Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

crca
2. črc 2011

@jankatr tak musím říct,že u nás ,teda u Míši,jak se bála kadit do nočníku zabralo to,že když se vykajdil Máťa tak si sám odnesl nočníček na záchod a spláchnul-samozřejmě že Míša chtěla taky,ale já jí řekla,že až udělá bléé do nočníku ona tak si to taky sama spláchne 😅 a docela to funguje 😅 Musím říct,že Matese už vůbec nehlídám,prostě příjde,sedne vyčůrá,nebo hodí bobana a řekne"šikulka" 😀 Včera mě spali skoro 3 hodiny 😕 odpoledne 😕 a ani jeden se nepočůral,Máťa se po hodině vzbudil a šel jak mátoha na nočník-já na něj koukala co jde dělat-normálně se vyčůral a zase si šel lehnout 😀
Jinak teda včera jsem uspávala děti večer a najednou jaká mě je hrozná zima-a že je venku nějak zamračený.... 😀 já jsem vytuhla s nima!!! a usnula a vzbudila se v deset 😀

adrosek
4. črc 2011

-ahojík mamky,přeji všem hezký den,to máme ale šílené počasí co
-tak musíme se pochlubit,že už aji Sárinka si řekne že chce čurat,chodíme teda rovnou na záchod,na nočník nechce to je možná aj dobře zrovna,tak Aduš chdí taky sní na záchod,jen na spaní to ještě neumíme se nepočurat do plinky,dokonce aj na bazéně si řekli že chtějí čůrat 🙂 🙂 tak jsem ráda za to že už umíme takto říct

jankatr
autor
4. črc 2011

tak to jste na tom nakonec líp než my 😅 Kluci sice chodí ale neřeknou 😒 takže když mají něco oblečeného tak je většinou nehoda.

adrosek
4. črc 2011

-tak to my už naštěstí sme asik 4dny bez nehod aj s oblečením

adrosek
4. črc 2011

-holky a kde se zašila myska,jsem ji tady dlouho neviděla

jankatr
autor
4. črc 2011

Myslím že ta má dost hlavu v pejru ze všech těch diet a podobně co musí řešit a možná jí i přijde líto, když mi tu řešíme takový ptákovinky jako čůrání na nočník zatímco oni mají uplně jiné starosti... 🙄 🙄 🙄

crca
4. črc 2011

@jankatr a co mají za diety? 😕 My dneska razíme taky na plavčo 😵 Teď pořád špekulírujeme,že zajedeme aspoň na jednu noc k tátovi do Kladna,tak jsem zvědavá jak to prubnem,nikde takhle daleko nebyli a nejeli,natož spát jinde,ale už je i na čase 😅

jankatr
autor
4. črc 2011

@crca No přece tu alergii na mlíko a mléčný výrobky a nevím jestli to nebylo ještě něco...

crca
4. črc 2011

@jankatr Aha tak to mě nějak uteklo 😒

jankatr
autor
4. črc 2011

@crca Jo, ono se to tu možná řešilo ještě než jsi přišla - teď už nevím. Zjistili jim alergii na mlíko a tuším že ještě i na vejce... 😒

crca
5. črc 2011

Jo tak to je možný,proto mě to vůbec neutkvělo v hlavě 😅
Normálně dneska mě odpoledne spali 3 hodiny 😀 se jim to nějak protahuje 😅 ,ale je pravda,že mezitím,se šel každej 2x vyčůrat 🙄 to jsem čuměla jak puk-když se vzbudili asi po hodině spánku,tak jsem si řekla,že je to v prdelce,že toho zase moc nenaspali-Máťa vstal šel jak mátoha,já na něj čučím co jde dělat-sednul na nočník,řekl si "šikulka" a šel zase lehnout 😀
Zítra uvidíme podle počasí by jsme chtěli jet do Častolovic -mají tam takovou malou Zoo(jakoby to neměli doma 😀 )

jankatr
autor
5. črc 2011

@crca tak to jste teda frajeři 😵 😵 😵
No já jen doufám že letos pojedem do Police nějak solidně a že se budem moct zase stavit na kafe - ráda bych vás viděla na živo - to bude rozdíl po těch dvou letech - tenkrát to byly takový žížalky v sedačkách a v kočárku a teď abysme to přivázali za nohu ke stolu 😀 😀 😀

crca
6. črc 2011

@jankatr hele neboj,máme to dost ohraničené,takže i to kafe dáme konečně v klídku 😅

jankatr
autor
6. črc 2011

@crca tak to je super 😀 😀 😀

adrosek
7. črc 2011

-ahojík mamk,ypřeji hezký den všem
-my jsme unašich tak konečně využíváme ten bazén na zahradě dokud je hezky tak snad to vydrží
-jankatr to jo to vím stou alergií, u mysky,,taky mám dojem že říkala že budou stavět domek pokud si to nepletu,jen jsem myslela že se něco děje když se neozývá bo se snda nějak zlobí,anik nevím kdy naposledy psala tady a co vůbec proto se ptám zda nevíte někdo co sní je

jankatr
autor
8. črc 2011

@adrosek Tak to s tím domečkem ani nevím. Ale myslím že zlobit se nemá proč. Spíš vážně nestíhá a nebo jak říkám - možná je jí i líto, číst o tom jak tu řešíme ptákovinky jako jsou nočnínky když oni mají uplně jiné starosti. Ale to jsou jen moje dohady. Taky nevím co se s ní děje.

adrosek
8. črc 2011

@jankatr tak uvidíme jak a co,jestli se ještě na nás kukne,já mám dojem že něco unich bylo naznačeno s domkem,ale nejsem si jistá jestli to byla zrovna ona,no možnmá ji to bylo líto,že sme řešili ty nočníky tak uviídíme jak a co
-tak unás už jedeme pěkně bez plín jen na spaní si ještě netroufám jim je nedát jako,to časem dopilujeme snad jako,jsem ráda za to že nám to tak pěkně jde

lenulinka21
10. črc 2011

AHOJ holky 🙂
Vím, že ted NIC nepřispívám, ale máme ted nějaké problémy s Tomáškem ☹ 😢
Jak tady čtu o vašich ratosletech co vše umí, dělají apod tak si pokaždé vzpomenu na božátko Tomáška a je mi
zase do pláče.... ☹ je to všechno moc čerstvé dostali sme určitou "diagnozu"
tak snad časem povím o co jde...
Jinak Pavlíček se má dobře, je bez plín už nějakou dobu, jen jí má na noc sice moc nemluví
ale ono TO příjde 😉

adrosek
11. črc 2011

-ahojík mamky,přeji hezký den všem
-lenulinka-ono se rozmluví určitě,unás taky Sáruš moc nemluví bo se snaží něco dát dohromady oproti Aduš jako,s Tomáškem je mi to moc líto,sice nevím oco jde,tak jak budeš mít náladu tak nám pověz co se vám přihodilo ☹

crca
11. črc 2011

Ahojte děvčata 😀 Dneska jsme byli v Zoo ve Dvoře Králové 😵 aspoň jsme si zkusili na nečisto delší trasu(90km),za 14 dní by jsme měli jet za našima do Kladna a to je 250km,no ale vše proběhlo suprově.Jsem se bála,že budou mít jinej režim a že budou protivný.Usnuli teda před 11hod asi na 10min,protože jsme zrovna dojeli na místo 😅 ,ale dobrý,tak to víte vykulený ze zvířátek,domů jsme odjížděli kolem půl 3 a to už začínali být hotový,už jsme je nesli na ramenou 😅 ,pak se stavili i na obědě a jen jsme vyjeli tak byli tuhý 😀 ,naštěstí spali asi 3/4 hodinky,takže teď večer šli bez keců spát 😀 Fakt super den 😵
@lenulinka21 Teď mě to příjde blbí,že se tak rozplývám ☹ Tomáškovi držím palečky,určitě vše zvládne 😉

myska77
12. črc 2011

Ahoj holky, moc vas zdravim po dlouhe dobe,
doufam, ze ste vsichni v poradku s detickama. My se ted zabyvali moji permanentni unavou, ktera vyustila v nekonecnou angynu, pak jsem nakazila celou rodinu a nakonec to skonci asi mononukleozou. Byli jsme opet na dovce na Lipne, ze ktere jsme se vratili o 4 dny driv, deti nemocne a vsichni na antibiotikach a akorat jsme jezdili po pohotovostech. A navic lilo jak z konve pul tydne. Do toho stavime ten barak, takze po manzelovi nemuzu nic doma chtit a uz je toho asi hodne. Az pujdou kluci spat tak vas doctu. zatim papa a mejte se

crca
12. črc 2011

Tak se přidáváme mezi marody 😖 Máťa dneska 39 a tipuju to i na angínu,protože pořád tak nějak polyká,mě taky bolí v krku,oba rýmu 😠 -zítra radši jedeme k dr.buď je to reakce na ty spalničky co nás očkovali,nebo je to viroza a za 14 dní máme jet do toho Kladna,tak ať se vykurýrujeme včas 😒

jankatr
autor
13. črc 2011

@myska77 Teda Mysko vy si taky "užíváte " 😒 jako by těch starostí nebylo už tak dost co? 🙄 🙄 🙄

@crca Tak hlavně ať jste brzo v pořádku

já teď musím zaklepat krom toho Daníka se kterým je to ještě na dlouho (ale naštěstí ten akutní stav už se upravil a průjem ustoupil) tak my ostatní jsme zatím v pohodě. Tak snad nám to chvilku vydrží. Blbý je že se kluci nemůžou spolu koupat, takže jim v těch vedrech nemůžu ani napustit bazének... 🙄 🙄 🙄

crca
13. črc 2011

@jankatr tak mateřská intuice nezklamala-Máťa má angínu jako trám 😒 Dala jsem je spát už teď,Matěj usnul,tak jsem šoupla i Míšu 😅 Teď hlavně aby to chytla aspoň do pátka,ať se vyléčíme 😒 no teda chytla......když to nechytne tím líp 😅

jankatr
autor
13. črc 2011

@crca no jo to je to debilní počasí - pořád nahoru dolů jak na horský dráze 🙄 🙄 🙄 Já na ty letní angíny jednu dobu taky dost trpěla ale ono je opruz ať je to v létě nebo v zimě... 😒 🙄 😝

crca
13. črc 2011

@jankatr Jenže v zimě aspoň nejsme pořád venku 😅 teď je to na hov..o,Míša chce ven,Matěj nesmí... 😒 teď jsem ho změřila a má 39,4 😕 tak jsem mu zatím loupla jen Nurofen sirup a dala namočené ponožky v octové vodě,tak snad to trochu sleze,čípky nechávám spíš na noc nebo už na alarm,tak uvidím,jak mu klesne do půl 3 kdyžtak bych ho radši šoupla..

myska77
13. črc 2011

@crca Chudera malej, presne vim jak to ted mate, Mates mel 3 dny teploty 39,9 az 40 a najednou angyna, silene cepy na mandlich atd. Taky jsem s nim hnila doma a Christik chtel ven. Chytnul to za tyden taky, tak snad si to odbydete brzo dohromady at muzete vyrazit. Jinak cipku se neboj, ja taky mela predstavu, ze jsou silnejsi, ale oni jen zabiraji rychleji, jinak na 100gr je v nich min te ucinne latky nez v sirupu, aspon tak jsem to zjistila u panadolovych cipku a nurofenovych. Drzim moc palce at mu antb.brzo zaberou, co mate? My sirup Ospen po 8 hodinach.

jankatr
autor
13. črc 2011

Ono hlavně ty čípky mají různé dávkování - já už třeba musím mít ty nurofenové doma dvoje - jiné má Kuba a jiné Matěj - protože ty nejslabší jsou do 12kg (Mates má nějakých 11,5) a na Kubu už tím pádem nestačí. A ty jeho mají v podstatě dvojnásobnou dávku. Ale já už teď v podstatě stejně používám spíš ten sirup - kluci ty čípky dost blbě snášej (vadí jim to zavádění - s tím sirupem je to jednodušší)
S tím chozením ven je to naprd... My teď taky trčeli doma jak měl Daník ty průjmy a už mi z toho začínalo pomalu hrabat... 😝 😝 😝 Tak hlavně ať je to brzo za vámi.

myska77
13. črc 2011

@jankatr no vidis, tak ten vek na tech nasich je az do 22 kil tak jsem to jeste neresila, my mame 11kg. A pisou tam po 6 hodinach, doktorka rikala, ze i klidine po 4. Jinak ja mam taky radsi davat sirup, ale Christik sirupy nesnasi, tak mu loupnu cipek, taky rve, ale co, srazit se to musi. Doma je to fakt na bednu, hlavne jak jim otrne tak vsechno demoluji a nici.

jankatr
autor
13. črc 2011

@myska77 @crca My máme ty nurofenový a ty jsou jedny tuším 60mg a ty druhé už asi 125mg - jak je to u panadolu to nevím, ale tam je zas jiná účinná látka ty jsou paracetamolem. Jinak mě říkala dětská že když to nejde srazit tak sice po 4 hodinách ale právě vyměnit tu účinnou látku - takže jednou s brufenem a podruhé s paracetamolem. Když dávám pořád to samé tak nechat těch 6 hodin. A je fakt že vždycky když bylo zle a ta horečka nešla srazit tak to střídání nakonec vždycky zabralo