh za co se to drží jsem oddělala a měli to na ty židle 😅 Jen ještě najít ty popruhy 😀

jankatr
autor
18. kvě 2011

No co když je nenajdeš tak použiješ něco jiného - našiješ tomu karabinky aby se to dalo připnout a odepnout a je to :o))) a mimochodem ty naše mají buď dva samostatné popruhy jako na přidělání ke kočáru, případně k té židli a nebo jeden spojený. Tak když nenajdeš ten spojený tak jen nějak spoj ty dva - ty určitě máš jestli jsi to měla přidělané k té židli. 😉 🙂 Já to tak měla chvilku u těch Matýskových - byly tam na konci takový ty kolečka na klíče tak jsem je prostě spojila do sebe - ten druhý vcelku u toho nebyl, ani jsem po tom nějak nepátrala - ale pak mi po pár dnech přišla obálka a v ní ten popruh - paní na něj asi zapomněla a poslala ho dodatečně. Ale vůbec to nevadilo - ono to na dýlku bylo skoro stejný 🙂

luzza
19. kvě 2011

@jankatr zjistím, kde to jirka objednával a pak hodím link 😉

luzza
19. kvě 2011

náš NEJ kamarád Petřík 🙂

jankatr
autor
19. kvě 2011

Ta láska je úžasná - naši hoši takhle oblíbávají jednu kočenu od nás z baráku - je to fakt bžunda 😀 😉

crca
20. kvě 2011

@jankatr Tak mě se te´d takhle olizujou navzájem 😀 😀 asi je budu muset krotit 😀 😀
Jinak my před 14.00hod odjíždíme na tu kýlu 😔 jsem z toho nějaká nervozní,hlavně jak se vzbuděj teď odpoledne...to budou chtít pít páč je vedro a nesmím dát už Máťovi 😒 No snad se vzbuděj zase kolem té půl druhé,dneska mě Míša vytáhla už v 6.15hod a Matýsek ve 3/4 na 7 tak by mohli spát dýl 😀

drtka
23. kvě 2011

Ahojte. Nerada Vám sem vstupujem ale hľadám pomoc kade môžem. Som v 21 tt tehotenstva a čakám dvojvaječné dvojičky - chlapca a dievča. Doteraz bolo všetko v poriadku až na najhorší deň v mojom živote - piatok, kedy sme boli na morfologickom ultrazvuku, kde nám oznámili strašné správy. Chlapček vyzerá v poriadku len má dvojcievny pupočník a dievčatko je na tom strašne zle. Nemá vyvinuté nosové kosti, má skrátené stehenné kosti a má hydrocefalus. Teraz v stredu idem na amniocentézy a ešte na jeden morfologický ultrazvuk. Nič mi zatiaľ nechce nikto povedať, že nejaké riešenie nájdeme až po výsledkoch. Lenže to je strašne dlhá doba ☹ Neviete nemala tu niektorá z Vás takúto skúsenosť alebo nepoznáte podobný prípad? Potrebujem vedieť aké by boli možnosti ak by bol chlapček zdravý a dievča nie. Ako sa to rieši? Ďakujem

jankatr
autor
23. kvě 2011

@drtka ahoj drtka - to je mi moc líto co vás potkalo... 😢 😢 😢 - osobně teda žádnou zkušenost nemám takže asi moc nepomůžu, vím že tu byla jedna holčina které dvojčátko kolem 20tt umřelo - a nedělali s tím vlastně vůbec nic, prý se to nějak vstřebá (je to hrozné už jen když to tak píšu 😒 😒 ) akorát ji víc hlídali aby to neudělalo nějakou neplechu. Ale víc netuším. Teď hlavně aby aspoň ten klučina byl v pořádku - tak držím pěsti ať aspoń s ním je všechno v pohodě. Musí to být hrozné, ta rozpolcenost mezi těma dobrejma a špatnejma zprávama... 😔 😔 😔 Drž se - bude to chtít ještě strašně moc síly to všechno ustát... 😔 😔 😔

adrosek
24. kvě 2011

-ahojík mamky,přejem všem hezký den,venku je krásně už od rána tak ste všichni celé dny venku že?
-včera sme se byli objednat k holiči a jdeme vpondělí se stříhat tak jsem zvědavá,jenže mám obavy u Aduš že ta se nenchá,už jen když se zastříhává ofina tak je šílený cirkus u toho jako a nechce ani za nic si ji ostřihat,máte někdo nějaký fígl na to jak ji udržet u holiče až ji bude chtít ostříhat?
-taky stále bojujeme s tím nočníkem,já už nevím jak na ně na opice,pomalu nechce sundat ani plinku pač tuší že půjdou sedět na nočník,tak snad to nějak ještě doženeme,jak ste na tom vy,už chodíte všechny na nočníky??

@drtka to mě moc mrzí co vás potkalo tedy,já taky nemám žádnou zkusšenost a nevím o nikom kdo by zažil něco podobného,držím palce aby to vyšlo aspon s chlapečkem když už to tak musím napsat

crca
24. kvě 2011

@drtka asi tě taky nepotěším asi ti to příjde vůči tobě nefér,že jsme nic takového neprodělali ☹ ,moc držím palečky,zkus to zadat jako diskuzi,třeba se někdo ozve.Neumím si to představit,já byla s nervama v pr..i jen když mě vyšli blbě tripply a měla jsem se rozhodnout pro plodovku natož tohle ☹
@adrosek přesně jak píšeš,jsme furt venku,večer usnou o půl deváté a to neudělám nic 😠
Dneska jedeme s kýlou na kontrolu
@jankatr prosím tě,upokojmě tím,že mají kluci pořád plíny 😀 Mě už z toho asi hrábne,jo,když mají jen tepláky,bez spoďárů,tak Máťa příjde,krásně stojí u čůrání-když jsme venku,očůrá kde co a dobrý,ani si nějak nepočůrá tepláky a dneska ráno se i sám vykadil do nočníku-tomu to jde v pohodě.Ale jak mají ty spoďáry,tak je vždycky zapomenou sundat 😝 Míša ta vůbec té se 100x zeptám jestli chce čůrat i jí zkusím dát a nic,jen co jí oblíknu,tak si zaleze někde za keř a příjde počůraná 😀 Nějak na to nemám nervy 😀 😀 Jinak po operaci dobrý,dneska mě šplhal po tyči od slunečníku-teda oba,ale u Máti jsem z toho na prášky-mu tam píchli nějakou živou vodu či co!! 😕 😠

jankatr
autor
24. kvě 2011

Sláva sláva sláva - sluníčko nám přeje - takže tu hoši lítají s holejma prdelkama a už pár dnů celkem obstojně spolupracují s chozením na nočník - pravda někteří "úplatní a vyčůraní" většinou jen za kokinko :oD))) ale hlavně že aspoň něco funguje - tak snad už u toho vydržíme :o)))

jankatr
autor
24. kvě 2011

@crca Marky - já teď jak je to teplo tak je nechávám doma jen v tričku ale vy máte asi v baráku ještě studený země co? Nám se to teda osvědčilo - Mates taky nikdy nechtěl když jsem ho nutila, tak jsem jim sundala gatě, nechala jim k dispozici nočníky a slíbila kokinko - a striktně ho dala jen za to vyčůrání do nočníku - a ten vyčůránek vyčůraná už druhej den - hupsnul na nočník a dokonce se vykadil - vyskočil udělal hurá, jako že tam má natáhl ruku a povídá "bobo" (jako bonbon) 😀 😀 😀 Na tom je vidět že zatraceně dobře ví co se po něm chce. Ale je fakt že chodí čůrat mnohem míň než Kuba takže když jsem ho dávala s Kubou a on tvrdil že "nece" tak asi fakt nechtěl. Ale venku taky nechce a spíš se počůrá než by se nechal ukecat...
Kuba ten zas pro změnu nechce pomáhat - jenom sám... - takže pak toho půlka skončí na gatích - protože si nechce nechat vysvětlit že musí ten zadek vystrčit do předu a spíš se ještě jakoby skrčí (asi si tam potřebuje vidět 😅 😅 😅) jenže pak to má v kalhotách - ale nechávám ho - důležitý je že se snaží, tak mu do toho nechci zatím moc kecat abych ho neodradila. Ale taky napřed venku nechtěl -na něj zabralo že půjdeme zalívat pampelišky. A největší sranda je když si sundá kalhoty a pak s těma spoďárama na kotníkách pobíhá od jedný pampeluchy ke druhý a nemůže si vybrat a nebo prozměnu chodí jak pejsek cvrk na jednu, cvrk na druhou... 😀 😀 😀 😀

adrosek
24. kvě 2011

-vidím že tady jsou už úspěchy na nočník,no unás je už nechávám doma lítat s holým zadkem,tedy pomlau začínám podle toho jak je taky venku že,pač v baráku je občas menší teplo než venku,ale Aduš stále říká neci na ee,takže když ji sundám plínu tak je pomalu histerák jako,sedne na něj pak po chvilce,ale ještě se nevyčuraly opice ani jednou,tak uvidíme jak a co tedy,ven chodíme stále s plinkou,ony si řeknou ee ale až už je naděláno v plince 😠 tak snad brzy začneme taky stím nočníkem pač jinak už nevím co snima

luzza
24. kvě 2011

@drtka znám tu jednu holčinu z MK, kontakt na ni máš v IP. Uklidni se, netrap se, všechno se dá řešit. I u nich bylo jedno z dvojčátek moc nemocné, podstoupila redukci v takto pokročilém těhu a narodilo se jim zdravé miminko.. Tak se neboj. Určitě jí napiš, uklidní tě to. Držím palečky!!!

luzza
24. kvě 2011

všechny vás moc zdravíme 🙂

crca
24. kvě 2011

@jankatr tak to "sám" mě připomíná Matěje 😅 jenže se vším,ne jenom s čůráním,to už "sám oblíkat,"sám"svlíkat,.....oba jsou jak manekýni,pořád něco oblíkaj a svlíkaj.Mám tady hromadu prádla na žehlení tak to jen hážu zpátky,protože všechno oblíkaj a žehlit nestíhám-teda stíhala bych,ale v tom teple se mě nechce,tak čekám až bude zase pršet 😀 Jojo u nás je ráno v baráku ještě od země zima,ale poslední dny je nechávám už taky nahatý,už je to vyhřátý docela slušně,jenže kolem 9 jdeme ven a to jim tu plínu zase švihnu,pak příjdeme kolem 11 svlíknem,umejem,dám jim polívku a jdou spát,takže zase plína 😅 Nemluvě o tom,že jsou nachcípaný,takže i když je venku teplo,je mě nějak proti srsti je nechat běhat s holím zadkem 😅 Ale musím se pochlubit i s Míšou 😵 -dneska se naučila tak krásně smrkat,že jsem ani nemusela použít odsávačku 😀 v tom zase prudí Mates-smrkat umí,ale vzteká se a nechce 😠 no je to pořád dokola 🤐
@adrosek Tohle mě dělají oba do teď,že řeknou ččččč,nebo hovínko,až když je po 😀 a včera se Míša posr..a,jenže jak jsme venku tak to necítíš,pak byla s Michalem(tátou),dělali o autě 😀 a když přišli domů,tak si svlíkla plínu i s tím hov..m a frndu má celou rozežranou,takže včera řvala v koupelně jak tur,jak jí to štípalo-no,ale vysvětluj,že má říct ☹ Když je chci přebalit tak dělaj scény,jenže to by mohli pak lítat s hovnem i hodinu-copak to,jim to nevadí,mě vlastně taky,já ho tam nemám 😀 ,jenže ten smrad po bytě 😀 a horší jsou i ty právě následky opruzení 😖
Dneska jsme byli na té kontrole a dobrý,mě hned vytáhl taky stehy,takže tam nemusím lítat zase v pátek 😅 ,ale oba až za 14 dní.Do toho musím objednat ještě na kontrolu Míšu na ortopedii,pak 17.6 máme minisrazík holek ze základky,a 22.6 zase to příšerný očkování na spalničky ☹ Mám to nějaké nabité,naštěstí to s nima už jde,že je hodím do auta a jedem 😅

jankatr
autor
24. kvě 2011

@adrosek Tohle mi dělal Mates, pořád že nechce - ale Kuba naštěstí už docela chodí, takže si myslím že i ta chvála na Kubíka ho trošku ovlivnila (krom těch kokin 😀 😀 😀 ) Ale hlavně to že fakt jde z vlastního rozhodnutí - i za cenu toho že po něm těch pár louží utřu. Ale je fakt že když má opravdu holej zadek tak se nepočůrá a na ten nočník jde - horší je to když mu dám slipečky - to má nejspíš pocit že má plínu.

jankatr
autor
24. kvě 2011

@crca No já to teď dělám tak že jdeme ven bez plín - a máme plnej baťoh náhradních trenýrek 😀 😀 😀 Naštěstí Kuba už to docela dává, takže když to na něj přijde tak začne stahovat kalhoty, tak ho jen honem uklidím někam stranou a on už se pak vyčůrá. I když si nakape ale to hned uschne - holt žádnej učenej z nebe nespadl. Takže máme teď těch posledních pár dnů plínu jen na spaní v poledne a nebo když jedem vyloženě někam do města nebo tak. Ale tady kolem baráku poctivě trénujem.

jankatr
autor
24. kvě 2011

@crca co se týče žehlení - více méně nežehlím - dobře vytřepat, zavčas a pořádně složit a můžeš půlku žehlení vynechat 😀 😎

luzza
25. kvě 2011

žehlení - naprostý souhlas s jankatr 😉 😉 😉 😉 😉

adrosek
25. kvě 2011

-ahojík mamky,hezký den přeji
-no taky jim dávám gatky na doma tak se mě počůrají do nich a pak řeknou že ke mokro 😠 tak leda je zkusit běhat nahé,asik mají vážně pocit že mají plinku nasazenou bo nevím
-dnes se Aduš ráno vyčurala na nočník,ale pak si dala mlíko a opět se vyčůrala do gatěk 😠 ,no a Sára ta zaperlila,ta se vykadila do gatěk až ji to hovínko spadlo na zem a pak jen volala na mě že je mokro a ee 😠 😠 no musíme trénovat vážně už,tak je zkusím běhat nahé úplně asik doma
-ono se sice říká že na to musí přijít sami ale tak nevím etdy unás